Nosiče na auto - výběr

Jedete na dovolenou a berete si s sebou kola, kajak nebo lyže? Kam ovšem s nimi, do auta se nevejdou, vozík nemáte. Pořiďte si praktický střešní nosič, přímo určený pro kola, kajak, surfovací prkno, lyže aj.

Typy nosičů

 • Nosiče přímo určené, podle značky auta
 • Nosiče kol
 • Nosiče pro vodní sporty
 • Nosiče lyží
 • Přepravní koše, boxy, tašky
 • Střešní boxy

Střešní nosiče

Pro střešní nosiče na auto jsou velmi důležité nosné patky, které jsou přizpůsobovány dle designu střechy Vašeho auta. Tzv. zahrádka na auto, je dále složena z podélníků, přeinstalovaných pevných bodů aj. Pro střešní nosiče jsou také velmi důležité nosné tyče o různých délkách. Střešní nosiče je tvořen téměř vždy ze čtyř nosných patek a dvou nosných příčných tyčí. U některých typů střechy aut, je nutný i montážní kit.

 • Střešní podélníky - patky a nosné tyče.
 • Odtokové žlábky - na odtokové žlábky jsou určené nosné patky a nosné tyče.
 • Pevné body - pevné body ve střeše, či v rámu dveří umožňují rychlou a snadnou montáž na vůz pokud je automobil fixpointy vybaven.

Parametry, podle kterých volit střešní nosiče

 • Dokonalé upevnění, bez zanechání škrábanců a jiných dalších známkách uchycení.
 • Jednoduchá montáž

Výběr příčných tyčí ke střešnímu nosiči

Jakmile znáte délku tyčí vhodnou pro Váš automobil, zbývá zvolit, jaké si pořídíte tyče. Můžete vybírat mezi čtyřhrannými nebo hliníkovými tyčemi s aerodynamickým profilem, tzv. Aero tyče.

 • Ocelové tyče - jejich výhoda spočívá v nízké pořizovací ceně. Navíc díky jejich povrchové úpravě plastem je při převozu předmětů s ostrými hranami nepoškrábete. Jejich nevýhody spočívají ve vyšší hmotnosti a při vyšších rychlostech mohou být do jisté míry hlučné. Nosné tyče jsou v nabídce v různých délkách tak, aby co nejlépe fungovaly právě na vašem autě. Tyče mohou být dlouhé například 108 cm, 120 cm, 127 cm, 135 cm, 150 cm. Nosné tyče mohou být silné 2 mm, nebo 3 mm.
 • Aero tyče - jejich výhoda spočívá v elegantním designu, nízké hmotnosti, v drážce pro alternativní upevnění nosičů kol a boxů pomocí T adaptéru. Nosné tyče s T drážkou, umožňují oproti klasickému čtyřhranu jednoduchou změnu originálního příslušenství. Když zaměňujete např. nosič kol za nosič lyží, ten původní snadno vysunete a nasunete příslušenství nové s využitím celé délky nosné tyče. Aero tyče ani při vyšších rychlostech nejsou hlučené, navíc máte možnost tyče uzamknout. Nevýhody spočívají ve vyšší pořizovací ceně, navíc jsou méně vhodné pro převoz, a to například stavebního materiálu, z důvodu větší náchylnosti k poškrábání tyčí.

Nosiče lyží

Praktické nosiče Vám umožní cestovat do hor za sněhem, a to při maximálním pohodlí. Můžete vybírat mezi klasickými držáky nebo magnetickými držáky, určenými přímo na střechu, dále uzamykatelné i bez zámků.

 

Nosiče kol

Kola můžete převážet na dovolenou nejrůznějšími způsoby, rozebrané v kufru, ve vozku, nebo umístěné na střeše auta. Díky umístění kola na střeše, je zajištěna jeho stabilita a přeprava bezpečná. Kola jsou zároveň na střeše ochráněné od prachu i špíny ze silnice. Vhodně zvolený nosič kol Vám usnadní nakládání, zabezpečení i zamčení kola v nosiči. V případě, že máte na autě tažné zařízení, můžete na střeše přepravovat kola a navíc připojit i speciální nosič na kola, který Vám umožní uvézt autem ještě více kol, či zvětšit zavazadlový prostor. Můžete vybírat uzamykatelné i neuzamykatelné nosiče kol.

