Kam v Brně - výlet do Brna

Dnes Vás pozveme do Brna. Už jste navštívili hrad Špilberk nebo Veveří? Dáme Vám typ kde se dobře najíst a kam jít za zábavou s Vašimi ratolestmi. Koncetry a zábava pro dospělé se nám sem také vešla.

Brno – kam zajít v Brně

Prý od dob pravěku žili lidé v brněnské kotlině. V době Velkomoravské říše již zde byla sídliště a osada – nynější Staré město vzniklo již kolem roku 1000. Na Petrově byl v letech 1021 až 1034 založen hrad Brno a kostel sv. Michala.

Dnes můžete v Brně obdivovat například tyto památky a zajímavá místa

 • Katedrála sv. Petra a Pavla
 • Hrad Špilberk
 • Hrad Veveří
 • Vila Tugendhat
 • Veletrhy na Brněnském výstavišti
 • Automotodrom Brno
 • ZOO Brno
 • Brněnská přehrada
 • Brněnská náměstí

Ubytování v Brně - Hotel AVANTI

Chystáte se v Brně strávit déle než jeden den? Máme tip na příjemné ubytování. Jedná se o čtyřhvězdičkový Hotel AVANTI.AVANTI Hotel v Brně naleznete v klidném prostředí blízko centra města u parku Lužánky a je zaměřen nejen na kongresovou turistiku. Je ideální pro pořádání kongresů, konferencí, školení, banketů, prezentací, seminářů, plesů, večírků, rautů, svateb, promocí, firemních i rodinných akcí. Všechny konferenční prostory jsou vybaveny nejmodernější audiovizuální a prezentační technikou.

Ubytování se nabízí ve zrekonstruovaných a nově vybavených pokojích pro 250 osob. Na všech pokojích naleznete nově trezor, minibar (naplňuje se pouze na přání hosta) a fén. Jsou k dispozici široká lůžka s matracemi o rozměru 100x200 cm a kvalitními lůžkovinami. Všechny pokoje mají připojení na internet. Na všech pokojích PLUS je navíc klimatizace. Před hotelem se nachází prostorné parkoviště střežené kamerou se záznamem.

Služby Hotelu Avanti

 • bezbariérový přístup
 • bowling a wellness
 • kulečník
 • akceptace platebních karet
 • směnárna
 • masáže
 • zprostředkování výletů do okolí
 • volný přístup k internetu v lobby - PC koutek se 2 počítači
 • úschovna zavazadel v lobby

Pokud se chystáte navštívit Brno a ubytujete se v tomto hotelu, věříme, že výborné služby, které se Vám zde dostanou, spolu se sportovním využitím hotelu, umocní příjemný zážitek, který si z Brna jistě odvezete. Více informací získáte na stránkách www.ubytovani-brno.hotelavanti.cz

Mezinárodní kytarový festival BRNO´10

Bude v Brně 8.–14. 8. 2010. Festival zahájí v neděli 8. srpna Noc flamenca na Špilberku, která bude patřit špičkovému kytaristovi Gerardo Nuňezovi a pokračovat bude pak celý týden v prostorách Nové radnice. V pondělí 9. srpna slaví 65. narozeniny český kytarista a skladatel Štěpán Rak. Na koncertě jubilanta spoluúčinkují jeho přátelé PF Guitar Quartet, Vladislav Bláha a další.

Máte chuť na trochu kultury?

Což navštívit kulturní stánky s prkny jež znamenají svět. V Brně najdete divadla klasická i alternativní, komorní i pompézní.

 1. Národní divadlo Brno
 2. Janáčkovo divadlo
 3. Mahenovo divadlo
 4. Divadlo Reduta
 5. Městské divadlo Brno
 6. Centrum experimentálního divadla
 7. Divadlo Husa na provázku
 8. HaDivadlo
 9. Divadlo u stolu
 10. Divadlo Bolka Polívky
 11. Buranteatr
 12. Divadelní studio Marta
 13. G studio, Divadlo šanson
 14. Divadlo Radost
 15. Divadlo Polárka
 16. ProNeSou

Moravské zemské muzeum – Palác šlechtičen

Zde můžete shlédnout výstavu, na které najdete zcela neznámou oblast současné tvorby Senegalu a Ghany. Ďábel, smrt a Schwarzinegger africký filmový plakát - Ze sbírky Wolganga Stäblera. Po Holywoodu a Indii zaujímá filmová produkce Ghany třetí místo v rámci světové výroby filmů. Snímky jsou určeny místnímu publiku a upřednostňují především zápas dobra a zla, kde reflektují obecně známé náměty z africké mytologie.

Jako projekční sály slouží pouliční kina pod širým nebem a do stejné roviny je položena i jejich propagace.Tuto tvorbu, na níž následně staví i současné oficiální umění, lze zařadit do okruhu naivního umění. Kolekce plakátů je součástí sbírky afrického umění dr. Wolfganga Stäblera z Mnichova a bude v České republice vystavena poprvé. Od 23. června 2010 do 30. října 2010.

Moravské zemské muzeum, druhá největší a zároveň druhá nejstarší muzejní instituce v ČR, bylo založeno v červenci roku 1817 císařským dekretem Františka I. Ve svých sbírkách uchovává přes 6 milionů předmětů, které představují cenný materiál z oborů přírodních a společenských věd. Kromě sbírkotvorné a vědecko výzkumné práce pořádá muzeum výstavy, přednášky, exkurze, zabývá se prací s mládeži a v neposlední řadě vykazuje také rozsáhlou ediční činnost.

