Kam v Praze - výlet do Prahy

Pražané o prázdninách opouštějí město, jezdí na venkov, k moři nebo do hor. Zkusme tedy Prahu navštívit právě v době prázdnin. Připravili jsme Vám několik typů a záměrně vynechali ta nejznámější místa.

Léto a turistika v Praze

Od pradávna je Praha přezdívaná matička stověžatá. Kdybychom chtěli spočítat všechny věže v Praze, nestačí nám tento článek na jejich výčet. Není jich totiž sto, ale více než tisíc.

Na Seznamu světového kulturního dědictví Unesco je zapsáno v Praze jako Pražská památková rezervace území o rozloze 8,66 km² a zahrnuje historické jádro Prahy s 1440 památkově chráněnými objekty a z toho 28 národních kulturních památek.

Ubytování v Praze - Ekologicky šetrný hotel Adalbert

Pokud Vám v tomto článku popisujeme, co by jste neměli při návštěvě Prahy vynechat, chtěli bychom Vám také říct o takovém, v České republice netradičním, hotelu. Hotel Adalbert je hotel, který jistě využíjí lidé, kterým záleží na přírodě a ekologii anebo také pro lidi, kteří by chtěli alespoň něco málo pro přírodu udělat. Proč? Hotel Adalbert je totiž hotel, který se svým provozem snaží šetřit životní prostředí a pyšní se ekoznačkou Evropské Unie a českého označení "Ekologicko šetrná služba"

Hotel Adalbert najdete na půl cesty mezi letištěm a středem m ěsta. Na Pražský hrad i Ruzyňské letiště dorazíte za 15 minut. Tramvajová zastávka je kousek od hotelu. Nicméně všechno, kvůli čemu jste do Prahy přijeli, máte u nich na dosah ruky — dějiny, odpočinek, dobrou kuchyni: kolem baziliky svaté Markéty, jež stojí naproti hotelu, projdete do klidné a rozlehlé klášterní zahrady a od posezení ve stylovém Klášterním šenku vás dělí 20 kroků.

Hotel nabízí ubytování ve 20 jedno a dvoulůžkových pokojích - 2 apartmá a 1 bezbariérový pokoj. Pokoje jsou útulné a jsou vybaveny veškerým zařízením, který by tří hvězdičkový hotel měl mít. Více informací o tomto hotelu naleznete na stránkách www.hoteladalbert.cz.

Věříme, že v tomto hotelu budete spokojeni jak se službami a ubytováním, ale také budete spokojeni sami se sebou tím, že jste udělali něco dobrého pro životní prostředí.

Výstaviště Holešovice - kam v Praze

Další nádhernou pozoruhodností se může pochlubit Praha v podobě Výstaviště v Holešovicích.

Výstaviště bylo vybudováno u příležitosti Všeobecné zemské jubilejní výstavy v Praze 1891, která byla velkou společenskou a kulturní událostí. Dnes zde najdeme Průmyslový palác, který je ústřední a největší dominantou areálu. Je postaven v secesním stylu. Po požáru v roce 2008 jedno křídlo bylo zbouráno a prozatím jej nahradila hala. Vnitřní prostory paláce jsou však velmi reprezentativní a jsou využívány k výstavám i ke kulturním akcím, jako gala večeřím, plesům, koncertům nebo módním přehlídkám.

Křižíkova fontána a pavilony - kam v Praze

V areálu výstaviště najdeme dále další 4 budovy – Křižíkovy pavilony pro konání výstav a dalších akcí a také Křižíkovu zpívající fontánu. Křižíkova fontána je všeobecně obdivovaným a vyhledávaným monumentem. Návštěvníkovi skýtá neopakovatelný umělecký požitek z krásné hudby doprovázené vodním tancem a barevnými světelnými efekty. Tento nádherný vodní monument, dominanta Výstaviště Fontána sama, a všechna provozovaná vodní a jevištní představení si již získaly množství obdivovatelů z celého světa.

Lapidárium ...

Výstaviště má také Lapidárium - výstava kamenického řemesla a sochařských prací v kameni z českých zemí, zejména však z Prahy, v časovém rozsahu 11. až 19. století, výjimečně i z počátku 20. století. Dále na výstavišti můžete navštívit Divadlo Pyramida – GoJa Music Hall. Pyramida je univerzálním pavilonem a slouží nejen výstavám, ale především jako hudební divadlo a scéna pro muzikály. Je zde také pavilon panorámatu Bitvy u Lipan - Maroldovo panorama, plavecký bazén, sportovní hala nebo Divadlo Spirála.

