Nejkrásnější města v Itálii

Chystáte se na dovolenou do Itálie do turistického letoviska, ale chcete si ji zpříjemnit výletem do města? Následující článek by Vám měl odhalit ta města v Itálii, která byste si neměli nechat ujít a jména památek, které stojí za to navštívit.

Itálie

Itálie je země nabízející slunečné pláže, nejvyšší vrcholy světa a také bohatou historii. V Itálii si každý najde to své.

1. Řím (Roma)

Řím se nachází na západě Střední Itálie nedaleko pobřeží, přesně 27 km od Tyrhénského moře v kraji zvaném Campagna di Roma. Řím se řadí mezi nejnavštěvovanější italské destinace. Dnešní Řím je živé město, které Vám na každém rohu připomíná historii. Najdete zde jak antické, tak středověké a také renesanční domy a zachovalé památky. Jde o jedno za nejstarších měst Evropy založené před více než 2700 lety. Na území města leží samostatný stát Vatikán, sídlo papeže.

Jak se do Říma dostat

Itálie má poměrně rozvětvenou a hustou síť železniční dopravy. Vlakem se tedy do Říma dostanete téměř odkudkoliv z Itálie. Hlavní vlakové nádraží Stazione Termini je umístěno blízko historického centra. Řím má také hustou síť veřejné městské dopravy.

Hlavní památky Říma

Colosseum

Koloseum je největší zachovalou památkou z dob antického Říma. Nejlépe se k němu dostanete z Via dei fori Imperiali. Musíte se ovšem připravit na to, že fronty na vstupenky jsou dlouhé.

Forum Romanum

V dobách antického Říma bylo Forum Romanum centrem říše. Nachází se nedaleko Kolosea. Jde také o nejdůležitější archeologické naleziště města.

Pantheon

Jde o nejzachovalejší starobylou budovu v Itálii. Jde o chrám původně zasvěcený všem bohům.

Kapitol (Capitolium)

Kapitol je nejvyšší ze sedmi římských pahorků. Nabízí krásný výhled na Forum Romanum a na všechny jeho památky.

paříž

2. Benátky (Venezia)

Benátky leží na severovýchodním pobřeží Itálie v regionu Veneto. Benátky jsou jedním z nejromantičtějších měst Itálie. V Benátkách nejdete více než 400 mostů přes 150 kanálů. Nachází se zde vlakové nádraží Santa Lucia. Hlavní veřejná doprava se v Benátkách uskutečňuje pomocí vaporetti, člunů plujících po kanálech.

Hlavní památky v Benátkách

Piazza San Marco

San Marco je hlavní náměstí v Benátkách.

Basilica di San Marco

Tento krásný kostel byl vysvěcen již roku 832 našeho letopočtu a nachází se na Piazza San Marco.

Palazzo Ducale

Leží také na Piazza San Marco a jde o nejimpozantnější budovu ve městě.

Ponte di Rialto

Jde o hlavní most přes Canal Grande přes 400 let starý.

3. Florencie (Firenze)

Florencie je renesanční město ve vnitrozemí Toskánska. Najdete zde ty nejlepší muzea, krásné chrámy a elegantní ulice, náměstí a obchody.

Hlavní památky Florencie

Piazza della Signoria

Nachází se v srdci historického centra a jde o nejslavnější náměstí ve Florencii. Nachází se zde velmi důležité sochy včetně kopie Michelangelova Davida. Již od starověku náměstí slouží jako politické centrum.

Cattedrale de Santa Maria del Fjord

Tento mohutný gotický dóm byl započat roku 1296.

Galleria degli Uffizi

Najdete zde světově nejvýznamnější sbírku renesančního umění. Je výhodné si vstupenky koupit dopředu a zabránit tak zbytečnému čekání ve frontě. V Galerii můžete obdivovat obrazy a sochy od Michelangela, Giotta, Botticelliho, Leonarda da Vinciho a Raphaela.

Galleria dell \'Academia

Tato galerie má ve sbírce Michelangelova Davida, stejně jako další jeho sochy spolu se zajímavou sbírkou hudebních nástrojů.

Pitti Palace

Největší palác ve Florencii.

Santa Croce

Jde o největší františkánský kostel v Itálii. Nachází se zde hrobky některých významných rodáků z Florencie jako je Michelangelo a Dante.

