Kam ve Zlíně - výlet do Zlína

Město z 13. století komunisté přejmenovali 1. ledna 1949 na Gottwaldov, jménu mu vrátila až samatová revoluce-oficiálně bylo přejmenáváno na původní Zlín k 1. lednu 1990. Pojďme se podívat do rodiště továrníka Tomáše Bati i jeho syna Tomáše Jana Bati.

Na výlet do Zlína

V análech se dočteme o městě Zlíně již z roku 1322. Již od těch dob je nazýván městem řemeslníků a cechovníků. Dodnes jej přezdíváme městem obuvy, díky Tomášovi Baťovi, který roku 1894, založil ve Zlíně svou obuvnickou firmu.

Zlínské památky

 • Radnice - Jednopatrová budova z roku 1923, stojí na místě původní vyhořelé budovy.
 • Římsko-katolický kostel sv. Filipa a Jakuba – zvony jsou vyrobeny ve Vítkovicích a bratři Riegrové z Krnova vyrobili varhany
 • Památník Tomáše Bati – pro studenty a učně Tomáš Baťa nechal zbudovat Dům umění a internáty, svobodárny ... dnes zde sídlí také galerie výtvarného umění a zlínské filharmonie. Filharmonie Bohuslava Martinů - Orchestr má devadesát členů, patří mezi přední české symfonické orchestry a pořádá každoročně dva mezinárodní festivaly - Harmonia Moraviae a Talentinum.
 • Areál Baťových závodů – budovy s továrna z roku 1906 a výše ...
 • Zámek Zlín a Muzeum jihovýchodní Moravy – Tomáš Baťa také koupil pro město místní zámek kde bylo v průběhu let umístěno os muzea až po hotel několik subjektů. Dnes Muzeum Jihovýchodní Moravy a zámecká restaurace.
 • Vila Tomáše Bati - Budova z roku 1911. V průběhu času však zbylo z vily torzo a po Baťově návratu do vlasti roku – málem svůj dům nepoznal. Nadace Tomáše Bati vilu podle původních plánu zrekonstruovala.

Kulturní institut Zlín

Institut Alternativa slouží ke kulturním, vzdělávacím i společenským aktivitám. Jsou zde pořádány módní přehlídky, výstavy, hudební produkce, literární a autorské večery, školení, kursy, veletrhy, přednášky, semináře, benefiční akce …

Ateliéry Bonton Zlín

Filmová produkce sahá do let 1924 při Baťových závodech jako studio pro reklamu, následně přišla Hermína Týrlová a Karel Zeman, kteří tvořily do dnes úspěšné animované filmy. Zlínské ateliery pořádají každoročně Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež.

Zoologická zahrada Zlín

Ve Zlínské Zoo máte možnost vidět 211 druhů zvěře. Chovají celkem 1 163 zvířat a nabízejí komentované krmení, nádherné cizokrajné expozice a pavilony, občerstvení, restauracem dětské koutky, jízdu na velbloudech ...atd.

Městské divadlo Zlín

Stálý činoherní divadelní soubor uvádí kromě vlastní tvorby také představení hostujících souborů a koncerty známých umělců. Městské divadlo Zlín je každoročně pořadatelem významného mezinárodního divadelního festivalu Setkání – Stretnutie.

Městský prohlídkový Modrý okruh

 1. Budova radnice

 2. Městské divadlo

 3. Římsko-katolický kostel sv. Filipa a Jakuba

 4. Kolektivní obytný dům

 5. Evangelický kostel

 6. Hvězdárna

 7. Areál Lazy

 8. Městské lázně STEZA, spol. s r.o.

 9. Památník Tomáše Bati - Dům umění, internáty

 10. Umělý svah

 11. Sportovní komplex

 12. Stezka zdraví

 13. Společenský dům - Interhotel Moskva

 14. Velké kino

 15. Obchodní dům a Tržnice

 16. Univerzita T. Bati

 17. Zlínský mrakodrap - 21. správní budova

 18. Obuvnické muzeum

 19. Areál Baťových závodů

 20. Zámek Zlín a Muzeum jihovýchodní Moravy

 21. Vila T. Bati

Stezky zdraví

Běh, cykloturistika, dětské hry, posilování, rozcvičení, rodinné výlety a vycházky

