Pronájem karavanů - Karlovy Vary

Loni v létě jsme byli s manželem 4 dny v Rakousku, 4 dny ve Švýcarsku, 4 dny v Itálii a nakonec jsme strávili nádherných 8 dní na Azurovém pobřeží ve Francii. Jak je to možné? Cestovali jsme obytným karavanem. Opravdu dovolená přímo pohádková.

Pronájem karavanů - Karlovy Vary

Dovolená snů může být bezstarostná jízda, nocování, strava i čekání v zácpách v obytném karavanu. Že jste nikdy v žádném karavanu nebyli? Můžeme Vám do detailu popsat, jaká je výbava takového vozu. Tak například v nabídce Karlovarské půjčovny karavanů společnosti Progress KV s.r.o. mají německé luxusní vozy, které jsou vybavené jak povinnou výbavou, dálniční známkou pro Českou republiku, přípojkou na 220 V i s prodlužovacím kabelem a dvěma PB láhvema, tak dále máte k dispozici vybavenou kuchyňku – talíře, sklenky i příbory, povlečení, na WC je také chemie pro údržbu, nájezdy. Na Vaše přání si můžete zapůjčit i kempinkový nábytek, horská kola, skútr či televizi s DVD, elektro centrálu nebo navigaci.

Jaké jsou podmínky pronájmu karavanů?

Společně s manželem a dvěma dětmi můžete cestovat v karavanu, třeba k moři. Vezměme jako příklad obytný vůz Cardo A464 Londýn, který naleznete ve stále nabídce půjčovny Progress KV s.r.o. Ve své kategorii, tedy ve skupině s hmotností do 3.5 tuny, patří obytný vůz Cardo A464 Londýn mezi největší. Pro cestování rodiny až se třemi dětmi je ideální.

Bez problémů pojme všechna zavazadla, případně i kola. Zaplatíte 50% celkové ceny pronájmu jako zálohu při objednávce a druhou polovinu 30 dní před vyzvednutím karavanu. Při předání vozu ještě složíte 30 000 Kč jako vratnou kauci. Z té se při vrácení vozu odečítá platba za ujeté kilometry nad smluvený rámec.

Jaká je cena pronájmu karavanů?

Dejme tomu, že pojedete na dovolenou v červenci do Chorvatska na 20 dní. Cena se vypočítává dle tabulky – měsíc x počet dní - v tomto období je stanovena na 3 000 Kč na den, tedy za celou rodinu ubytování, cestovné a pohodlí na cestách celkem 60 000 Kč.

Svoboda a flexibilita v karavanu

Tato dvě slova přesně navozují atmosféru dovolené v obytném karavanu. Nemusíte být vázáni na jedno místo, pokud se Vám tam z jakéhokoliv důvodu nebude líbit, prostě nastartujete svůj vůz a pojedete jinam. Žádná neupravená pláž, otravní sousedé, pravidla cestovní kanceláře, nepříjemný personál hotelu...

Úžasné je na takové dovolené, že s sebou můžete vzít také svého pejska. Musí mít sice potvrzení od veterináře a než-li vyjedete za hranice, prostudujte vyhlášky, zákony a nařízení tamních úřadů – možné to však je.

Jak je to s hygienou v karavanech?

Také zde můžete být naprosto bez obav. Obytný karavan je vlastně domov na kolech. Je vybaven sprchou i WC, ledničkou, mrazákem i vařičem, dokonce je tu také klimatizace. Lednici lze vybavit také mraženými hotovkami.

Jízda karavanem

Prostor kabinky je klimatizován, takže řidič je i v létě v pohodlí. Denně urazí při nízké spotřebě až stovky kilometrů a GPS navigace zabrání Vašemu bloudění nebo zbytečným zajížďkám. Na druhou stranu – proč nesjet z cesty – co Vám v tom brání?

