Kojenecká výbavička - výběr a koupě

Dětská výbavička dnes není levná záležitost, pro mladé manžele je velkou pomocí, když se babičky a dědečkové podílí na vybavení miminka, alespoň do prvních dní jeho života. Také je to výborný tip na vánoční dárek.

Tip na výbavičku pro miminko -Manitera.cz

 • Babička a dědeček z jedné i druhé strany mají úžasnou příležitost nakoupit miminku, které se právě chystá na svět celou výbavičku pod stromeček. Je toho spousta, co všechno bude potřebovat a proč by maminka měla běhat po obchodech a shánět všechno zvlášť, když jí takto můžete ušetřit práci, starosti i peníze. Pokusíme se popsat několik základních věcí, které jsou naprosto nezbytné.

Odsávačka mléka elektrická

Pamatujete na ty řasy, kdy maminky mléko odstříkávali? Pak přišla doba mechanických odsávaček a dnes všem maminkám pomáhá výborný vynález – elektrická odsávačka. Umožňuje vysoce efektivní, rychlé a pohodlné odsátí mateřského mléka. Přirozeně napodobuje sání dítěte a stimuluje prs k tvorbě mléka. Součástí bude i kojenecká láhev zeštíhlená, kulatý silikonový dudlík a AC-DC adaptér. Vhodné je zakoupit také zásobníky na mateřské mléko.

 • Jednoduché ovládání sací síly.
 • Klobouček se silikonovou vložkou ulevuje od bolesti.
 • Snadná manipulace, diskrétní použití.
 • Může být napájena z elektrické sítě nebo bateriemi.

Těhotenský polštářek víceúčelový

Že Vám podle názvu nevyskočí patřičná vize – cože by to mohlo být? Pamatujete si, jak jste trpěla bolestí zad při chování dítěte při kojení, nebo jak jste musela ležet na boku, když už záda vypovídala službu? Dnes je pro tyto účely na trhu polštářek, s širokou škálou použití, během těhotenství, kojení i jako podpůrný polštářek pro miminko.

Během těhotenství zvyšuje pohodlí při sezení nebo ležení, pomáhá ulevit bříšku od nepohodlí danému jeho váhou a poskytuje podporu zádům. S pomocí suchého zipu lze polštářek spojit do tvaru oválu a využít jej jako podporu miminka při kojení, ale i jiných příležitostech.

 • Pohodlnějšímu používání přispívá spodní strana polštářku ze speciální prodyšné látky.
 • Potah polštářku lze odepnout.
 • Důmyslný systém suchého zipu nedráždí pokožku.
 • Rozměry: 87x51 cm v otevřeném stavu, průměr 52 cm v uzavřeném stavu.

Silikonová kojenecká láhev

Máte již jednu lahvičku (která je součástí odsávačky), ale miminko potřebuje minimálně dvě, lepší více. Proto se podívejte na námi doporučovanou silikonovou láhev, která má tyto přednosti

 • je vyrobena z měkkého a tvárného silikonu - je nerozbitná, nekutálí se
 • stlačováním lze měnit rychlost krmení, proto je i velmi vhodná pro kojence s menším sacím reflexem
 • zahnutý tvar pomáhá plynulému proudění tekutiny, dítě se při krmení nedáví
 • široké hrdlo usnadňuje plnění a čištění
 • ze speciálního strečového dudlíku dítě saje stejně jako z matčina prsu
 • tvar dudlíku stimuluje správný vývoj ústní dutiny a skusu.
 • přiložená propichovací tyčinka umožňuje zvětšit dírku, a tedy i průtok, pokud již dítěti nestačí.
 • Prodloužený protikolikový ventil působí proti nadýmání.
 • k alternativnímu krmení odsátým mlékem vhodné pro kojence starší 2 týdny, pro nekojené děti od narození
 • dosáhla vynikající hodnocení při testech v Institutu pro testování a certifikaci, a. s., Zlín.

Dětský bryndák přes hlavu

Maminka se nemusí zdržovat se zavazováním tkaniček, má jednoduché a rychlé navlékání přes hlavu. Je vyroben z vysoce kvalitní 100% čisté bavlny a má vynikající absorpční účinky. Výborný nápad jsou i jednorázové bryndáčky, hlavně na použití mimo domov – u lékaře, na procházce atd. Jsou vyrobeny z voděodolného hedvábného papíru. Dolní část bryndáku má tvar kapsy, která slouží k zachycení potravy. Upevnění na oděv je pomocí samolepících pásek.