4. Milán (Milano)

Milán leží v severozápadní Itálii v regionu Lombardie. Jde o jedno z nejmodernějších italských měst a zároveň o jedno z nejbohatších měst v Evropě. Hlavní vlakové nádraží Milano Centrale se nachází na náměstí Piazza Castello.

Hlavní památky v Miláně

Milán má poměrně malé historické centrum, přesto se zde nachází několik důležitých památek.

Duomo

Jde o největší gotickou katedrálu na světě a třetí největší kostel v Evropě. Jeho výstavba začala roku 1386. Má mramorovou fasádu, 135 věží a 3200 soch.

La Scala

Slavná opera postavená roku 1778.

Santa Maria della Grazie

Nachází se zde slavná freska Leonarda Da Vinciho Poslední večeře. Návštěvu je ovšem nutné rezervovat předem.

Národní muzeum vědy a techniky Leonarda da Vinciho

Muzeum má rozsáhlé sbírky z dějin vědy a techniky od dob da Vinciho a jeho vynálezů.

5. Neapol (Napoli)

Neapol leží v Neapolském zálivu na jihozápadě Itálie nedaleko Vesuvu. Jde o jednu z největších aglomerací světa. Leží také nedaleko Pompejí a cesta vlakem z Neapole do Pompejí trvá jen půl hodiny.

neapol

Hlavní památky v Neapoli

Castel Nuovo

Leží na nábřeží a nabízí krásný pohled na neapolský přístav.

Castel dell\'Ovo

Leží na ostrůvku nedaleko centra města a je přístupný zdarma.

Královský palác

Palác pochází ze 17. století a leží na náměstí Piazza del Plebiscito. Dnes je v něm umístěno muzeum, městský úřad a Národní knihovna vlastnící kopii Dantovy Božské komedie z roku 1485.

Certosa di San Martino

Tvoří jednu z dominant Neapole a nachází se v ní muzeum.

Pro více informací o Neapoli: Neapol - Itálie - dovolená.

6. Verona

Verona se nachází mezi Milánem a Benátkami v Severní Itálii. Pravděpodobně nejznámější je díky Shakespearovi a jeho Romeovi a Julii, nachází se zde ale také amfiteátr a mnoho dalších zajímavých míst.

Hlavní památky Verony

Piazza delle Erbe

Jde původně o římské forum ležící se v centru Verony. Nachází se na něm kašna ze 14. století s římskou sochou.

Piazza dei Signori

Toto malé náměstí se nachází nedaleko Piazza delle Erbe a v jeho středu stojí socha Danteho.

Torre dei Lamberti

Věž nabízí pohled na celé město.

Verona

Dům Julie, balkón a socha

Jde o nejoblíbenější místo ve Veroně a také o jedno z nejnavštěvovanějších míst Itálie.

Duomo di Verona

Tato románská katedrála je komplexem budov, které zahrnují křtitelnici ze 12. století zdobenou biblickými scénami.

Roman Arena

Římská aréna je třetí největší arénou v Itálii a byla postavena v 1. století př.n.l.

7. Janov (Genova)

Janov se nachází v Severozápadní Itálii v provincii Genova u Ligurského moře. Jde o velmi důležitý italský přístav. Od roku 2004 je Janov označovaná jako hlavní město evropské kultury.

Hlavní památky v Janově

Acquario di Genova

Jde o druhé největší akvárium v Evropě.

Casa di Cristoforo Colombo

Pravděpodobně rodný dům Kryštofa Kolumba.

Náměstí Piazza de Ferrari

Jde o hlavní janovské náměstí s budovou burzy z 19. století, operou, muzeem a dóžecím palácem ze 17. století.

Santa Maria di Castello

Jde o církevní komplex na kopci Castello postavený v románském slohu.

Pro více informací o Janově: Janov - Itálie.

Závěrem - Nejkrásnější města v Itálii

Itálie je plná krásných míst. Pokud se nespokojíte s uvedenými městy, můžete navštívit další místa, která stojí za vidění. Mezi ně patří například Bologna, Turín, Padova či Perugia.

  • Při vstupu na italské území budete potřebovat platný občanský průkaz České Republiky vydaný po roce 1993.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14659 (rodina-finance.cz#21093)


Přidat komentář