Kam v Karviné - výlet do Karviné

Dnes se podíváme do města v němž má Slezská univerzita Obchodně podnikatelskou fakultu ale kde je také Zážitková universita města Karviné. Zajímavostí města je ještě fakt, že celých 88 % obyvatel z celkového počtu cca 62 000 bydlí v panelových domech.

Ubytování v Karviné - Hotel Dakol

Ještě než Vás seznámíme se zajímavými místy, kam se můžete v Karviné podívat, poradíme Vám, kde se můžete v Karviné příjemně a komfortně ubytovat. Jedná se o Hotel Dakol***, který se nachází vklidném, krásném prostředí Petrovic u Karviné, cca 5 minut jízdy z centra Karviné.

Dovolujeme si Vás pozvat k návštěvě Hotelu DAKOL třídy 3* superior, který se nachází v klidném, krásném prostředí Petrovic u Karviné, cca 5 minut jízdy z centra Karviné. Hotel nabízí ubytování vhodné jak pro pracovní cesty, tak pro relaxační rodinné pobyty. Bude Vám tu k dispozici zcela nové wellness centrum, golfové greeny, multifunční hřiště, bowling. V okolí je spousta značených cyklostezek.

Hotel poskytuje ubytování ve dvoulůžkových pokojích v kategorii Standard a Komfort. V prostorách hotelu mají klienti možnost využít zdarma připojení k internetu. Všechny pokoje jsou vybavené televizí, telefonem, přípojkou ISDN a sociálním zařízením. Součástí hotelu je zrekonstruovaná restaurace a bowling, kde můžete ochutnat výbornou národní a mezinárodní kuchyni a pštrosí speciality. Pro konání společenských a firemních akcí je Vám k dispozici Lobby bar, Párty sál a Velký sál. V letních měsících jistě oceníte posezení na nových terasách.

A co Vás v nejbližších dnech v hotelové restauraci čeká?

  • 17.9. - 28.9.2010: Dny Irské kuchyně - výtečné irské jídlo a pití jako například Kelt steak, Hovězí lasagne, Cuketová polévka, Zapečený losos a samozřejmě whisky Tullamore Dew
  • 21.10. - 24.10.2010: Pštrosí hody
  • 7.11. - 14.11.2010: Svatomartinský týden

Věříme, že jsme Vám dobře poradili a že se Vám zde bude líbit, tak jako předcházejícím hostům, díky kterým Hotel Dakol získal Cenu Sdružení českých spotřebitelů "SPOKOJENÝ ZÁKAZNÍK MORAVSKOSLEZSKÉHO KRAJE".

Na výlet do Karviné

Zmínky o území dnešního města jsou z roku 1268 Karviná leží na severním okraji předhůří Beskyd, v údolí řeky Olše a nacházející se 18 km východně od Ostravy. Byla vytvořena sloučením Fryštátu, Karviné, Darkova, Ráje, Starého Města a Louky nad Olší. Nález ložisek černého uhlí v Karvinné v 2. polovině 18. století přinesl zásadní obrat v hospodářském rozvoji celého regionu. Od pol. 19. století se začalo rozvíjet lázeňství založené na léčivé jodobromové vodě.

Památky města Karviná

Barokní kostel sv. Petra z Alkantary z roku 1736 – kterému se říká šikmý, pro své nachýlení 7 stupňů, k němuž došlo v důsledku těžby uhlí nebo historický dům čp. 9 - kde je nyní umístěna pobočka Regionální knihovny v Karviné.

Zámek Fryštát

Empírový zámek Fryštát je jediný ze třech staveb, který se v kraji dochoval. Nyní zde můžete shlédnout stálou historickou expozici šlechtického bydlení 16. až 20. století, díky nálezům zkonfiskovaného vybavení všech původních zámků Fryštát, Solca i Ráj.

Budova Lottyhaus je spojena se zámkem skleněnou chodbou – svatební obřady, z druhé strany je zámek propojen krytou chodbou s oratoří kostela Povýšení sv. Kříže.

Zámecký park Boženy Němcové má rozlohu 36 ha a je vítaným místem pro odpočinek široké veřejnosti. Najdete zde řadu vzácných dřevin, dětský koutek, Zoo koutek a rekreační areál Loděnice, kde možno zapůjčit so loďku pro projížďku po Olši.

Lázně Darkov

  1. lázeňská sezona je datována na rok 1867 Jodobromová voda solanka jejímž zdrojem je Pravěké moře pod povrchem země, pomáhá léčit nemoci cévní, neurologické, choroby pohybového aparátu i problémy v gynekologickém oboru. Trpíte-li některou z uvedených nemocí, využijte místních léčebnu Darkov, která je tvořena osmi lázeňskými domi umístěnými v Lázeňském parku v těsné blízkosti řeky Olše a Darkovského mostu.

Nebo Rehabilitační sanatorium, kterému pro svoji rozlohu říkají „mini-město“. Společenský dům láká svými plesy, kongresy a dalšími akcemi.. Nalezneme zde restauraci s kavárnou, společenské sály a salonky, tak i možnost ubytování ve všech čtyřech budovách - Lázeňský Penzion, Rehabilitační sanatoriun, Společenský dům, Léčebna Darkov.

