Kam v Liberci - výlet do Liberce

Město Liberec pro Vás připravilo 3 turistické okruhy. Jeden je nazvaný Liberecké parky, druhý okruh nese název Zámek a podzámčí a třetí je pojmenován Starými uličkami. Délka jednotlivých tras je od 4 km do 5,5 km. Další typy z Liberce nejdete v článku.

Kam v Liberci – výlet do Liberce

Liberec se nachází na severu Čech ve Frýdlantském výběžku. Přijeďte se podívat na historické budovy jako zámek, radnice, divadlo, kostely, muzeum, lázně atd. Půvabná je rovněž Liebiegova vila, která svou romantickou krásou zdobí Jabloneckou ulici nebo Liberecké výšiny na úpatí Jizerských hor, které jsou stavěny ze zdiva ze zbořených středověkých domů v Norimberku, aby byla dosažena co nejvěrnější iluze jakéhosi prastarého rodového sídla.

Expozice mechanických hudebních automatů

Je připravena** v Severočeském muzeu v Liberci**, které patří mezi největší muzea v České republice. Expozice představuje široké veřejnosti soubor samočinně hudbu reprodukujících přístrojů a zařízení, které zaujmou především řemeslným zpracováním a nápaditostí dávno již zapomenutých technických řešení. Většina vystavených exponátů je plně funkční, takže lze exponáty obdivovat nejen zrakem, ale i sluchem.

Svatojakubská pouť

Na centrálním parkovišti u Tip sport arény, vyrostou jako mávnutím kouzelného proutku 8. – 11. 7. kolotoče a houpačky a další a další pouťové atrakce. Těšit se můžete na řadu stánků, kde lze koupit od cukrové vaty a tureckého medu, přes trička a kšiltovky nač si jen vzpomenete. Vezměte svou milou na střelnici a galantně ji vystřelte papírovou růži. Na večerní obloze se dočkáte i ohňostroje.

Tip Sport Aréna Liberec

Moderní hala s kapacitou až 9000 diváků slouží jako sportovní zařízení a zároveň se stala místem pro pořádání významných kulturních a společenských akcí. Multifunkční areál arény nabízí

 1. sportoviště
 2. hotel
 3. bary a restaurace
 4. beach volejbal
 5. A-styl centrum
 6. bowling
 7. střelnice
 8. ricochet
 9. badminton
 10. tenis
 11. stolní tenis
 12. veřejné bruslení
 13. fanshop

Kultura v Liberci

 • Divadlo Na Cestě
 • Krátké a úderné divadlo
 • Malé divadlo
 • Naivní divadlo Liberec
 • Šaldovo divadlo
 • Rolnička - divadlo pro děti
 • Spojaček - Pořádání loutkových představení.

Tandemové seskoky Liberec

Představte si jak letíte nad Libercem jako pták, rychlostí 200 Km za hodinu. Přemýšleli jste někdy nad tím zkusit tandemový seskok, zkusit volný pád? Že netušíte co všechno musíte podstoupit nebo jak akce probíhá? To není složité – nastoupíte do letadla, obdivujete nádhernou krajinu z výšky 3500 až 4000 metrů, vyhlídkový let je asi 30 minutový.

Pak budete svým postrojem připoutáni k postroji tandempilota a šup - výskok a zažijete 50 vteřin volného pádu a dalších 10 minut let padákem. Tandemový seskok je možné dokumentovat formou videonahrávky a fotografií, které pořídí přímo v letadle a poté za volného pádu kameraman.

Co je a není potřeba pro tandemové seskoky?

 • sportovní obuv pod kotníky
 • ochranné brýle
 • sportovní oděv
 • krátkou instruktáž
 • věk od 8 let
 • odvahu :-)
 • seskok není vhodný pro kardiaky, diabetiky a epileptiky

Lidové sady Liberec

Areál tohoto zábavného centra najdete v bezprostřední blízkosti liberecké ZOO.

Sál - Kulturní a společenské centrum má k dispozici sál, kde v měsíci si v červenci můžete protáhnout tělo na cvičení pilates. Pořádají zde také koncerty vážné hudby.

Zahrada - Mimo konání nejrůznějších akcí je zahrada volně přístupná a její součástí je také možnost občerstvení, případně restaurační provoz.

Letní promítání Vám nabízí Léto s Pavlem Liškou

  1. července - Návrat idiota
  1. července - Nuda v Brně
  1. července - Štěstí
  1. července - Chcípáci
  1. července – Venkovský učitel

Galerie U Rytíře - výstava Umělci čistého srdce. Sbírka olomouckého sběratele Pavla Konečného je zaměřena na art brut, naivní a lidové umění autorů z Čech a Slovenska. Výstava zahrnuje malby, kresby a dřevěné plastiky.

Restaurace Terasa - příjemné posezení s výhledem do zahrady. Součástí terasy je také malé pódium 5 x 3 m a piáno.

Dětský koutek - Atrakce, které zde na Vaše děti čekají jsou vodní fontány, vláček, ruské kolo, bludiště, prolézačky, skluzavky, kolotoče, houpačky, pískoviště a další atrakce a občerstvení, pítka nebo půjčovna koloběžek.

Vyhlídková věž - Stavba byla opravena a znovu zprovozněna až v roce 1998. Nyní stačí vystoupit po 155 schodech do výšky 35 metrů a kochat se krásným výhledem na město Liberec.

Restaurace Formanka - Tato restaurace nabízí pravidelný výběr z nejméně 18 druhů hotových jídel za 55 Kč a navíc pokud navštívíte Formanku v pátek ochutnáte pečené vepřové koleno podle speciálního tajného receptu šéfkuchaře. A to každý pátek od 17.00 hodin doporučujeme však rezervaci míst.

Experimentální studio- Pořádá komorní klubové pořady. K dispozici je zde až 150 míst, bar a šatna Prostory jsou vybaveny stabilní zvukovou, osvětlovací a projekční technikou. Divadlo Matýsek připravilo na na 11.července Tři pohádky na téma Honza s názvem Honzování a 25. července divadlo Rolnička zahraje Ořechovou pohádku. Začátky představení jsou od 15:00 hodin.

Zoologická zahrada Liberec

O Liberecké ZOO jsme již psali, ale při výletu do Liberce na ně také nesmí žádný návštěvník zapomenou. Pro jistotu najdete ještě typ na ubytování, aby Vaše rodina měla dostatek času vše stihnout.

ZOO program

 • koupání slonů (9.00)
 • cvičení a krmení lachtanů (10.30, 13.30 a 17.30)
 • krmení tučňáků (12.00 a 16.00, v létě)
 • krmení mangust liščích (12.30, mimo víkendu, v létě)
 • cvičení slonů (14.00, při hezkém počasí)
 • krmení bílých tygrů a lvů (8.15, mimo víkendu)

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14635 (rodina-finance.cz#20908)


Přidat komentář