USA - Bahamy, Florida

Také máte léto spojené s dovolenou? A spíše než tuzemsko volíte raději vzdálenější destinace? Láká Vás čisté moře a azurové nebe? Rádi se potápíte, plavete nebo jen ležíte na pláži? Pak pro Vás máme ideální tip na místa, kam se budete vždy rádi vracet.

Dovolená je jednou z nejoblíbenějších částí našeho života. Většinou si ji užíváme několikrát do roka, a to převážně v létě. Mnozí z nás ale využívají právě zimu k odpočinku. Prchají z chmurného a studeného počasí někam za sluníčkem, načerpat novou energii. Zemí, která určitě stojí za návštěvu, je USA. Její kulturní památky i nádherná příroda jsou zárukou, že zde při cestování strávíte mnoho úžasných chvil. Spojené státy jsou zemí, kam se můžete vydat jak sami, tak v rámci mnohých turistických zájezdů.

USA - Bahamy, Florida

Vybrali jste si pro svou dovolenou USA, konkrétně** Floridu nebo Bahamy?** Nepatříte zrovna k těm nadšencům, kteří se vydají na dovolenou po své vlastní ose? Pak bychom Vám rádi doporučili cestovní kancelář, která svým klientům poskytuje služby již od roku 1993. Jedná se o CK sídlící ve městě ..., městě, kde se narodil velký vlastenec F. L. Věk. Tato společnost za dobu své existence stačila proniknout do mnoha vzdálených exotických destinací, které byly ještě před několika lety nedostižným snem pro každého z nás.

U cestovní kanceláře** ** najdete široký výběr ubytování ve** Francii, Španělsku, Portugalsku, Irsku, Izraeli, Dubaji**, ale také v již výše zmiňovaných USA, konkrétně na Bahamách a na Floridě. Chcete-li se o této cestovní kanceláři dozvědět více, pak se určitě podívejte na jejich** webové stránky** **, nebo využijte pro své dotazy **telefonního čísla  či e-mailu:** ** Dáváte-li přednost osobnímu kontaktu, tak přikládáme **adresu:*** ***

Za Vaši důvěru Vám mohou nabídnout své mnohaleté zkušenosti, čestné jednání a také maximální osobní přístup. Cestovní kancelář je pochopitelně pojištěna proti úpadku dle zákona č. 159/1999 Sb. a je majitelem koncesované živnosti na poli podnikání cestovního ruchu.

Pojďme se tedy blíže podívat, na co se na Bahamách a Floridě můžete těšit.

Florida

Florida známá jako sunshine state (sluneční stát) není jen pestrobarevnou, bezstarostně hlučící směsicí Mickey Mouse, kratochvílí na pláži a televizního seriálu Miami Vice. Můžete zde na člunu prozkoumat rozsáhlé bažiny, lovit ryby, potápět se, plavat nebo navštívit velkolepé plantáže. Pokud cestujete za kulturou, ani v tomto případě nepřijdete zkrátka. Ať už jste milovníci Bacha či reggae, určitě si najdete něco pro sebe.

Florida má mnoha podob a k tomu, abychom si o ní udělali obrázek, museli bychom putovat z mrazivé zimy v Tallahassee do bažin v Everglades, vrhnout se do víru života v Miami Beach a toulat se sněhobílými plážemi v Miracle Strip.

Jako ohnisko mezinárodního obchodu a bankovnictví je Florida velmi moderní stát, který se v oblasti cestovního ruchu stal vzorem i pro celou Ameriku.

Nejvhodnější doba na návštěvu Floridy

Doba, ve které se vydáte na Floridu, může velmi ovlivnit úspěch či neúspěch Vaší cesty. Ano,** Florida** je známá jako sluneční stát, ale přesto na jejím území spadne průměrně** 130 až 165 cm srážek za rok**. A v letním období dešťů máte padesátiprocentní, že bude pršet každý den. Pokud je pro Vás nejdůležitějším kritériem počasí, pak je nejlepší jih v zimě. Únor a březen jsou pak na severní a střední Floridě teplé měsíce. Co se hurikánů s průtržemi mračen týká, tak ty trvají od června do října. Největší počet bouřek je pak v srpnu a září.