Nosní odsávačka s jednocestnou přepážkou

Když miminko trápí rýma, trpí, nemá chuť k jídlu, špatně se mu dýchá a tak často pláče a nevyspí se ani ono ani rodiče. I když aplikujeme léčebnou kůru jako je nasivin pro kojence, Vincentka a zvlhčujeme vzduch v pokojíčku, stejně si rýmičku musíme projít až do konce. V tomto případě dítěti pomůžeme odsávačkou hlenů z nosíku. Unikátní konstrukce znemožňuje, aby se hlen při opakovaném stlačení balónku dostal zpět do nosních dírek. Průhledné provedení umožňuje sledovat množství odsátého hlenu. Nosní odsávačka má bezpečné a jednoduché použití

 • Pohodlně a šetrně uvolňuje hleny z nosu.
 • Měkký silikonový nástavec neporaní dětskou sliznici.

Co ještě bude miminko potřebovat?

Kousátka – výborné jsou s chladícím efektem

Šidítka – těch není nikdy dost

Klipsnu – je to úchyt na dudlíček, aby nespadl na zem

Lžičky – na kašovitou stravu, již také k sehnání ze silikonu

Hrneček násoskou – pro první samostatné pití …

Hygiena a péče o miminko

Také v tomto ohledu bude za potřebí několik základních produktů. Dětské mýdlo, dětský šampon, tělové mléko. To vše lze koupit najednou jako sadu - Klorane BEBE, která obsahuje čistící gel, mléko a ubrousky.

Gel douceur moussant – čistící gel, jemný pěnivý gel na tělo i vlasy speciálně určen pro bezpečné mytí křehké pokožky maminek a malých dětí. Jeho jemné složení, obohacené o lipoproteidy, dokonale čistí vlásky i pokožku a nedráždí oči. Dokonale respektuje ochranný hydrolipidický filtr pleti, který je zvláště u miminek velmi křehký. Nanese se do vlhkých vlásků dlaní malé množství gelu, jemně se rozetře po navlhčené pokožce miminka a vytvoří se pěna. Důkladně opláchněte.

 • 100% přírodní rostlinou složku:
 • Měsíček lékařský - zklidňuje a chrání.
 • Pěstovaný v čistém životním prostředím.
 • Sklízený ručně na západě Francie.
 • Textury testované pod dohledem pediatrů.
 • Hypoalergenní přípravky bez obsahu alkoholu a esenciálních olejů

Lait nutritif - výživové mléko, obsahuje vysoce hydratační a emolinční vazelinovo – glycerinový komplex, který obnovuje rovnováhu ochranného hydrolipidického filmu suché pokožky. Ochranná bariéra, kterou vytváří cold cream, chrání pleť před agresivními vnějšími vlivy - chlad nebo vítr. Zklidňující a protidráždivé vlastnosti výtažku z měsíčku lékařského navrací suché a podrážděné pokožce příjemný pocit. Nanáší se denně na suchou a čistou pokožku obličeje i těla.

Lingettes - ubrousky s vysokou tolerancí, delikátně parfemované, byly vyvinuty pro pravidelnou hygienu a očistu i té nejjemnější pokožky. Výtažek z měsíčku zklidňuje a regeneruje pokožku a toaletní mléko, kterým jsou ubrousky napuštěny, jim dodává jemnost a snadné odstranění nečistot. Ubrousky používejte k očištění pokožky při každé výměně plen, jsou však vhodné i k očištění pusinky, obličeje a tělíčka. Netrhají se. Zanechávájí pokožku jemnou a čistou. Neoplachujte.

Plyšový zajíček pro Vaše miminko je také součástí setu.

Co ještě z dětské kosmetiky nakoupit?

 • heřmánková koupel
 • krém na opruzeniny
 • dětský zásyp

A druhá babička s dědečkem mohou koupit vaničku, teploměr, lehátko do vaničky, kartáč na vlásky, chůvičky a výbavička je celkem slušně zabezpečena. Tatínek s maminkou si koupí kočárek s postýlkou, oblečky a pár drobností a miminko je vybaveno.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14766 (rodina-finance.cz#21934)


Přidat komentář