Jánské Lázně - ubytování a léčba

Teplý pramen pod Černou Horou - už víte, o kterých lázních bude dnes řeč? Jánské Lázně jsou vyhledávaným lázeňským komplexem. Jaké procedury a volnočasové aktivity pro hosty připravilo město na hranici Krkonošského národního parku?

Jánské Lázně

Teplý pramen byl pod Černou horou objeven již v r. 1006 Janem z Chockova, po němž byl i pojmenován jako pramen Janův. Další historické zprávy však hovoří o tom, že pramen byl objeven v XI. století prospektory, kteří hledali nová naleziště rud a vzácných kovů. První historický zápis pochází z r. 1300 a je obsažen v zemských deskách o majetku rodu Silbesteinů.

Další zajímavá zmínka o Janských Lázních byla zaznamenána v cestopisech papežského legáta Aenea Silvia, pozdějšího papeže Pia II, který se při svých cestách po Čechách v r. 1451 v teplém prameni vykoupal. Janské Lázně jsou světoznámým lázeňským městem a současně druhým nejlépe hodnoceným lyžařským střediskem v České republice. Jsou jedinými lázněmi na české straně Krkonoš. V blízkém Polsku-Dolním Slezsku je pro srovnání 12 lázeňských míst.

Indikační skupiny nemocí pro děti - Jánské Lázně

 1. ONKOLOGICKÁ ONEMOCNĚNÍ - do 24 měsíců od ukončení komplexní léčby bez jakýchkoliv známek recidivy a metastáz - děti od 2 do 18 let včetně, po domluvě s vedoucím lékařem léčebny již od 1 roku
 2. NEMOCI DÝCHACÍHO ÚSTROJÍ - katary horních cest dýchacích, bronchitis, sinobronchitis, rekonvalescence po zánětu plic, bronchitis asthmatica, dermorespirační syndrom, stavy po operacích horních a dolních cest dýchacích, stavy po operacích malformací hrudníku - děti od 3 do 18 let včetně
 3. NEMOCI NERVOVÉ - Chabé obrny, svalové dystrofie, dětské mozkové obrny, hybné poruchy centrálního původu, po úrazech, cévních příhodách, po operacích benigních nádorů CNS, kořenové syndromy vertebrogenního původu - děti od 2 do 18 let včetně, po domluvě s vedoucím lékařem léčebny již od 1 roku
 4. NEMOCI POHYBOVÉHO ÚSTROJÍ - vrozené ortopedické vady pohybového aparátu, stavy po úrazech a ortopedických operacích, skoliosy, vertebrogenní syndromy - děti od 2 do 18 let včetně, po domluvě s vedoucím lékařem léčebny již od 1 roku
 5. STAVY PO POPÁLENINÁCH - děti od 2 do 18 let včetně

Indikační skupiny nemocí pro dospělé - Jánské Lázně

 1. NEMOCI NERVOVÉ = chabé obrny, postpoliomyelitický syndrom, polyneuroterapie kořenové syndromy vertebrogenního původu, zánětlivé onemocnění CNS, parézy po CMP, stavy po operacích a poraněních CNS a PNS, nervosvalová onemocnění, DMO
 2. NEMOCI POHYBOVÉHO APARÁTU = skoliózy,stavy po úrazech a operacích pohybového aparátu, stavy po TEP, předoperační příprava před TEP
 3. KOŽNÍ NEMOCI = stavy po popáleninách

Léčebné programy - Jánské Lázně

 • Léčebná tělesná výchova - nejdůležitější součást léčebného plánu pro indikované skupiny diagnóz.
 • Fyzikální terapie - využívá působení fyzikálních vlastností na lidský organismus,
 • Balneoterapie - léčba založená na využití termální vody Ergoterapie Nácvik soběstačnosti a sebeobsluhy.

Lázeňské domy - Jánské Lázně

 1. Lázeňský dům
 2. Janský dvůr
 3. Dětská léčebna Vesna
 4. a další dapandance ČECHIE
 5. BELLEVUE
 6. EVROPA
 7. RÉVA
 8. SLOVAN
 9. TERRA

Pobyt v Jánských Lázních lze čerpat

ambulantní léčbou - komplexní lázeňskou léčbou - příspěvkovou lázeňskou léčbou

Pro samoplátce je i zde připraveno několik balíčků

 • LÉČEBNÝ LÁZEŇSKÝ POBYT
 • OZDRAVNĚ-RELAXAČNÍ PROGRAM
 • REKONDIČNÍ POBYT
 • VÍKENDOVÝ RELAXAČNÍ POBYT V JANSKÝCH LÁZNÍCH
 • DĚTI S DOPROVODEM
 • DĚTI BEZ DOPROVODU

Město Janské Lázně

Janské Lázně se nacházejí ve východní části Krkonoš s mírným až horkým podnebím. Roku 1965 byly Janské Lázně povýšeny na město. Roku 1980 byla vystavěna nová kabinová lanovka na vrchol Černé hory a otevřena dětská léčebna Vesna. Po změně státního režimu v roce 1989 přešly některé hotely a pensiony do soukromých rukou, ale lázně jako takové zůstaly státním podnikem. Největší stavbou tohoto období je výstavba areálu Obchodní akademie pro tělesně postižené uvedené do provozu v roce 1994.