Florida a její kultura

Na** Floridě** najdete mnohonárodnostní domácí populaci a různorodou kulturu. V Key Westu je nápadná homosexuální komunita a Jacksonville má zase největší podíl arabského obyvatelstva ze všech států USA. Na Floridě však najdete i Mexičany, přistěhovalce z Panamy, Kostariky, Hondurasu apod.

Nejznámější destinace na Floridě

Takovou destinací je bezpochyby** Miami a Miami Beach** s nejlepšími plážemi v zemi. Miami vystihuje lidská dynamika a bujarý noční život. Jde o kosmopolitní město, kde se střetává několik životních stylů.

Nákupy na Floridě

Florida je zemí zaslíbenou pro ty, co rádi nakupují. K nejpopulárnějším floridským outletovým centrům patří Sawgrass Mills ve Fort Lauderdale, Belz factory outlet a pointe Orlando v Orlandu. Uspokojí absolutně každý vkus, a to ve všech cenových kategoriích.

Bahamy

Bahamy se nachází v Atlantickém oceánu, východně od Floridy, severně od Kuby a Karibiku. Jedná se o daňový a turistický ráj, který láká spoustou velkých i malých ostrovů. Bahamy jsou proslulé přívětivostí domorodců, čistotou moře a světoznámý místní rum dává zapomenout na všední starosti.

Většina bahamských ostrovů je pokryta piniovými lesy. Díky poměrně mělkému moři jsou zde** ideální podmínky pro potápění**, a proto nezapomeňte na výbavu pro šnorchlování.

Bahamy - očkování a lékař

Před cestou na** Bahamy** není potřeba žádné speciální očkování, ale určitě si nezapomeňte vyřídit pojištění léčených výloh v zahraničí a opalovací krémy s vysokým faktorem. Doporučujeme si vzít sebou léky, které běžně užíváte při zvýšené teplotě, střevních potížích a bolestech hlavy.

Jazyk

Úřední řečí je angličtina.

Časový posun a Bahamy

Časový rozdíl proti České republice je** - 5 hodin**.

Měna

Místní měnou je bahamský dolar. Nejvhodnější měnou na cestu je americký dolar,** 1 BSD je přibližně 24 KC**. V hotelech jsou akceptovány platební karty, nejrozšířenější je Visa Card.

Bahamy - služby

Bahamy jsou charakteristické vysokou úrovní zdravotní péče, ale drahé služby musíte zaplatit v hotovosti, proto je důležité** kvalitní cestovní pojištění u zdravotní pojiš**ťovny. Bahamy mají služby na vysoké úrovni především proto, že jsou cílem turistů hlavně z USA, takže příjmy z cestovního ruchu jsou pro Bahamy nejdůležitější, a proto počítejte s tím, že ceny jsou velmi vysoké.

Stravovacích kapacit je nejvíce na nejznámějších ostrovech - New Providence, Paradise Island, Andros či Grand Bahama. Vzhledem k finanční náročnosti pobytu na Bahamách, nabízí kvalitní jídla za přijatelné ceny. Počítejte také s tím, že v restauracích kontrolují přísně věk pro konzumaci alkoholu, musí Vám být tedy alespoň 18 let. Obvyklé spropitné je kolem 15% z účtované částky, mnoho hotelů a restaurací si však částku zahrne již do ceny.

Vstupní formality na Bahamy

Občané ČR i SR potřebují** bahamské vízum**. Nutný platný cestovní pas déle, než 6 měsíců po návratu, 2 aktuální fotografie a zpáteční letenka. Vyřízení víza trvá přibližně 10 týdnů na konzulárním a vízovém oddělení britského zastupitelského úřadu v Praze. Letíte-li na Bahamy přes Spojené státy americké, je nutné si vyřídit také americké vízum.

Nezbývá nám, než Vám popřát krásnou dovolenou, třeba s** CK.
**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14697 (rodina-finance.cz#23199)


Přidat komentář