Kam v Děčíně - výlet do Děčína

V Českém Švýcarsku a v okolí Děčína se nachází spoustu vyhlídek a rozheden. Už jste navštívili třeba Děčínský Sněžník, Ploučnickou vyhlídku, Ptačí kámen, Růžový hřeben, Soví vyhlídku, rozhlednu Vlčí hora, Vyhlídku Kamenná Horka..?

Na výlet do Děčína

První písemná zmínka o městu Děčín je z roku 1283 přesto, že archeologické nálezy dokazují, že území dnešního Děčína bylo osídleno už od pravěku. Ve 14. století zasáhlo město, tehdy ležící v těsné blízkosti řeky, několik povodní. Ve válečném roce 1942 bylo dvojměstí Děčín a Podmokly, společně s obcí Staré Město sloučeny do jednoho města se společným názvem Děčín. V první polovině 15. století postihlo město několik požárů v důsledku tažení husitů a válek Vartenberků s Lužickým Šestiměstím.

Děčínské památky

 • Kamenný most přes Ploučnici - Významná renesanční památka s barokním sousoším z roku 1560
 • Severní zámecká zahrada a socha dr. Tyrše - bronzová plastika zakladatele Sokola a univerzitního profesora Miroslava Tyrše, který se narodil v Děčíně.
 • Historický vodočet na Mariánské skále- jednoduché zařízení opatřené stupnicí, které slouží ke sledování vodních stavů . Na skále jsou spolehlivě zaznamenány největší povodně od 17. století (nejstarší reálný letopočet 1570 dnes již není čitelný, zřetelný letopočet 1432 připomíná skutečnost záplav, sám ale pochází až z období romantismu).
 • Masarykovo náměstí s kašnou
 • Most Dr. Tyrše
 • Skalní průchod a řetězová lávka pod mostem Staré Město
 • Rodný dům Dr. Miroslava Tyrše
 • Ovčí můstek
 • Městské divadlo
 • Vyhlídka na Červeném vrchu a Červený vrch
 • Thunská hrobní kaple sv. Jana Nepomuckého
 • Synagoga a židovská obec
 • Evangelický kostel a evangelická církev
 • Oblastní muzeum
 • Gymnázium - novorenesanční budova gymnázia se výrazně odlišuje od státních staveb v Děčíně. Výuka probíhala od roku 1881, původně sídlo měšťanských a obecných škol chlapeckých a dívčích.
 • Nový most přes Labe
 • Růžová zahrada s glorietem a salla terenou – jedna z nejhodnotnějších památek Děčína, raně barokní ozdobná zahrada ze sedmdesátých let 17. století,
 • Kostel sv. Václava a Blažeje
 • Děkanství a bývalý špitál "U dvanácti apoštolů"
 • Kostel Povýšení sv. Kříže s kaplí P. Marie Sněžné
 • Kostel sv. Františka z Assisi

Děčínský zámek

Prapůvodně dřevěné hradiště bylo přestavěné ve 13. století na kamenný královský hrad. K další proměně došlo v 16. století, kdy byl zámek v držení saského rodu rytířů z Bünau, kteří jej přestavěli na renesanční zámek. O současnou podobu objektu se zasadil rodThurnů. První, vrcholně barokní přestavba, proběhla v posledním třicetiletí 17. století a druhá rekonstrukce se udála v letech 1786–1803, kdy děčínský architekt Jan Václav Kosch dostal za úkol různorodý zámecký organismus sjednotit a dát celému objektu kompaktní vzhled.

Ubytování v Děčíně - Hotel Česká Koruna

V Děčíně se můžete příjemně ubytovat například v Hotelu Česká Koruna, který je situován v centrální části města na Masarykově náměstí v blízkosti děčínského zámku. Je ideálním výchozím místem pro různé aktivity, především pro výlety do Českosaského Švýcarska a oblasti Labských pískovců.

V hotelu Česká Koruna si můžete vybrat ze 43 pokojů v kategorii First Class a Standard. Jeden pokoj kategorie First Class je speciálně přizpůsoben** pro tělesně postižené hosty**. V útulném prostření hotelové restaurace Vám příjemný personál nabídne velký výběr české a mezinárodní kuchyně, široký sortiment vín, alkoholických i nealkoholických nápojů. Hotel má k dispozici také dva víceúčelové konferenční prostory pro uspořádání různých firemních, ale i soukromých akcí.

