Kam ve Varech - výlet Karlovy Vary

Město Karlovy Vary se proslavilo počtem kolonád, svými prameny, oplatkami, Becherovkou, porcelánem, minerálkou, filmovým festivalem nebo vřídelní solí. Dnes se na město podíváme co mimo tohoto vyjmenovaného může ještě nabídnout.

Na výlet do Karlových Varů

O tomto překrásném lázeňském městě jsme již přinesli článek v cyklu České lázně. Dnes se vydáme do Karlových Varů trochu jiným pohledem. Karel IV. Udělil lázním městská práva roku 1370. Původní město leželo trochu níže po proudu řeky, vlivem eroze podložní desky a díky objevování nových pramenů se však postupně přesouvalo více proti proudu. Stálých obyvatel mají Karlovy Vary téměř 54 000, každoročně však město navštíví v průměru cca 80 000 lázeňských hostů.

Karlovarské památky

 1. Kostel sv. Máří Magdaleny z roku 1737
 2. Pravoslavný kostel sv. Petra a Pavla z roku 1898
 3. Evangelický kostel sv. Petra a Pavla z roku 1856
 4. Řeckokatolický hřbitovní kostel sv. Ondřeje z roku 1500
 5. Anglikánský kostel sv. Lukáše z roku 1877
 6. Ruiny kostela sv. Linharta ze 13. století
 7. Kolonády
 8. Prameny

Karlovarské rozhledny a vyhlídky

 • Rozhledna Diana z roku 1914
 • Vyhlídka Karla IV. z roku 1877
 • Goethova vyhlídka z roku 1889
 • Vyhlídky Tři kříže
 • Vyhlídková restaurace Jelení skok

Karlovarské muzeum

Založeno bylo po roce 1865, je badatelským a informačním centrem, pečuje o sbírky

 1. užitého umění cín, sklo, porcelán, nábytek - národopisné
 2. nábytek, textil, nářadí a nástroje - sbírky uměleckých řemesel
 3. práce karlovarských puškařů a brusičů vřídlovce
 4. sbírky k vývoji lázeňství
 5. sbírky regionální grafiky, plastik, obrazů, starých tisků
 6. sbírky archeologické a přírodovědné

Karlovarské galerie

 • Galerie skla Minea - galerie skleněných výrobků.
 • Galerie umění Karlovy Vary - české umění 20. století ve stálých expozicích, krátkodobých výstavách, publikacích a kulturně vzdělávacích programech.
 • Galerie Na Ochozu - zastupování a prezentování individuální i kolektivní tvorby výtvarníků.
 • Melissa Malenda - výstavy obrazů, plastik, soch a ostatních uměleckých děl.
 • Klub Paderewski - výstavy a vernisáže autorů zejména karlovarského regionu.

Karlovarský symfonický orchestr

V roce 2010 oslaví tento 50 až 70 členný orchestr 175 let od svého založení. Pravidelně hostuje na českých i zahraničních pódiích a na festivalech, baletních večerech, soutěžích a koncertech – Pražské jaro, Oviedo, Bregenz, Zarakoza, Antverpy, Bonn, Karlsruhe....každoročně patří září mezi nejsilnější hudební měsíce v roce. Začíná umělecká sezona i festival Dvořákův Karlovarský podzim. Koncerty na Mlýnské kolonádě si můžete vyslechnout téměř denně od 16:30 hodin, pokud teploty ovzduší přesáhnou 16 °C.

Karlovarské městské divadlo

Pro všechny věkové kategorie divadlo uvádí to nejlepší z produkce českých divadelních scén a představuje též úspěšné domácí i zahraniční autory, nezřídka v české premiéře. Vídeňský atelier dostal zakázku na projekt a nechal roku 1884 postavit dokonalé dílo (z tohoto atelieru vzešlo 50 evropských divadel). Nádherná malovaná opona divadla je dílem autorů Fr. Matsch a Gbr. Klimt. Sešita je ze šesti kusů hrubého plátna a malba provedena v bohatých odlišeních od lazurní malby až po pastózní nánosy. Plocha opony je 94 m² , váha plátna 230 kg.

