Relaxační pobyty pro muže i ženy

Jste vláčení dobou ? Cítíte se vystresování a jste stále v napětí ? Pokud se doma nedokážete oddat relaxaci, vyražte sami, s partnerem nebo kamarádkami na víkend plný odpočinku a hýčkání.

RELAXAČNÍ POBYTY

Doba se dnes neúprosně žene dopředu. Každý z nás je vláčen každodenním shonem a nikdy nekončícím stresem. Najít si čas pro sebe je nadmíru složité. Přesto však pro lidské tělo nezbytné. Možností jak relaxovat je spousta a v následujícím článku se jim přiblížíme.

Relaxace a její přínos

Relaxace je stav, kdy se v lidském těle uvolňuje svalové a psychické napětí. Každý si relaxaci představuje jinak. Na jedné straně je zde pasivní ležení u televize, čtení a celodenní polehávání. Na straně druhé je aktivní přístup, procházky do přírody, sport či různé výlety. Relaxovat je v dnešní době nezbytné především pro uvolnění celkového stresu a napětí.

Relaxaci můžeme chápat jako činnost, která je nám příjemná a baví nás

Musíme si na ni vynahradit přesně stanovaný čas, kdy nás nebude nikdo rušit a který budeme mít pouze sami pro sebe. Pokud se chceme relaxaci věnovat z pohodlí domova, využijme vonné koupele s příjemnou hudbou, pěkný film, krátké cvičení. Pro náročnější existuje celá řada jogínských cvičení pro celkovou úlevu. Napětí a únava způsobují chemické reakce, které jsou podnětem pro různé druhy bolestí. Důležitá jsou dechová cvičení. Krátké cvičení po ránu uvolňuje organizmus po celý den.  Odpočíváme-li u poslechu hudby či knihy je pravidelné dýchání důležitou součástí, které podporuje uvolnění mysli. Když spojíte ranní dechová cvičení s večerní relaxací, zbavíte se fyzické i psychické zátěže, která se v nás za celý den nahromadí.

Dárkové poukazy

V ceně víkendového pobytu máte dárkový voucher, který si můžete ponechat jako vzpomínku na prožitý víkendový pobyt nebo darovat někomu blízkému. Na přání vystavíme také volný dárkový poukaz bez data případně bez jakékoliv specifikace.

Pokud chcete vyrazit se svým partnerem na romantický víkend pro dva či wellness pobyt, poukaz Vám bude vždy připomínat společné chvíle. Pokud si nebudete vědět rady s dárkem pro někoho, na kom Vám záleží, pak jsou víkendové pobyty opravdu oblíbeným dárkem.

Přínos relaxace:

  • doplní nezbytné zásoby energie, zlepší celkovou kvalitu života
  • podporuje krevní oběh, napomáhá při vysokém tlaku¨
  • posiluje duševní a fyzickou odolnost
  • napomáhá k optimismu, čímž celkově zlepšuje zdraví
  • podporuje činnost mozku a tím rozvíjí např. tvůrčí schopnosti

Pokud se však doma nedokážete oddat plnohodnotnému odpočinku a jste stále někým rušeni, využijte řadu relaxačních pobytů, kdy si domů přivezete nejen klid v duši a čistou hlavu, ale také spoustu ojedinělých zážitků. Relaxační pobyty se pořádají samostatně pro muže či ženy, romantické pobyty se pak pořádají pro páry. Vyjet můžete za krásami českých měst a památek, do přírody, na hory nebo do lázní. Pokud Vás však neláká nic v České republice, vyrazte s chutí na Slovensko, do Rakouska, Polska, Maďarska nebo Slovinska. Cestovní kanceláře a agentury nabízejí celou řadu zajímavých možností.

Relaxační pobyty pro muže

Relaxační pobyty pro muže jsou často opomíjeny. Více služeb se v tomto ohledu dopřává ženám, ale trh se již hojně snaží mužům nabídnout velmi zajímavé pobyty. Obvykle zahrnují tu nejkvalitnější péči o tělo: bublinkové koupele, masáže, kosmetická ošetření a manikúru. Pokud však Váš muž není nadšencem kosmetických salónů, najdete i neobvyklé typy výletů. Jedinečnou příležitostí pro muže z velkoměst může být celodenní pasení ovcí, včetně zaučení a vyfasování k tomu vhodného oblečení. Mohou se stát na den hospodským, existuje dokonce celá řada pivních procedur pro milovníky zlatavého nápoje. Vybírejte z lázeňských pobytů, welness pobytů speciálně pro muže. Někomu bude jistě vyhovovat několikadenní ubytování v luxusním hotelu, kde se může jenom hýčkat. Řada pobytů pak zahrnuje i velmi zajímavé sportovní aktivity.

