Japonsko - země vycházejícího slunce

Stálý oční kontakt se považuje za známku agrese, naopak, když zrak klopíte, projevujete úctu. Japonci neustále za vše děkují. A nikdy na zem neodhazují odpadky, papírky ani žvýkačky.

Země vycházejícího slunce - Japonsko

To není jen geografický přívlastek Japonska, ale překlad doslovný překlad jejich znaků které znamenají Nihonkoku nebo též Nipponkoku a vyslovují se čínsky čtou Ž\'-pen-kuo (tak nejspíš vzniklo evropské pojmenování této zěmě (francouzsky Japon = žapon a anglicky Japan = džepen).

Rozloha a počet obyvatel

Japonsko má rozlohu 377 tis. km2 a tvoří jej 3.900 ostrovů z toho 500 je osídlených. Obyvatel má přes 127,6 miliónů obyvatel s průměrnou hustotou asi 332 osob na jeden km2. Tím se tato země řadí mezi nejpřelidněnější země světa. 80% zdejší nehostinné krajiny je neobyvatelné, proto většina Japonců žije hlavně v přelidněných městech a velkoměstech a to převážně na ostrově Honšú, kde žije 80% všech obyvatel Japonska. V Japonsku žije přes 1,78 mil. nejaponského obyvatelstva.

Mezi hlavní ostrovy patří Honšú, Hokkaidó, Kjúšú a Šikoku

Celá země je protáhlá 3 800 km (příklad cesta z Prahy do Moskvy a zpět), proto má Hokkaidó stejně jako ve střední Evropě a například Okinawa leží v pásmu subtropickém. Hora Fudži san je vysoká 3 776 m.n.m.– symbol Japonska. Nejčinnější sopkou je Asama no jama.

Bojová umění jsou také národním klenotem Japonska, o které je veliký zájem po celém světě:

Aikido - harmonie, KI - energie, příroda, DO – cesta

Karate do = KARA - prázdný, TE - ruka, DO - cesta, ve smyslu duševním, způsob života

Sumo = zápasy obřích bojovníků jsou v Japonsku společenskou záležitostí.

Dalšími jsou méně známé - Ba jutsu, Batto jutsu, Bujinkan Dojo, Jodo, Jo jutsu, Judo, Ju jutsu, Jutte jutsu, Hanbo jutsu, Hojo jutsu, Kendo, Ken jutsu, Kyudo, Kobudo, Naginata do, Ninjutsu, Nippon kempo, So jutsu, Shorinji kempo, Shuriken jutsu, Iaido a Taido.

 

Ekonomika Japonska

Ekonomika je druhá největší na světě. Japonsko vede průmyslovou robotiku i její výzkum. Dnes již existují humanoidní roboti na první pohled nerozlišitelní od člověka, slouží například jako turističtí průvodci. Zaměřuje se hlavně na průmysl – výrobu automobilů, dopravních prostředků, elektroniky a strojírenství. Robotika, průmysl a elektronika.

Nejznámější značky - Japonsko

Honda, Kawasaki, Mazda, Mitsubishi, Nissan, Suzuki, Toyota a Yamaha. Sony, Nikon, Panasonic, Toshiba, Canon, Minolta, Asahi, Ricoh, Fujica, Yashica, Konica, JVC - Japan Victor Company, Technics, National, Hitachi, Sharp nebo Pioneer.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14611 (rodina-finance.cz#20230)


Přidat komentář