Kam na dovolenou s miminkem

S miminkem nemusíte jen podnikat procházky v okolí Vašeho bydliště. Můžete se s ním také vydat na dovolenou. Jen je třeba promyslet, zda Vám společně bude lépe na chatě, chalupě, v tuzemsku či u moře.

 

Dovolená na chatě, chalupě

Na vlastně chatě, chalupě to nejlépe znáte. Můžete si tam zařídit veškerý komfort, který budete s miminkem vyžadovat. Víte, kam zajet nakoupit, jaký hluk a další rušivé vlivy můžete očekávat aj. dovolená na chatě, chalupě s miminkem je jakousi jistotou.

Obklopeni přírodou na chatě, chalupě

Pokud je letní sídlo uprostřed přírody, pak je to skvělé místo pro Vás i Vaše maličké. Vy přijdete na jiné myšlenky. Při dlouhých procházkách po pěšinách a cestách zpevníte Vaše tělo. A miminku, stejně jako Vám prospěje být na zdravém vzduchu. Ševelení listů ve větru, zpět ptactva, praskot větviček pod nohami, to vše bude blahodárně působit na Vaši duši.

Osvěžení v nafukovacím bazénku

Malé děti přímo milují vodu. Máte vedle chaty, chalupy kousek travnatého místa? Pak na něj můžete umístit nafukovací bazének. Studená voda se asi během dne neohřeje na požadovanou teplotu, když ji nalijete do bazénku. Můžete ji však jednoduše ohřát na kamnech, či sporáku. Uvidíte, jak Vašemu drobečkovi budou zářit očička štěstím a šibalstvím. Při cachtání v bazénku jen pamatujte na pokrývku hlavy, ochranný sluneční krém. Ideální je také mít slunečník. V jeho stínu budete mít jistotu, že malé dítě nedostane úpal, nebo úžeh.

Dovolená v tuzemsku

Nemáte možnost trávit s miminkem volné, letní dny na chatě, chalupě? Pak s ním také můžete vyrazit na cesty. Nemusíte hned razit do zahraničí. V tuzemsku plno krásných míst, a to dokonce i takových, která jsou vhodná pro rodinu s malými caparty.

Vybíráme vhodné místo pro dovolenou v tuzemsku

Jak vybrat vhodné místo, včetně ubytování pro rodinnou dovolenou? Na jiné parametry se soustředíme při výběru dovolené, když jsme sami. A na jiné zase, když nám do rodiny přibyl maličký přírůstek.

Na co je dobré pamatovat při výběru dovolené

V prvé řadě si řekněte, v čem budete chtít být ubytováni. Možností máte hned několik. Je tu stan, chatka, chalupa, penzion, hotel. Od tohoto se pak můžete „odpíchnout“. Jistě se shodneme na tom, být ve stanu je sice dobrodružné a blízko přírody, ovšem nic moc vhodného pro několikaměsíční miminko. Jiné to pak je, pokud se rozhodneme pro kompletně vybavenou chatku, pronajmutí chalupy, ubytování v penzionu, či hotelu.

Pobyt pro dítě zdarma

Celá řada ubytovacích zařízení nabízí pobyt pro dítě do dvou let, zcela zdarma. Věková hranice se však může lišit. Pobyt zdarma je pak bezpochyby příjemnou zprávou. Současně se také můžete setkat s nabídkou pronájmu dětské postýlky, vaničky, stoličky aj. I tyto zapůjčení může být zdarma.

Přilehlá zahrada s dětskými atrakcemi

Při výběru místa dovolené s miminkem, se také zaměřte, zda daný komplex nabízí i rozličné vyžití. Jistě oceníte možnost, pokud se Váš capart bude moci vyžít na dětském hřišti, pískovišti, zahradě. Děti přímo milují rozličné prolézačky a atrakce. Řada komplexů nabízí takovéto vyžití.