Možnosti montáže nosiče na kolo

 • Montáž na střechu
 • Montáž uvnitř auta
 • Montáž na zadní dveře
 • Montáž na tažné zařízení

Montáž na střechu - přeprava kol tímto způsobem je stabilní, bezpečná. Kola jsou vysoko na střeše, čímž jsou uchráněny před prachem i špínou od silnice. Vychytávky držáku: samonastavitelný držák rámu s ochrannou gumovou výstelkou, který pevně uchytí rám kola za okamžik. Stačí jen otáčet růžicí umístěnou v úrovni střechy a držák se sám pevně uchytí okolo rámu kola, dále rychloupínací pásky.

Montáž uvnitř auta - Přeprava kol tímto způsobem je stabilní i bezpečná, kola jsou chráněna před vlivem počasí a před krádeží. Přeprava kol uvnitř auta je nejbezpečnější způsob, jak dopravit vaše kolo tam, kam potřebujete. Nabízí se Vám skvělé řešení pro vozidla s velkým vnitřním prostorem.

Montáž na zadní dveře - nosič kol na zadní dveře připevníte jednoduše díky rychloupínacím úchytům. Kola bezpečně svírá speciální gumový držák, který zároveň chrání před poškrábáním Vaše auto i samotný rám nosiče kol. Na zadní dveře připevníte dokonce až čtyři jízdní kola. A když chcete vyrazit bez kol, nosič jednoduše odšroubujete a ponecháte ho v garáži nebo v autě.

Montáž na tažné zařízení - nosiče kol na tažné zařízení Vám umožní nejen přepravovat jízdní kola, ale v jediném okamžiku přeměnit také nosič na  doplňkový zavazadlový prostor. Montáž nosiče kol na kouli je rychlá a velmi jednoduchá. Nosič kol na tažné zařízení může být jednoduchý i velmi elegantní, zadní nosič je ovšem především praktický.

Nosiče pro vodní sporty

Se speciálním nosičem můžete jednoduše přepravit kánoj, kajak, wakeboard, surfovací prkno aj. Nosič lodí je nenáročný na prostor a snadno se upevňuje. Loď je navíc chráněna podložkami ze silné plsti. Nosič lodí se dá jednoduše sklopit. Nosič můžete jednoduše složit na úroveň střešního nosiče, takže není nutné, abyste jej demontovat. Sklopením nosiče navíc výrazně snížíte odpor vzduchu při jízdě. Při volbě nákupu nosiče, vybírejte upnutí pomocí silných popruhů.

Přepravní koše, boxy, tašky

 • Přepravní koš - slouží pro přepravu nejrůznějšího nákladu, také se výborně hodí pro přepravu neforemného nákladu, který by měl být dokonale chráněn. Mezi hlavní výhody patří velký přístupný otvor i nízká nakládací výška.
 • Přepravní tašky a boxy - oceníte pro bezpečné ukládání nejrůznějších větších i menších maličkostí. Například organizér elektroniky Vám bezpečně zajistí uložení telefonu, GPS navigace. Organizér na dokumenty využijete pro doklady, listiny apod. Můžete využít i obalu na kola, která je ochrání během přepravy i uskladnění. Jistě oceníte i organizér do kufru, který využijete pro nářadí, kabely, ale i nákup.

Střešní boxy

Pomocí střešních boxů se Vám bude pohodlně a příjemněji cestovat, a to dokonce i s prostorově rozměrnějším zavazadlem. Střešní boxy kladou důraz na porozumění funkci, kterou mají vykonávat. Boxy jsou konstruovány k přepravě nejrůznějších nákladů: lyží, golfových vaků a dalších jakýchkoliv zavazadel, a to v létě i v zimě, prostě celý rok. Při vhodné volbě střešního boxu na auto, budou veškerá Vaše zavazadla v maximálním bezpečí a Vy si budete ve vozidle užívat pohodlí.

Vychytávky boxů: Dual-Force -  jedná se o patentovaný pružinový systém pro snadné otvírání a zavírání boxu. Otvírání a zavírání víka je nyní hračka. Box velmi lehce otevřete i zavřete. Fast-Grip - slouží pro snadné upevnění boxu. Jednoduše umístíte upínací díl dovnitř boxu a otáčením růžice utáhnete svírací čelisti okolo nosných tyčí. Systém se pro zajištění maximální bezpečnosti automaticky na tyčích vycentruje.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14667 (rodina-finance.cz#21320)


Přidat komentář