Jste pány svého času můžete si kdykoliv dovolit odpočinek, relax, nic Vám neuteče, nejste na nic vázáni. A stejně je to i s náladovým počasím. Někdy se dovolená naprosto pokazí právě díky celotýdennímu lijáku. Nač se trápit? Vy mu jednoduše můžete ujet.

Tím, že s sebou můžete vzít ať už vlastní nebo zapůjčená kola, otevírá se Vám úžasný prostor vidět všechna krásná místa v lůně přírody, kam se s automobilem člověk nedostane. Celodenní výlet s dětmi po pobřeží, zastávka na oběd v rybářské restauraci, koupání v moři a pak návrat ke karavanu, děti uložit a na „terase před karavanem“ si společně vypít sklenku vína při západu slunce.

Kde zasparkovat svůj vůz při půjčení karavanu?

Po celou dobu může být zaparkován v kryté zateplené hale a až vrátíte karavan, bude umytý, uklizený a připravený pro svého majitele.

Další typy na jízdu karavanem

Nemusí se jednat jen o letní dovolanou, karavan můžete využít i jindy například

  • Zimní dovolená s karavanem – užijte si sjezdovky, např. v Deštném je kemp
  • Výlet na celý víkend zábava pro celou rodinu - Německý Tropical Island
  • Radost pro děti výlet do Disneylandu – dětem rozzáříte oči štěstím
  • Německý Trixi-park Zittauer Gebirge – prázdninový park v Sasku
  • Aqua Park Tatralandia Slovensko - Liptovský Mikuláš
  • Karavanové srazy v různých zemích Evropy
  • ...a nebo jen tak projezdit naší krásnou vlast křížem krážem

Pro řidiče karavanů

Myslete na to, že řídíte poměrně velké a těžké auto, proto by Vaše rychlost měla být o cca 20 až 30 kilometrů v hodině nižší než ve Vašem osobním voze. Křižovatky, zatáčky, kruháky a hůře sjízdné cesty – tam buďte obzvláště opatrní. Také nezapomínejte na šířku a výšku karavanu. Také boční vítr od kamionů a autobusů berte v úvahu.

Parkování je pro řidiče také trošku jiné, proto nic nezkazíte, když požádáte spolucestujícího, aby Vám ukazoval při parkování nebo couvání. Opouštíte-li karavan, vždy jej zamykejte, zavírejte okénka také nástavbu nebo zavazadlový prostor.

Pozor na dopravní předpisy v cizích zemích

Srbsko - maximální povolená rychlost je 60 km/h v obci, 80 km/h normální silnice, 100 km/h rychlostní silnice a 120 km/h na dálnici

Švýcarsko, Řecko – maximální rychlost v obci : 50 km/h, mimo obec 80 km/h a na dálnici 120 km/h

Polsko – maximální rychlost v obci : 20-60 km/h, mimo obec 90 km/h, na dvouproudových silnicích 110 km/h, na dálnici 130 km/h, rychlost motocyklu je omezena na 80 km/h a železničních přejezdech je rychlost omezena na 30 km/h ...

Pro posádku karavanů

Bouřky v karavanu se bát nemusíte, ale pro klid duše - je vhodné se chovat zachovat klid a dodržet několik doporučeních. Kempové místo by mělo být zvoleno s odstupem minimálně tří metrů od blízkého stromu nebo stožáru, stanů či jiných přívěsů. V žádném případě by mezi stany a přívěsy neměly vést kovové napínací dráty.

Při bouřce vyjměte vnější napájení, antény, internet... Pasažéři by se v době bouřky neměli dotýkat kovového pláště vozu. Kovové opěry by měli blesk svést do země – nesmí stát na izolačních podložkách. Můžete vyrobit i hromosvod z ocelového nebo 6 mm silného hliníkového drátu. O této problematice pohovořte s pronajímatelem.

Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o půjčení osobních aut v Karlových Varech zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14691 (rodina-finance.cz#22418)


Přidat komentář