 • Přírodní park Želechovické paseky
 • Stezka zdraví Tlustá hora
 • Stezka Areál Lazy

Baťův kanál a jeho přístaviště

Baťův kanál je technickou památkou, která byla postavena v roce 1938. Na trase je nyní 9 přístavů - Přístavy na Baťově kanále

Spytihněv - Přístaviště nabízí občerstvení, WC, sprchu i pitnou vodu, parkoviště, kotviště, lze zde také stanovat.

Staré Město - Tento přístav najdete na levém břehu Baťova kanálu u silničního mostu přes I/55, při plavební komoře Staré Město za autobazarem Araver. Nabízí půjčení lodí, šlapadla, rekreační lodě i hausbóty. Občerstvení, posezení, country večery s kapelou. WC, sprchu, parkoviště. Prohlídky města.

Uherské Hradiště - Zde není klasický přístav, jen půjčovna hausbótů Brdo a Zlín. Prohlídky města.

Veselí nad Moravou - Tento přístav je velmi oblíbený. Minikemp se nachází přímo v reálu přístavu. ubytování v chatě Babeta pro 8 osob, obytné buňce v areálu přístavu, ve stanu, karavanu, obytném autě nebo hausbótu. Kotviště lodí, WC, sprchy,, půjčovna lodí, občerstvení, parkoviště, táboráky a grilování.

Vnorovy - K dispozici je také zde pro turisty připravena půjčovna lodí, sjezd do vody, občerstvení, umývárna s užitkovou vodou, chemické WC i solární sprcha. Patříte li mezi milovníky přírody, určitě oceníte plavbu na kánoi, kajaku, či raftu nebo hausbotu. Je zde kotviště, parkoviště, a nezapomeňte doma rybářské potřeby!

Strážnice - Dalším přístav vybavený sjezdem do vody, půjčovnou lodí, občerstvením i parkovištěm. WC, sprcha i pitná voda, autokemp. Výlety do Strážnice. Ochutnávka moravských vín...

Sudoměřice - Menší přístav s půjčovnou lodí, občerstvením, možností stanování, parkovištěm a chemickým WC. Technická památka Výklopník uhlí v Sudoměřicích, lanovka pro přetahování člunů přes Moravu ve Vnorovech apod. U každé plavební komory byl postaven typický "baťovský" domek pro obsluhu. Pozůstatky těchto památek, z nichž část je nyní rekonstruována, umožňují poznat technický um našich předků.

Hodonín - Poslední přístaviště na české straně Baťova kanálu - půjčování lodí, sjezd do vody, občerstvení, WC, sprcha i pitná voda, parkoviště, sportovní hřiště, posilovna a tělocvična, možnost kempování, táboráky i večery s country kapelou. Nově postavená srubová restaurace je v areálu otevřena každý den.

Skalice - Přístav ve slovenské Skalici je letošní novinkou – půjčovna i kotviště, občerstvení, grilování, WC, sprchy, parkoviště, dětské hřiště, návštěva Skalice například Rotunda sv. Juraja rotunda z přelomu 12. a 13. století.

Solná jeskyně - Solanka ZLín

Inhalační jeskyně vybudovaná speciální jedinečnou ekotechnologií, chráněnou evropským patentem. Sůl z Mrtvého moře – Jordánsko a Izrael, kamenná sůl – Halitu, Pákistán, Polsko, Rumunsko a mořská sůl - Slovinsko. Kryosauna - kryoterapie - polárium - cryosauna - kryokomora - terapie mrazem.

