Předvánoční Vídeň

Máte rádi nové zážitky, cestování a zajímavá města? A už jste byli v předvánočním čase ve Vídni? Vídeň je v tomto období nasátá vánoční atmosférou, jistě se vám zde bude velice líbit.

Také milujete předvánoční čas a jeho nezaměnitelnou atmosféru? Užíváte si příjemné chvilky během návštěvy vánočních trhů? A co říkáte na návštěvu předvánoční Vídně? Na tento zážitek zajisté jen tak nezapomenete. Když se nechcete vydat do Vídně sami, můžete si objednat zájezd u cestovní kanceláře. Cestovní kanceláře dobře vědí, jak je Vídeň před příchodem nejkrásnějších svátků v roce krásná a jak moc láká turisty. Užijte si také vy naplno tento čas a vydejte se do Vídně.

Předvánoční Vídeň

Rozhodli jste se pro návštěvu Vídně s cestovní kanceláří? Tak v tom případě už nebudete mít žádné starosti a budete si moc naplno užít celý výlet. Ve většině cestovních kanceláří je odjezd do Vídně brzy ráno. Jako nástupní místa slouží většina větších měst. Po příjezdu do Vídně začíná prohlídka historického centra s průvodcem. Po prohlídce města přichází čas na osobní volno a návštěvu předvánočních trhů. V pozdní odpoledne je připraven odjezd z Vídně a návrat je většinou stanoven na noční hodinu.

Vídeň

O** Vídni** se často mluví jako o jednom z nejlepších měst světa k žití s ohledem na kvalitu života. Vídeň je hlavní město Rakouska, v kterém žije 1,6 miliónů obyvatel. Hlavní město Rakouska je velmi kosmopolitní a svůj domov zde našlo i velké množství Čechů. Míst, která stojí za to ve Vídni navštívit, je spousta. Nechte se např. okouzlit krásou Schönbrunnu nebo velkolepostí Dómu Svatého Štěpána.

Schönbrunn

Tento barokní zámek užívala jako letní sídlo např. Marie Terezie nebo František Josef I. V Schönbrunnu nestojí za prohlídku pouze samotný zámek, ale také přilehlý park, ke kterému patří zoologická zahrada, Muzeum kočárů a skleníky. Za vstupenku zaplatíte přibližně 10 € (dospělí).

Dóm Svatého Štěpána

Dóm Svatého Štěpána můžete navštívit na náměstí Stephansplatz. Nejvyšším bodem tohoto gotického kostela je jižní věž, která je vysoká 137 metrů. V podzemí Dómu Svatého Václava najdete katakomby a biskupskou hrobku. Na náměstí kolem kostela je velice živo, často zde pobývají různí umělci jako např. živé sochy (nehybní lidé v různých kostýmech). Také zde můžete navštívit velké množství restaurací, kaváren nebo obchodů se suvenýry.

Hofburg

paláci Hofburg sídlilo velké množství rakouské vládnoucí dynastie. Hofburg byl postaven ve 13 stol. a postupem časů se změnil z hradu na honosný palác. V Hofburgu dnes najdete kanceláře rakouského prezidenta a mnohé další instituce. Také zde můžete shlédnout císařskou klenotnici. V klenotnici jsou skvosty jako např. Koruna svaté říše římské nebo císařská koruna rakouská. Součástí komplexu je také budova Albertiny, což je rakouské muzeum. Mimo jiné zde najdete také Rakouskou národní knihovnu. Specialitou Hofburgu je také jezdecká škola a její lipicanský balet.** Lipicanský balet** je drezúra bílých hřebců v místní jízdárně.

Vídeňská opera

S Vídní je velmi spjatá hudba a také jména jako Richard Starussm Herbert von Karajan, Igor Strawisnky a další. Na závěr každé sezóny se pořádá Ples v opeře. Ples v opeře je jednou z největších kulturních událostí v celé zemi. Na seznamu hostů se nachází známí politici a významné osobnosti.

