Leo express třída Premium recenze

Chystáte se na cestu vlakem do Prahy? Vyberte si kvalitní vlak. Na výběr je expres ČD, Pendolíno a také Leo express. Dnes jsme se podívali na Leo express třída prémium. Jaká je recenze, doporučení, zkušenosti? Čtěte o Leo express premium.

Recenze - Leo Premium

Leo express Premium je malá místnost oddělena skleněnými dveřmi od ostatních tříd se 6 místy pro sezení. Nejblíže se nachází businness class, která je ve stejném vagónu jako Premium class. Tyto třídy jsou umístěny na konci vlaku B. Sedadla Leo express jsou umístěna jenom v jednom směru jízdy. Nelze zcela říci, zda směr jízdy je vždy v proti směru a nebo záleží od jaké destinace vlak jezdí. V mém případě byla cesta z Ostravy do Prahy v protisměru.

Kde sedět v Leo express třída premium

Při cestování třídou Premium Leo express, bych doporučil cestovat hned na začátku od dveří, kde Vám nebude viděno do Pc, knih, mobilů a jiných soukromých věcí.

Při usazení jsem začal hledat místo, kde odložit pc, abych mohl pracovat. Byl jsem trochu překvapen, jelikož jediný stoleček je zasazen do křesla, jenž je malý a ne zcela pohodlný na psaní. Pravou ruku jsem měl neustále vyvěšenou ve vzduchu, pokud máte dlouhé ruce, není problém si ji položit či opřít o tělo. Záleží, jakým způsobem si nastavíte sedačku.

 

Sedací souprava je potažena kůží - Leo express class premium

je velmi pohodlná s možnosti polohování dle potřeby. Na pravé straně je umístěn panel na ovládání a téže v oblasti tváře se nachází malá lampička na čtení během večerních hodinách, jenž určitě uvítají milovníci knih respektive detektivek, jež nabudí pravou atmosféru. Pod panelem je přípojka na elektroniku.

Kolem sedacích souprav je dostatečný prostor na odložení Vašich kufrů či ručních zavazadel.

Úplně vzadu u dveří kokpitu je malá šatna na odložení šatstva.

Místnost Leo express premium je příjemně klimatizována, sladěna v imitaci dřevěného stylu

Žádné výkyvy v teplotách neshledávám. Rychlost internetu LEO express je určena dle kvality technologie v pc, jinak po určité době čekání na youtube, klip okamžitě najede bez jakýkoliv výpadků. Ve stanicích jde internet naprosto bez problémů. Proud během jízdy klesá. Než se přihlásíte na internet, dostanete se na základní rozhraní, kde je možno se dostat dále na internet, nicméně je možné využít panel zábavy, kde je možnost sledovat filmy zcela zadarmo z mnoha druhů žánru.

Jídlo a občerstvení ve vlaku Leo express premium

Nicméně během objednání středně vyplněného „menüčka“ od nealkoholických nápojů až po samotné jídlo nastal malý nečekaný problém, jelikož nebylo možno položit donesenou kávu a džus na jiné místo než byl můj pracovní stůl pro pc. Situaci jsem vyřešil, že jsem položil kávu Latte a jablečný džus na zem, abych mohl pokračovat nerušeně ve své práci. Donesena káva byla středně dobrá. Mléko bylo trochu horké až v pomezí spálené, takže Latte bych to úplně nenazval, spíše větší “kapučíno“. Tato záležitost nemusela být povšimnuta, pokud nejste labužníci a znalci kávy. Každopádně jedete Leo express a ne Dubai express :)

**
**

Z menu Leo express třída premium je možné si vybrat:

  • 2 druhy jídla,
  • ** svačiny či dezerty, jenž jsou odebírány od skvělé ostravské firmy Ollies.**

Během cesty je možné konzumovat dle libosti nealkoholické nápoje v ceně a vypít dva alkoholické nápoje „zdarma“. Objednal jsem si burito s kuřecím masem a teramissu. Vše bylo připraveno v mini verzi. Burito bylo ohřáté a dobré v rámci cestování.

Obsluha v Leo express class premium

Obsluha byla hned na začátku od odjezdu, rozdala vodu a následně se zeptala, co bychom si přáli. První vlna je docela zatížena cestujícími. Takže následně jste obslouženi až po 50 min. Po šokové vlně chodí přibližně v intervalech 20 až 30 min. Milá mladá obsluha.

