Dovolená na jachtě

Otevřete oči a po probuzení cítíte jemné houpání, z kuchyňky voní neznámý lahodný pokrm a když vyjdete ze své kajuty na palubu, nad hlavou Vám letí papoušek. Váš kapitán zavelí k vytažení kotvy a vyrážíte na širé moře. To nemusí být jen snem - nevěříte?

Dovolená na jachtě

Nemáte ještě vybranou letošní dovolenou? Nevíte kam jak a s kým se vypravit? Možná dnes dostanete chuť na romantiku, dobrodružství a exotiku, na dovolenou na jachtě. Co říkáte plavbě po moři? Myslíte, že na to nemáte dostatek finančních prostředků?

Omyl, dovolená tohoto stylu Vás rozhodně nezruinuje. A navíc, když si představíte, že je v lednu v Karibiku 27,9 stupňů teplá voda, ve dne dosahuje teplota vzduchu k 32 stupňům a v noci k 25 stupňům – není to super lákavá představa odjet a užít si tepla a relaxace.

Pokud máte zájem se o dovolenou na jachtě a nebo si také zájezd rovnou objednat, nahlédněte na internetové stránky www.yachting-mirinek.cz a nebo přímo zde, kde se o dovolené na jachtě dozvíte více.

Pan Kpt. Vladimír Fiala Vám nabízím své služby kapitána námořní plachetnice nebo motorové jachty a to jak pro jednotlivce, začínající jachtaře, pánské či dámské jízdy nebo rodiny s dětmi. Nezkušeným poradí s výběrem lokality, termínu plavby, výběrem lodě a vším co bude potřeba. Není třeba, aby někdo další z posádky měl nějaké zkušenosti z plavby na moři. Dále může členy posádky během plavby připravit ke zkoušce na chorvatský kapitánský průkaz B, včetně návštěvy kapitanátu a zkoušky samé.

Destinace pro dovolenou na jachtě

Destinaci můžete zvolit z nabízených možností u cestovní kanceláře, nebo si objednat přímo tento typ dovolené od specializovaných služeb – pronajímatelů lodí a organizátorů těchto dovolených

 • Chorvatsko
 • Řecko
 • Itálie
 • Turecko
 • Malta
 • Karibik
 • Kuba
 • Seychely
 • Thajsko
 • Španělsko
 • Kanárské ostrovy
 • Slovinsko
 • Černá Hora...

Jaká loď je vhodná pro dovolenou?

 • Plachetnice - je loď, která je poháněna silou větru. Je vybavena plachtami, připevněnými na stěžních a ráhnech.
 • Motorová jachta – loď bez plachet poháněná motorem, mají menší ponor než plachetnice, a proto se s nimi dostanete i do mělčích vod. Jsou také prostornější, komfortnější a pevnější než plachetnice
 • Katamarán – tyto lodě mají plachty, ale ovládají se snadněji než plachetnice a proto jsou velmi vhodné i pro začínající námořníky. Díky dvěma trupům jsou také pevnější a komfortnější než plachetnice.
  Gullet - pojmou až 20 lidí, mají prostornou záď pro stolování, jsou dřevěné a motorové

Jaké jsou ceny dovolené na jachtě?

Samozřejmě záleží na délce pobytu, kolik Vás pojede, ve kterém ročním období cestu naplánujete a hlavně jako destinaci zvolíte. Příkladem pro Vás může být tento rozpočet. Vybrali jsme jednu z nejdražších ukázek, samozřejmě pro milovníky luxusu se může cena vyšplhat až na 200 tisíc a více

 • St. Maarten - Martinik - jednosměrná plavba na 16 dní pro jednu osobu 25 000 Kč, letenka asi 16 000 Kč, strava, nápoje a voda asi 2 900 Kč na osobu, přístavní a celní poplatky, pohonné hmoty 1 950 Kč na osobu

Celkem zaplatíte asi přibližně 46 tisíc korun a za tuto částku se Vám dostane – služeb kapitána a cestovního průvodce, vaření, závěrečný úklid, plyn, prostěradla, polštáře, přikrývky, nafukovací člun s pevným dnem s motorem 15Hp a vlastním výtahem, mapový GPS plotter, ostatní navigační pomůcky, autopilot, satelitní záchranná bóje, plynový gril, použití rybářského náčiní, volejbalový, fotbalový míč, volejbalová síť, nafukovací hračky do vody, použití výbavy pro šnorchlování, využívání mořského kajaku, potápěčských lahví a internetové připojení přímo na lodi.

Co lze prožít na dovolené na jachtě?

Jednoznačně nezapomenutelné zážitky, dobrodružství a romantiku. Jen si představte ty úchvatné přírodní krásy – například v Chorvatsku, srdečné obyvatele a členité pobřeží. Plachtění v tyrkysových vodách Rudého moře- Řecko lemované mnoha kilometry prosluněných pláží a moderní hotelové komplexy s rozlehlými zahradami. Kouře z vodních dýmek a vůní arabské kávy.