Radnice ve Vídni

Radnici najdete na** ulici Ringstrasse**. Tuto budovu zajisté nepřehlédnete, často bývá vyzdobena vlajkami a květinami. Radnice (Rathaus) je postavena v novogotickém stylu a je zde kladen velký důraz na detail. Na radnici pracuje přibližně 2 000 úředníku, dále je zde knihovna a historické archivy. Před Radnicí bývá po většinu roku velmi živo a v předvánoční době obzvlášť, protože se zde pořádá známý vánoční trh Christkindlmarkt a také je zde na ledové ploše připraveno bruslení pro veřejnost.

Karlskirche

Karlskirche nebo také** kostel Svatého Karla Boromejského** patří společně s Dómem Svatého Štěpána k nejvýznamnějším kostelům Vídně. Karlskirche najdete na náměstí Karlsplatz. Karel VI. nechal postavit tento kostel v roce 1713, kdy Vídeň bojovala s morem, na počet Svatého Karla Boromejského (italský duchovní, který ve svém životě pomáhal obětem moru). Stavitelé Karlskirche se nechali inspirovat nejen barokním stylem, ale také zde najdete prvky římské, řecké a orientální.

Belveder - zámek

Tento palácový komplex se skládá z praku a dvou zámeckých budov, ve kterých můžete obdivovat galerijní sbírky rakouských umělců. Zámek byl postaven v roce 1714 až 1723 jako letní sídlo pro Evžena Savojského. Mezi horním a dolním Belvederem jsou terasovité zahrady a také zde najdete Alpskou zahradu, v které jsou jen rostliny reprezentující přírodu Alp.

Hundertwasserhaus

Otcem této výstřední budovy je Friedrich Hundertwasser. Stavba byla dokončena v roce 1985 a od té doby svou zvláštností stále láká návštěvníky. Jak exteriér, tak interiér budovy je plný pestrobarevných ploch, nerovných linií a chaoticky rozmístěných prvků. Základním prvkem celé stavby je prvek života, který můžete pozorovat všude kolem sebe. Dům je obrostlý stromy a popínavými rostlinami.

Prátr - zábavní park

Prater nebo také česky Prátr je známý zábavní park v Rakousku. Za vstup do Prátru se neplatí, zaplatíte si až později za jednotlivé atrakce. Ceny se zde pohybují mezi 1 € a 10 € za osobu. V Prátru můžete navštívit strašidelné zámky a velkou spoustu dalších atrakcí. Nejznámější atrakcí Prátru je obří kolo Riesenrad. Vyzkoušet můžete také horskou dráhu, na které se dostanete do výšky 37 metrů a pojedete rychlostí přes 85 km/h. V Prátru se můžete rozhodnout pro atrakce adrenalinové i klidnější.

Vánoční trhy ve Vídni

Ve Vídni začínají vánoční trhy už 13. listopadu otevřením Christkindlmarkt před Radnicí. V následujících dnech se začínají otvírat postupně další trhy. Trhy jsou rozmístěné po centru Vídně na náměstích nebo u důležitých památek. Vánoční trhy můžete navštívit na náměstí Freyung – Starovídeňský trh, náměstí Maria-Theresien-Platz, náměstí Karlsplatz (zde je jarmark s výtvory alternativních umělců), vánoční trh také můžete navštívit před zámkem Schönbrunn nebo v zahradách zámku Belveder.

Christkindlmarkt před radnicí

Tento trh patří mezi největší, nejznámější a také nejvíce navštěvovaný. Každý rok je zde přibližně 140 stánků, ve kterých si můžete zakoupit tradiční punč, sladkosti a jiné pochutiny, dále vánoční ozdoby, oblečení a suvenýry. Během vánočních trhů se nikdy nezapomíná na děti a tak zde také najdete atrakce jako např. Ježíškova dílna. ** **

Návštěvou Vídně v předvánočním čase určitě neuděláte chybu. Možná vás odradí to, že na punč si budete muset vystát řadu, ale přiznejme si, že i u nás jsou tyto stánky vždy nejnavštěvovanější. Cestovat do Vídně můžete sami nebo také s cestovní kanceláří. Cestovní kanceláře nabízí různé termíny odjezdu, tak už stačí vybrat si jen ten, který vám bude vyhovovat nejvíce. Už stačí jen objednat zájezd a těšit se na nezapomenutelnou atmosféru.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14704 (rodina-finance.cz#23338)


Přidat komentář