Kdo si hraje nezlobí - děti a hry

Na Holešovickém výstavišti právě proběhl veletr hraček, zaujal mě kybernetický poník, který se při správném poskakování dítěte v sedle, pohne kupředu. Proč kybernetický? Proč nestačí houpací, proč nenechat rajtovat dítě raději na opravdickém živém koni?

V nabídce nyní máte také pro své děti školní potřeby, takže pokud Vaše dítě tento rok čeká nástup do školy, můžete již pomalu nakupovat vše potřebné z pohodlí Vašeho domova. V připravované nabídce na eshopu je také sortiment dětského a dámského oblečení. Jistě se máte v této oblasti na co těšit.

Na tomto eshopu si můžete být jistě s kvalitou výrobku. Na výrobku a materiálů si dává eshop záležet. Proto si zde jistě vybere i ten nejnáročnější klient.

Věříme, že se Vám vyplatí, navštívit tento internetový obchod www.radkashop.cz. Věříme, že Vy i Váš malý uličník s výběrem hraček budete velmi spokojeni.

Stavitel či konstruktér

Stavebnice - podporuje a rozvíjí manuální zručnost, dovednost a přesnost, obrazotvornost a kreativní myšlení Vašich dětí. Z dětí se mohou vyklubat opravdový stavitelé, jejich nadáním bývá rychlé odhadnutí řešení a budou z nich dobří analytici, řemeslníci nebo IT odborníci.

Kolektivní hráč

Společenské hry – dospělí při nich relaxují a opravdu si pouze hrají. Děti se však při hře učí zodpovědnosti, respektování pravidel, že to co člověk udělá, nedá se vzít zpět, cvičí si trpělivost, podporuje se tím a procvičuje paměť a komunikace. Děti, kteří vyhledávají ke hře kamarády, budou oblíbené v kolektivu a budou jim také vyhovovat společné pracovní kolektivní práce.

Spisovatelka nebo lidový vypravěč

Děti které rády vypráví své vlastní příběhy nebo si sepisují sáhodlouhé deníky, mají obrovskou fantazii a svět v podobě jaký žijí se jim moc nezamlouvá. Proto si svůj svět vytvářejí imaginární, neskutečný a fantaskní. Mnohdy se dostávají do konfliktu s realitou a tak vytvářejí neharmonické vztahy, protože touží po jiném lepším světě. V dospělosti z nich však bývají dobří psychologové, učitelé, vychovatelé nebo fyzioterapeuti.

Malý knihomol

Čtení knížek s příběhem obvykle vyvolává emoce, představy, vzpomínky, nabízí krajiny, které ještě neznáme, umožňuje nám identifikaci s hrdinou, s prostředím, dobou, v sevřené podobě ukazuje svět a lidské vztahy, které máme kolem sebe, nebo bychom si je přáli mít. Knížky nám pomáhají porozumět sobě samým.

Význam příběhu pro dítě je o to větší, že jeho dosavadní svět je malý, skupina lidí, se kterými má kontakty, je zatím velmi omezená. Příběhy tak obohacují jeho život a rozšiřují mu svět v nebývalé míře. Budoucí povolání si vybírají jako knihovníci, úředníci, zaměstnanci muzea...

Agresor a ničitel hraček

Malé děti tak jako všechny svoje pocity i agresivitu projevují přímočaře. Takže když se Honzíkovi na písku nelíbí, že mu Kájík sebral lopatku, hodí na něho písek, jinou hračku nebo mu uštědří ránu. Jaruška klidně hodí po sestře dřevěnou kostku a Petr tahá maminku za vlasy nebo rozmlátí autíčko o zem. Agresivita se může také projevit neustálým naléháním nebo škemráním, dítě prostě zkouší, jak se domoci svých potřeb.

Takové jednání je normální – ALE musíme drobečka naučit, že takto se situace neřeší, kategoricky jednání odsoudit a zakázat, nabídnout jiná řešení a naučit jej respektovat pravidla. V případech, kdy dítě projevuje necitelnost, brutalitu a krutost bez známek lítosti, raději se poradíme s odborníkem.

Výlety s dětmi za hračkami

Dnes se ještě společně vypravíme za dětskou hračkou po našich krajích.

