Lázně Hodonín - lázně mezi vinicí

Moderní lázně v záplavě vinic, Vám nabídnout jodobromový pramen. Že nevíte na jaké nemoci se tento lázeňský komplex zaměřuje? Pojďte s námi na návštěvu do lázní Hodonín. Městečko s přibližně 27 000 trvale žijícími obyvateli.

Lázně Hodonín

Lázně Hodonín leží na Jižní Moravě v nádherném prostředí Slovácka. Krásu malebné rovinaté krajiny dotváří rozsáhlé lány vinic, listnatých a jehličnatých stromů.

Patří k nejmladším lázeňským zařízením v České republice. Léčebna byla otevřena dne 1. 7. 1979 . Balneoterapie se realizovala v areálu nemocnice, ostatní procedury byly aplikovány v budově lázní. Lázně Hodonín jsou typem moderních lázní, poskytující lázeňskou léčebnou péči na vysoké odborné úrovni.

Příroda obdarovala Hodonín vlastním přírodním léčivým zdrojem, a to rozsáhlými zdroji jodobromové solanky, nacházejícími se v nedalekém okolí. Kromě nízké mineralizace vyniká tato jodová voda vysokým obsahem jodu a svým složením patří mezi nejkvalitnější jodové vody v Evropě. Lázně Hodonín slouží k léčbě onemocnění pohybového aparátu a kardiovaskulárního systému.

Je zde zajištěna léčba chronických pohybových onemocnění, předoperačních a pooperačních stavů i poúrazová rehabilitace. V neposlední řadě jsou lázně i vyhledávaným místem k relaxaci a odpočinku. Lázeňský komplex se nachází v překrásném parku, který vyniká zajímavou zahradní architekturou.

V Hodoníně jsou léčeny především

 • Funkční poruchy kloubů po zánětech
 • Bolestivé stavy a degenerativní onemocnění kloubů a páteře
 • Bolestivé vertebrogenní syndromy s přechodnými funkčními poruchami
 • Poúrazové a pooperační stavy
 • Stavy po kloubních náhradách
 • Artrózy
 • Projevy na svalech a šlachách po zánětlivých onemocněních, toxických nebo traumatických poškozeních s opakovanými funkčními poruchami
 • Bechtěrevova nemoc
 • Onemocnění tepen končetin aterosklerotického, zánětlivého nebo jiného původu s následným nedostačujícím prokrvením, přetlakové choroby I. a II. stupně
 • Funkční poruchy kloubů po zánětech

Jodobromová solanka - Lázně Hodonín

Přírodním léčebným zdrojem používaným v Lázních Hodonín je jodobromová minerální voda ~ solanka. Jedná se o minerální vodu třetihorního původu. Pozůstatky pravěkého moře 2 km pod povrchem země, to je unikátní přírodní léčivý zdroj hodonínských lázní - jodobromová minerální voda zvaná solanka s jedinečnými léčebnými, regeneračními a preventivními účinky.

Léčebné účinky přírodního jodu obsaženého v solance Působí na pojivovou tkáň cévního a pohybového systému a proto je využívána při léčbě nemocí cévních, neurologických, při chorobách pohybového systému, gynekologických potížích, stavech po popáleninách. Má výrazné celkové protizánětlivé a lokální hojivé účinky.

 • Aplikujeme se formou individuálních koupelí.
 • Působí biostimulačně - podporuje výživu tkání.
 • Účinným způsobem zlepšuje funkci cévního systému.
 • Přírodním způsobem desinfikuje.
 • Sublimuje =uvolňuje se do ovzduší a tím blahodárně působí na dýchací cesty

Léčebné metody - Lázně Hodonín

Jodobromová koupel - Nejúčinnější balneologický prostředek, který léčí cévní onemocnění, pomáhá při léčbě nemocí pohybového ústrojí, nemocí neurologických, gynekologických a nemocí kožních - zlepšuje hojení, podporuje protizánětlivé účinky. Během léčby dochází ke vstřebávání jodu inhalací a kůží a sliznicemi. Z léčebného hlediska je významný právě celkový účinek, který reguluje štítná žláza a dochází ke stimulaci neurohumorálního systému zásahem do osy hypotalamus - hypofýza - s projevy regulací nervového, srdečně-cévního a endokrinního systému. Zlepšuje pružnost měkkých tkání.

Jodobromová koupel má vynikající účinky nejen při léčbě, ale i preventivní, regenerační a omlazující.

Další koupele: Perličková, vířivá, přísadová a koupel v rašelinovém extraktu, minerální koupel - sůl z mrtvého moře, minerální koupel s esencí čajové růže, harmonizující pelyňková koupel. Sůl levandulová, sůl eukalyptová, koupel s esencí červeného pomeranče. Konopná koupel, ovesná koupel.

