Hlídání dětí - kolik stojí Au pair

Hledání paní na hlídání pomocí inzerátů. Hlídání dětí Au pair. Hlídání zvířecího mazlíčka - hlídání psů a koček. Peníze, které musíte chůvě zaplatit - kolik stojí chůva. Agentury na hlídání. Hlídání dětí u nás i v zahraničí - Au pair.

Hlídání dětí u nás i v zahraničí - Au pair

V poslední době se čím dál více rozmáhají paní na hlídání také v České republice, nejen v zahraničí. Hlídací služby jsou jako stvořené pro pracovně vytížené rodiče, pro rodiče na mateřské či otcovské, pro rodiče, kteří se po mateřské vracejí do práce, nebo pro ty, kteří si prostě chtějí oddechnout. Tamtam je doba, kdy se o děti staraly výlučně babičky. Dnes je nahradily profesionální agentury nebo jednotlivci, kteří jsou připraveni se o Vaše dítě za úplatu postarat.

Výběr té pravé paní na hlídání není „jen tak“ - výběr chůvy

Výběr vhodné chůvy, au-pair, paní na hlídání, nebo jak chceme ženu, která nám pohlídá dítě nazvat, nemusí být tak jednoduchý. Při správné volbě Vám usnadní život, Vaše děti si ji možná zamilují a stane se novým členem rodiny. Věnujte proto výběru dostatečnou pozornost. Ani titul či školy by pro Vás neměly být tím rozhodujícím kritériem. Dejte na svůj instinkt.

Při hledání si nejprve ujasněte své požadavky

Ještě před tím, než začnete podnikat aktivní kroky ke hledání chůvy, ujasněte si, jaká jsou Vaše očekávání a jaké by byly případné povinnosti dané ženy. Budete chtít chůvu „na plný úvazek“ nebo jen na občasnou výpomoc? Nabídnete jí bydlení? Preferujete mladou dívku nebo paní důchodového věku? Budete po paní na hlídání požadovat i dovozy dětí do školy apod., nebo máte zájem čistě jen o hlídání? Jistěže bychom našli řadu dalších otázek, které byste si měli ujasnit, ale to už bude záležet na Vaší konkrétní situaci, na životním stylu, zájmech, zvycích a potřebách. Každopádně jasnější představa znamená jednodušší výběr. Není od věci si třeba sepsat seznam požadavků!

Kolik stojí chůva

se pohybují od 100 Kč za hodinu. Kromě toho jí ale musíte zaplatit stravné a pokud dojíždí, i cestovné. Pokud si přejete u sebe zaměstnat paní k dětem nastálo (tzn. i s ubytováním), bude Vás to stát několik tisíc korun měsíčně a často na to nebude stačit ani plat jednoho z rodičů. Odměna bude záviset na počtu dětí, na individuálních požadavcích, rozsahu péče apod. Jestliže chcete, můžete si najmout takovou chůvu, která naučí Vaši ratolest různým dovednostem (hrát na hudební nástroj, základy cizího jazyka, …). Při sepisování smlouvy chtějte co nejkonkrétněji popsat veškerá práva a povinnosti obou stran. Ušetříte se tak nepříjemností a nedorozumění.

Co ještě agentury mohou nabízet?

Možnosti jsou v podstatě neomezené. Záleží jen na tom, co potřebujete a kolik máte peněz. Z důvodu konkurence na trhu nenabízí většina agentur pouhé hlídání, ale specializuje se i na jiné činnosti úzce spojené s existencí každé domácnosti.

Služba řidiče

Lze využít v případě, že mají rodiče povinnosti (schůzky, jednání), a jejich děti nemá kdo dovést do školy, na tréninky apod. Děti budou v rukou profesionálního řidiče, který se pyšní dlouhodobou praxí v řízení auta, čistým trestním rejstříkem a pochopitelně i potvrzením o zdravotním stavu. Cena je kolem 150 Kč na hodinu.

