Vyhlídkové lety

Vyhlídkové lety jsou vhodnou alternativou nezapomenutelných zážitků. Skvěle se hodí také jako dárek k různým výročím. Do detailů naplánovaný vyhlídkový let balónem je velice romantický zážitek, který Vaší drahé polovičce vyrazí dech.

Vyhlídkové lety jsou možností jak poznat blíže okolí, ve kterém se nacházíte. Podívat se na místo svého bydliště z ptačí perspektivy je pro mnohé z nás toužebným přáním. Ne každému z těch, kteří by chtěli vyhlídkový let podstoupit se to podaří. Někdo má** strach z výšek** a proto je pro něho vyhlídkový let nepochopitelným hazardem se životem.

Někdo si nemůže vyhlídkový let dovolit proto, že to není zrovna nejlevnější záležitostí. Proto je výhodné, pokud to je možné, domluvit se s více lidma najednou, aby byla cena levnější. Ne vždy je to však možné. Vyhlídkové lety se dají uskutečnit hned několika způsoby:

  • ** balónem**
  • ** letadlem**
  • vrtulníkem
  • větroněm
  • stíhačkou

Pokud jste se rozhodli podniknout vyhlídkový let vrtulníkem, větroněm či letadlem, tak je místo jejich uskutečnění na letišti, neboť pouze odtud mohou letadla a vrtulníky startovat a také zde mohou přistávat.

Vyhlídkový let podniknutý horkovzdušným balónem můžete odstartovat například někde na louce či poli. Nikde není řečeno, že pokud podnikáte vyhlídkový let horkovzdušným balónem musíte nevyhnutelně letět. Podívat se na místo svého bydliště můžete také z horkovzdušného balónu, který je přivázaný na laně, tudíž neletí, pouze stojí na místě.

A jak jednotlivé vyhlídkové lety probíhají?

Vyhlídkový let se dá absolvovat několika způsoby.

Lety balónem

Vyhlídkové** lety v horkovzdušném balónu** probíhají zcela poklidně až do výšky 500 metrů. Tento balón řídí zkušený pilot, ke kterému se mohou  pokud je balónový koš dosti velký, přidat také jiní členové posádky. Součástí vyhlídkového letu může být také sekt a malé pohoštění.

Pokud se chystáte právě na let v horkovzdušném balónu, nemusíte se na něj příliš chystat. Oblečení je zcela na Vás, je pouze** nutné mít dostatečně pevnou obuv.**

Vyhlídkové lety jsou pořádány** celoročně**. Pouze za meteorologické situace, která zajistí bezpečné provedení letu. Den a čas vzletu se potvrzuje několik hodin předem s ohledem na předpověď počasí.

Vyhlídkový let horkovzdušným balónem** není nijak věkově omezen**. Pouze děti potřebují mít jako doprovod  své rodiče. tento let není vhodný pouze pro těhotné ženy, jejich let je posuzován individuálně.

Tento zážitek trvá celkově** 3-4 hodiny**, samotný let hrokovzdušným balónem potom trvá 1 hodinu. Cena vyhlídkového letu horkovzdušným balónem není nijak závratná.

Let vyhlídkovým letadlem

Let vyhlídkovým letadlem je zcela jedinečným zážitkem. Součástí tohoto vyhlídkového letu může být** pohoštění a také výklad** o všem, co z letadla můžete pozorovat. Tyto vyhlídkové lety nepatří mezi ty nejlevnější, ale dojem z této cesty Vás zcela pohltí.

Letadlové vyhlídkové lety** nejsou vhodné pro nemocné se srdcem, kteří se mohou účastnit pouze s ohledem na srdeční vadu, vysoký krevní tlak, závratě, nachlazení a jiné indispozice, které můžou negativně ovlivnit člověka během letu.**

Tyto vyhlídkové lety se pořádají celoročně.

Na tento druh letu se nemusíte nijak připravovat, nepotřebujete žádné speciální oblečení a také ani žádnou speciální obuv. Samotný vyhlídkový let, který podniknete v letadle trvá přibližně 40 minut. Vyhlídkový let letadlem není až tak finančně náročný, ajk si většina z nás myslí.

Lety vrtulníkem

Vyhlídkové lety uskutečněné pomocí vrtulníku jsou zcela netradiční a jako zážitek je to zcela nepřekonatelné, neboť letadlem může letět každý z nás, ale vrtulníkem ne. Tomu je také uzpůsobena cena, která není nijak malá.