V Přerově byl jsem tázán pánem (nelze zcela určit, zda to byl manažer či vyšší vedení) zda jsem spokojený se službou. Nakonec jsem zjistil, že to byl strojvedoucí :) Kontroloval kokpit.

Během cesty jsem byl požádán, jestli bych mohl vyklidit moje rozložené věci kolem sedačky. Položil jsem je na místo v šatníku. Zároveň v Přerově byl změněn směr jízdy ve prospěch sedícího. Během jízdy je možné navštívit kokpit strojvedoucího. Doporučuji.

Důležitou výbavou každého cestování vlakem jsou záchody

Nejblíže umístěný záchod v Leo express premium je za třídou bussiness v sektoru economic class a zároveň naproti kuchyňky, kde se připravuje jídlo a pití. Záchody jsou vybaveny standardně v novém designu.

Vlak byl zcela vytížen v neděli směrem do Prahy. Tento vlak se zaměřuje čistě na trasu z Prahy do Ostravy (a zpět). Zastavuje pouze ve stanicích:

  • Olomouc,
  • Přerov,
  • Ostrava.

Závěrem k cestě s Leo express

Cestování Leo epress je o něco delší než u konkurenčního vlak od SC Pendolíno (přibližně o 30 min). Ale kvalitou se nedá srovnat.

  • V rámci ČR bych vlakovou třídu Leo Premium zařadil do nejvyšší možné kvality.
  • Z celkového pohledu bych největší výtku přiřadil špatně umístěným záchodům a malému sortimentu výběru v oblasti jídla a nealko a alkoholických nápojů.

Foto ostatních tříd Leo express:

 

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14715 (rodina-finance.cz#23443)


Diskuze a zkušenosti

Marie | 02.10.2016 14:12
Velmi malý výběr za cenu, kterou je třeba zaplatit v této třídě

OLGA | 19.11.2016 23:47
Jela jsem Leem poprvé a naposledy. Měla jsem z toho nervy v kýblu. Jedu se dvěma malými dětmi. Cesta tam- rezervována 4 místa, jedno z nich jsme měli obsazené, cesta zpět, každé místo úplně jinde, i když jsem rezervovala rodinu-logicky jsem myslela že s malými dětmi dostanu sedadla u sebe, ale ne.... navíc ten spěch a vše na mačkané na sebe... za ty penize... No fuj

jirka | 03.12.2016 13:03
Je to opravdu síla,,, vůbec žádny prostor a jste namačkani jak sardinky s cizimi lidmi. Nikdy více raději obyč. vlakem pohodlne sezeni.

Kamil | 03.12.2016 21:04
Dobry den,jeli jsme z Prahy do Ostravy. Vlak prijel do ´Prahy s 30 min. spozdenim a z prahy jsme tedy odjeli o 40 min pozdeji nez bylo podle planu prej zdrzeni kvuli jinemu vlaku(snad).No bylo vecer dost chladno. Ve vlaku me prekvapilo ze ani nikdo nekontroloval jizdenky tedy stevard se nas ptal ze mame 3 deti a 1 dospely ze maj sedet na nasich mistech ale my sme byli 2dospeli a1 dite a podle nasi jizdenky bylo vse v poradku tak se nam omluvili . Nikdo jiny se na nase mista nehrnul tak asi to bylo tak jak melo.Cesta byla dobra akorat ze kvuli zpozdeni vlaku nam ujel spoj z ostravy a my museli cekat 1hod na druhy spoj.No nic byla to nase prvi a urcite ne posledni cesta leoexpressem tak jsme to ani nijak neresili.

Lucia | 30.11.2017 11:00
Prave cestujem do Prahy premium class. Premium menu nie je a z hlavneho menu si mozeme vybrat 2 teple jedla, ale este sa nevie ci ich nepredali v bussines class. Za co teda v listku platime? Za sandvice? Stevardi sa zastavia sporadicky ak nieco chcete, treba ich oslovit. Premium class neodporucam, zbytocne vyhodene peniaze.

Anonym | 17.07.2018 18:44
Obsluha otras otras hlavne ten malý cech co mal ochotu ako keby šiel spat....


Přidat komentář