Kam v Táboře - výlet do Tábora

Založili město a podle bible v něm chtěli žít. Říkali si sestry a bratři, s příchodem odevzdali svůj majetek. V jejich čele stáli kněží, vojsko vedli 4 hejtmani, jedním z nich byl Jan Žižka z Trocnova. Ano, dnešní pozvánka bude do husitského města Tábor.

Výlet do města Tábor

Podle dochovaného záznamu z roku 1368 zde nechal Přemysl Otakar II. postavit hrad Hradiště. Město tábor byl založen na jaře roku 1420 husity a pojmenován podle hory Thabor u Nazaretu, v dnešním Izraeli. Zakladatelé města vymysleli pravidla pro osadníky, kteří přicházeli z celé země – dnes taková společenství většinou nazýváme sekta. Původní cíle a táborský komunismus vydržel přibližně půl roku, do podzimu 1420. Pak začali vybírat dávky od vesnických poddaných a stali se tak feudální vrchností.

Slavní rodáci Tábora

Například - Oskar Nedbal, skladatel, dirigent, hráč na violu, spoluzakladatel Českého kvarteta. Jiří Hrzán, divadelní a filmový herec, televizní bavič a zpěvák nebo Miroslav Kalousek, 8.ministr financí ČR a 1. místopředseda TOP 09.

Táborské památky

 1. Žižkovo náměstí
 2. Gotický děkanský chrám
 3. Pozdně gotická budova radnice
 4. Architektonicky cenné měšťanské domy
 5. Špitální kaple Svatého kříže - Pravoslavný chrám Povýšení sv. Kříže
 6. Pomník Jana Žižky z Trocnova
 7. Bechyňská brána a věž Kotnov
 8. Děkanský kostel Proměnění Páně na hoře Tábor
 9. Městské hradby
 10. Renesanční vodárenská věž
 11. Klášterní kostel Narození Panny Marie
 12. Hřbitovní kaple sv. Filipa a Jakub
 13. Park pod Kotnovem
 14. Renesanční kašna na Žižkově náměstí
 15. Muzeum fotografie Šechtl & Voseček
 16. Barokní zámek Tábor - Měšice

Ubytování v Táboře

Divadlo Oskara Nedbala

Kulturní stánek nese jméno po svém slavném rodákovi. Budova byla postavena roku 1887 a tím byl vytvořen prostor pro scénu, která byla do té doby roztroušena na různých místech ve městě již od dob baroka. Stavba je architektonicky originálním komplexem původní pseudorenesanční budovy.

Dva sály nabízejí prostor pro pravidelné hostováníasi 30ti pražských i ostatních souborů. Oba divadelní sály slouží také jako koncertní síně pro vážnou hudbu i moderní koncerty. Nedílnou součástí divadla je i komorní síň, divadelní klub a kavárna. přilehlý terasovitý divadelní park slouží jako letní scéna v letních měsících.

Husitské muzeum Tábor

Základem pro pozdější historicko - archeologické sbírky muzea se stala sbírka starožitností reálného gymnázia v Táboře. Na počátku 90. let přesídlilo ředitelství a odborná pracoviště muzea spolu s téměř kompletním depozitářem, archivem a bohatou muzejní knihovnou do rekonstruované budovy bývalého kláštera augustiniánů bosáků na náměstí Mikuláše z Husi.

Stálými expozicemi jsou zde

 • Husité
 • Nová expozice Husité 2010
 • Středověké podzemí
 • Galerie výtvarného umění a gotický sál
 • Život ve středověku

Táborské středověké podzemí

V letních měsících se pro výpravu do Táborského sklepení raději teple oblečte, teplota zde dosahuje po celý rok jen 10°C. Čtrnáctikilometrové chodby ve třech patrech někde až do hlouky 16 metrů, byly hloubeny jako hospodářská zázemí středověkých domů a nazývaly se – lochy. Návštěvníkům je dovoleno shlédnout část asi 650 metrů chodeb s vchodem z Husitského muzea. Chdby budované v 15 století byly využívány také jako skrýš před pořáry nebo před nepřítelem.

Táborský Jordán

Nejstarší údolní nádrž ve střední Evropě vybudována v roce 1492 jako zásobárna pitné vody je Jordán. Plocha 51 ha vody uprostřed města Tábora je další zdejší atrakcí. Od roku 1830 nebyl Jordán vypuštěn a nadále zůstal užitečný především jako vodní zdroj. Dnes je mimo to Jordán hojně využíván k rekreaci a rybolovu. Volný čas můžete strávit na Sokolské plovárně nebo si dopřát upravovanou vodu v městském plaveckém stadionu.

Tělovýchovná a kulturní zařízení města Tábora

Zimní stadion - veřejné bruslení začíná obvykle v listopadu, umělá plocha, cvičební zrcadlový sál, cvičebna míčových sportů, herna stolního tenisu, speciální obchod se sportovním zbožím, obchod s použitým sportovním zbožím, broušení bruslí, Fitness Vendula, Fitness Wilson posilovna a sauna, restaurace Na Zimáku, kadeřnické služby a holičství, výroba a opravy kožešinových výrobků a Hotel Zimní stadion.

