Lázně Třeboň

Nechte se zabalit do rašeliny a vyzkoušejte léčebné účinky slatinných nalezišť. Lze si vybrat ze dvou lázeňských komplexů. Bertiny lázně nebo Lázně Aurora Vám z darů třeboňských blat nabídnou humolit k léčbě.

Lázně Třeboň

Lázně se nacházejí v Jižních Čechách, přibližně v půli cesty mezi Českými Budějovicemi a Jindřichovým Hradcem, v nížinné oblasti zvané Třeboňská pánev. Je zároveň centrem Chráněné krajinné oblasti a biosférické rezervace Třeboňsko.

Přírodní poměry a činnost lidí, kteří se zde usidlovali od 11. století, předurčily charakter Třeboňska i z hlediska hospodářského. Bohatství rostlinných a živočišných druhů a existence unikátních přírodní lokalit vedly v roce 1977 k zařazení Třeboňska do mezinárodního systému Biosférických rezervací UNESCO.

O dva roky později byla vyhlášena Chráněná krajinná oblast Třeboňsko.

Bertiny lázně Třeboň

Budova Bertiných lázní leží v těsné blízkosti městské památkové rezervace a Zlaté stoky, které patří do ekologicky atraktivního území chráněné krajinné oblasti Třeboňsko. Pro léčbu a k relaxaci se vhodně využívá přírodního léčivého zdroje slatiny, která je získávána z nalezišť v blízkém okolí Třeboně.

Speciálně upravená slatina se používá ve formě koupelí nebo zábalů, při nichž je vyžíváno vysoké akumulační schopnosti a vyšší hustoty k postupnému a rovnoměrnému prohřátí těla nebo jeho částí. Výsledkem je uvolnění svalového napětí, snížení bolesti, lepší prokrvení tkání a snadnější regenerace.

Indikační skupiny Bertiných lázní

 1. Bolestivé stavy páteře a kloubů
 2. Poúrazové a pooperační stavy
 3. Stavy po kloubních náhradách
 4. Artrózy
 5. Revmatická onemocnění
 6. Bechtěrevova nemoc
 7. Dna a hyperurikemický syndrom
 8. Bolestivé stavy měkkých tkání.

Procedury a léčba - lázně

Vodoléčba Aubertina zlatá lázeň  -slatinný extrakt. Perličková koupel, bylinná koupel, květinová koupel, jodová koupel, solfatanová koupel, podvodní masáž, vířivá lázeň dolních končetin, vířivá lázeň horních končetin, Kneippův chodník, kombinovaná lázeň.

Slatinné procedury -  slatinná koupel celková, slatinný zábal částečný, elektroléčba, Solux, inhalace, čtyřkomorová lázeň, krátkovlná diatermie, ultrazvuk -  Diadynamik, Träbert, biolampa. Parafin - ruce, páteř. Pulsní magnetické pole. Laser. Léčebná rehabilitace a bazén. Ruční masáže. Mechanoterapie - fitness, senzomotorika, lymfo drenáž. Vasotrain. Plynové injekce, plynové obálky, rotoped, kryoterapie. Relaxace - Hydro jet, fitness, sigoroll, bazén, whirlpool, finská sauna, parní lázeň...

Bertiny lázně nabízejí také pobyty formou wellness

 • Lázeňské uvolnění
 • dietologický program
 • balzám pro tělo i duši
 • program pro seniory
 • týden zadáno pro ženy.

Lázně Aurora

Také v Lázních Aurora je základem léčebných procedur rašelina, respektive tzv. slatinné zábaly a koupele. Jak napovídá název, zdejší rašelina pochází ze slatinného rašeliniště, které se vyznačuje vyšší teplotou, hojnější mikroflórou a mimo jiné také značně mineralizovanými podzemními vodami. Slatina má zejména organický původ, vzniká tlením rostlin, z nichž můžeme jmenovat třeba ostřice, orobinec, rákos, z anorganických složek obsahuje hlavně železo a síru.

Posláním Lázní Aurora je léčba nemocí

 1. nemoci pohybového aparátu
 2. revmatické choroby
 3. koxarthrosa a  gonarthrosa
 4. osteoporoza
 5. vertebrogenní algický syndrom
 6. funkční poruchy kloubů, svalů apod.
 7. stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu

Léčba v Lázních Aurora

 • KOUPELE A ZÁBALY Slatinná koupel, Slatinný zábal. Koupel perličková. Koupel přísadová (jodová, solfatanová, bylinková). Koupel uhličitá. Koupel kombinovaná. Koupel květinová. Vířivá lázeň částečná. Skotský střik. Sauna
 • MASÁŽE Klasická ruční. Podvodní. Reflexní. Aroma masáž. Mechanická masáž – Hydro jet Masážní lůžko Dry Jet. Lymfo drenáž. Přístrojová lymfo drenáž – Green Vac. Přístrojová lymfo drenáž – Pneuven. Relaxační masáž "Aurora"
 • POHYBOVÉ TERAPIE Fyzioterapie Léčebná tělesná výchova skupinová. Cvičení v bazénu Fitness. Plavání
 • FYZIKÁLNÍ TERAPIE Elektroléčba Světloléčba. Kryoterapie – aplikace chladu za pomoci kryosáčků ochlazených na teplotu -18°C. Působí protizánětlivě a analgeticky, délka trvání 5-10min.
 • SPECIÁLNÍ PROCEDURY
  Akupunktura – stimulace tzv. aktivních akupunkturních bodů za účelem ovlivnění regulačních dějů, účinná hlavně u funkčních poruch organismu, délka trvání obvykle 30min., procedura prováděná vyškoleným lékařem.
  Inhalace – zvlhčování dýchacích cest s pomocí přísad, např. Vincentky, délka trvání 10min.
  Oxygenoterapie – inhalace kyslíku nosní sondou nebo maskou, vede k regeneraci buněk hlavně mozkových, současně se podává směs vitamínů a minerální vody, relaxační hudba, délka trvání 60min. Působí proti arterioskleróze a při opakovaných kůrách zpomaluje proces stárnutí.
  Plynové injekce – aplikace Mariina plynu do podkoží v okolí velkých kloubů a páteře, mají vasodilatační a analgetický účinek, dle ordinace lékaře.

Do Třeboně jezdí pacienti za

 1. ambulantní léčbou
 2. komplexní lázeňskou léčbou
 3. příspěvkovou lázeňskou léčbou

Volnočasové aktivity - lázně Aurora

V lázních Aurora je možné zapůjčit si jízdní kolo. Jezdit lze přímo v parku Lázní Aurora, ale i na mnohých cyklistických stezkách vyznačených v okolí Třeboně. Těchto a dalších označených tras je možné využít i pro pěší turistiku.

V blízkosti obou areálů jsou tenisové kurty, v blízkosti Lázní Aurora je koupaliště a sportovní hala.

U Bertiných lázní je krytá tenisová hala, v létě je hala odkryta a slouží jako tenisový kurt. Dále antukový kurt na tenis a volejbal, hřiště na stolní tenis, pétanque, squash a fitness.

Město Třeboň

Nabízí kulturní potravu formou – návštěvy Expozice Třeboňsko krajina a lidé, Divadlo Josefa Kajetána Tyla, Výstavní sál Pod Věží, Městská hala Roháč, Knihovna Třeboň, Historická část města s dominantami areálu renesančního zámku, gotického kláštera , souborem renesančních a barokních měšťanských domů na náměstí, půvabnou renesanční tradniční věží a novogotickým městským pivovarem se staletou tradicí je autentickým obrazem města doby vrcholné éry rybničního hospodářství 16. století.

– Zámek Třeboň, Náměstí a měšťanské domy, Církevní památky, Schwarzennerská hrobka, Pivovarnictví

Sport v lázních

Sport Squash, bowling, solárium, horolezecká stěna, jóga, tenis, sauna, minigolf, fitness, bazén a sportovní hala Třeboň

Turistika - lázeňská turistika

 • Naučné stezky Cyklistická naučná stezka Okolo Třeboně - 39 km, 22 zastávek
 • Naučná stezka Okolo Světa - 12 km, 16 zastávek, pro pěší
 • Naučná stezka Rožmberk - 22 km, 12 zastávek, pro pěší i cyklisty
 • Stezka zdraví Hrádeček - 3770 m, 12 stanovišť
 • Národní přírodní rezervace a naučná stezka Červené blato - 4 km, 6 zastávek, pro pěší

Chlumská rybniční soustava

Rybníky u Chlumu jsou jednou z mnoha lokalit Chráněné krajinné oblasti Třeboňsko, které jsou doporučovány návštěvníkům se zájmem o přírodní zajímavosti a vůbec všem, kteří hledají odpočinek při toulkách přírodou v okolí Třeboně.

Rybářské revíry

 • Rybaření na revíru LUŽNICE 10 B
 • Rybářský revír LUŽNICE 12
 • Rybářský revír NEŽÁRKA 1
 • Rybaření na revíru LUŽNICE 10 A
 • Rybářský revír DRAČICE 1
 • Revír HAMERSKÝ POTOK 2
 • Revír NEŽÁRKA 4
 • Revír NOVÉ ŘEKY 1
 • Rybářský revír NEŽÁRKA 2

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14618 (rodina-finance.cz#20644)


Přidat komentář