Rašelinový (peloidní) zábal, sáček s prohřátou rašelinou se přikládá na příslušnou část těla. Dochází k pomalému předávání tepla do organismu. Jedním z hlavních efektů rašeliny je akumulace tepla. Rašelinového zábalu se využívá k léčbě chronických revmatických stavů, svalových kontraktur, bolesti kloubů a páteře.

Kryoterapie - přikládání hmoty zvané kryoperlosa o teplotě - 18 st. C, na různé klouby horních nebo dolních končetin. Tím se zvyšuje prokrvení dané oblasti, zlepšuje výživu tkání, na kterou je aplikována. Snižuje bolest a urychluje vyplavování zánětlivých působků.

Dále - reflexní terapie mobilizace páteře, periferních kloubů, techniky měkkých tkání, podvodní masáž částečná, celková masáž, šlapací lázeň, manuální a přístrojová lymfodrenáž1, elektroléčba. Mechanoskopie, kineziterapie, aplikace CO2 nebo insulfikace oxidu uhličitého do podkoží, vodní uhličitá nebo suchá uhličitá koupel.

Lázeňské domy - Lázně Hodonín

 1. Lázeňský dům Eva - ubytování a jídelna
 2. Lázeňský dům Jindřich - bazen a fit centrum
 3. Lázeňský dům Vladimír - knihovna a kompletní lázeňská péče

Lázeňským hostům je k dispozici

Nordic Walking a půjčovna jízdních kol.

O víkendech se pořádají zájezdy do okolí na zámky, folklórní festivaly, hody, vinných sklepů, nebo na vinařské dny a mnohé další zajímavé akce.

Hodonín město

Pobyt hostů v Lázních Hodonín zpříjemňuje řada kulturních akcí nebo programů. Protože Lázně Hodonín navštěvují lidé z celé republiky, je jejich snahou všem přiblížit krásu folklóru Moravského Slovácka v podobě pravidelných besed u cimbálu a vystoupení folklórních souborů. Zajímavé jsou rovněž koncerty dechových hudeb, folkových kapel nebo koncerty vážné hudby, které se odehrávají přímo v lázních nebo v přilehlém amfiteátru v lázeňském parku.

Zoologická zahrada Hodonín se nachází v severozápadní části města, na samotném okraji lužních lesů jižní Moravy. Rozkládá se tak na sedmi a půl hektaru lesní rovinné plochy, což předznamenává příjemnou procházku, pohodlnou pro příslušníky všech věkových kategorií, včetně tělesně postižených lidí.

Zatímco původní zoo koutek v době svého vzniku v roce 1976 čítal jen několik málo domácích nebo běžně chovaných exotických zvířat, teď jich návštěvník v dnešní zoologické zahradě může spatřit na pět set osmdesát ve sto sedmdesáti třech druzích.

Muzea - Hodonín

 • Masarykovo muzeum v Hodoníně
 • Muzeum naftového dobývání a geologie

Plavba po Baťovo kanále

Unikátní vodní cesta postavená ve 30. letech 20. století. Původně sloužila pro účely nákladní plavby. Dnes je využívána pro rekreaci. Nabízíme Vám ochutnávku nezapomenutelných skupinových výletů na Baťově kanálu s jedinečnou atmosférou.

Všechny výlety lze modifikovat a upravovat dle Vašeho přání. Baťův kanál, to nejsou jen velké osobní lodě. K dispozici jsou v půjčovnách i hausbóty a malé motorové čluny, které můžete řídit sami. V Hodoníně je jedno z přístavišť, tak hurá na Baťův kanál a vzhůru na palubu!

Z Hodonína vede 8 turistických tras

Hlavní značenou pěší trasou v okolí Hodonína a zároveň i v bývalém okrese Hodonín je červeně značená trasa T. G. Masaryka, která spojuje rodiště prvního československého prezidenta s místy v okolí, která jsou spojena s jeho mládím. Značená trasa v délce 58,5 km probíhá značnou částí bývalého okresu Hodonín, přechází u Terezína na území bývalého okresu Břeclav a končí v Hustopečích, odkud pocházela matka TGM a kde jsou oba rodiče Masaryka pohřbeni.

Lesní putování po žluté značce. Hodonín – Dol. Bojanovice – Mutěnice – Dubňany – Milotice po zelené.

Po zelené značce do Rohatce a Bzeneckou Doubravou až do Bzence. Po zelené lužním lesem podél řeky Moravy.

Modře značená pěší trasa Hodonín-Vlkoš napříč Hodonskou Doubravou.

Modře značená pěší trasa z Hodonína k větrnému mlýnu u St. Poddvorova.

Modře značená pěší turistická trasa z Hodonína k Národní kulturní památce Mikulčice-Valy.

Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o ubytování v Hodoníně přímo zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14617 (rodina-finance.cz#20640)


Přidat komentář