Silvestrovský víkend - Karlova Studánka

Rodiče mívají radost ze všeho, čím je jejich děti obdarují. Možná chcete letos překvapit, můžete se například domluvit se sourozenci a darovat rodičům jeden společný dárek, který si ovšem opravdu vychutnají – Silvestr v Karlově Studánce

Oslava konce roku – Silvestr

Co na sebe na Silvestra?

 • Velice záleží kam na oslavu zamíříte. Pokud to bude vysoce a nóbl postavená společnost, slušelo by se obléknout slavností společenské šaty, můžeme zvolit jednoduché černé či tmavé kalhoty a elegantní top nebo sukni ke kolenům do áčka nebo úzkou či zavinovací k tomu propínací svetřík. Jdeme -li ovšem za méně formální zábavou, nebojíme se trochu odvázat a volit vtipné oblečení s nápadem. Možná dokonce navštívíte tématický večírek, kde bude předem předepsaný druh oblečení – pyžamový silvestr, karneval, třicátá léta...Na diskotékový Silvestr nebo do klubu zvolte třpitivo-jiskřivé šaty, top nebo lesklé kozačky, pásky či doplňky.

Kam na Silvestra?

Silvestrovskou zábavu si hlavně dobře naplánujte a včas si zerezervujte místo nebo vstupenku, aby jste nebyli nemile překvapeni nápisem Máme plno – Uzavřená společnost nebo Vstupenky vyprodány. My jsme pro Vás našli typ jak trávit nejen Silvestra, ale celý silvestrovský týden. Pokud už máte svůj poslední den v roce naplánovaný, můžete takový pobyt koupit například jako dárek – poukaz pro své rodiče nebo prarodiče.

Rekreační pobyt v Karlově Studánce

K dispozici dostanete pokoj I. kategorie s vlastním sociálním zařízením. Pokud budete mít zájem o další procedury nebo služby, můžete je doobjednat na místě - masáže, vířivé nebo minerální koupele, rašelinové zábaly, skotstké střiky, hydromasáže, hydroterapie v bazénu se slanou vodou a solární loukou, saunu, solnou jeskyni, apod. Cena pobytu pro dospělou osobu je dle počtu objednaných nocí

 • 2 noci - 4 100,- Kč
 • 3 noci - 5 410,- Kč
 • 4 noci - 6 250,- Kč
 • 5 nocí - 7 530,- Kč
 • 6 nocí - 8 140,- Kč
 • 7 nocí - 8 550,- Kč

 

V ceně pobytu je Vám k dispozici

 • Ubytování I. kategorie s TV, sprcha, WC
 • Polopenze tedy snídaně a večeře
 • 3 léčebně-relaxační procedury: inhalace, uhličitá koupel a perličková koupel
 • Raut po dobu silvestrovské zábavy
 • Estrádní vystoupení
 • Silvestrovský přípitek
 • Živá hudba při zábavném silvestrovském programu
 • V kavárně reprodukovaná hudba s DJ
 • Silvestrovský ohňostroj k přivítání Nového roku

Zimní sněhové podmínky pro lyžování, vlek v Karlově Studánce 560 m n.m a udržované běžecké tratě. Na Ovčárně 6 km od Karlovy Studánky, 1 300 m n.m, další sjezdové a běžecké tratě. Ovčárna je významné východisko na hřebenové túry. V nejbližším okolí je běžecká stopa dlouhá 17 km.

 

Naučná stezka Bílá Opava

Stezka prochází po mnoha mostech, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy - nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám naučná stezka Bílá Opava na sedmi informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace. Vede po žluté turistické značce údolím Bílé Opavy z Karlovy Studánky na Ovčárnu.

Petardy, ohňostroje a další zábavná pyrotechnika

Co by to bylo za Silvestrovskou půlnoc bez ohňostroje. Můžete si zakoupit nepřeberné množství zábavné pyrotechniky. Pyrotechnika se dělí do několika tříd nebezpečnosti.

