First minute - dovolená za výhodnou cenu

Ani nepamatujete, kdy jste byli naposledy v zahraničí? Jste limitováni financemi? Využijete-li však možnosti first minute, budete se moci těšit z hřejivých slunečních paprsků v místě Vámi vybrané destinace. Poznejte výhody first minute.

First minute v překladu znamená první minuta. Jejich největší nabídka je v měsíci lednu. Cestovní kancelář pak nabídky first minute zájezdů každý den aktualizují, ale také mění.

Co můžete očekávat od first minute

Zakoupíte-li si Vaši dovolenou včas, respektive využijete-li některou z nabídek first minute, pak můžete očekávat řadu výhod. Sleva za včasný nákup zájezdu, ať už pobytového, nebo poznávacího, může zahrnovat nemalou slevu z ceny samotného zájezdu. Tato sleva může dosahovat až 15%. A pak tu je ještě další sleva, která se týká buď dítěte, nebo i dospělé osoby. V některých případech je možné také využít možnosti „pobyt dítěte zdarma“.

First minute a last minute

V čem se liší** first minute** od** last minute? First minute je z pohledu ušetření a možností, mnohem výhodnější. **U last minute rozhodně nemáte takový výběr možností u jednotlivých destinací. V podstatě se jedná již o takové „paběrkování“. Může se také stát, že pokud budete čekat na nabídky last minute, že si nakonec nevyberete. Nebo vyberete, ale Vaše očekávání budou částečně, nebo zcela jiná. U first minute nemusíte činit žádné ústupky a kompromisy. First minute není nijak omezen, co do výběru. V podstatě si můžete vybrat z veškeré nabídky příslušné cestovní kanceláře.

Výhodnější ceny first minute

Další rozdíl mezi first minute a last minute je ten, že first minute Vám poskytne mnohem výhodnější slevy. Tyto slevy předčí i slevy časové, které jsou tak charakteristické pro last minute.

Klidné naplánování dovolené s first minute

U first minute sice musíte být rychlí, co do výběru zájezdu, aby právě Váš nebyl již zamluven. Na druhou stranu, jakmile budete mít vybráno a složenu zálohu, můžete termín dovolené zadat do Vašeho diáře. S termínem tak budete napevno počítat a podle toho si budete moci zařídit i další záležitosti. A to nejen v osobním životě, ale i pracovním.

U last minute si dopředu nenaplánujete termín dovolené

U last minute to však možné není. Jen málokterý zaměstnavatel by dal zaměstnanci náhle týdenní, či čtrnáctidenní dovolenou, když za ním přijde den, dva, či tři před termínem odjezdu. Takový zaměstnavatel by také mohl brzo skončit s takovým, sice lidským, ovšem ne podnikatelským přístupem. A tak ten, kdo chce využít last minute, to povětšinou dělá systémem, že si vezme dva týdny dovolené, a pak je „dnem nocí“ na internetu a hledá vhodný zájezd. Je to poněkud stresující.

Super first minute

Některé cestovní kanceláře dokonce nabízí i tzv. super first minute. V těchto případech je však třeba dovolenou vybrat a zálohu zaplatit povětšinou do konce listopadu. Budete-li například plánovat dovolenou za exotikou na rok 2013 a budete chtít využít nabídky super first minute, pak počítejte s nejpozdějším výběrem právě v listopadu, případně prosinci roku 2012.

Výhody super first minute

U super first minute se můžete setkat s dalšími rozličnými výhodami, které first minute, či last minute neposkytují. Jednat se například může o dětský all inclusive, vrácení určité finanční částky zpět, jako bonus aj. Kromě toho super first minute zájezdy mohou být levnější oproti zájezdům daným k dispozici od ledna následujícího roku, a to z důvodu zvýšení sazby DPH.

Výhody first minute

Již výše jsme se dotkli výhod, které skýtá first minute. Kromě rozdílných výhod, které nabízí first minute, oproti last minute, se pojďme podívat i na další výhody first minute.