Dětské brouzdaliště

S letními dny jsou spojené teplé, horké dny. Řada z nás se těší, jak si zaplaveme v osvěžující, chladivé vodě. Některé hotely, penziony disponují vnitřním, ale také venkovním bazénem. Je-li hotel, penzion zaměřen i na pobyty pro rodiny s dětmi, může nabízet také dětský, mělký bazének či brouzdaliště. Samozřejmě, že můžete vzít caparta i do většího bazénu. Ovšem jen na vlastní nebezpečí. Můžete se však také setkat s interním nařízením, že dítě mladší x let do klasického bazénu nemůže.

Možnost ohřátí dětské výživy v restauraci

Máte vybrané ubytování v penzionu, hotelu a současně jste si objednali polopenzi, či plnou penzi? Dopředu se však informujte, zda Vám budou ochotni ohřát pro Vaše dítko donesenou dětskou stravu, či mlíčko.

Vlastní kuchyňka na pokoji

Malé dítě jí častěji, než my dospělí. Bylo by poněkud nepraktické, kdybyste museli vždy s lahví běhat do restaurace, aby Vám ji pro caparta ohřáli apod. Určitě je praktické, pokud si vyberete apartmán, či pokoj, jehož součástí bude i malá kuchyňka. Nebudete tak na nikom závislými a jednoduše budete moci pro Vaše maličké připravit pokrm kdykoli.

Vybavení kuchyňky

Pokud je na stránkách ubytovacího komplexu uvedeno, že součástí pokoje, apartmánu je vybavená kuchyňka, pak v ní povětšinou najdete nejen sadu nádobí a příborů. Součástí kuchyňky může být i rychlovarná konvice, lednice, mikrovlnná trouba, sporák, ale také myčka na nádobí. Není-li rozepsáno, co v kuchyňce je, pak ničemu nebrání, abyste se dotazovali u daného ubytovacího komplexu. Budete tak dopředu připraveni. Je-li v kuchyňce i lednice, pak si můžete s sebou sbalit i pokrmy vyžadující chlad.

Dovolená s miminkem v tuzemsku – výhody

Zaměříme-li se na stěžejní výhody dovolené s miminkem v tuzemsku, pak je to především fakt, že se bez problému s každým domluvíte. Ne každý ovládá cizím jazykem. Pokud byste se vydali s miminkem do zahraničí, může také dojít na to, že budete potřebovat pomoci, ať už v souvislosti s případným úrazem, nebo při nákupech aj. A pokud nebudete ovládat daný cizí jazyk, pak se také můžete pěkně „zapotit“, než příslušnou situaci vyřešíte.

Dovolená s miminkem u moře – výhody

Pobyt u moře jednoznačně přináší pozitivita našemu zdraví. Moře a celkově přímořské ovzduší činí dobře nám všem, a to bez rozdílu věku. A tak není výjimkou, že k moři jezdí rodiče třeba i s půlročním miminkem. Pobyt u moře si pochvalují nejen jedinci, které nesužuje žádná choroba, ale také ti, kteří mají oslabenou imunitu, jedinci s atopickým ekzémem aj.

Dovolená s miminkem u moře – nevýhody

Ovšem pobyt u moře s malým miminkem může skýtat i jisté nevýhody. Malé dětské tělíčko nemusí být vůbec připravené na velké teplotní výkyvy. I když budete mít prcka ve stínu, mazat ho, dbát na dostatečný pitný režim, není zaručené, že by nedostalo úpal, či úžeh.

Dlouhá, úmorná cesta k moři

Kdo by se netěšil k moři, které má svoje jedinečné kouzlo. Kdyby tak ta cesta trvala o poznání kratší dobu. I když pojedete většinu cesty k moři po dálnici, i tak se bude jednat o hodiny, než k němu dojedete. Pokud tedy nevyužijete leteckou dopravu. Ta je však již finančně někde jinde.

Málokdo z nás dospělých je nadšený z dlouhého cestování. Máme se však nač těšit, a také víme, za jak dlouhou dobu pravděpodobně budeme v cíli. Pro několikaměsíční dítě může být několikahodinová cesta více než úmorná. Dokonce může dostat i úžeh. A nejde se spoléhat na to, že malé miminko v autě usne a bude spát většinu cesty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14709 (rodina-finance.cz#23375)


Přidat komentář