Na tento let se nemusíte nijak speciálně oblékat, ani obouvat. Je zcela na Vás, jak se na tento let připravíte.

Tyto vyhlídkové lety trvají celkově okolo** 25-30 minut**, neboť provoz vrtulníku není nijak levnou záležitostí.

Vyhlídkové lety ve vrtulníku se pořádají celý rok, je pouze potřeba** brát ohled na počasí**. V případě, kdy Vám počasí nepřeje, je tento vyhlídkový let přesunut na náhradní termín. Celkově se s Váma ve vrtulníku mohou pokochat přírodou další 3 lidé a samozřejmostí je k nim jeden pilot.

Cena jednolo letu vrtulníkem je dražší, než cena letu horkovzdušným balónem. Cena tak velká proto, že neplatíte za dobu, ale za celý vrtulník.

Netradiční vyhlídkové lety - let ve stíhačce

Vyhlídkový let můžete podniknout také ve** stíhačce? Tyto vyhlídkové lety však **trvají pouze 15 minut a řekla bych, že spíše, než byste pozorovali okolí pod Vámi, pozorujete vnitřek stíhačky a vše, co v tu dobu vnímáte jako vynikající adrenalinový zážitek.

Vyhlídkové lety ve stíhačce jsou zcela největším životním zážitkem, který překonáte něčím jiným jen ztěží. Stíhačka letí rychlostí až 700 km/h. Tyto vyhlídkové lety mohou absolvovat pouze děti starší 15-ti let a to se souhlasem zákonných zástupců.

Kompletní oblečení, které je na let stíhačkou nutné je Vám zapůjčeno před letem. Samotné kabiny jsou zcela klimatizovány. Před samotným letem budete krátce proškoleni a poté usazeni do zadní části kabiny.

Stíhačkové vyhlídkové lety jsou provozovány celoročně, avšak s ohledem na počasí. V případě, že počasí nebude vyhlídkovému letu příliš nakloněno, je tento let přesunut na náhradní termín.

Stíhačkové vyhlídkové lety nejsou vhodné pro všechny lidi. Podmínkou proto, abyste tento vyhlídkový let mohli podstoupit je provedená důkladná lékařská prohlídka, která se provádí většinou přímo na letišti příslušným lékařem.

Cena vyhlídkového letu, který uskutečníte ve stíhačce Vás výjde jako cena zahraniční dovolené pro jednu osobu.

Vyhlídkový let je originální zážitek a vhodný dárek

Všechny tyto lety by měly mít ještě před vzletem povolení k letu a potřebná povolení k provozování své činnosti. Před každým letem Vás provozovatelé seznámí s tím, co bude následovat. Účastníci každého vyhlídkového letu by také měli ještě před samotným vyhlídkovým letem podstoupit krátké proškolení.

Samozřejmostí je také fotodokumentace či DVD nahrávky Vašich vyhlídkových letů, které si můžete dokoupit, abyste měli na tento zážitek dlouhodobé vzpomínky, které si můžete stále připomínat. Ceny těchto nahrávek jsou individuální dle nabídek pořádajících organizací.

Jistě mi dáte za pravdu, když řeknu, že bychom měli znát místo, ve kterém žijeme. Podívat se okolí svého bydliště z ptačí perspektivy je zcela dokonalým zážitkem. Není to vašk pro každého z nás. Lidé mají z letů různé obavy. Někdo se bojí toho, že s nimi dopravní prostředek, ve kterém se zrovna nacházejí spadne a jiní mají třeba ztrach z výšek.

Obavy z havárie nejsou vůbec na místě. Všechny** létající dopravní prostředky**, ve kterých se vyhlídkové lety konají jsou pod stálým dohledem a podstupují pravidelné kontroly. Kontroly jsou prováděny pravidelně a všichni piloti jsou proškolováni i pro případy rizikových situací. Také lidé, kteří se na vyhlídkový let chystají, mají před samotným vzletem krátkou instruktáž, aby věděli, jak se za letu chovat.

Vyhlídkové lety jsou také vhodnou formou zážitků pro blízké osoby, které chcete něčím vyjímečným obdarovat. Je však nutné vědět, jestli člověk, kterého chcete tímto vyhlídkovým letem obdarovat netrpí ztrachem z výšek. V tomto případě by byl takový dárek zcela nevhodným.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14688 (rodina-finance.cz#22303)


Přidat komentář