Neapol - Itálie - dovolená

Neapol, italsky Napoli nabízí hodně k vidění. Leží v Neapolském zálivu mezi Vesuvem a Campi Flegrei, na JV Itálie. Takový pohled na hrozící Vesuv jako z Neapolského přístavu se Vám nenaskytne nikde jinde na světě.

Neapol patří mezi deset nejzajímavějších měst v Itálii a stojí tedy za návštěvu. Zpáteční autobusovou jízdenku z České Republiky přímo do Neapole seženete pod 2 000 Kč. V Neapoli je také letiště, zpáteční letenka Vás přijde přibližně na 3 500 Kč.

Vidět Neapol a zemřít

Neapol je hlavním městem provincie Napoli v Kampánii. Jde o jedno z největších aglomerací světa, celou Neapol spolu se všemi předměstími obývá přibližně 4 000 000 obyvatel. V Itálii se platí eury (EUR) a úředním jazykem je italština. Neapol je považováno za jedno z nejkrásnějších měst světa, zejména jeho historické centrum, které je od roku 1995 zapsáno na seznamu UNESCO. Neapol je strategicky umístěným výchozím bodem pro návštěvu Pompejí, Královské rezidence Caserta, a ostrov Capri. To z něj dělá jedno z nejnavštěvovanějších míst Itálie. Přibližná vzdálenost z Prahy je 1505 km a z Brna 1445 km.

Dovolená v Itálii - Ck Osvěta Hořovice

Dovolenou v Itálii můžete zažít s CK Osvěta Hořovice.

Tato cestovní kancelář Osvěta má již 20-ti leté zkušenosti v oblasti cestovního ruchu. Za tu dobu získala spoustu zkušeností, díky kterým teď může nabízet dokonalé služby svým klientům. Za tu dobu také poznala co se klientům líbí a proto vybírá jen v ty nejlepších hotely, které jsou již vyzkoušené.

Na stránkách www.ck-osveta.cz si můžete nyní podívat na zájezdy do Itálie, jejichž nabídku má opravdu velikou, ale také se podívat na ostatní nabídku zájezdů po celém světě.

Podnebí v Neapoli

V Neapoli a okolí je nejtepleji během července a srpna, kdy průměrná teplota dosahuje 29 °C a průměrná teplota moře je 26 °C. Jde také o měsíce s nejmenším počtem srážek. Nejchladněji je zde v lednu a únoru s průměrnou teplotou 13 °C. Do Neapole je tedy vhodné vypravit se mezi červnem a srpnem. V září je tu také teplo, průměrné teploty se pohybují kolem 26 °C a teplota moře je 24 °C, ovšem začíná už období větších srážek.

Důležité informace – Itálie a Neapol

Při vstupu na italské území se vyžaduje platný občanský průkaz České Republiky vydaný po roce 1993. Pas ke vstupu není potřeba. Vízum také není díky vstupu České Republiky do Evropské Unie potřeba. Hodnota přivážených valut není limitována, ovšem maximální hodnota vyvážených valut nesmí překročit 10 000 EUR. Pro aktuální informace před cestou navštivte webové stránky Ministerstva zahraničních věcí České Republiky.

Historie Neapole

Město bylo pravděpodobně založeno již v 8. stol.př.n.l Řeky. Roku 326 n.l. bylo dobyto Římany. Po roce 476 byl v Neapolské pevnosti Castel dell\'Ovo vězněn poslední římský císař Romulus Augustus. Od 6. století byla Neapol pod vládou Byzantské říše. Roku 1137 byla Neapol dobyta Normany a roku 1501 Španěly. Ke konci 18. století byla Neapol dobyta Napoleonem Bonapartem a po jeho porážce roku 1815 byla Neapol vrácena rodu Bourbonů. V novodobější historii roku 1973 vypukla v Neapoli cholera na níž zemřelo 30 lidí.

Památky a zajímavá místa – Neapol a okolí

Neapol a její blízké okolí je plné památek a zajímavých míst. Neapol je například proslulá svými hrady - Castel dell\'Ovo, Castel Nuovo, Hrad sv. Eliáše, či kartouza sv. Martina.

Castel Nuovo

Nachází se přímo na nábřeží u náměstí Piazza Municipio. Z náměstí je krásny pohled na přístav, který jej obklopuje ze všech stran. Samotný hrad je tvořen mohutnými kulatými věžemi.

Castel dell\'Ovo

Hrad leží na ostrůvku Megaride nedaleko centra města. S pevninou je spojen hrází dlouhou 100m . Hrad je přístupný zdarma a nabízí krásný výhled na neapolské pobřeží.

Královský palác v Neapoli

Sloužil jako jedna ze 4 královských rezidencí dynastii Bourbonů vládnoucí během 18. a 19. století. Palác pochází ze 17. století, ale prošel mnoha přestavbami. Nachází se u náměstí Piazza del Plebiscito. Dnes je zde umístěno muzeum, městské úřady a Národní knihovna, která vlastní kopii Dantovy Božské komedie z roku 1485.

Kartouza svatého Martina (Certosa di San Martino)

Kartouza svatého Martina tvoří jednu z dominant Neapole. Leží na vrcholu kopce Vomero a jde o bývalý klášter. Dnes zde najdeme muzeum.

