Dětský textil

Při vybírání dětského oblečení trváme především na tom, aby oblečení, které vybereme bylo nejvyšší kvality. A aby také splňovalo nároky na barvy a aplikace. Děti mají také svůj osobitý módní názor a tomu bychom měli naslouchat.

My všichni, kteří máme děti, víme, že vybrat pro ně vhodné oblečení je mnohdy nadlidský úkon. Hlavní věcí, která nás při výběru dětského oblečení zajímá nejvíce je jeho nezávadnost a kvalita. V dnešní době je mnohdy u obchodníků kvalita až na posledním místě. A s tím se nemůžeme nikdy smířit.

Kde kupovat dětské oblečení?

Dětské oblečení kupujeme nejčastěji v kamenných obchodech. Tento druh nákupů je nejpraktičtější, neboť Vám dává možnost okamžitého vyzkoušení oblečení a také možnost okamžité reklamace v případě jakéhokoli problému. Velmi vhodným způsobem nákupu je také nakupování na internetu. Nákup na internetu má výhodu hlavně v tom, že je zde vše levnější. Asi se ptáte, jak je možné, že je oblečení na internetu levnější? Odpověď je snadná. Je to proto, že konkurence je zde velmi vysoká, a proto se prodejci předbíhají v různých slevách a všemožných akcích.

Dětské punčochy

Dnes existuje velmi krásný výběr teplých a moderních dětských punčocháčů. Můžete si vybrat froté, bavlněné a dokonce i termo pučocháče.

Dětská trička

Jistě mi dáte za pravdu, když podotknu, že triček pro děti není nikdy dost. Díky tomu, že děti zašpiní oblečení daleko rychleji než my dospělí, je potřeba mít doma větší zásobu tohoto kusu oblečení. Nejlepším materiálem pro výrobu dětských triček je Mako a 100% bavlna, která velmi dobře saje pot a nekouše.

Dětské mikiny

Je známo, že se děti moc rády neoblékají. Pokud si tedy musí obléci mikinu, bude to pouze ta, která má po celé své délce zip. Obléci dítěti mikinu přes hlavu je mnohdy nadlidský výkon. Co se týče materiálu, který mají děti rády, je to Bavlna, Samet, Fleec a další.

Dětské župany

Děti často po vykoupání zachumláme do hebkých županů s kapucí, ve kterých odpočívají. A z čeho, že se ty heboučké župany vyrábějí? Svému děťátku můžete koupit župánek ze 100% bavlny a také z hebkého 100% mikro polyesteru nebo také z froté. Dětské župany mohou být s kapucemi i bez nich. Dětské župany mají většinou pouze pásek na zavázání a někdy také pár knoflíků.

Dětské kšiltovky a čepice

Kšiltovky nosí děti rády, neboť si v nich připadají dospělácky. Tento druh čepic bývá vyroben z 100% bavlny, což je** materiál**, který dobře** saje pot.** Kšiltovky se dají pořídit ve všech různých barvách a také s různými aplikacemi, jako jsou například obrázky oblíbených dětských hrdinů. A hlavní je, že dětem nesvítí do očí slunce.

Při nošení** teplých zimních čepic** už děti tak moc nadšené nejsou. Přesto je to druh oblečen,í bez kterého se v chladných dnech žádné dítě neobejde. Dětské zimní čepice jsou vyráběny z 100% acrylitového vlákna, 100% bavlny, 100% polyesteru a také fleecu. Dětské zimní čepice je také možné pořídit pletené.

Dětské ponožky

Ponožky pro děti bychom měli nakupovat ze 100% bavlny či s malou příměsí elastanu  a polyamidu. Pouze tak zaručíme dětem pohodlné chození a zaručíme jim, že jejich nohy budou doslova jako v bavlnce.

Dětské punčocháče

O dětských punčocháčích platí to, že musí být pohodlné a proto z příjemného, nekousavého materiálu, a tím je bavlna. Jelikož musí být punčocháče pružné, musíme počítat s tím, že budou obsahovat příměs lycry a polyamidu, ale pouze v malé míře.

Dětský vkus pro oblečení

O druzích dětského oblečení bychom mohli psát do nekonečna. Obléci své dítě se snažíme co nejlépe je to možné. Kupujeme oblečení kvalitní a hezké. V praxi to znamená, že kupujeme oblečení podle poslední módy. Děláme to hlavně proto, aby naši potomci nezaostávali za svými vrstevníky. Dětem zase až tak moc na posledních modelech nezáleží. Postupem času si však děti vyberou svůj vlastní styl v oblékání a potom již nic nezmůžeme.

Malým dětem většinou nezáleží na tom, jakou značku oblečení mají na sobě. Dívky si většinou již brzy po nástupu do školky uvědomí, že se jim například líbí, jakou sukýnku má ta či ona holčička a budou trvat na tom, že ji chtějí také. U kluků je to jednodušší, těm většinou záleží více na tom, jaké auto mají ostatní kluci, než jaké mají jejich vrstevníci značkové oblečení. Tyto rozdíly dělají pouze dospělí a je to tak dobře.

Větší rozdíly v oblékání pozorujeme u dětí až po nástupu na základní školu, kde si více všímají, kdo má na sobě jakou značku. Všeobecně však platí, že bychom neměli děti nutit, aby nosili oblečení, ve kterém se necítí dobře.

Jak oblékat děti?

K dětskému oblečení lze říci pouze tolik, že by měly chodit pouze v oblečení kvalitním, protože dětská pokožka je citlivá. Také bychom jim měli oblékat to, co se jim samotným líbí a v čem se cítí příjemně. Je jasné, že by se nám rodičům líbilo, kdyby naše děti chodily oblékány podle nás. Jsou to však živé bytosti se svým vlastním názorem na módu. Je jasné, že nenecháme chodit velmi malé děti například v zimě pouze v tričku jen proto, že si postavilo hlavu a trucuje.

Pokud hovoříme s našimi dětmi o módě a oblékání již od mala, je zapotřebí jim neustále říkat, že není důležité mít na sobě drahé a značkové oblečení. Měly by vědět, že je nejdůležitější je, aby oblečení bylo opravdu kvalitní. Značka ne vždy zaručuje dobrou kvalitu. Kvalitní oblečení nemusí být v symbióze s vysokou pořizovací cenou. Každý rodič se snaží v otázce oblékání vyjít svým dětem vstříc, avšak ne vždy se jejich názory shodnou. To by pak však nebyly děti, kdyby se občas neobjevil vzdor.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14781 (rodina-finance.cz#22705)


Přidat komentář