Egypt recenze pro dovolenou

Když se řekne Egypt, vybaví se nám slavné pyramidy, bohatá historie, teplé Rudé moře, horký saharský vzduch, prosluněné pláže. Vydejte se letos na dovolenou do země plné orientu, kde si můžete splnit i ta nejtajnější přání.

Charakteristika Egypta

Hlavní město – Káhira

Počet obyvatel – přes 78 miliónů

Oficiální jazyk – Arabština

Čas – středoevropský + 1 hodina

Měna – egyptská libra

© Egypt a pyramidy.

Proč se rozhodnout pro dovolenou v Egyptě

Egypt je známá především díky starověké civilizaci a z turistického hlediska nabízí skutečně nepřeberné možnosti, jak a kde strávit vysněnou dovolenou.

Můžete si užívat krásných písečných pláží.

Navštívit slavné památky, jako jsou Gíza, Káhira, klášter svaté Kateřiny, zádušní chrám Ramesse II., Memnónovy kolosy, Abú Simbel, terasový chrám Hatšepsut, Luxor aj.

V případě zájmu o koupi zájezdu neváhejte kontaktovat cestovní agenturu CYRO

Cestovní agentura CYRO - dovolená s vizí

Cestovní agentura CYRO je v každé situaci zaměřená především na zákazníka a jeho potřeby. Je to důvěryhodný partner pro Vaše cesty, jelikož mají tým vyškolených pracovníků, kteří s klienty jednají rychle. Přesto však velmi dobře vnímají všechny požadavky a přání svých klientů a to díky intenzivnímu kontaktu s nimi prostřednictvím telefonu nebo e-mailu.

Cestovní agentura CYRO má nejpřehlednější vyhledávač dovolené. Výběr zájezdů přes webový portál www.cyro.cz je nejjednodušší na českém internetu. Klienti tak mohou využít rychlý a přehledný vyhledávač všech typů zájezdů. V dnešní době je efektivita, přehlednost a rychlost stále častěji požadovaná a to i v oblasti cestovního ruchu. Vaši dovolenou si zde vyberete již za několik minut z pohodlí domova přes svůj počítač.

3 kroky k vysněné dovolené

Z jejich nabídky si každý vybere snadno a rychle, stačí pouze 3 jednoduché kroky:
1. Vyhledat zájezd přesně podle vlastních představ
2. Vybrat si ten, který nejlépe vyhovuje
3. Užít si vysněnou dovolenou!

Cestovní agenturu se snaží jít cestou úspěchu a naplňuje své ambice významnou a obchodními partnery vyhledávanou společností. Buduje si pozici jednoho z nejsilnějších cestovních agentur na trhu. CA CYRO se orientuje i na nové a perspektivní oblasti cestovního ruchu a jejím cílem je stát se průkopníkem nových trendů na trhu.

Místa v Egyptě, která by Vám neměla uniknout

Hurghada - Egypt**

**

Ještě Vaší pozornosti unikala Hurghada? Určitě se vydejte do nejznámějšího a nejoblíbenějšího letoviska, pokud si chcete dovolenou skutečně užít se vším komfortem.

Původně byla Hurghada rybářskou vesničkou. S postupným rozvojem turistického průmyslu se však Hurghada stala prosperujícím městem, ve kterém je živo na každém rohu.

Hurghada se může pochlubit ideální polohou ke koupání, tak možností výletů za památkami starověkého Egypta.  Pláže i mořské pobřeží je perfektně udržované. A v hotelech, můžete se spolehnout na dokonalý servis, a to ve většině z nich.

Vydáte-li se do staré části Hurghady, objevíte pravý současný Egypt. Naproti tomu hlavní třída protíná celou Hurghadu a je protknutá řadou nejrůznějších obchůdků s tradičními suvenýry, lákadly. Pokud se neobejdete bez internetu, můžete zavítat do internetové kavárny. Jste-li milovníky dobré kávy, určitě zavítejte do pravé Egyptské kavárny, kde si navíc můžete vychutnat tradiční Egyptskou vodní dýmku.

Podniknete-li z Hurgady výlety za památkami, můžete využít klimatizované autobusy, které s Vámi také zajedou do nefalšované pouště, kde si uděláte krátkou přestávku. Okolo Vás bude nekončící písek, který Vás bude společně s horkým větrem jemně bičovat po tváři. Budete mít jedinečnou možnost skutečně poznat, co je poušť.

© Hurgháda - krásná dovolená.

Egypt Gíza

Nachází se poblíž hlavního města Káhiry. V Gíze je soustředěna řada památek na jednu z nejstarších civilizací. Prvním faraón, který si vybral místo na královském pohřebišti v Gíze ke svému poslednímu odpočinku, byl Cheops, který stvořil největší stavbu všech dob: Cheopsovu pyramidu. Pro cestu do Gízy můžete z centra Káhiry využít městských autobusů.