Museo a Parco di Campodimonte

Toto muzeum je velkým lákadlem pro milovníky umění. Můžete zde obdivovat díla od takových italských umělců kterými jsou Tiziano, Rafaelo, Michelangelo a Botticelli.

Výlety po okolí

Ostrov Ischia

Doporučujeme Vám navštívit jeden z nejkrásnějších a nejslavnějších ostrovů Středomoří - Ostrov Ischia. Je nejoblíbenějšímí turistickým cílem, hlavně díky svým termálním pramenům a kombinaci nádherného moře. Pokud chcete zažít bezstarostnou a odpočinkovou dovolenou je tento ostrov, nazývaný ostrovem snů, tím pravým místem pro Vás.

Obecné informace

Tento termální ostrov, náležící do oblasti Kampánie, omývají průzračné vody Tyrhénského moře. Od Neapole je vzdálen pouhých 30 km a cesta trajektem trvá 1 hodinu. Rozloha ostrova Ischia je 46 km2 a nejvyšší vrchol Monte Epomeo se tyčí do výšky 788 m n.m. Výborný nápad je si půjčit auto a objet si tento ostrov kolem dokola. Jsou nato zde výborné podmínky. Kolem celého ostrova totiž vede hlavní silnice.

Přívětivost místních obyvatel spolu křišťálovou barvou moře, písčitými plážemi a malebnými zátokami ostrova Ischia,je známá po celém světě. Nejenom že zde můžete zažít ideální dovolenou, ale také zde můžete udělat něco pro své zdraví díky zdejším termálním koupelím. Revmatické, kloubní, nervové či neurologické potíže můžete zde zmírnit a nechat odpočinout celé tělo. Pokud máte gynekologické problémy nebo problémy s látkovou výměnou i pro Vás bude ostrov Istria znamenat nejenom příjemnou dovolenou. Ostrov Ischia navštívili takové osobnosti jako např. Karel IV., Michelangelo, Alfonso Aragonský, dramaturg Ibsen, admirál Nelson, Laurence Olivier, malíř Gilles či Elizabeth Taylor aj.

Nejvyšší hora Monte Epomeo má vulkanický původ, stejně jako ostatní vulkanické skály, ze kterých se ostrov Ischia skládá. Zajímavé je jak voda prosakuje mezi puklinami ve skalách až do velkých hloubek. Zde se ohřívá a tlakem vyvěřá zpět na povrch, obohacená o minerální prvky. Ischii již postihlo několik vulkanických erupcí a nevyhnula se ani několika zemětřesení. Poslední erupce proběhla r. 1301 a nejsilnější zemětřesení připadlo na 28. června 1883, kdy při něm bylo zničeno město Casamicciola.

Pompeje

Cesta vlakem z Neapole do Pompejí trvá jen půl hodiny. Pompeje jsou známé tím, že byly roku 79 n.l. po výbuchu Vesuvu zničeny a roku 1997 byly zaznamenány na seznam UNESCO. Pompeje jsou unikátním místem k poznání skutečné života v antickém městě díky konzervaci vulkanickým popelem. Pompeje byly znovuobjeveny až roku 1748. Archeologická lokalita leží hned u vlakové zastávky. Vstupenka stojí 11 EUR. Je možné také navštívit další tři města zničená Vesuvem – Herculaneum, Stabie a Oplontis.

Zámek Caserta

Nachází se ve stejnojmenném městě ležícím 40 km od Neapole. Jde o jeden z nejrozsáhlejších zámků Evropy.

Ostrov Capri

Na Capri se z Neapole dostanete trajektem. Cesta trvá 90 minut. Můžete také zvolit vodní vznášedlo. Z přístavu na Capri potom vede lanovka do největšího města na ostrově Capri. Cestu lze jít i  pěšky.

Ostrov Procida

Procida je nejmenším ze tří ostrovů v Neapolském zálivu. Na Procidu se z Neapole dostanete trajektem za hodinu. Jde o turisty nejméně navštěvovaný ostrov a tudíž i nejlevnější. Můžete se vykoupat v krásné zátoce Chiaiolella.

Nejbližší pláže

Přímo v centru Neapole nejsou žádné pláže. Pokud se ovšem vydáte přibližně 3 km na západ od přístaviště narazíte na nejbližší pláž. Můžete také jet vlakem směrem na Sorrento a vystoupit na stanicích Vico Equense, či Meta. Dostanete se tam přibližně za hodinu. Nebo si můžete zajet na Vietri sul mare.

Zajímavosti

  • Dávejte si pozor při nakupování na tržnicích, seženete zde pouze nekvalitní neoriginální zboží.
  • Trajekty na ostrovy Ischias, Capri i Procida provozuje více společností. Ceny trajektů jsou různé, nejlevnější lístek seženete za 10 EUR, nejdražší i za 25 EUR.
  • Neapol bojuje s vysokou kriminalitou.
  • Roku 2008 proslula tzv. odpadkovou krizí, kdy město naplnilo své skládky a odpadky se povalovaly na ulicích.

Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o dovolené 2012 na ostrově Ischia v Neapolském zálivu, přímo zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14641 (rodina-finance.cz#20951)


Přidat komentář