Možnost výběru zájezdu za co nejnižší možnou cenu

Využijete-li nabídky first minute, pak si můžete být jisti, že cena zájezdu konkrétní kanceláře, bude nejnižší možná. Ani u last minute se již takové slevy nedočkáte. U first minute se můžete dočkat i velmi zajímavých bonusů. Kupříkladu se jedná o „děti zdarma“, „dárky zdarma“, „výlety zdarma“, „zapůjčení lehátek a slunečníků zdarma“, „vstup do wellness na určitý počet dnů zdarma“ aj. Vždy však záleží na konkrétní cestovní kanceláři, co Vám nabídnou.

Výběr vhodného termínu, destinace, hotelu

U first minute máte nemalou výhodu tu, že se můžete těšit nejen z atraktivní ceny. Můžete si vybrat termín, který Vám bude vyhovovat a negativně nezasahovat do Vašich pracovních povinností. Budete si také moci vybírat z opravdu široké nabídky destinací. A v neposlední řadě i místo ubytování si můžete zvolit podle Vašeho přání. To u last minute bohužel nemůžete. Není tedy výjimkou, že ti, kteří čekali na nabídky last minute, pak byli v konečném důsledku zklamáni. Mohla být třeba volná ještě jejich destinace, ale konkrétní místo dovolenky, či přímo forma ubytování již nebyla taková, jakou chtěli.

Poklidné balení zavazadel při first minute

Zůstaneme ještě chvíli u výhod first minute zájezdů. S výše uvedeným také souvisí balení zavazadel. Pokud byste využili nabídky last minute, pak budete balit ve spěchu a stresu. Je velká pravděpodobnost, že na něco pak zapomenete, pohádáte se s protějškem apod. Je sice možné být dopředu částečně sbalený. Na druhou stranu, nejedná se o „cestu do porodnice“. A řadu věci, které si s sebou budete brát, každodenně používáte. Takže kromě plavek a letního oblečení, budete muset spoustu věci stejně dobalovat. V případě first minute budete mít na plánování a balení věcí, fůru času.

Nevýhody first minute

Abyste se mohli těšit z výše uvedených, nemalých výhod, které skýtá first minute, je třeba jednat rychle. A to je v podstatě jedna z nevýhod first minute, pokud se ovšem o nevýhodě, jako takové dá hovořit. Na začátku roku má každý z nás plno pracovních povinností. Volných chvil není zrovna mnoho. A když již pozdě odpoledne, či k večeru si můžete „jen tak sednout“, pak asi spíše chcete relaxovat, než vyhledávat, kam se letos vydáte na dovolenou.

Jiný pohled na brzké vyhledávání vhodné dovolené

Berte to však tak, že Vámi vynaložený čas se Vám vrátí, a to nejen v podobě ušetřených financí. Na druhou stranu se také při vyhledávání, procházení nabídek cestovních kanceláří,naladíte na pozitivní notu. Zapomenete alespoň na chvíli na lednové chmury, které řadu z nás postihují. Sluníčka je totiž pramálo, obloha je šedivá a počasí celkově nepřeje radovánkám, ani procházkám venku.

Nejlepší doba pro výběr dovolené first minute

S výše uvedeným však úzce souvisí i doba, kdy je nejlepší začít pátrat po first minute. V podstatě, jak u first minute, tak last minute platí stejné, že čím dříve, tím lépe. Nabídka zájezdů je sice limitována datem, například do konce ledna, do konce února až března. Ovšem, ubytovací kapacity, respektive termíny zájezdů, mají svoji kapacitu a nejsou nevyčerpatelné.

Takže, máte-li vytipovanou cestovní kancelář, u které budete vybírat first minute, pak na nic nečekejte. Jakmile na svých webových stránkách uveřejní prodej first minute zájezdů, začněte vybírat. „Obětujte“ této činnosti pár hodin z víkendu, či večer, dva ve všední dny. Uvidíte, že investovaného času nebudete následně litovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14712 (rodina-finance.cz#23387)


Přidat komentář