Městský dům kultury

  1. Budova z roku 1964 je provozována příspěvkovou organizací města a zajišťuje
  2. Divadla a zábavné pořady
  3. Koncerty + přednášky + výstavy
  4. Představení pro školy a pro děti všeobecně
  5. Kino Centrum + Kino Ex + Letní kino
  6. Jazykové, praktické, hudební, pohybové , výtvarné a vzdělávací kurzy

Zážitková univerzita Karviná

Fakulta volného času Vám umožní objevovat naše město způsobem, který vás určitě nebude nudit, přihlaste se a tvrdě do toho!!!

STaRS Badminton - Předmět/úkol/limit: z čáry pro podání dostřelit košíčkem za hrací plochu na druhou stranu hřiště (dospělý); z čáry pro podání 3× dostřelit košíčkem za síť na druhou stranu hřiště (dítě).

STaRS Bruslení - Předmět/úkol/limit: projet na bruslích jízdou vzad alespoň střední pásmo; limit dospělý: minimálně 20 metrů, limit dítě: minimálně 15 metrů. Zápočet/razítko za bruslení je možno získat v období září až březen.

StaRS Squash - Úkol/limit pro zápočet: dospělý musí podat 3× za sebou podání s dopadem míčku do vymezeného území a 10× odehrání míče na raketě bez přerušení a dopadu na zem. Dítě musí 1× odehrát podání s dopadem do vymezeného území.

Wheel klub Cyklistika - Předmět/úkol/limit: zdárné projetí překážek na dráze Bike parku v Petrovicích u Karviné. Pro dospělého jedince ostrá dráha plná záludných překážek, pro mlaďochy jednoduchá dráha. dospělí cca. 300 m.

Juventus Karviná Deskové hry - Úkol/limit pro zápočet: vyřešit logickou deskovou hru – Bláznivé křižovatky (pro splnění úkolu projít deseti úrovněmi této deskové hry). Bude brán zřetel na věk účastníka.

Hotel Dakol Golf - Úkol/limit pro zápočet: Dítě – putting: umístit 3 míčky z 1 0 do určené jamky, dospělý – putting: umístit 6 míčků z 1 0 do určené jamky + chipp-ing: umístit 6 míčků z 1 0 do určené jamky.

Hřiště pro skateboard a inline - 2–3 hodiny výuky jízdy na inline bruslích – pro začátečníky i pokročilé. Úkol/limit pro zápočet: průjezd trasy určené uč majstrem (dospělý, dítě).

Jezdecký klub Dvůr Olšiny - Úkol/limit pro zápočet: dospělí: nasadit koni ohlávku, zapnout vodítko a přivázat koně v boxu, koně rychle očistit a vybrat slámu z ocasu, vyvést koně ze stáje, obejít kolečko na jízdárně, vrátit se s koněm do boxu, sundat ohlávku a zavřít box. Děti mají poníka

Stalingrad, vojenský areál. Ing. Jan Duda - Předmět/úkol/limit: pochopení pravidel, zvládnutá manipulace se zbraní, aktivní hra, min. 1× vítězství (dospělí); střelba na terč z určité vzdálenosti podle věku, min. 3× zásah do terče.

Krytý plavecký bazén nebo Letní koupaliště - Úkol/limit pro zápočet: skočit do vody ukázkový skok ala bomba a dále uplavat 50 metrů do 2 minut (dospělý); skočit do vody ukázkový skok ala bomba a dále uplavat 25 metrů do 1 minuty (dítě).

Rybí dům Rybolov - Předmět/úkol/limit: zvládnout techniku s rybářským prutem, ulovit pstruha; limit dospělí: 15 minut, limit dítě: 30 minut.

Střelnice AVZO TSČ ČR - Úkol/limit pro zápočet: Střelba ze vzduchové pušky na vzdálenost deseti metrů v počtu patnácti ran na sportovní terče

Juventus Karviná Šipky – úkolem bude hrát známou šipkovou hru 501 (hrající začíná na čísle 501 a postupným házením odečítá skóre až k nule) – úkolem je hru dohrát na skóre 0 do 15. kola hry (jedno kolo = tři hody)

Mezi další úkoly patří – vodácký výcvik, tenis, šipky, lukostřelba, řemeslní práce a počítačové hry. Archeopark Chotěbuz, zámek nebo muzeum – odpovědi na otázky. Nejprve je možnost navštívit školu zážitků, kde si zdokonalíte potřebné vědomosti a dovednosti.

Další ubytování a restaurace v Karviné

StaRS Hotel Sport

Hotel Sport s celoročním provozem je umístěn v areálu zimního stadionu. Hotel kromě ubytování nabízí prostory pro** tenis, squash**, badminton, fitness centrum, solárium, billiard a také komplex relaxačních služeb včetně masáží. Z relaxačních služeb mohou hosté využít hydromasážní vanu, saunu a páru, sportovní a relaxační masáže, baňkování. Hotel Sport nabízí komfortní ubytování v centru města v pokojích různých typů. Cena ubytování za dvoulůžkový pokoj je 960 Kč.

Restaurace Steakhause Baron + Dance club + Fryštátská pivnice Bečka

Nově zrekonstruovaná restaurace s výtečnou kuchyní, tanečními večery v Dance klubu na skvělé aparatuře a s mnoha světelnými efekty provází DJ-HanyZ a v prostorách bývalých maštalí s dochovanou klenbou a sloupy najdete pivnice s dobře chlazeným a chutným pivem Radegast.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14651 (rodina-finance.cz#21036)


Přidat komentář