Kam v Boleslavi - výlet Mladá Boleslav

Přibližně 20 km od státního hradu Bezděz, který byl vyhlášen Národní kulturní památkou leží na břehu řeky Jizery průmyslové město Mladá Boleslav. Zavítejte zdarma do zdejší minizoo, na dravce, ještěrky, poníka, bažanty, havrany a veverky, hady a kajmany.

Výlet do Mladé Boleslavi

Královským městem se stala Mladá Boleslav roku 1600, kdy ji povíšil do tohoto stavu císař Rudol II.. Od konce 15. století do počátku 17. století patřila Mladá Boleslav k významným centrům Jednoty bratrské. Tím se rozmáhalo školství, architektura a také úroveň společenského života.

Největší rozkvět zaznamenalo město od roku 1895 se založením továrny – původně na jízdní kola Slavia, poté se z ní stala továrna na motyvykli a nakonec automobilka Laurin & Klement tedy dnešní Škoda Auto.

Ubytování v Mladé Boleslavi - Hotel Věnec

Chystáte-li se do Mladé Boleslavi a budete potřebovat také nějaké ubytování v tomto městě, máme pro Vás tip, kde by jste se mohli dobře ubytovat. Příjemným hotel je například Hotel Věnec, který se nachází v centru města Mladá Boleslav na Staroměstském náměstí.

Ubytováni budete v prostorných pokojích s krásným výhledem na okolní panorama. Pokoje jsou vybavené TV, telefon, vlastní sociální zařízení a připojení k internetu přes wi-fi.

V hotelové restauraci si můžete vybrat ze širokého výběru jídel a také příjemně posedět u kávičky nebo dobrého vína.

Výhodou tohoto hotelu je jeho strategické místo v Mladé Boleslavi, které jistě také oceníte. Více informací získáte na stránkách www.venec.cz

Mladoboleslavské památky

 • Stará radnice - honosná renesanční budova jejíž součástí jsou dvě věže - vyšší čtyřboká věž má výšku pro ochoz je 31,8 metrů slouží jako vyhlídková věž
 • Nová radnice - novorománský objekt postaven v letech 1865 - 1867 dnes slouží jako magistrát.
 • Městský palác Templ nebo-li Císařovský dům - pozdně gotický palác z let 1488-1493 dnes slouží jako výstavní síň, sál pro literárně hudební pořady. Také zde najdete stálou multimediální regionální muzejní expozici s názvem Templum historicum et archeologicum boleslaviense.
 • Sbor Jednoty bratrské - Trojlodní stavba s prvky románského, gotického i renesančního slohu z roku 1544 - 1554 a svým provedením řadí k nejstarším renesančním pseudobasilikám mimo Itálii. Navštívit zde lze galerii kde se pořádají výstavy a pořádájí koncerty
 • Hvězdárna města Mladá Boleslav
 • Arciděkanský Kostel Nanebevzetí Panny Marie
 • Kostel sv. Jana Nepomuckého
 • Kostel sv. Havla
 • Židovský hřbitov

Městské divadlo Mladá Boleslav

Nádherná divadelní budova byla slavnostně otevřena 21. 11. 1909, na projektu byla podepsána slavná vídeňská firma Fellner a Helmer.

Například zde najdete sousoší sochaře Jana Štursy a oponu pražského malíře Theodora Hilšera, která oslavuje dramatické, pěvecké a hudební umění Mladoboleslavska. Dnešní představení shlédne ročně kolem 82 000 diváků. Vedle představení na vlastní scéně odehraje místní soubor ještě dalších 55 představení na zájezdech po České republice.

Mladoboleslavský hrad = Muzeum Mladoboleslavska

Boleslav II. Založil hrad s názvem Mladý Boleslav ve 2. polovině 10. století. V polovině 18. století byl celý objekt přestavěn na kasárna a armádě pak sloužil až do roku 1953. Zdejší muzeiní sbírky

 1. Archeologie - desítky tisíc pravěkých a středověkých artefaktů.
 2. Cín - vzácné ukázky honosného cínu saské provenience například střelecké talíře, cechovní nádoby ...
 3. Etnografie - sbírka lidového textilu z konce 19. století, asi 500 čepců, 300 plen a šátků a desítky lidových krojů a jejich součástí majících původ ve zdejším regionu.
 4. Fotografie - několikatisícový fotografický archiv Mladé Boleslavi a okolí
 5. Keramika - český i evropský porcelán 19. a 20. století
 6. Knihovna - přibližně 4000 tisků z 16. až 18. století zahrnující svazky z oborů filosofie, historie, náboženství a umění.
 7. Militaria – sbírka chladných a palných zbraní 18. a 19. století
 8. Numismatika - české ražby od 11. století a platidla evropských zemí
 9. Sklo – české výrobky z 2. poloviny 19. století
 10. Výtvarné umění - soubor plastik z 18. stol. Od několika generací sochařské a řezbářské rodiny Jelínků z Kosmonos a další.