Relaxační pobyty pro ženy

Relaxační pobyty pro ženy mají ohromné spektrum v nabídce lázeňských a welness pobytů. Nejrůznější typy procedur, masáží, kompletní péče o tělo jsou sestaveny nejen pro odpočinek, ale pro celkové zkrásnění, byť jenom za víkend. Pobyty jsou obvykle konstruovány jako relaxační, doplněné o spoustu sportovních aktivit a zajímavé výlety. Ubytování bývá velmi příjemné, pokoje jsou vzdušné a světlé, tedy jako stvořené pro odpočinek.  Součástí pobytu bývá několik druhů masáží, např. masáže horkými lávovými kameny, které uvolňují bolestivé klouby. Oddejte se i odpočinku v sauně, bazénu a relaxačních centrech.  Pokud Vás omrzí prostředí hotelu, vypůjčíte si kolo, věnujte se pěší turistice, zajděte si na tenis. Zkrašlovací procedury jako kadeřník, kosmetika a manikúra nejsou výjimkou. K pobytům je často připravena i adrenalinová varianta, která je zajímavá pro sběratelky senzací. Vyhlídkový let, zorbování (ve velkých balónech), lezení po umělých stěnách i jízdy na koních. Pokud jste požitkářka, odpočívejte ve znamení dobrého vína. Během Vašeho programu vybírejte z nejrůznějších gurmánských specialit, ať už si dopřejete, co hrdlo ráčí, nebo se rozhodnete pro zdravou výživu.

Dámská jízda

Pokud jste společenská a nedokážete si představit, že o víkendu budete sama, domluvte si zajímavý víkend s kamarádkami nebo s sebou vezměte děti. Dámské jízdy jsou pořádány ve sklípcích na Moravě, provázené jsou lahodným jídelníčkem a uvolňující péčí s vinnou kosmetikou. Pokud se rozhodnete odpočívat se svými ratolestmi, nebojte se, že přijede domů ještě unavenější, než jste odjížděla. Pro děti jsou připraveny bohaté programy, zkušení animátoři volného času je zabaví na dobu potřebnou pro Vaše procedury a relaxaci.

Romantické relaxační pobyty pro dva

Romantické relaxační pobyty pro dva jsou pro ty, kteří už si ani nepamatují na krásnou chvilku strávenou s Vaší drahou polovičkou.

Víkend na zámku

Pokud chcete opravdu překvapit, pozvěte ho nebo ji na romantický pobyt na zámku. Ubytování je obvykle v zámeckém hotelu, jehož pokoje jsou dobově laděné, tedy budete mít pocit, že ležíte přímo v komnatách zámku. Zámek, hrad či historická stavba jsou od Vašeho ubytování na dohled. Procházejte se zámeckými zahradami a dopřávejte si nejvyššího luxusu s vybranou kuchyní. Během pobytu nebudete ochuzeni ani o relaxační procedury. Oba si užijte dlouhé masáže, saunu, vířivku a bazény s protiproudem. Pokud se chcete chovat královsky, přiobjednejte si projížďku kočárem, vyhlídkový let vrtulníkem nebo si pronajměte luxusní automobil Ferrari či Aston Martin. Pro sportovní nadšence jsou v okolí připraveny nejrůznější atrakce, včetně golfových hřišť a aquaparků.

Pohádkové víkendy

Neláká Vás romantický víkend na luxusní jachtě? I zde najdete vše, co hledáte. Prožijte víkendový pobyt ve stylu filmových hvězd s komfortním ubytováním, pohoštěním pro gurmány a wellness programem. Někoho by zajisté lákal romantický víkend na samotě. Nikým nerušeni se nechejte hýčkat a pak se svezte do nejbližší metropole, poznat památky a ochutnat pochoutky nejlepších restaurací. Pohádkové pobyty pak nabízejí nadstandardní služby.  Můžete se těšit na privátní pobyt ve wellness centru, kde pro Vás ve světle svíček a za romantické hudby bude připravena privátní vířivka. Pokračovat budete v masážním centru, kde si každý z páru vychutná masáž lávovými kameny, pro dámu bude dále připraven zlatý hřeb pobytu v podobě exkluzivního zábalu ve 24 karátovém zlatě.  Nevšední zážitkové pobyty jsou krom všech vyjmenovaných služeb doplněny a vyhlídkové lety nebo tandemový seskok. Ochutnejte krásy naší republiky z výšin a dovezte si domů řadu krásných vzpomínek.

Ať už si vyberete z široké nabídky cokoliv, vrátíte se domů o mnoho odpočatější a začnete svůj další pracovní týden s novou silou. I když Vám volného času nezbývá mnoho, zkuste se nad malou skulinkou zamyslet a dopřejte sobě a svému partnerovi nevšední zážitek na zámku, horách, lázních nebo krásném městě naší republiky. Udělejte si čas na svou chvilku a nechte se bezmezně hýčkat, relaxace je přece tolik důležitá pro Vaše zdraví.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14684 (rodina-finance.cz#22082)


Diskuze a zkušenosti

Petra | 27.01.2011 19:39
Art dreams Velice zajímavé pobyty...doporučím manželovi zda si neuděláme výlet.:)


Přidat komentář