Fotbalové stadiony

Sportovní haly - košíkové, házené, odbíjené, sálové kopané, tenisu, floorballu, korfbalu apod..

Odpočinková zóna Komora - cyklistický ovál pro cyklistiku, běh, bruslení dále pak travnaté plochy pro míčové hry, hřiště na plážový volejbal, hřiště na pétanque a přírodní posilovna, pěší chodníky, cesta pro pěší s planetární stezkou, rozptýlená dětská zastavení s posezením. Plochy písečných pláží jsou určeny ke sportovním aktivitám, odpočinku, opalování nebo jen čtení. Další službou je občerstvení v nově otevřené restauraci Na Komoře

Kino Svět - má bezbariérový vstup, kapacitu 219 míst a moderní zvukovou kulisu.

Plavecký stadion - Vnitřní bazén 25 m, dětský bazén a venkovní areál s tobogánem zdarma. Venkovní bazén 920 m2 vodní plochy,

Individuální relaxační centrum

 • parní komoru pro 2 - 3 osoby
 • finskou saunu pro 4 - 5 osob
 • masážní a ochlazovací sprchy
 • ochlazovací vanu
 • whirpool - masážní vanu pro 5 osob
 • prostor pro posezení
 • odpočinkovou místnost
 • 3 odpočinková, dřevěná polohovací lehátka s dekou
 • ochlazovací klimatizační jednotku
 • solární lampu
 • hydromasážní lehátko

Táborské ubytování a pohostinnost

Další možnosti ubytování v Táboře

Hotel Lázně – stylově laděné ubytování s kapacitou 15 pokojů s 36 lůžky. K dispozici bezbariérový výtah. Pokoje jsou vybaveny nábytkem z masívního dřeva, televizory s plochou obrazovkou LCD, telefonem, trezory. WIFI připojení je bezplatné. Samozřejmostí jsou minibary. Pokoje mají vlastní sociální zařízení. Cena ubytování od 1300 Kč

Služby = Hotelová restaurace nabízí široký sortiment domácí a zahraniční kuchyně. Restauraci je možné využít i pro uzavřenou společnost. Bary a terasy.

Hotel Relax U Drsů - Komplex má 23 moderně vybavených pokojů se vším příslušenstvím - minibar, satelitní televize, telefon, WC, sprcha, WI-FI připojení po celém objektu zdarma. Parkoviště zdarma a v ceně noclehu je snídaně výběr jídel formou bahatého švédského stolu. Cena ubytování od 890 Kč. Služby hotelu

Vinárna - Klidné prostředí, výborná kuchyně, moravská vína a salonky pro 6 a 12 osob, krytá venkovní terasa.

Restaurace Stylová podzemní restaurace vyhledávaná pro vyhlášená jídla české kuchyně, Prazdroj, Gambrinus, stáčená vína. Specialitky podniku – Guláš Sojčák s brámboráčky nebo Špízové taštičky v kuřecím mase.

Vlastní solná jeskyně v centru hotelu. Pobyt v této jeskyni, díky speciálnímu bakteriologicky čistému mikroklimatu bohatému na prvky a mikročástice, příznivě působí lidský organismus.

Relax centrum hotelu nabízí tyto služby – solárium, ricochet, whirpool, sauna, firnes studio.

Hotel Palcát - Předností hotelu je umístění v blízkosti historického jádra města, pokoje jsou vybaveny vlastním sociálním zařízením se sprchovým koutem, televizí se satelitním příjmem, telefonem. Cena ubytování od 1000 Kč. Služby hotelu

V hotelové restauraci ochutnejte místní i světové speciality. Příjemné posezení nabízí v letních měsících terasa a grilování. Skvělou čínskou kuchyní se může pochlubit hotel v restaurace China v 1. nadzemním podlaží.

Dále v hotelu najdete internet, kadeřnictví, hotelový trezor, cestovní kancelář, prodejnu upomínkových předmětů, brzy také květiny, noviny, cukrárnu, vinotéku, čokoládové pralinky, kosmetický salon, a casino i bowling.

Hotel Slávia - Hotel nabízí ubytování ve dvanácti jedno až čtyř lůžkových nově zrekonstruovaných pokojích, vybavení pokojů - koupelna, WC, TV, internet a dětská postýlka k dispozici vlastní parkoviště ve dvoře. Cena ubytování od 910 Kč. Služby hotelu

Restaurace Pohoda - vyhlídková restaurace, bezbariérový přístup, mezinárodní minutková kuchyně, polední menu, možnost pořádání firemních a soukromých večírků, abiturientských srazů, svateb, klimatizace, WI-FI zdarma, pravidelné výstavy obrazů a fotografií.

Kavárna Slavia – nekuřácká, velký výběr kávy, zákusků, zmrzlinových pohárů, horké čokolády, ledové koktejly a míchané nápoje, WI-FI zdarma

V budově Hotelu Slavie najdete i další služby – kadeřnictví, nehtovou modeláž, elektro, optiku nebo masáže.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14662 (rodina-finance.cz#21154)


Přidat komentář