Věříme, že je tento hotel pro Vás vhodnou alternativou ubytování v Děčíně a že budete s ubytováním, službami a příjemným personálem moc spokojeni. Více informací získáte na stránkách www.hotelceskakoruna.cz

Zoologická zahrada Děčín

Na pískovcovém vrchu 100 metrů nad městem jménem Pastýřská stěna najdete místní ZOO s medvědem ve znaku. Medvědi jsou také jedni z hlavních obyvatel zahrady. V zahradě najdete také dřevěné plastiky zvířat, dětská hřiště, velký model hry Člověče nezlob se a dětská ZOO.

 1. expozice nočních a terarijních zvířat v pobočce zoo "Sulawesi" na Teplické ulici
 2. dětská kontaktní zoo – krmení a hlazení povoleno!
 3. Ptačí dům, expozice Jižní a Severní Ameriky, koček rybářských, drápkatých opiček a vodního ptactva
 4. originální dětský areál s průlezovým hradem, dobrodružnou lanovou dráhou a horolezeckou ministěnou
 5. interaktivní hry a zařízení pro děti po celém areálu zoo
 6. občerstvení, prodej suvenýrů, WC, trojjazyčný informační systém
 7. přírodní výběhy pro medvědy grizzly a horské kopytníky

Věříme, že se Vám tento hotel bude líbit, protože je situován v opravdu nádherném prostředí, což je jeho velká výhoda.

Kino Sněžník Děčín

je to až k nevíře, ale místní kino Sněžník má vyšší průměrnou návštěvnost na jedno představení, než-li všechna multikina v republice. Statistika návštěvnosti ukazuje na představení 78 diváků a během července 2010 přišlo již 7463 diváků. Vydejte se na film i Vy ale vlastní jídlo nechte raději doma, donáška vlastních potravin je zde zakázána

S - Centrum Děčín

Sportujete-li rádi, neměli by jste si nechat ujít možnost sportovního vyžití v moderním centru, kde najdete bowling, squash je tu i restaurace - sportbar, kardio - fitness, wellness - finské sauny, parní lázně, solární louky, whirpool-perličkové koupele… nedílnou součástí studia je relaxační místnost - odpočívárna. Dále badminton, fotbálek – halový fotbal pro 3 na 3 hráče - 2V2 v kleci Footcage, masáže - kvalitní ruční masáže - klasické, sportovní a regenerační. S-centrum music club -koncerty, diskotéky, taneční party...kavárna, rychlé občerstvení, minigolf, cvičeník 2 hiking = "Vysokohorská turistika“ a Indoor Walking ,,Chůze uvnitř“. S car centrum to je také autoservis = autoservis osobních vozů všech značek a laserová střelnice.

Děčínská cyklostezka

Na bruslích nebo na kole z Děčína do Drážďan. Výchozím bodem je osada Děčín-Čertova voda. Z Čertovy vody do Dolního Žlebu. Nad Dolním Žlebem se vypíná slavná Jeptiška. V Dolním Žlebu u přívozu začíná cyklostezka s výborným povrchem bez aut. Po dvou kilometrech se přejede státní hranice. Na asfaltu je také nakreslena mapa celé labské cyklostezky. Po dvou kilometrech je na druhé straně vidět Hřensko a za chvíli již jsou již oba břehy německé. Jízda je tu prý velice rychlá a krajina nádherná.

Plavba lodí

Do Německa se můžete z Děčína vypravit také lodí s Labskou plavební společností. Doplujete například do vojenské pevnosti Königstein, která se nachází ve spolkové zemi Sasko asi 15 km po proudu Labe od hraničního přechodu Hřensko Nabízejí nejen plavbu za přírodními krásami, ale také uspořádání noční party, oslavy, diskotéky na lodi apod.

Pravčická brána

Kdo by si chtěl nechat ujít turisticky nejúžasnější a proslulé místo, když už by byl od něho tak blízko? Největší přirozená pískovcová skalní brána na našem kontinentu je Národní přírodní památkou. K Pravčické bráně patří výletní zámeček Sokolí hnízdo vybudovaný v letech 1881.

Restaurace

Restaurace Kocanda, Restaurace Na Skřivance, Matchball club 6, Restaurace "Za větrem", Ozzy bar, Restaurace Tunel, Restaurace U přístavu, Restaurace Faust, Restaurace Střelnice.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14643 (rodina-finance.cz#20964)


Přidat komentář