Půjčovna karavanů a obytných přívěsů

Dovolená, kterou podniknete v karavanu či obytném přívěsu, se pro Vás stane doslova nutností. Již nikdy nebudete chtít spát pod stanem či v luxusním hotelu. Podniknout dovolenou v karavanu je úžasným zážitkem.

Pronajmout si karavan může každý

Možnost pronajmout si karavan nebo obytný přívěs je vysvobození pro nás, kteří tento dopravní prostředek doma sice nemají, ale rádi tímto způsobem cestují. Cestování tohoto typu je velice kreativní. Můžete zajet kamkoli, kde to není zakázáno, zaparkovat a prostě se na chvíli na daném místě zdržet a blíže jej poznat.

Strávit takovouto dovolenou dnes nechtějí pouze mladí lidé, ale velmi oblíbený je tento druh cestování také u seniorů. Málokdo si může dnes dovolit koupit chatu, kam bychom mohli jezdit s rodinou. Daleko jednodušší je možnost půjčit si karavan či obytný přívěs a prostě vyjet.

Výhody půjčování karavanů a obytných přívěsů

 • Nemusíte se starat o údržbu
 • Nestaráte se o parkování mimo sezónu
 • Neplatíte poplatky za vůz
 • Nehradíte opravy vozu a věci s ním spojené

Nevýhody půjčených karavanů a obytných přívěsů

 • Dražší půjčovné
 • Musíte je vrátit, i když jej zamilujete.
 • Jste limitováni půjčovní dobou.
 • Nesmíte nijak měnit jeho vzhled ani jinak upravovat interiér.

Kde hledat půjčovny karavanů a obytných přívěsů?

Takovouto půjčovnu najdete v každém větším městě, a pokud máte zrovna smůlu a bydlíte někde, kde půjčovna karavanů a obytných přívěsů není, můžete si ji najít zcela jednoduše na internetu. Všechny půjčovny, které jdou s dobou mají své internetové stránky, které si můžete prohlídnout. Na internetových stránkách najdete veškeré potřebné** informace**, které Vám pomohou se jednodušeji rozhodnout.

Můžete si tak z pohodlí domova prohlídnout veškerý interiér karavanů i obytných vozů. Dále se dozvíte, co všechno je v ceně, kterou za půjčení zaplatíte.

Co udělat před první jízdou s karavanem z půjčovny?

Ještě, než vůbec z půjčovny vyjedete, měli byste mít podepsané veškeré** smlouvy** a hlavně byste se měli přesvědčit, že je součástí smlouvy také havarijní pojištění. Poté je potřeba důkladně prohlédnout celý karavan nebo jiný obytný vůz a popřípadě upozornit na nedostatky, aby se později nestalo, že byste je museli hradit Vy. Úplně poslední věc, kterou je potřeba zkontrolovat je celkové připojení k automobilu a zda-li fungují všechna signalizační zařízení.

Jak to v karavanu či obytném přívěsu vypadá?

Je to vlastně takový domeček na kolečkách. Najdete zde postele na spaní, WC, sprchový kout, jídelnu s kuchyňkou a samozřejmostí jsou také úložné prostory v podobě různých skříněk. Většinou se jedná o prostor uzpůsobený pro čtyři lidi, ale výjimkou také nejsou přívěsy či karavany pro lidí šest.

Výhodou těchto prostor je, že jsou variabilní a dají se přizpůsobit situaci. Jídelní kout jde přestavět na lůžko, z WC můžete několika jednoduchými kroky udělat sprchu atd. Vše záleží na tom, jak dobře je prostředek navržen.

Kolik stojí půjčení karavanů a obytných přívěsů?

Ceny za vypůjčení těchto vozů nejsou extrémně vysoké, avšak levná záležitost to také není. Před půjčením vozu je potřeba si uvědomit, že bude potřeba zaplatit** vratnou kauci**, která je většinou v rozmezí** od 10.000,-Kč do 25.000,-Kč**. Tato kauce se pokládá proto, že je potřeba počítat s možností zničení interiéru vozu či jiné části vozu. V případě, že vůz vrátíte v pořádku, kauce se Vám automaticky vrací.