Zlínské Restaurace

Vyhlídka, Tam Tam, Výsluní, Luční bar, Vlžan, Café bar Modus, U Barcuchů, Koliba Kocanda, Uno bar, Eri, Vršava, U Huberta, Dionysos, Basket bar, Lotos, Picasso, Podhoří, McDonald´s, Vinárna sklípek U Tomáše, U Johana, Maja, Přístav, Novesta sport, Koliba U Černého medvěda, Satur, Bů Bů klub, Lešná, Orlí Hnízdo, Na rybářské baště, Pivnice U Máců, U dvou slunečnic, Prašat (vegetariánká), U neonu, Dolce Vita, Nilla, U Janků, Ve Tmě (zatemněná restaurace s nevidomou obsluhou – není vhodná pro klaustrofobiky), Řecká taverna, Irská hospoda, Bohemia-Česká, Hacienda Maxicana, Bowling – Pizza, Jasmín- Čínská, 9vítka, Gebra, Flip, Zámecká restaurace, Morava, Potrefená Husa, Aisa new, U Septima, Café Max, Hami (vegetariánská), V Práci-Originál Czech Pub, U Kajmana, Dragon-Asijská, U Kovárny, Chelsea bar, Gratina, Valtická hospůdka, Zelenáčova Šopa, Pizza bar Celnice, Restaurace 21, U Baďurů, Baraston, U jeleňa, U Petra...

Typ na ubytování ve Zlíně

 

Kapacita ubytovny je 11 pokojů (2 až 4 lůžka / pokoj). Pro dva pokoje je k dispozici kuchyňka a sociální zařízení se sprchovým koutem. V ubytovně je
časově neomezený příchod, nekuřácké prostředí a výtah. Můžete si zapůjčit televizi a zaparkovat svůj vůz přímo u budovy. V přízemí ubytovny se nachází nekuřácká restaurace. Ceny ubytování se pohybují již od 175 Kč/noc

Toto ubytování je vhodné pro dlouhodobější pobyt ve Zlíně, nebo pro studenty, kteří ve Zlíně studují. Více informací o této ubytovně získáte na stránkách.

Hotel Baltaci Atrium

Pětihvězdičkový hotel nabízí jednadvacet nadstandardních pokojů a sedm specifických apartmá v cenách od 4 500 Kč za osobu a noc. Také jsou k dispozici doplňkové služby kvalitní restaurace i menší Piano bar a relaxační wellness centrum, kadeřnictví, kosmetika či masážní salon.

Hotel Saloon

Ubytování v diskrétním a přívětivém prostředí v cenách od 990 Kč za osobu a noc. Pokoje jsou vybaveny rohovými vanami, event. sprchovými kouty, ledničkami, internetem, TV+SAT, telefonem, trezorem, na přání minibarem. Uzavřené parkoviště pro hosty. Indian bar Hotel Saloon je noční stylové posezení s kulečníkem, točený Prazdroj. Cukrárna Hotel Saloon 24 druhů zmrzliny - exluzivní vlastní výroba, zákusky, tiramisu - vlastní originální receptura výtečná čerstvá pomerančová a mrkvová 100% ovocná šťáva, italská káva, bohatý výběr pohárů. Zahrádka Hotel Saloon. Příjemné posezení zvláště v letních měsících, stojany na kola, bezpečné hřiště pro děti s houpačkami a prolézačkami, velký altán k využití, velké ohniště, venkovní gril. Dále Synot herna Hotel Saloon a ještě Pivnice Hotel Saloon.

Ubytovna – sportovní komplex Zelené

Komplex zahrnující sportovní halu, tělocvičnu, ubytovnu, školicí místnost, saunu, masáže, restauraci, parkoviště, venkovní hřiště s tartanovým 200 m oválem, sportovní kurty s umělým povrchem pro míčové hry. V blízkosti městské koupaliště s tobogány, skluzavkami, vířivkou a travnatou plochou pro relexaci a opalování. Bezbariérový přístup. Cena ubytování již od 260 Kč za osobu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14646 (rodina-finance.cz#21007)


Přidat komentář