Volnočasové aktivity - Jánské Lázně

Městské kino je využíváno kromě filmových představení i pro vystupování divadel a estrád malých forem. O aktuálních programech na jednotlivé měsíce jsou pacienti informováni v Kulturním zpravodaji.

V letních měsících červen až září jsou pořádány promenádní koncerty v prostoru před Kolonádou. Všechna kulturní zařízení jsou řešena bezbariérově, jsou snadno přístupná i pacientům odkázaným na invalidní vozík.

Procházky Jánské Lázně

Krátké procházky a náročnější túry po udržovaných a dobře značených cestách po Krkonoších Vás odmění stále se měnícím panoramatem, ať už přijedete na léčení nebo na dovolenou.

Hlavní Krkonošská střediska - Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Harrachov jsou s horskými hřebeny spojena lanovkami a umožní Vám obdivovat přírodu v méně přístupných oblastech. K nim patří i Janské Lázně.

Lanovkou se můžete dopravit na vrchol Černé hory (l.299 m), která je výchozím bodem pro letní i zimní turistiku v oblasti chráněné přírodní rezervace Krkonošského národního parku.

ZOO - chcete-li si zpestřit pobyt výletem autem do okolí, doporučujeme Vám návštěvu ZOO - Safari ve Dvoře Králové nad Labem, jedné z nejmodernějších a nejnavštěvovanějších ZOO v České republice

Náchodský zámek

Dominantou města je zámek, který založil - původně jako hrad - rytíř Hron z rodu Nečeraticů roku 1254. Na renesanční zámek byl hrad přestavěn v letech 1566-1614 za vlády Smiřických.

Zámek Kuks

Barokní celek budov, plastik a parku, který koncem 17. stol. založil hrabě František Antonín Špork u léčivého pramene. Nejcennější památkou Kuksu je - galerie soch Ctností a Neřestí.

Teplicko-adršpašské skály - Malebné seskupení pískovcových skal je rozloženo na ploše 20km2 v nadmořské výšce okolo 500m.

Sportovní vyžití - Jánské lázně

Relax park je nově vystavěné sportovně relaxační centrum. Nachází se pod vrcholem nejvyšší hory ČR Sněžky a při návštěvě Pece pod Sněžkou ho nemůžete přehlédnout. Relax park je vybaven atrakcemi pro rodiny s dětmi i aktivní sportovce. Jeho provoz je celoroční a večerní jízdy na horské bobové dráze jsou velkým lákadlem pro návštěvníky parku. Zde děti nezlobí a rodiče relaxují.

 • bobová dráha
 • skluzavky
 • trampolíny
 • lanový park
 • jízda na kladce
 • dětské hřiště
 • snack bar

Bowling- Měšťanský dům, nám. Svornosti 497, Svoboda nad Úpou

Outdoorové aktivity - Jánské Lázně

Paragliding, rafting, lukostřelba, čtyřkolky, terénní koloběžky, paintball, lezení, adventure park

Plavání - Termální bazén – Státní léčebné lázně Janské Lázně, Plavecký bazén TJ Lokomotiva Trutnov, Bazén s vířivkou hotelu Omnia, Koupaliště TJ LOKO Trutnov, Přírodní koupaliště Sejfy,

Tenis - Hotel Aurum Černý důl - tenisová hala, Tenisový areál TJ Lokomotiva Trutnov

KRNAP - Letní sezona v Krkonoších se pomalu začíná rozjíždět. Správa Krkonošského národního parku pro toto léto připravila několik novinek. Jednou z nich jsou pracovníci Správy KRNAP, proškolení Horskou službou v poskytování první pomoci. Další je nabídka bezbariérových tras a v neposlední řadě i rozšířená nabídka pro cykloturisty.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14622 (rodina-finance.cz#20674)


Diskuze a zkušenosti

Alena Ječmínková | 25.02.2019 09:45
Dobrý den Jsou vaše lázně vhodné pro diagnozu VI/8? Děkuji


Přidat komentář