Lázně Karlova Studánka

Je to až k neuvěření, že v naší zemi je místo, o kterém klimatická měření uvádí - nejčistší vzduch ve střední Evropě! Kde takové klima, najdete se dozvíte v dnešním článku.

Lázně Karlova Studánka

Karlova Studánka jsou moderní a ojedinělé přebudované lázně uprostřed krásné jesenické přírody. První zmínky o léčivých pramenech jsou z počátku 18. století. Lázně založil nejmladší syn Marie Terezie Maxmilián II. - František v r. 1785. Tradice i klimatická měření o Karlově Studánce dokládají, že je zde nejčistší vzduch ve střední Evropě. Jak by ne, když leží v panenské přírodě na východní straně nejvyšší hory Jeseníků Pradědu, v údolí horské říčky Bílé Opavy.

S čím doporučují jezdit do Karlovy Studánky?

 1. onkologické nemoci s ukončenou základní léčbou
 2. choroby funkční poruchy periférních cév
 3. stavy po operacích horních cest dýchacích a dolních cest
 4. hypertrofické nebo atrofické záněty poškození laryngu a hlasivek v důsledku hlasového přetížení
 5. alergické rýmy prokázané alergologickým vyšetřením v soustavném léčení
 6. stavy po opakovaném nebo komplikovaném zánětu plic
 7. chronická bronchitis a obstruktivní chronická bronchitis
 8. astma a bronchiale všech stadií i profesionální etiologie intersticiální plicní fibrózy
 9. následky poškození, resp. toxické účinky plynů, dýmů, leptavých par a dráždivých prachů
 10. dnavá artritis
 11. artikulární chondrokalcinóza
 12. ochronotická artropatie aj.
 13. osteoporóza
 14. bolestivé syndromy šlach, úponů, burz, podkožní tkáně, tuku a kosterních svalů
 15. koxartróza
 16. gonartróza
 17. artróza
 18. vertebrogenní syndrom

Lázeňské ubytování - Karlova Studánka

 • Lázeňská budova Libuše
 • Lázeňský objekt Slezský dům
 • Lázeňský dům Bezruč
 • Lázeňský objekt U Lesa
 • Lázeňský objekt Opava
 • Lázeňský objekt Pošta
 • Lázeňská vila Vlasta

Léčbu lze čerpat

 1. ambulantní léčbou 2. komplexní lázeňskou léčbou 3. příspěvkovou lázeňskou léčbou.

Lázně Studánka nabízejí také wellnes a rekreační pobyty

 • Rekreační pobyty
 • Pobyt pro zdraví wellness
 • Pobyt pro zdraví
 • Dovolená speciál I.
 • Pobyt pro seniory
 • Wellness speciál

O obci Karlova Studánka

Prioritou Karlovy Studánky je lázeňství, které stálo u zrodu obce, bezmála 200 let staré. Díky své ideální geografické poloze uprostřed jesenických hor jsou tyto lázně známé svým jedinečných horským klimatem a výbornou minerální vodou, jejíž léčivé účinky jsou opředeny mnohými legendami.

Zajímavosti v okolí - Lázně Karlova Studánka

Naučná stezka - Bílá Opava prochází po mnoha mostcích, schodištích a lávkách po březích Bílé Opavy - nejkrásnější horské bystřiny Jeseníků. Kromě několika vodopádů, četných kaskád a peřejí, skalních útvarů a romantických zákoutí smrkového pralesa vám naučná stezka Bílá Opava na sedmi informačních tabulích nabízí i základní informace o přírodě této jedinečné rezervace.**
**

Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé Stráně. V oblasti Hrubého Jeseníku je vybudována unikátní přečerpávací elektrárna Dlouhé Stráně, jejiž horní a dolní nádrže jsou vzdáleny od sebe cca 3 km a výškově je třeba překonat převýšení okolo 500 m.

Rekreační středisko Malá Morávka – Karlov. Lyžařský areál je umístěn v jedné z největších lyžařských oblastí v Jeseníků - Malá Morávka Karlov v nadmořské výšce od 650 do 950m. V lyžařské oblasti je k dispozici celkem 18 sjezdovek všech obtížností (modrá, červená a černá) v celkové délce cca 12 km. Sjezdovky jsou pravidelně upravovány a většina je vybavena umělým zasněžováním. V okolí jsou rovněž strojově upravované běžecké tratě. V létě zde lze podnikat pěší tůry.

Vrbno pod Pradědem. V letošním roce se budou ve dnech 12.-13.6. již po čtrnácté konat Dny Euroregionu Praděd – Vrbenské slavnosti 2010. V tyto dny pro Vás, jako každoročně, připravili pořadatelé bohatý program.

