Dekorace do dětských pokojíčků

Často přemýšlíme, jak udělat naše děti šťastnými už od narození až do jejich školního věku. Jedno z řešení je, zařídit jim pokojíček tak, aby se v něm cítili šťastné a spokojené.

 

Dobře zvolená dekorace, hračka a barvy dávají pokojíčku teplo a krásu. Našim dětem rozvíjí jeho fantazii a dodává jim pocit bezpečí a lásky. Pokud se naučíme dobře** vnímat dětský svět, pochopíme, že děti milují veselé barvy, hračky, ale také veškeré doplňky.Každý z nás občas přemýšlí jakou dekoraci použít pro svého potomka do **jeho pokojíčku tak, aby se cítilo příjemně a mělo neustále dost podnětů (barev, hraček atd.) k poznávání okolního světa.

 

Malby a tapety jako dekorace

Každé dítě má rádo, když je jeho pokojíček vymalován v jeho oblíbené barvě nebo má na stěnách kresby svých oblíbených postaviček z pohádek nebo hraček. Stěna je přeci to, co dítě vidí, ať už se podívá kamkoliv. Když si třeba hraje s letadlem, tak už jen pouhý náznak mráčků na stěně dokáže pozdvihnout jeho fantazii do nebeských výšin.

Koberce a vše co na podlahu patří

U dětí mladšího věku, například batolete, může být podlaha celý svět. Přeci jenom pokud neumí chodit a touží svýma ručkama osahat naprosto vše co je před ním a hlavně pod ním, tak bude potřebovat co nejpohodlnější materiál. Koberec může být měkký na dotek a tím dítěti poskytovat pocit bezpečí. Později, když už vyrůstá a má své oblíbené hrdiny, tak si může přát, aby doslova zaplnily celý jeho pokoj. Koberec je pro to ideální prostředek. Není dobré používat plovoucí podlahu nebo dokonce dlažbu.

Obrazové motivy na koberec pro vaše dítě

  • Hrací motiv (město, závodní dráha, letiště…)
  • Postavy (Filmové hvězdy, pohádkové postavy)
  • Květinové vzory
  • Pestrobarevné motivy

Stoly a stolečky do každého pokoje

Do dětského pokojíku je vždy nezbytný stůl, který by měl mít dostatek místa pro všechny aktivity nebo práci. Mladší děti ho rádi používají spíše jako místo na kreslení. Ale časem, kdy nám už vyrůstají a začnou chodit do školy, tak na stole většinou dělají domácí úkoly nebo jinou zábavu (slepují modely, vyrábějí si náramky z korálků atd.). Stůl nebo stoleček různých tvarů může také sloužit jako dokonalá dekorace.

Svítidla, lampičky a lustry aneb budiž světlo.

Snad každé dítě se někdy bojí tmy nebo se ve tmě necítí dobře, protože nemohou dělat spoustu věcí jako při denním světle a necítí se bezpečně. To je důvod jim pokojík vybavit světlem, které bude zářit příjemně a zároveň osvětlovat celý pokoj. Světlo navíc může být upraveno tak, aby vytvářelo různé obrázky a motivy na zdi, které mohou pomoci vašemu dítěti zpříjemnit čas strávený v pokoji.

Matrace a povlaky pro příjemné spaní

Postel je nedílnou součástí dětského pokoje, neboť jednu čtvrtinu života strávíme právě na tomto místě. Vždy je nejlepší pořídit povlečení z nejpohodlnějšího materiálu,nelépe z 100% bavlny s motivem, který se líbí dítěti. Nesmíme zapomenout také na kvalitní matraci, pro pohodlné spaní.  Jen tak docílíme toho, že se naše dítko bude do postele těšit. Nikdo si přeci nepřejeme, aby se probouzelo celé bolavé a nevyspalé.

Nábytek, klíč k dokonalosti

Pokoj bez nábytku různých tvarů, barev a velikostí by snad nebyl ani pokojíčkem pro dítě. Nábytek z temného dřeva může vkládat do pokoje příjemnou a uklidňující atmosféru. Naopak světlé dřevo dokáže atmosféru v pokoji rozzářit nebo udělat pokoj moderním. Skříně vybíráme vždy podle velikosti pokojíku, jeho barev a množství oblečení.

Hračky do každého pokoje

Hračky jsou také jednou z nedílných součástí pro dětský život. Čím více hraček dítě má, tím lépe tráví svůj čas. S hračkami si může hrát, učit se z nich nebo rozvíjet fantazii a to zábavnou formou. Děvčata se například můžou naučit základy pečování o dítě pomocí různých panenek. Kluci mohou rozvinout svou lásku k autům nebo řešit různé hádanky. Každá hračka dokáže zpříjemnit život dítěte ať už je jakákoliv.

Úložné prostory pro hračky

Každá hračka má své místo. Pro případ že se vám nebo vašemu dítěti nechce vše pečlivě uklízet, ale chcete mít jen jednoduchý řád, potom není špatné pořídit si nějakou krabici (box) do které se dají větší hračky, nebo závěsné kapsy do kterých se dají uložit menší hračky. Tyto kapsy nebo boxy mohou mít barvu i tvar téměř čehokoliv, čímž budou do pokojíčku vašeho dítěte skvěle zapadat.

Hodiny pro vaše dítě plné fantazie

Každé dítě si určitě někdy přálo mít barevnější hodiny, než ten zvláštní kruh ukazující čárky s dvěma ručičkama.  Hodiny mohou být ale mnohem víc než to! Je spousta hodin všelijakých barev a tvarů, které mají podobu třeba ptačí budky, krtečka nebo jakékoliv pohádkové postavičky, která je dítěti velmi blízká. Takovéto hodiny můžou krásně ozdobit dětský pokojíček a dítě se na ně bude dívat s radostí.

Odpadkový koš tak jak ho neznáte

Odpadkový koš nemusí sloužit pouze jako prostor kam vyhodit vše co nepotřebujeme, ale může být krásnou součástí pokoje. Má rádo vaše dítě autíčka? Pořiďte mu koš, který bude vypadat jako auto! Má vaše dítě rádo zvířátka? Pořiďte mu koš, který bude vypadat jako slon nebo beruška.  Koš může být naprosto cokoliv, ale také veliká radost pro dítě, kam se rádo naučí dávat věci, které do odpadkového koše patří.

Nahřívací polštářky – Něžná dekorace

Tyto polštářky dodávají dětem pocit tepla a bezpečí. Můžete je také používat, když je Vaše děťátko nemocné. Takový polštářek se dětem velmi líbí. Nejvíce příjemný bude, pokud ho koupíme ve formě zvířátka, které se dítěti líbí. Je to krásný doplněk do pokojíčku, který se dá využít i jako sedátko, ale také může sloužit k tomu, aby se naše dítko cítilo v bezpečí.

A na závěr – Nezapomínejte, že

Tak jako se děti učí rozvíjet svou fantazii, se i my musíme naučit rozvíjet tu naší. Je to veliký krok k tomu, abychom našim dětem dokázali vytvořit nádherný domov, plný lásky, tepla a bezpečí. Když jim dokážeme vytvořit jejich pokojíček veselý a barevný se spoustou krásných dekorací, budeme je vidět veselé a šťastné. A to je to nejdůležitější v jejich i našem životě.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14767 (rodina-finance.cz#21978)


Přidat komentář