Půjčovny si neúčtují kilometry, platí se většinou za den a to je částka již od 450,-Kč.

Výše kauce a také výše platby za den zapůjčení se odvíjí od značky vozu, přes jeho vybavení až po různé slevy za délku doby, po kterou si vůz půjčujeme. Obecně platí, že čím delší bude doby vypůjčení vozu, tím nižší bude částka za den zapůjčení.

Co je většinou zahrnuto v ceně pronájmu karavanu?

 • Lednice s mrazicím boxem
 • Topení
 • Nádrž na vodu na 30l
 • Láhev PB
 • Vařič
 • Nádobí
 • Rolety a sítě proti hmyzu
 • WC s tabletami
 • Lůžkoviny s povlečením
 • Připojovací kabel 25 metrů 220V
 • Redukce pro připojení zásuvky 220V

Co si můžeme ke karavanu ještě půjčit?

Půjčovny karavanů a obytných přívěsů většinou půjčují také jiné věci. Nejčastěji se jedná o horská kola a nosič na jejich převoz, někteří nabízejí půjčení** různých skútrů**. Pro aktivní rodiče půjčují** dětské vozíky za kola** a pro období dešťů si můžete půjčit také** televizi s DVD**, abyste se ve špatném počasí nenudili a mohli se v klidu a teple koukat například na Vaše oblíbené filmy.

Řidičský průkaz na karavan či obytný přívěs

Pokud celková hmotnost automobilu a obytného přívěsu** nepřesáhne 3.500 Kg,** postačí Vám pouze v rámci celé EU řidičský průkaz skupiny B. Podmínkou, však je, že obytný přívěs nesmí být těžší než vozidlo, které jej táhne. Je zde potřeba řídit se zcela podle vyhlášky.

V případě, že je celá souprava (automobil a obytný přívěs) těžší než 3.500 Kg, je již potřeba mít řidičský průkaz skupin B a E.

K zapůjčení karavanu budete v půjčovně potřebovat předložit dva doklady totožnosti a musí Vám být minimálně 25 let.

Proč si půjčit karavan?

Karavan je úžasná věc. Je to možnost, jak bydlet kdekoliv na světě, aniž byste se museli vázat. Velkou výhodou karavanů je možnost, kdykoli a kdekoli s ním odjet a usadit se tak na místě, které se nám líbí. Je potřeba pouze vědět, zda můžete na daném místě parkovat a pokud je to povoleno, nic Vám nebrání v tom, zastavit a chvíli na tomto místě pobýt.

Při výběru karavanu si rozmyslete jeho velikost

Při výběru karavanu byste si měli rozmyslet, jak velký by měl být, neboť dnes již existuje spousta** rozměrů a délek.** Hlavní je uvědomit si, kolik lidí se bude v karavanu vyskytovat. Jedete-li na dovolenou a je to přes léto, je zde možnost rozšířit velikost karavanu ještě o tzv. stanový přístřešek či jakousi krytou předsíň, která Vám dá možnost zvětšit velikost karavanu ještě o tento prostor.

Jezdíte-li na dovolené pravidelně a máte dostatek financí, neváhejte a pořiďte si svůj karavan. Je to investice, která se Vám v průběhu let jistě vrátí a jeho koupě nebudete jistě nikdy litovat. Pro nás ostatní, kteří si koupi vlastního karavanu dovolit nemohou, jsou zde alespoň jejich půjčovny, za které jsme velice vděční.

Pokud jste ještě dovolenou v karavanu nepodnikli, můžete tak učinit třeba hned v létě. Je to úžasný zážitek, kterým můžete svou rodinu pouze mile překvapit. Taková dovolená v karavanu či obytném přívěsu předčí veškeré dovolené, které jste podnikali v minulosti.

Co dodat na závěr? Ráda bych Vám popřála mnoho bezpečných kilometrů, které s karavanem či obytným přívěsem ujedete. Také spoustu příjemně strávených chvilek, které si v něm užijete a ať jsou všechny dovolené, které s ním podniknete, Vašimi nejkrásnějšími.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14692 (rodina-finance.cz#22458)


Přidat komentář