Františkovy Lázně - ubytování a léčba

V kterých lázních se lze zaposlouchat do hudby kolonádních koncertů? Konají se v historickém hudebním pavilónu v parku u Sadové kavárny nebo v kolonádě Solného a Lučního pramene. Tím lázeňským městem jsou...

Františkovy Lázně

Zachycení a kultivace prvního léčivého pramene dala před více než dvěma stoletími impuls k zahájení stavební činnosti, která byla po více než sto let velmi pečlivě plánována a řízena směrem k jedinečnému architektonickému celku citlivě zasazenému do okolní krajiny.

Nenahraditelné bohatství přírodních léčivých zdrojů – 21 minerálních pramenů pro koupele a pitnou kúru, přírodní vývěr zřídelního plynu a jedinečná františkolázeňská sirno-železitá slatina, jsou předpokladem pro jejich využití při léčbě chorob srdce a krevního oběhu, onemocnění pohybového ústrojí a nemocí gynekologických včetně léčení neplodnosti.

Více než 200 leté zkušenosti v balneoterapii, účelně doplněné moderními léčebnými a fyzioterapeutickými postupy jsou zárukou úspěšnosti a účinnosti lázeňské léčby v tradičních indikacích i při léčení tzv. civilizačních onemocnění.

Dobré ubytování ve Františkových lázních - Wellness Hotel Ida ** **

Tento krásný Wellnes Hotel Ida se nachází přímo v historickém centru Františkových Lázní je několik kroků od lázeňské kolonády. V roce 2009 se tento hotel zrekonstruoval, ale i přesto si budova zachovala svůj historický ráz i ducha. Tento rodinný hotel nabízí veškerý komfort moderní doby a díky kterému se ubytování v tomto hotelu jeví velmi příjemné.

Hotel má útulnou restauraci s bezplatným wi-fi připojením na internet. Zde Vám naservírují** pokrmy z české a mezinárodní kuchyně**. Snídaně probíhají formou švédských stolů. Při polopenzi a plné penzi nabízí výběr ze dvou jídel minimálně o dvou chodech. K jídlům si můžete vybrat některé z vín „Habánské sklepy“ nebo pivo Pilsner Urquell a Master černé.  V létě si můžete posedět na příjemné letní terase.

Jistě také využijete služeb jejich** wellness centra, kde můžete vyzkoušet**:

 • Spa Jet - Masážní vanový box využívající přirozené léčebné síly vody, páry, tepla a světla k osvěžení a relaxaci
 • Vana s perličkou - Vana s podvodní masáží, vířivkou, perličkou a světelnou terapií

Věříme, že se Vám v tomto hotelu bude moc líbit, příjemně si zde odpočinete a i díky tomuto hotelu bude Váš zážitek z Františkových lázní nezapomenutelným. Více informací naleznete na stránkách hotelu www.wellnesshotelida.cz

Léčivé prameny - Františkovy Lázně

Františkův pramen, Dvorana Glauberových pramenů, Kostelní pramen, Nový pramen, Solný pramen, Luční pramen, Adlerův pramen, Palliardi, Železnatý pramen, Cartellieri, Pramen D14, Pramen Stanislav, Luisin pramen, Pramen Natálie, Pramen Žofie.

Nemoci léčené ve Františkových Lázních

 1. onemocnění srdce
 2. onemocnění pohybového aparátu
 3. onemocnění gynekologická včetně neplodnosti
 4. následná péče po onkologických onemocněních
 5. gynekologické potíže
 6. stavy po akutní karditidě
 7. vrozené a získané srdeční
 8. vady symptomatická ICHS
 9. stavy po infarktu myokardu
 10. hypertensní nemoc
 11. onemocnění tepen končetin
 12. stavy po trombosách a tromboflebitidách
 13. funkční poruchy periferních cév
 14. stavy po operaci cév a srdce
 15. onemocnění šlach a svalů
 16. koxartrosy a gonartrosy
 17. stavy po kloubních náhradách
 18. polyartrosy
 19. vertebrogenní bolestivý syndrom

Také v těchto lázních najdeme služby

 • plně hrazené pojišťovnou
 • léčebné pobyty pro samoplátce
 • relaxační a regenerační pobyty

Léčebné procedury nabízené v lázeňských domech - Františkovy Lázně

reflexní masáž plosky nohy, klasická masáž, podvodní masáž nohou, vodní masáž, celotělová podvodní masáž, uhličitá koupel, perličková koupel, koupel s australskou solí, rašelinové zábaly, suché uhličité zábaly, plynové injekce, biolampa, Lavatherm, oxygenoterapie, lymfodrenáže, ultrazvuk, elektroterapie, magnetoterapie, laserová terapie, parafinové zábaly, plynové obálky, částečná kryoterapie inhalace, počítačová kineziologie, laserová terapie, kraniosakrální terapie, zábal s černým jílem, viscerální manipulace....

Město Františkovy Lázně

Františkovy Lázně byly založeny 27. dubna 1793 jako Ves císaře Františka a v roce 1807 jim byl úředně přiznán název Františkovy Lázně. Pojmenovány jsou podle císaře Františka I., který je považován za jejich zakladatele.

