Kam v zimě za teplem?

Někteří vítají zimní počasí, protože vidí možnost lyžovat a dovádět ve sněhu. Ovšem jsou tací, kteří jsou spíše teplomilní, a tak jim chladné počasí nevyhovuje. Není nic snazšího než jet do teplých krajů. Kam?

Jsou lidé, kteří si najdou vyžití v každém ročním období, ale někteří se se začínajícím klesáním teplot pomalu ohlížejí, kam by vyrazili za sluníčkem. Proč ne? Proč si nezpestřit život tím, že za pár hodin letadlem se ocitnete** u moře**, budete se dívat do azurového nebe a v outfitu plavkovém si budete pochutnávat na osvěžujících drincích. Takto lidé utíkají nejen do teplých krajin prvoplánově za sluncem, ale třeba si chtějí ozvláštnit Vánoce nebo Silvestra. Také zvažujete, že se vydáte za hranice? Poradíme vám kam.

Arabské státy

Zatímco v letních měsících byste v arabské části Asie padali horkem, v zimním období u nás je na východě tak akorát. Jestli jste ještě neprobádali** Spojené arabské emiráty**, tak vyrazte. Poznejte tradiční arabskou kulturu, ale také stále se rozvíjející místa. Na žádném jiném místě nenajdete takové kontrasty jako je stále modernější Dubaj a více arabská Fujairah. To jsou jen dva ze sedmi emirátů.

Střední a Jižní Amerika

Podívejte se na Kubu, dokud má ještě své kouzlo. Paradoxně takto doporučují turisté svým známým návštěvu této destinace. Když půjdeme jižněji, tak se můžeme dostat do Venezuely, Brazílie, Peru, kde se samozřejmě pokocháte tamní kulturou, ale hojně je vychvalovaná kuchyně.

Afrika - dovolená v zimě

Čechy hojně navštěvovaný Tunis nebo Egypt zkuste vyměnit třeba za Maroko. Chcete-li ale poznat opravdovou Afriku, tak zajeďte do Keni. Ta je specifická díky teplému a vlhkému prostředí. Můžete navštívit i Jihoafrickou republiku, která je zase svým etnickým rozložením a rozvojem blíže evropskému charakteru.

Asie - oblíbené destinace

Indonésie, Bali nebo třeba Thajsko. Toto jsou destinace, které si Češi v posledních letech oblíbili. Celoroční teploty se pohybují v rozmezí od 25 °C do 35 °C, tudíž se nemusíte obávat, že by vám zde byla zima.

A co ostrovy?

Na Mauriciu je** tepleji v zimním období**, protože v období od listopadu do dubna se zde teploty pohybují kolem 30 °C. Tato destinace už je luxusnější záležitostí, ovšem neobjevené azurové moře a světlý písek jsou ojedinělými jevy než ty, které známe z bližších míst. Pokud ale chcete zkusit ty, tak se vydejte třeba na Seychely, kde je příjemně teplé a vlhké prostředí.

Už máte vybranou dovolenou? Propusťte uzdu fantazii a pro jednou vyměňte sníh za písčitou pláž. Je to zkušenost, kterou nemusíte trvale praktikovat, ale naskýtá se vám možnost obměny. Oslavit svátek s ozdobenou palmou sice připomíná kýč, který známe z některých filmů, ale na druhou stranu – proč si v životě občas nedopřát změnu.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14698 (rodina-finance.cz#23310)


Přidat komentář