Muzeu modelové železnice Zámek Trmice - asi 2 – 3 km od Ústí nad Labem leží Trmice, kde na zdejším zámku můžete se svými dětmi navštívit jedno z největších muzeí modelů vlaků, které stále roste. Zdejší pan kastelán má více než 1000 modelů lokomotiv a vlaků všech velikostí, která nashromáždil za 12 let. V několika sálech zámku je stálá expozice věnovaná historii a současnosti modelové železnice.

V muzeu najdete nejen různě velká funkční kolejiště velikostí N, TT a H0, ale také různé zajímavé a unikátní modely např. od firmy Merkur, Märklin nebo Rokal. Zámek je pro veřejnost otevřen každou středu od 13:00 do 16:30 a každou neděli od 10:00 do 12:00 a od 13:00 do 16:30. Prohlídky expozic začínají ve středu v 13:15 a 15:15 a v neděli v 10:15, 13:15, a 15:15.

Muzeum české loutky a cirkusu Prachatice - první část expozice je věnována historii české loutky od nejstarších loutkářů přes rodinná a spolková divadla až k profesionálním scénám. Kromě tradičních Čertů a Kašpárků se návštěvníci setkají s loutkami zhotovenými podle předloh M. Alše, V. Suchardy či J. Trnky. Ve druhé části – v jediném cirkusovém muzeu v Čechách jsou vystaveny nejen plakáty, fotografie, dokumenty, ale návštěvník se ocitne v cirkusové manéži s hrazdami, perskou tyčí, jedno kolkami, žonglérským náčiním a s cirkusovými kostýmy.

Součástí expozice je i motocykl, na kterém jezdili Medvědi s Cibulkou. Ve filmových ukázkách ožívají v rukách předních českých kouzelníků vystavené kouzelnické rekvizity a aparáty. V žádném jiném českém muzeu není vystavena historická putovní atrakce – panoptikum s voskovými hlavami historických osobností i s pohyblivou mořskou pannou. Muzeum je pro veřejnost otevřeno Út–Ne: 9.00–17.00 Volný vstup každý 1. čtvrtek v měsíci od 14.00 do 17.00 a zavřeno je každé pondělí.

Modelová železnice Vrčeň - navštivte historickou a modelovou železnici v obci Vrčeň č.p 15 v Plzeňském kraji. V kolejišti je umístěno 90 lokomotiv a 170 vozů, funkční model lanové dráhy, 147m kolejí, 65 výhybek. Vystavují řadu železničních uniforem, petrolejové lampy, cedule, jízdenky asi 70 000 ks, razítka, průkazky, dobové listiny, nákladní listy, trubky a předpisy ze skutečné železnice. Prohlídka přednostně po telefonické rezervaci

Hračkobraní na zámku Kamenice nad Lipou - Co je Hračkobraní? Prázdninově pohodový festival pro celou rodinu na zámku v Kamenici nad Lipou, který svým účastníkům a návštěvníkům nabízí přehlídku hraček, výrobců či návrhářů hraček z přírodního materiálu.

Muzeum české hračky Vimperk - české lidové hračky v klasických regionech našeho hračkářství až po produkci současných českých hračkářů, orientujících se na přírodní materiály – hlavně dřevo. Součástí expozice jsou i loutková divadla. Expozice obsahuje několik tisíc exponátů a neustále se rozšiřuje. Součástí expozice je malý obchod, kde se některé hračky dají zakoupit a v rámci spolupráce s výrobci jsou zde ceny velice zajímavé.

Muzeum panenek a medvídků Troskovice - rozsáhlá expozice čítající více než 1000 exponátů představuje vývoj panenek a medvídků od roku 1840 až po současnou uměleckou produkci. K vidění jsou i mnohé kočárky z doby mezi roky 1850 a 1920, všechno je krásně doprovázeno plyšovou faunou.

  • Panenka učební a výchovná pomůcka
  • Panenky policejní
  • Panenky k předvádění šperků či módy
  • Panenka také kulturní památkou a symbolem města.
  • Panenka umělecká
  • Panenka hrdinka kinematografie
  • Panenky ztvárňující věhlasné osobnosti

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14753 (rodina-finance.cz#21789)


Přidat komentář