Z počátečních venkovských lázní s jedním - Františkovým pramenem, dřevěnou kolonádou, několika lázeňskými domy a Společenským domem se velice rychle staly jedny z nejvyhledávanějších evropských lázní. V roce 1865 povýšil císař František Josef I. Františkovy Lázně na město. V roce 1992 jsou Františkovy Lázně vyhlášeny městskou památkovou rezervací a začíná zcela nová kapitola v dějinách města.

Zajímavé objekty ve městě Františkovy Lázně

Meteorologický sloup -  Vznik meteorologického sloupu ve Františkových Lázních se datuje na 15. květen roku 1882, kdy byl předán veřejnosti. Zasloužil se tehdy o to místní „Zkrášlovací spolek ve Františkových Lázních“, který nedlouho před tímto datem vznikl a stavba meteorologického sloupu byla jedna z jeho prvních realizovaných akcí.

Společenský dům - INGO Casino. Společenský dům patří neodmyslitelně k Františkovým Lázních. U malých venkovských lázní měl plnit funkci společenského centra, kde se všichni lázeňští hosté sejdou u společné tabule při obědě a večeři, naplní svůj volný čas u kulečníku nebo se uvolní při tanci na četných bálech a tancovačkách.

Orchestr Františkovy Lázně - V současnosti probíhá koncertní činnost orchestru během hlavní lázeňské sezóny. Od května do září uspořádá orchestr přes 100 oblíbených kolonádních koncertů, které se konají v historickém hudebním pavilónu v parku u Sadové kavárny nebo v kolonádě Solného a Lučního pramene ve Františkových Lázních. Těleso, které tvoří 17 profesionálních hudebníků a dirigent, je významnou součástí kulturního a společenského života lázeňských hostů.

Divadlo Boženy Němcové. Nejstarší františkolázeňské divadlo byla upravená hospodářská budova, která stála v prostoru dnešního parkoviště u Společenského domu. Hrála se zde improvizovaná, sezónní představení a první kočovní herci tady vystoupili již v roce 1808.

Městské muzeum. Atmosféra Františkových Lázní je natolik spojená s jejich historií, že návštěva muzea je téměř nezbytná – takže neváhejte a navštivte naše muzeum, protože kdo nebyl v muzeu, nebyl ve Františkových Lázních.

Framtiškovy Lázně - co ještě stojí za shlédnutí?

 • kostel Povýšení svatého Kříže
 • kostel svatého Jakuba
 • evangelický kostel svatého Petra a Pavla
 • pravoslavný kostel svaté Olgy
 • rozhledna Salingburg z roku 1906
 • Synagoga
 • Památníky: památník Františkovým Lázním, památník Cláry Nonnerové, památník Boženy Němcové, památník se sochou Josefa II - rakousko-uherského císaře a českého krále,  památník se sochou Františka I., památník Františka I. se sochou sedicí na koni, památník s bystou dr. Bernharda Adlera,  památník se sochou Františka Josefa I.- rakousko-uherského císaře,  památník vojákům americké armády, kteří osvobodili Františkovy Lázně 25. dubna 1945, památník Johanna Wolfganga von Goetha - slavného německého spisovatele, památník obětem nacismu, památník Ludvíka Lazara Zamenhofa - tvůrce esperanta, pamětní deska Johanna Strausse - rakouského hudebního skladatele

Další možnosti relaxace v okolí - Františkovy Lázně

 • Aquaforum. Příjemně teplá voda v bazénech, vířivkách i v tobogánu v Aquaforu – světě vody a relaxace ve Františkových Lázních Vás pohladí po duši a po těle nezávisle na rozmarech počasí. Objevte překrásný vodní svět.
 • Národní přírodní rezervace SOOS. Jedná se o rozsáhlé rašeliniště a slatiniště, kde vyvěrá velké množství minerálních pramenů a čistý oxid uhličitý v tzv. Mofetách - bahenních sopkách. V rezervaci žije řada chráněných živočichů a roste zde množství mokřadních a slanomilných rostlin.
 • Motýlí dům. Asi 2 km od Františkových Lázní směrem k přírodní rezervaci SOOS si můžete přímo „na dosah“ vychutnat krásu exotických motýlů v jejich přirozeném prostředí. Od vajíčka po housenku, kuklu až po křehkého živého motýla se před Vámi odehrává celý cyklus života. Teplo, vlhko a šumění křídel – to jsou většinou první dojmy návštěvníků skleníku. Současně ve stejném domě si můžete prohlédnout i poměrně rozsáhlou sbírku našich i exotických preparovaných motýlů, máte-li čas a chuť, pak zajímavosti z motýlího života se dozvíte z průvodních textů.
 • Zasportujte si: Golf Resort Františkovy Lázně nebo Sportovní klub GC Františkovy Lázně

Láká Vás návštěva Německa

Lze použít hraniční přechody

Pomezí nad Ohří-Schirnding

Svatý Kříž-Waldsassen

Hranice-Ebmath

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14624 (rodina-finance.cz#20680)


Přidat komentář