Nebo se vydejte na Kubu a prožijte plachtění k Cayo Guano del Este, první zastávce před mýtickým Cayo Largo.

Plavba po moři přináší nepopsatelný pocit svobody, který Vám opravdu pomůže odpoutat se od starostí všedního života. Večery se zapadajícím sluncem, svíčkami a vínem na palubě. Objevíte noční život přímořských měst a vesniček, ochutnáte nejrůznější úpravy darů moře a místní speciality. Nemluvě o možnosti potápění a prozkoumání podmořského života, nebo závodění s druhou plachetnicí. Dobrodružství může přijít také s nenadálou bouřkou ...

Děti na jachtu -ano či ne?

Samozřejmě, že ano, jen je nutné je mít nepřetržitě pod dohledem. Za děti na jachtě zodpovídají výlučně rodiče. Je bezpodmínečně nutné jim obléci záchrannou vestu a také lze zabezpečit zábradlí bezpečnostní sítí.

Také je nutno dodržovat další specifické zásady pro pobyt na lodi. Při opalování například nelehat mastným tělem přímo na palubu, ale vždy si pod sebe rozprostřít ručník. Mastná paluba by byla nebezpečná – kluzká.

Hygiena na jachtě - Nemusíte se obávat, že se nebudete mít kde umýt, osprchovat nebo si vyčistit zuby. V dnešní době jsou jachty vybaveny koupelnou stejně jako klasický hotelový pokoj. Vodou je samozřejmě nutno šetřit, ale hygienu lze běžně dodržovat.

Do podpalubí by nikdo neměl chodit, aniž by se předem osušil – pro udržení čistoty a bezpečnosti.

Záchranná vesta není pro parádu. Kdo ji vůbec nemá sundavat jsou děti a neplavci. Ostatní členové posádky jsou povinni poslouchat kapitána – pokud ten rozhodne, že si mají vestu obléknout – musí tak učinit.

Dovolená na jachtě - co si vzít sebou?

Tak každého snad napadne vzít si na loď něco nepromokavého – cáká a prší, sportovního, nějaké termoprádlo, něco na hlavu – může se dostavit dosti ostrý vítr, dobré boty a rukavice – máte-li chuť zkusit plachtění a práci s lanem. Dále plavky a opalovací krémy – sluníčka by jste měli užívat zdravě a myslet na to, že je na moři silnější. Doklady, kreditní karty, léky ...

Strach z mořské nemoci

Máte-li dispozice k nevolnosti, počítejte s tím, že první den ponesete pravděpodobně houpání na mořských vlnách špatně. Zachrání Vás ovšem běžný Kinedril nebo podobný prostředek z lékárničky. Příští den si na nevolnost ani nevzpomenete, protože lidské tělo si za jednu noc prostě zvykne.

Můžete si koupit vlastní jachtu

Říkáte si, proč si loď pronajímat, poctivě jsem pracoval a mám na to abych si prostě jachtu koupil. Počítejte ovšem s tím, že by jste si měli nejprve ověřit, zda má jachta kterou hodláte koupit veškeré vybavení, které je třeba. Může se Vám stát, že miliony, zaplatíte za nákup jachty se zdvojnásobí těmito více náklady. Je také třeba vědět, že náklady za provoz a údržbu jachty překonají pořizovací hodnotu za několik málo let. Jaké jsou další výdaje?

 • Počítat také majitel musí s pojištěním lodi
 • Poplatkem za rádio – volací znak
 • Poplatek za vlajku
 • Prohlídky lodním registrem
 • Náklady na provoz jachtyKotvení lodi...

Sdílené vlastnictví jachty

Třetí variantou jak si užívat možnosti plavby mořem na vlastní jachtě je sdílené vlastnictví. Jedním z hlavních předpokladů je mít k tomu vhodné podmínky – což jsou naprosto korektní přátelé a dobré mezilidské vztahy. U nás tato formo ještě není tolik využívána, je více známá v západních zemích. Takové transakce je nutné ošetřit nezbytnou smlouvou, kde je ujednáno, kolik finančních prostředků kdo do transakce vloží. Dále nesmí být opomenuta ani pravidelná údržba a vše co je s provozem jachty nutno zajistit. Nespoléhejte pouze na osobní domluvu byť by to bylo mezi příbuznými.

Jachtu může spolu vlastnit i více lidí než-li dva. Pak je také nutné mít rozpis pro dovolené, aby se plány nekřížily. Nebo plánovat dovolenou společně a tím se vyhnout kolizi. Partnerství se musí udržovat v profesionální úrovni, jedině tak bude funkční a všichni budou spokojeni.

Redakce MEDIAPOL News, přeje příznivý vítr do plachet!

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14689 (rodina-finance.cz#22334)


Přidat komentář