ŠKODA AUTO a.s.

Je jedním z největších a nejsilnějších firem v ČR a od roku 1990 je pod názvem Škoda Auto součástí koncernu Volkswagen Group. V roce 2006 vyrobila továrna desetimiliontý vůz v historii značky. Prodej vozů stoupá o statisíce, namátkově uveďme například rok 1997 a 336 334 prodaných vozů, v roce 2003 již 449 758 a v roce 2009 neuvěřitelných 684 226 prodaných vozů za rok.

K nejnavštěvovanějším atrakcím města patří také Škoda Auto Muzeum.

Mladoboleslavská sportoviště a relaxace

 • Sportcentrum Sparing - bowling, squash, tenis, bedminton
 • Jezdectví - projížďky v zápřeži starokladrubskými vraníky, dvoj, tří i čtyřspřeží nebo v sedle s jednotlivci.
 • Physico - fitness a Dadvision Indoor Rowing, fitcentrum - posilování, rowing - kondiční cvičení na veslařských trenažérech.
 • Spinning MB – areál nabízí kromě sportu také saunu, masáže, kadeřnictví, manikúru, pedikúru, kosmetiku, sportbar, dětský pokoj, dětské hřiště, kurt na beach, venkovní gril, terasu, okruh a hřiště pro děti se speciálním povrchem na výuku jízdy na kole a bruslích, umělý kopec pro zimní sáňkování.
 • Dráha pro in-line brusle – Městský fotbalový stadion
 • Centrum Yogasharama - různé druhy zdravotních a meditačních kurzů
 • Solný ráj – provoz solné jeskyně

 • Venkovní aquapark - velký tobogán, travnatá pláž, převlékárny, sprchy, WC, plavčík, vířivky, brouzdaliště, termální bazén, divoká řeka, vodotrysk, skokanský můstek a další vodní atrakce.

 • Mobilní bazén, Severní sídliště - bazén o rozměrech 16 x 4,5 metru, dětské brouzdaliště, velká nafukovací trampolína 10 x 16 m a písečná pláž s lehátky a slunečníky, herní prvky pro děti, toalety, převlékárny a před vstupem do bazénu sprchy. Tento bazen je unikátní v možnosti přemýstit jej na jiné místo dle potřeby.
 • Golf Mladá Boleslav - hřiště na ploše 70 ha18 jamek, driving range s 19 krytými odpališti, 9 jamek golfové akademie a půjčovnu golfových potřeb, stolová hora uprostřed areálu s výhledem na všechny odpaliště a greeny, dvě velké vodní plochy. Dále je zde také restaurace a bar. Místní welness studio nabízí
 1. Thajské masáže
 2. Masáže I.Šumová
 3. Kadeřnický salón
 4. Kosmetika
 5. Zdravotní specialisté
 6. Solárium
 7. Sauna

Ubytování v tomto hotelu bude pro Vás jistě příjemný zážitkem a budete spokojeni nejen se službami, ale také s velmi příjemným  a profesionální personálem.

Další ubytování

Pension Telephone – ubytování v centru Mladé Boleslavi v cenách od 1000 Kč za osobu a noc. K dispozici bar i restaurace. Vybavení pokojů standardně sociálním zařízením se sprchou, televizí se satelitním připojením, ledničkou a připojením k Internetu.

Ubytovací dům Orlí hnízdo - luxusní ubytování na okraji města pro 8 – 10 osob. K dispozici vybavená kuchyně, koupelna s vířivou vanou, sprch. kout, TV, DVD, připojení WiFi. Dále lze využít romantickou zahradu či terasu. Děti houpačku, hračky, trampolinu. Cena ubytování za osobu a noc 690 Kč. Nádherný výhled na Bezděz.

Restaurace Koliba - v krásném lesoparku Štěpánka nedaleko centra Mladé Boleslavi najdete stylovou restauraci, nabízející široký výběr nápojů a pokrmů, od českých až po zahraniční kulinářské speciality. Naleznete zde kulečník a několik barů, salónků. Wi-Fi připojení zdarma. Taneční parket s diskotékou Vás přivítá každý pátek i sobotu od 22:00 do 4:00 hodin. 3 bary, profi koktejl bar, laser show, LCD projekce, klimatizovaný parket, profi Djs, parkování v areálu nebo ubytování ve 4 hvězdičkovém hotelu. Přijďte ochutnat Tataráček z lososa s opečenými tousty, biftečky z vepřové panenky obalené v anglické slanině s domácími bramboráčky, grilovanými žampiony a zelenými fazolkami nebo grilovaného candáta s bylinkovým máslem.

Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o ubytování v hotelu v Mladé Boleslavi zde.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14664 (rodina-finance.cz#21178)


Přidat komentář