Nastřelování náušnic dětem, výběr naušnice

Všichni z nás se chtějí líbit. A proto, abychom se líbili, využíváme vhodné způsoby zkrášlování, kterými mohou být také nastřelování náušnic, a to nejen do uší.Pro děti je nastřelování tou nejvodnější formou aplikace náušnic, neboť je téměř bezbolestné.

Nastřelování náušnic je moderní

Nastřelování náušnic je velmi moderní způsob zkrášlování. Je to daleko jednodušší, než si nechat propíchnout dírky či jiná místa na těle běžným způsobem, jak jsme tomu zvyklí z dětství. Ještě nyní si pamatuji, jak jsem šla se svou, tehdy půl roční dcerou k dětské paní doktorce propíchnout ušní lalůčky. Když jsem tam s ní došla, vzala si ji sestra do ordinace a po propíchnutí uší mi ji zase donesla plačící na chodbu. Nebyl to moc hezký zážitek, abych pravdu řekla.

Proto si myslím, že nastřelováním náušnic se tyto nehezké zážitky dětem a hlavně jejich maminkám vyhnou.

Kde všude lze nastřelovat náušnice?

Nastřelování náušnic je tak jednoduché, že jej lze aplikovat všude. Není problém nastřelovat náušnice v ordinaci, v salónu, doma, v přírodě atd. Je pouze velmi nutné dodržovat hygienické postupy a místa vpichování dezinfikovat, aby nedošlo k infikování místa vpichu.

Obecně však platí, že si nejčastěji necháváme aplikovat náušnice v salónech či ordinacích. Pouze u dětí je vhodným způsobem návštěva člověka aplikujícího náušnici přímo u nás doma.

Proč raději náušnice nastřelit?

Proč bychom si měli náušnice raději nastřelit, než si nechat dírku propíchnout tzv. po staru? Odpověď je docela jednoduchá. V každém případě nastřelit! Je to metoda zcela bezbolestná, rychlá a tudíž k nám velmi šetrná. Nastřelování je v první řadě velmi vhodné pro malé děti. Netrpí příliš a v mnoha případech nastřelení ani neucítí. Je to doslova jak se říká, jako kdyby je píchla včelička.

Další výhodou této techniky je to, že při propíchnutí se automaticky nastřelí i daná náušnice a uzavře se. Odpadá tím složité nasazování a uzavírání náušnic, které mnohdy bolelo daleko více, než samotné propíchnutí jehlou.

Kdo nastřelování náušnic provádí?

S nastřelením náušnic se můžete obrátit buďto do salónu krásy, kde jsou k tomu dané osoby proškoleny. Nebo potom také můžete zajít do ordinace, která jde s dobou, a vyměnili zde obyčejné píchání dírek za modernější nastřelování.

Nastřelování náušnic by měl aplikovat pouze vhodně proškolený člověk, který zná zásady sterility a dalších potřebných věcí. Nejvhodnějším člověkem jsou zdravotní sestry či jiné osoby, mající za sebou alespoň základní zdravotnický kurz. Měl by to být člověk, který je držitelem Osvědčení o porušování kontinuity lidské kůže.

Výběr náušnic k nastřelení

Obecně platí, že nejlepším materiálem, ze kterého by měla první náušnice být je zlato a stříbro. Dnes se již tato nabídka rozrostla také o palladium, chirurgická ocel a tzv. lékařský plast neboli BIO plast. Všechny nastřelovací náušnice jsou z těchto nezávadných materiálů vyrobeny. Je samozřejmě možné, mít své vlastní náušnice, avšak u nich nelze zaručit 100% sterilitu.

Necháte-li si náušnice nastřelovat je nejvhodnějším materiálem pouze chirurgická ocel. Výběr však záleží pouze na Vás. Nastřelovací náušnice jsou velmi krásné a moderní. Jejich cena není vysoká a většinou jsou doplněny kamínky z dílny Swarowski.

Nejlepší je tedy vybírat náušnice přímo u člověka, který Vám je bude aplikovat. Tito lidé mají většinou na výběr z mnoha druhů náušnic, a pokud Vám budou náušnice aplikovat přímo v salónu, můžete si být jisti, že si tam určitě vhodné náušnice vyberete.

Jak nastřelování probíhá?

V první řadě si člověk aplikující náušnici nasadí sterilní rukavice. Poté se ouško očistí dezinfekčním roztokem a nejedovatou značkovací tužkou se naznačí na ušním lalůčku tečky, aby bylo jasno, do jakých míst se bude náušnice aplikovat. Poté se náušnička nastřelí a je to! Celý proces netrvá ani 5 minut a vše je zcela bezbolestné.