Moravské zemské muzeum

Mezinárodní hudební festival Špilberk

Již 11. ročník se koná od 11. až 20. srpna 2010 na velkém nádvoří brněnského hradu. Na čtyřech koncertech vystoupí tentokrát tři orchestry pod vedením čtyř dirigentů, kteří doprovodí deset sólistů – prvotřídní pianisty, harfistku a několik zpěváků. Vedle známých kusů klasické hudby, jako je např. Prokofjevův balet Romeo a Julie, zazní melodie ze známých a oblíbených muzikálů nebo skladby rockových legend v symfonické úpravě.

Brněnské sportoviště

Sportovní a rekreační areál Kraví hora nabízí aktivní odpočinek jak v krytém, tak venkovním bazénu. Využít můžete ledovou plochu, umělý povrch, travnatý povrch, plážový volejbal i kluziště. Navíc je připravena na celé léto každý čtvrtek série koncertů na koupališti – Jezz na Kraví hoře 2010

Den Brna

Od pátku do neděle o třetím srpnovém víkendu si město připomíná úspěšnou obranu proti obléhajícímu švédskému vojsku za třicetileté války roku 1645. Je připraven historický průvod, živé obrazy z bitvy a dobový jarmark.

Autodrom Brno

Mistrovství světa cestovních vozů 30.7.- 1.8.2010 Plechové bitvy mají v jihomoravské metropoli hluboko zapuštěné kořeny, skvělé souboje pod azurově vymalovanou oblohou publikum doslova elektrizovaly, takže není důvod, aby diváci svůj aplaus v polovině letošního června nezopakovali.

Mistrovství světa Superbiků Mistrovství světa motocyklových superbiků - čtvrtek 8. 7. Den šampionů a pátek 9. 7. 2010 autogramiáda, Paddock Show

Cardion ab Grand Prix České republiky 13. - 15.8.2010 Mistrovství světa silničních motocyklů

Turistický minibus v Brně

Od pátku 18. června 2010 je v Brně spuštěna služba turistického minibusu. Brněnské kulturní centrum, p.o – Vám takto umožní vidět vše a na nic nezapomenout na turisticko naučném okruhu od pátku do neděle v režimu 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 a 18:00 hod. délka jízdy je 90 minut.

## Let balonem nad Brnem

Co by jste říkali na to, prohlédnout si Brno z ptačí perspektivy? Vysoká úroveň vyhlídkového letu je zaručena nejen zkušenými piloty a doprovodnými týmy, ale také dodržováním pokynů. A netroufnete-li si sami vzhůru k výškám....můžete let balonem věnovat jako dárek někomu blízkému.

A také něco pro děti...

V Brně můžete potěšit své děti ve Světě pro opičárny :-) v Bongu

Najdou zde nejrůznější prolézačky atrakce a zábavu. Například mohou navštívit Afriku – vypravit se na na dobrodružnou výpravu do divoké africké džungle. Objevit nekonečný labyrint chodeb, klouzaček a žebříků. Součástí je rovněž střelnice nebezpečné divoké zvěře a nejvyšší skluzavka v České republice. Pro nejmenší dětičky je tu spousta kostek, kuliček, stavebnic a klouzaček. A kdo je hodný, uvidí i tučňáka. Dále zde najdete skákací hrad, čínského draka, lezeckou stěnu, Bongo závodní dráhu, adrenalinová bungee trampolína potěší děti i dospělé. Skočit trojné salto zde není problém. Multifunkční hřiště vybízí k hraní fotbalu, basketbalu nebo floorbalu...

Nebo zajděte s dětmi do – FunParkBrno

FunParkBrno je pro vás otevřen denně od 10.00 - 20.00 a to od května do října. V sezóně 2010 jsme pro vás připravili další nové atrakce s hlavním zaměřením pro děti od 1,5 roku, které Vám představíme od 20.5.2010

Atrakce

Pagoda ve čtyřech velkých stanech bude probíhat doprovodný dětský program jako např. kouzelnické vystoupení, výtvarné a ruční kurzy, ale stany jsou možné i využít pro odpočinkové malování a ranní Vašich dětí.

Sada víceúčelových trampolín - atrakce, na které se mohou vyřádit jak děti tak dospělí. Skákání na trampolínách posiluje celý svalový aparát včetně svalů v obličeji při spokojeném úsměvu.

Nafukovací obří skluzavka, opičí dráha, lanové centrum, lanovku a boulderovou stěnu, speciální dřevěné prolézačky, kolotoč, trampolína pro prťata s ochrannou sítí, skákací hrad se sítí, loď plná kuliček se skluzavkou, gumová skákadla a další menší atraktivní hračky a prolézačky i pro ty nejmenší …

Kam v Brně na oběd nebo večeři?

Co si dát třeba jako předkrm - Kachní paštika v oříškovém kabátku s jablečným chutney, jako polévku si objednat - Chřestový krém hlavní chod - Jehněčí kolínko na červených fazolích s opečenou polentou a celé menu završit dezertem - Pepřová panna cotta s jahodami a starým octem balsamico? Pokud máte chutě přesně takovéto, víme kde je uspokojit. Bruna Antiqua restaurant Brno Staré město.

Další možností je třeba návštěva Pivovarské restaurace u Richarda. Současná nabídka piva Richard. Nejenže Vám tu natočí vlastní pivo - 12% světlý ležák, 12% višňový ležák, 15% medový speciál, 11% pšeničné pivo, ale menu objednáte za velmi příznivou cenu

Vitalité - Zdravý restaurant. Snažíte se dodržovat zdravou výživu a hledáte vegetariánskou restauraci? Zdravé svačinky, obědy a večeře najdete v pasáži Gaute centrum v Brně - právě v tomto podniku.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14634 (rodina-finance.cz#20894)


Přidat komentář