Cheopsova pyramida - Egypt

Tato pyramida fascinuje lidstvo po tisíce let. Cheopsova pyramida je deset kilometrů jihozápadně od Káhiry, na pláni Gízy. Lze tam dojet tankem nebo autobusy, které odjíždějí z káhirského náměstí Tahrir. K pyramidě se můžete vydat i na koních nebo na velbloudech. Pyramida původně měřila 147 metrů, nyní měří 138 metrů. Cheopsova pyramida váží přes 6 miliónů tun. Aby mohla být vybudována, bylo zapotřebí ramp, pák a saní tažených voly. Celá pyramida byla původně obložena bílým leštěným vápencem. Dva králové z pozdější dynastie, Chefrén a Mykerinos, zřídili zcela blízko další pyramidy. Tyto tři pyramidy dohromady tvoří pravděpodobně jeden z nejznámějších stavebních komplexů na světě, který po staletí fascinuje a je pozorován s posvátnou úctou. Tři pyramidy jsou součástí komplexu, který obsahuje několik chrámů, menší pyramidy a hroby kněží a úředníků. Menší, jižněji situované pyramidy byly pravděpodobně určeny pro ženy králů a jsou nedostavěné. ** **

Sfinga - Egypt**

**

Sfingu najdete hned vedle Cheopsovy pyramidy, měří na výšku 21 metrů a na délku 74 metrů. Na nejširším místě měří její obličej 4,20 metrů. Pravděpodobně byla sfinga strážcem města mrtvých, které za ní leží. Sfingu postavil faraón Chefrén a pravděpodobně její hlava je jeho portrétem.

Giftún Egypt

Jedná se o písečný ostrov nedaleko Hurgady. Giftún ocení především všichni vyznavači mořských hlubin. Ostrov přímo vybízí k potápění a šnorchlování. Čeká Vás zde samý písek a nebesky modré moře. Ostrov Vás vítá obrovský nápis Paradise, který je vidět už z dálky z moře. Pobřeží pokrývá horký bílý písek a korály se dají pozorovat jen kousek pod mořskou hladinou. Ostrov je přímo určený k odpočinku, opalování, koupání.

Coloured Canyon Egypt

Jedná se o přírodně vytvořenou úzkou rokli, která Vás zaujme především svým barevným provedením. Stěny kaňonu se tyčí do výšky 30 metrů. Průchod kaňonem dlouhým 3 km není nijak náročný. Uvnitř je téměř pořád stín a vane chladivý větřík.

Národní park Ras Mohamed Egypt

Můžete se zde těšit z neporušených korálových útesů jižního Sinaje. Oblast patří mezi nejvyhledávanější potápěčské lokality na světě. Národní park patří mezi deset nejlepších potápěčských míst. Park je situován v Arabském zálivu ležící na nejjižnějším cípu Sinajského poloostrova a zahrnuje plochu o rozloze 480 km². Průzračná voda národního parku Vám nabízí jedinečnou podívanou, a to více než tisíce druhů hejna ryb, žraloka černoploutvého, manty obrovské, želvy mořské, barakudy.

Mojžíšova hora v Egyptě**

**

Jedná se o biblickou horu, která se zvedá nad klášterem sv. Kateřiny. Klášter stojí podle tradice na místě, kde k Mojžíšovi promluvil Bůh v podobě hořícího keře. Klášter byl pojmenován po šlechtičně narozené v Alexandrii, která přestoupila na křesťanství a zemřela jako mučednice. Na hoře vznikla boží smlouva s lidem – Desatero božích přikázání.

Pokud se vydáte na pěší výlet na Mojžíšovu horu, vybavte se dostatkem tekuti, protože půjdete celkem 6,5 kilometrů, a to tam i zpátky. Cesta je plná nerovností i kamení. Vezměte si s sebou teplé oblečení, protože, i když dole je velké teplo, uvědomte si, že jdete do výšky 2 285 m. Nezapomeňte si s sebou vzít kameru nebo foťák, pořídíte úžasné snímky.

Sakkára Egypt

Nejdéle sloužící pohřebiště na světě. Sakkára je kousek od Memfisu, který byl nejstarším hlavním městem Egypta. Dnes již Memfisu příliš nezbylo. Nachází se zde ruiny, nějaká pole vykopávek a memfiské muzeum. V něm také naleznete obrovskou sochu Ramsese II.

Sakkára je také zajímavá tím, že zde stojí nejstarší pyramida, která byla postavena pro vládce Džosera.

Philae Egypt

Okouzlující ostrov s chrámovým komplexem. Nejstarší části chrámu pocházejí ze 4.století př.n.l., ale většina chrámu byla zbudována Ptolemáiovci a později Římany po 3.století př.n.l. Po příchodu křesťanů se z některých síní staly kaple a na ostrově vznikly i kostely. Další vandalství mají na svědomí i první muslimové

Memnonovy kolosy v Egyptě

Jedná se o dvě gigantické, osmnáct metrů vysoké sochy. Najdete je na západním břehu řeky Nil v Luxoru. Sochy stávaly před vstupním pylonem do zádušního chrámu faraona Amenhotepa III. Za kolosy se nachází rozsáhlé archeologické naleziště, na kterém pravděpodobně spatříte archeology při své práci. Memnonovy kolosy představují nejznámější součástí bývalého zádušního chrámu Amenhotepa III. Kolosy původně dosahovaly výšky 20 metrů, kdy byly zhotoveny z jediného kusu kamene.

© Moře u Hurghády.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14631 (rodina-finance.cz#20876)


Přidat komentář