Hlídání zvířecího mazlíčka - hlídání psů a koček

Sice se s touto službou nesetkáme u všech agentur, nicméně hlídání zvířátka také existuje. Zajistit si můžete samotné hlídání, ale i krmení a venčení. Setkáme se rovněž i se zvířecími hotely. Hlídání zvířete u Vás doma stojí asi 200 Kč na hodinu. Pro Váš klid se raději vždy zeptejte, zda má pečovatel se zvířaty zkušenost.

Uklízení

(od 100 Kč za hodinu v závislosti na náročnosti práce, příplatky za víkendy a svátky).

Domácí práce

například žehlení (při žehlení se může platit za kus prádla nebo hodinově, zpravidla kolem 140 Kč za hodinu).

Nakupování

(platí se procenty z ceny nákupu nebo hodinová taxa kolem 150 Kč/hod.).

Zahradnické práce

(okolo 150 Kč za hodinu).

Vyřizování různých záležitostí

(Dle domluvy, paušální nebo hodinová sazba).

Hledání paní na hlídání pomocí inzerátů

Kromě zprostředkování agentury můžeme chůvu hledat prostřednictvím inzerce. Plus je v tom, že tím odpadnou náklady za provizi agentuře. S ženou nebo dívkou, kterou si na takový inzerát najdete, se můžete také individuálně domluvit na výši odměny. Většinou se platí kolem 70 Kč na hodinu. Dobré je držet se doporučení přátel a známých. Pokud žádné doporučení nemáme, kde budeme mít jistotu, že nejde o žádného kriminálníka, nemocného člověka apod.? Žádejte raději výpis z rejstříku trestů, lékařskou zprávu o zdravotním stavu, nebo přinejmenším zdravotní průkaz a ptejte se na reference. Prověřte si dotyčnou osobu u rodin, u kterých v minulosti pracovala.

Co když si profesionální hlídání nemůžeme dovolit

Jak už jsme zmínili, celodenní profesionální péče je velmi nákladná a každý na ni nemá dostatek peněz. Levnější volbou jsou státní zařízení. Variantou jsou jesle nebo mateřské školy, obě jsou velmi využívané. U jeslí bude záležet na tom, zda se nacházejí v místě Vašeho trvalého bydliště (zaplatíte od 3 000 do 6 000 Kč za měsíc).

Mateřská škola zřizovaná státem

(pro děti od 3 let) poskytuje služby v ceně do 1 500 Kč měsíčně. Kdybychom zabrousili do soukromého sektoru, setkáme se s mnohem vyššími cenami. Hodina hlídání dítěte Vás běžně vyjde na 100 Kč. Jelikož jsou ale státní školky někde úplně přeplněné, rodičům ani levnější volba zpravidla nezůstává.

Nárazové hlídání

Která matka by si nechtěla alespoň několikrát do měsíce posedět s kamarádkami u sklenky vína? Jenomže co když má manžel noční a babička nemůže? Naštěstí lze služeb paní na hlídání využít i nárazově! V závislosti na tom, zda Vám bude caparta hlídat profesionálka z agentury, nebo slečna sehnaná přes inzerát, zaplatíte různě vysoké částky. Po nočním hlídání byste měli pečovatelce buď zaplatit odvoz, nebo ji nechat u Vás přenocovat. Ostatně agentury mají tyto záležitosti většinou smluvně vyřešené.

Nic pro střední třídu - prestižní drahé pražské školky

Zajímalo by Vás, kde umísťují bohatší lidé svá dítka? Tak například do některé z pražských jazykových školek (pro děti od 2- 6 let). Vyjdou zhruba na 20 tisíc korun za měsíc. Asi o tisícovku levněji pak stojí měsíční pobyt v mezinárodní školce (pro děti už od 1 roku).

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14717 (rodina-finance.cz#20147)


Přidat komentář