Po nastřelení náušnic ranky nekrvácí a ani nedochází ke hnisání. Je však nutné, aby po dobu dvou týdnů byla ouška v klidu a nemočila se v bazénu, dokonce i sauna se nedoporučuje. Po celou dobu dvou týdnů se musí dírky desinfikovat desinfekčním prostředkem.

Je nutno říci, že pokud necháváte nastřelovat náušnice malým dětem, je vhodné aplikovat na ušní lalůčky znecitlivující mast. Tuto mast Vám v salónu či jinde, kde necháte dítěti náušničky nastřelit nabídnou a to s ohledem na věk dítěte a jeho momentální rozpoložení. Aplikace této masti je zcela neškodná a nemá vliv na zdraví dětí.

S jistotou lze však říci, že by měl být tento druh mastičky použit zejména na propíchnutí dírky klasickou jehlou. Při této aplikaci totiž aplikace náušnic bolí daleko více. Při nastřelení je bolest tak malá, že ji dítě ani moc nepostřehne.

Ceny nastřelování náušnic

Cena nastřelení spolu s náušnicí ze salónu Vás vyjde na něco okolo 250,-Kč. Ceny se však liší, proto je potřeba je konzultovat v místě, kde Vám budou náušnice aplikovat. Je nutno vědět, že co se týče samotných náušnic na nastřelení, jsou nejvhodnější ty, které aplikují lidé, co je nastřelují. Ne všechny koupené náušnice jsou vhodné k nastřelení.

Náušnice nosí ženy i muži

Kdo z nás se dneska nechce líbit? Odpověď zní, že všichni. Ještě v nedávné době byly náušnice otázkou pouze ženskou. Dnes je nosí také muži. Dalším rozdílem mezi minulostí a současností je také místo, kam se náušnice aplikují. Náušnice již nejsou vhodné pouze na uši, lidé jsou schopni si náušnice dávat na veškerá různá místa po celém svém těle. Tomuto způsobu zkrášlování těla říkáme Pearcing.

Nastřelování náušnic je velmi šetrnou metodou aplikace náušniček u miminek a docela malých dětí, které mají většinou velký strach z jehel. Při aplikaci náušnic nastřelovací pistolí veškeré tyto obavy odpadají a děti trpí daleko méně. Nastřelení je bolestivé pouze minimálně a dá se v klidu vydržet, a jelikož se k tomu nepoužívá jehla, tak se děti ani nebojí.

Další nezbytnou výhodou je to, že ranky nekrvácí a hojení takto aplikovaných náušnic je daleko rychlejší, než u náušnic aplikovaných obyčejnou jehlou. Máte-li malé dítě, u kterého přemýšlíte nad aplikací náušnic a hledáte vhodný a zejména šetrný způsob. Je nejvhodnějším způsobem nastřelení náušnic pomocí nastřelovací pistole. Proto neváhejte, a pokud si pohráváte s otázkou aplikace náušnic, vybírejte si způsob nastřelení náušnice nastřelovací pistolí, neboť pouze takto bude Váš zážitek pozitivní.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14773 (rodina-finance.cz#22592)


Diskuze a zkušenosti

Andrea | 03.09.2011 21:58
nastřelování naušnic Dobrý den, nechávali jsme nastřelit naší dceři náušničky asi ve čtyřech měsících. I když je tato metoda určitě šetrnější než běžné propichování jehlou, už bych to nikdy neudělala........rozhodně to není bezbolestné.

Lucie | 06.03.2012 20:49
Bezbolestné nastřelování Chtěla bych reagovat na výše uvedený článek. Sama náušnice nastřeluji a z vlastní zkušenosti mohu říct, že nastřelení vnímá dospělý člověk ( větší dítě ) jako pár vteřin štípání dezinfekce, miminka sice pláčou, ale z jiného důvodu. Nelíbí se jim, že se nemůžou hýbat jak chtějí a ve většině případů se leknou jak pistole cvakne.Jsem dětská sestra, asistovala jsem u klasického propíchnutí dírek a svému dítěti bych nic takového neudělala.Než jsem začala nastřelovat, nechala jsem si nastřelit 1 náušnici - proto píši vlastní zkušenost.:-)

Michaela | 29.03.2013 08:49
Nastřelování Dobrý den. Chci nechat své dvouleté dceři náušnice, ale službou do domu. Můžete mi poslat kontakty? Děkuji, jsme z Ostravy.


Přidat komentář