Mezi účinkujícími se představí superstar Martin Chodúr s kapelou, Olympic revival, Michael Foret, olomoucký soubor Olešnica, orchestr z polského Glogówku, kapely Babosed, Acoustica, Řebřiňák a oblíbená Mirabel, která zahraje k večerní zábavě. Nebude chybět vrbenský country soubor Zuzanky a hiphopová skupina Honey group.

Pro děti pozvali kouzelníka Jakuba Vosáhla známého z Hitrádia Orion. Těšit se můžete i na kapelu Wagon, která zahraje ve velkokapacitním stanu, na kolotoče, na ohňostroj, na šermíře, na moderátora Jirku Jekla, na malování na obličej, na dobré jídlo a pití, ...

Karlovice s muzeem Kosárnou.
Ve vsi se nachází objekt tzv. Kosárny, což je dřevěnka, ve které se ještě nedávno vyráběly kosy, ale také se tam bydlelo. Objekt bývalé kosárny v Karlovicích z počátku 18. století je úzce spjat s železářskou historií obce - v místech dnešních Karlovic existovala již v druhé polovině 16. století ves s hamry, která zanikla v průběhu třicetileté války. Nynější Karlovice vznikly počátkem 18. století, kdy krnovský kníže Karel z Lichtenštejna zde obnovil hamry na zpracování železné rudy. Hamry železa byly v obci v provozu až do poloviny 19.století, kdy již nemohly konkurovat ostravským železárnám. Jednou z provozoven, dále zpracovávající železo z místních hamrů, byla i karlovická kosárna.

Renesanční, barokně upravovaný zámek Bruntál se zámeckou expozicí s původním mobiliářem a cennými nástěnnými rokokovými malbami patří k nejvýznamnějším objektům svého druhu ve Slezsku. Bruntálský zámek je i s celým zámeckým areálem spravován regionálním Muzeem v Bruntále.

Přehrada Slezská Harta. Oblast přehrady Slezská Harta na Bruntálsku by se měla v horizontu několika let přeměnit na turisty vyhledávanou lokalitu. Očekávají to obce z mikroregionu, které spoléhají na příliv investorů i evropských peněz. Předpovědi přehradě dávají příměr - severomoravské Lipno.

Velký Roudný je sopka s rozhledou Velký Roudný je nejvyšší sopka Nízkého Jeseníku, tvoří spolu s Malým Roudným dva výrazné vrcholy nad obcí Roudno (okres Bruntál) a hladinou Slezské Harty. Jako sopka byl Velký Roudný naposledy činný před jedním až dvěma milióny let tj. koncem třetihor a počátkem čtvrtohor. Jedná se o nejzachovalejší stratovulkán na Moravě.

Venušina sopka - Vyhaslá čtvrtohorní sopka nad obcí Mezina, jižně od Bruntálu. Na vrcholu je plochý kráter a boční krátery s lávovými jeskyněmi, je tvořen rezavě zbarvenou struskou a sopečným pískem, který byl odsud v minulosti odvážen a využíván jako stavební materiál. Dva lávové proudy míří severovýchodním směrem. Geologicky je sopka tvořena výlevnými horninami z nichž má největší zastoupení čedič čili bazalt, které jsou pokryty sopečnými vyvrženinami charakteru tufů a tufitů s výskyty tzv. sopečných pum.

Nejrozsáhlejším hradním komplexem v okrese Bruntál je** hrad Sovinec** na skalnatém výběžku v horském údolí Nízkého Jeseníku. Hrad založili těsně před rokem 1332 příslušníci rodu, který se od roku 1348 nazýval po hradu „páni ze Sovince“. Za husitských válek se Sovinec stal významnou husitskou pevností.

Světlá Hora nabízí zážitky z dostihů a chovem koní např. legendární několikanásobný vítěz Velké pardubické Železník.

K návštěvě zve také Jezdecká škola Amír, která se nachází v podhorské oblasti Hrubého Jeseníku. Stáj má kapacitu dvaceti koní. Areál umožňuje trénink na upravených kolbištích, k dispozici jsou parkurové skoky, drezurní obdélník, terén s přírodními a umělými skoky. Jezdecká škola Amír pořádá do roka několik závodů s hojnou účastí jezdců a koní. Na podzim pořádá Hubertovu jízdu. V areálu Jezdecké školy Amír jsou rovněž pořádány terénní dostihy chrtů jediné závody tohoto druhu v České republice. Zde jsou také ustájeni koně v „důchodu“.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14621 (rodina-finance.cz#20670)


Přidat komentář