Pěší turistika v Karlových Varech

Pěší turistiku si lze vychutnat na předem připravených stezkách

1. vycházka

Poštovní dvůr - přes Slovenskou ulici k mostu na druhý břeh říčky Teplá podél hřišť na odbíjenou, vpravo mírným stoupáním k Beethovenu altánu. Nalevo Mickiewiczovou stezkou k sanatoriu Richmond - Beethovenův altán, upomínka koncertu tohoto slavného skladatele s italským houslistou G. B. Polledrem - srpen 1812 - Lázeňské sanatorium Richmond, vzniklo na počátku 19. století a současný stav je výsledkem postupné přestavby. Překrásně položeno s rozlehlými parky, ve kterých se nachází pomník Ludwiga van Beethovena. Pomník je dílem karlovarského sochaře Hugo Uhra z roku 1929 a bronzová busta polského básníka A. Mickiewicze z roku 1947 od sochaře B. Wernera - Socha jelena za sanatoriem Richmond, pravděpodobně od berlínského sochaře A. Kisse.

2. vycházka

Stanice lanovky Jelení skok, lesem k lázeňskému sanatoriu Myslivna, zde doleva Fibichovou pěšinou, mírným klesáním do Křižíkovy ulice, po okraji lesa k jezírku u restaurace Malé Versailles - zastávka autobusu č. 4 - U Jezírka - Sanatorium Myslivna, je zajímavá stavba s typickými znaky hrázděného zdiva, verandami a věžičkami. Sanatorium je jednou z mála dochovaných staveb svého druhu. V současné době slouží jako lázeňské léčebné zařízení ministerstva vnitra - Vycházka končí nedaleko pravoslavného chrámu sv. Petra a Pavla. Chrám byl postaven v letech 1893 - 98 z výnosu peněžních sbírek lázeňských hostů z Ruska podle plánů stavitele G. Wiedermanna z Františkových Lázní.

Golfová hřiště + ubytování + restaurace

Sport gentlemanů se stal v kraji nejen výsadou bohatých, ale může si jej zde zahrát prakticky každý.

Astoria Golf Resort - V překrásné přírodě Západních Čech a bylo hřiště zasazeno do malebného údolí říčky Teplá v Chráněné krajinné oblasti Slavkovského lesa. Golfový areál se dvěma 18 jamkovými hřišti. Pro -shop s rychloobrátkovým zbožím jako míče, rukavice, vozíky, oblečení...Ubytování a strava v Royal golf hotelu v cenách od 1760 Kč za osobu a noc. Další možnost je využití pobytového balíčku včetně vstupů na hřiště, drinku, žetonu...

 • Golfový víkend
 • Golfový zámecký víkend
 • Golfový prodloužený víkend
 • Golf a relaxace pro managery
 • Golfový týden pro začátečníky

Další ubytování

Golf Resort Karlovy Vary - 18 jamkové golfové hřiště s členitým terénem. Možnost využít cvičné plochy, půjčovnu holí a vozíků. Další služby jsou například. Restaurace s 60 místy, Občerstvení u jamky č. 9 nebo 19, terasa s výhleden na hřiště pro relaxaci, vybavená luxusním nábytkem se 120 místy s občerstvením a kulturním programem v podobě módních přehlídek, tanečních vystoupení nebo živé hudby. V prvním patře najdete ještě odpočinkový klub s barem, kulečníkem nebo televizí, nehtové a kosmetické studio. Výhradním dodavatelem gastronomických služeb v tomto areálu je Grandhotel Pupp Karlovy Vary, kde se lze samozřejmě ubytovat za ceny od 7 000 Kč za osobu a noc.

Rezidence Vřídelní

Z apathotelu se hostům naskytne nádherný pohled na Mlýnskou kolonádu. Vybrat si lze z 6 apartmánů, složených ze 2 ložnic, soukromé koupelny s toaletou, obývacího pokoje a plně vybavené kuchyně. Apartmán má k dispozici balkón, lednici,mikrovlnou troubu, televizi, satelit, internet. Parkování je možné na hlídaném parkovišti nebo v podzemních garážích. Cena apartmánu pro 1 – 4 osoby je v hlavní sezoně 3200 Kč mimo sezonu 2500 Kč.

Coffee - Restaurant AZYL Rezidence Vřídelní nabízí ze své kuchyně báječné lahůdky, přijďte ochutnat Grilované tygří krevety, biftek na barevném pepři, rumpsteak z býčka, jehněčí kotletky, rybí mísa pro 2 osoby, křupavý pečený losos, grilované tygří krevety, šneci po Burgundsku, staročeská statkářova mísa, pečená jehněcí kolínka, domácí pečená kachna, pečený mořský úhoř, říční pstruh na grilu, carpaccio, černá tygří kreveta, špíz z jehněčí svíčkové, pečené vepřové koleno, francouzská sýrová variace, caprese, pečený kozí sýr, jelení medailonky...

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14650 (rodina-finance.cz#21023)


Přidat komentář