 • Třída I - Dětská pyrotechnika - prodej bez omezení
 • Třída II - prodej od osmnácti let
 • Třída III - prodej pouze pro zákazníky s průkazem odpalovače ohňostrojů
 1. Dětská pyrotechnika - bouchací kuličky, včeličky, praskací provázky, či šampusky
 2. Podkategorie 2. třídy - Petardy, Rakety, Fontány, Římské svíce, Kompakty, Kulové pumy a Prskavky
 3. Pyrotechnika 3. třídy je určena pro odpalovače ohňostrojů
 4. Interiérová pyrotechnika – fontány, barevné výstřiky do výšky, pódiové efekty

Zásady používání pyrotechniky

Abyste zabránili případným zraněním či zbytečným škodám na majetku, dodržujte při zacházení se zábavní pyrotechnikou těchto několik zásad

 • Nakupujte pouze tu zábavní pyrotechniku, která je uvedena legálně do oběhu: opatřena návodem výrobce v českém jazyce, který informuje jak tyto výrobky bezpečně skladovat a používat. Návod by měl každý při manipulaci s pyrotechnikou ve vlastním zájmu dodržovat. Veškerá zábavní pyrotechnika musí být označena certifikační značkou Českého úřadu pro zkoušení zbraní a střeliva.
 • Pokud si zábavní pyrotechniku pořídíte, je třeba ji bezpečně uskladnit. Rozhodně není vhodné pyrotechniku přechovávat v blízkosti kamen, krbů, otevřených ohňů a zapálených svíček. Pozor také na to, aby pyrotechnika nenavlhla.
 • Zábavní pyrotechniky používejte tak, abyste neohrozili zdraví či majetek svůj nebo někoho dalšího: s pyrotechnikou manipulujte zásadně na volném prostranství, v dostatečné vzdálenosti od dalších objektů, aby nemohlo dojít např. k vniknutí výbušnin do oken či zapálení střechy. Obzvláště rizikové jsou pak prostory blízko zdravotnických či školských zařízení. Se zábavní pyrotechnikou se samozřejmě nesmí mířit na lidi.
 • Pyrotechnické předměty vyšších tříd nebezpečnosti (třídy II a III a podtřídy T1) se dle příslušné vyhlášky nesmí používat v uzavřených prostorách (místnosti, dopravní prostředky apod.), v blízkosti kostelů, nemocnic, dětských zařízení, domovů důchodců, škol, ozdravoven a při sportovních akcích.
 • Pamatujte, že pod vlivem alkoholu nebo jiných drog bychom se zábavní pyrotechnikou neměli manipulovat. Obzvláště varovné jsou i pokusy některých lidí odpalovat pyrotechniku zasazenou do skleněné láhve. Snad ani není nutné zdůrazňovat, jaká neštěstí a vážná zranění mohou tyto experimenty způsobit.
 • Se zábavní pyrotechnikou by neměly manipulovat děti. Zábavní pyrotechnika, zejména ta nebezpečnější, by měla být vždy uskladněna mimo jejich dosah. Své děti poučte, aby nesbíraly již použitou nebo i nevybuchlou pyrotechniku.
 • Neodpalujte znovu pyrotechniku, která již jednou selhala. Naopak ji bezpečně zlikvidujte v souladu s návodem k použití - prolít vodou a zakopat do země).
 • Dejte si pozor na mohutné zvukové efekty, které doprovázejí odpalování některých předmětů zábavní pyrotechniky - např. petard a dělobuchů, které mohou při nevhodném odpálení poškodit sluch. Ohleduplní bychom měli být i vůči našim zvířecím miláčkům. Psi a kočky mají mnohem vyvinutější sluch než lidé a při nadměrném hluku trpí. Může dojít i k trvalému poškození jejich zdraví.
 • Pokud si chceme udělat radost něčím větším, např. ohňostrojem, mějte na paměti, že tak může učinit jen odborně způsobilá osoba. Svěřte tedy jejich realizaci radši odborníkům či si zajděte na ohňostroj pořádaný vaší obcí.
 • Konec roku je i vhodnou příležitostí pro úklid balkonu. Během oslav konce roku může zbloudilá petarda nebo jiný kus zábavní pyrotechniky ponechané věci snadno zapálit a způsobit požár.
 • Zajímejte se o to, jak se k používání zábavní pyrotechniky staví vaše místní samospráva. V některých obcích je její prodej a používání omezeno obecní vyhláškou.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14680 (rodina-finance.cz#21835)


Přidat komentář