Mořský svět

Jednou z dalších výjimečných atrakcí výstaviště je Mořský svět. Domov na ploše větší než-li 1000 m² v této stálé expozici našli mořští živočichové v 75 000 litrech speciálně upravené mořské vody. Nejmodernější technologie tak mořským korálům, barevným exotickým rybičkám a dalším živočichům moří a oceánů vytvářejí ty nejideálnější podmínky pro plnohodnotný život a návštěvníkům neopakovatelné zážitky.

Rastaurace u Fleků

Kdo by neznal Restauraci u Fleků. Když už jste tam nezavítali osobně, navštívili jste ji jistě prostřednictvím televizních nebo filmových kamer. Pověst o jejich výtečném jídle i pití sahá až za hranice naší republiky. My Vás dnes rádi pozveme na prohlídku muzea a pivovaru nebo na jejich kabaretní show, kterou pořádají každý večer od 8:00 hod. Ovšem pozor, jen tak se sem nedostanete, místa jsou dopředu obsazena, proto nezapomeňte na rezervaci.

O2 arena

Jaký ještě má Praha unikátní projekt? Co třeba O2 arena je nejmodernějším víceúčelovým stánkem pro sport, kulturu, zábavu, výstavy, veletrhy a další události v Evropě. Arénu charakterizují nejmodernější technologie, univerzálnost využití, sofistikovaný marketing, komfort a všestranné služby pro diváky a návštěvníky. Má kapacitu 18 000 míst, 2 460 klubových sedadel, 66 skyboxů, 4 partyboxy a 2 900 míst v kavárnách, barech a restauracích.

A taď něco pro děti – Beck Land

Na ploše 6 000 m² se mohou děti vyřádit na mega-šplhadle, trampolíně, želatinovém kopci, v adrenalinovém parku, fun shoot aréně, jungle expressu, dobrodružné jeskyni a ti nejmenší v koutku pro batolata. Překvapení čeká i na malé řidiče, kteří mají možnost ukázat svou šikovnost na motokárách. Celodenní vstupné je jen 190 Kč.

Kino IMAX to je zážitek

Výška filmového plátna kina IMAX se rovná výšce sedmi slonů, kdyby stáli jeden na druhém. Filmové plátno je 20 metrů vysoké a 25 metrů dlouhé. Promítací zařízení společnosti IMAX jsou nejdokonalejší, nejpřesnější a nejvýkonnější projektory, které kdy byly vyrobeny. Ozvučení - Pro každý soundtrack se používají 3 CD, která jsou s filmem počítačově synchronizovaná. Použití reproduktorů je vysoce jakostní multi-kanálové a Hi-fi reprodukce umožňuje divákům těšit se ze stejnoměrného, kvalitního zvuku nezávisle na umístění jejich sedadla v rámci kinosálu.

Efekty 3D – Výsledkem natáčení pro Imax jsou dvě role filmu. Jedná pro pravé oko a druhá pro levé oko. Trojrozměrný film se na filmové plátno promítá prostřednictvím dvou polarizovaných čoček, které na plátno odděleně promítají filmové pásky pro pravé a levé oko. Diváci mají na sobě polarizované brýle, které jsou vybaveny čočkami stejného polárního zasměrování pro pravé a levé oko jako projektor. Pravé a levé oko tak dostávají pouze obraz pro ně určený a uvnitř našeho mozku se pak skládá iluze trojrozměrné reality. Brýle 3D, které na pohled vypadají jako módní sluneční brýle, jsou rozdávány na začátku každého promítání. Jejich mírně zaoblený tvar zaručuje, že diváka neruší žádné světelné odrazy a jeho periferní vidění není nijak rušeno.

Pohoštění v Praze

Aby to vaše rodina všechno stihla, je třeba najít nějaké ubytování a restauraci. Protože naše pozvánky by v případě, že budete mít vidět všechno, zabraly několik dnů. Jste-li milovníků pravých steaků, dovolte nám ještě další pozvánku. A to do Cowboys, nejnovější restaurace a první opravdový steakhouse v Praze. Najdete jej přímo pod Pražským hradem a z jeho terasy se můžete kochat nádherným výhledem na Prahu.

Dáváte-li přednost francouzské kuchyni, nesmíte minout restauraci – La Provence, která je situována kousek od Staroměstského náměstí.

Chutnají Vám mořské plody? Ty nejčerstvější pochoutky z ryb, oblíbená česká i mezinárodní jídla můžete vychutnávat na břehu Vltavy a u toho obdivovat výhled na Karlův most.

Poslední zastavení nám dovolte v Kampa Parku. Nemusíte být zrovna celebrita ( které si tento podnik velmi oblíbily), aby jste ochutnali speciality šéfkuchaře nebo si vybrat z více než-li 150 druhů vín.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14630 (rodina-finance.cz#20875)


Přidat komentář