Cestování po České republice

Všichni máte občas volno z práce nebo nějaké ty prázdniny. Nemáte však příliš financí na odcestování do zahraničí? Neláká Vás zahraničí a chcete se kouknout někam po České republice? Nudí Vás být stále doma?

Jestli ano, tak se není čeho obávat, protože v Česku je spousta krásných míst kam se podívat, ať jde o** zámky, hrady, zoologické zahrady, kempy, zábavná střediska a samotnou krásnou přírodu**, kde člověk zatím nestačil zničit krásné zelené plochy. Někdo stále cestuje ven do zahraničí a přitom ani neví, o co přichází tady v Česku. Je to škoda, protože takové krásy se jinde nevidí.

Zoologické zahrady v Česku

Zoologické zahrady v Česku jsou:

ZOO Plzeň a DinoPark

Zoologická zahrada v Plzni určitě stojí za návštěvu. Najdete zde spoustu zajímavých zvířat, ale především co je u této** zoologické zahrady** jedinečné, je možnost návštěvy DinoParku, do kterého je možný vstup rovnou ze zoologické zahrady. V DinoParku se nacházejí pravěcí dinosauři, ale lze zde navštívit i 3D kino, různé občerstvení atd.

Ceny vstupného:

 • ZOO Plzeň:

Děti a studenti: 90,-

Dospělí: 120,-

 • ZOO a DinoPark:

Děti a studenti: 130,-

Dospělí: 190,-

 • DinoPark:

Děti a studenti: 90,-

Dospělí: 120,-

ZOO Praha - co zde najdeme

V našem hlavním městě Praze se nachází možná jedna z nejkrásnějších ZOO v Česku. Je zde neuvěřitelné množství zvířat, která můžeme sledovat jak venku, tak i ve vnitřních prostorách zahrady. Je zde možnost** jízdy vláčkem** (cena jízdy 30,-) a možnost vyjet lanovkou i pro dospělé (cena jízdy 20,-), dále vypůjčení kol, využití úschovných boxů, zakoupení různých suvenýrů, půjčovna kočárků,** průvodcovské služby** a využití různého občerstvení a restaurací, infokiosky, atd. Samozřejmě, že většina těchto služeb stojí nějaký ten poplatek, ale je na každém co všechno si bude chtít dopřát.

Ceny vstupného:


Dospělí: 150,-

Děti a studenti, důchodci: 100,-

Rodina - 2 dospěly + 2 děti: 450,-

ZOO Dvůr Králové

Tato zoologická zahrada vyniká svoji rozlohou a různorodostí zvířat. Stojí určitě za návštěvu, protože je jedinečná. Nabízí mnoho způsobů jak se zabavit, ať už jde o koukání na zvířata nebo o jízdu Safaribusem. Lidé si sednou do autobusu, který nemá vyplněná okna a projedou trasu, která vede kolem zelených plání, kde se volně pohybují zvířata a máte je skoro na dosah.

Cena vstupného:


Dospělí: 110,-

Děti od 2 do 4 let: 50,-

Snížené vstupné (studenti): 75,-

Hrady a zámky v Česku

Nejznámější hrady a zámky v ČR jsou:

Státní hrad a zámek Český Krumlov

Tento unikát patří mezi nejvýznamnější stavby v České republice. Pro turisty je zde zpřístupněna část k prohlídce. Ale nesmíme zapomenout i na okolí, kde se nachází Otáčivé hlediště, kde se odehrávají různá představení.

Ceny vstupenek do Otáčivého hlediště se pohybují od 350 do 750 Kč za osobu.

Zámek Hluboká nad Vltavou

Tento zámek je považován za jeden z nejkrásnějších. Také se mu říká tzv. Pohádkové sídlo, jelikož zde bylo točeno mnoho pohádek. S tímto zámkem je spojeno mnoho legend a zajímavostí, které se nedovíme jinde než od průvodce na zámku. V okolí zámku se nacházejí zámecké zahrady zaplněné pestrobarevnými květinami. Ale i pro zimní počasí je zde vytvořen speciální program, který uchvátí naše oči.

Vstupné:

Dospělí: 150,-

Děti a studenti: 80,-

Důchodci: 100,-

Rodinné vstupné: 360,-

Lednicko-valtický areál

Lednicko-valtický areál je od roku 1996 součástí světového a kulturního dědictví UNESCO. Je  zde spousta věcí, které stojí za to navštívit, jako jsou: Lednice, Valtice, Minaret, Janův hrad, Pohansko, Kolonáda na Reistně. Dále můžeme vidět: Lovecký zámeček, Nový dvůr, Apollonův chrám, Obelisk, Lány, Belveder, Hraniční zámeček. Můžeme zde zažít i sportovní, romantické, rodinné výlety na kolech, plavby v loďkách, projížďky na koních, atd. Cena ubytování v okolí je v průměru 518 Kč/noc.

V České republice se nachází spousta dalších hradů a zámků, které stojí za to navštívit. Jako například: Karlštejn, Červená Lhota, Bouzov, Pražské Trosky a další.

Příroda v Česku

Místa, návštěvnicky velmi oblíbená, jsou:

Sněžka - co zde najdeme

Nesmíme zapomenout na** nejvyšší horu ČR, Sněžku** 1602m n. m. Určitě stojí za to se tam podívat. Nachází se v Krkonoších několik kilometrů od Pece pod Sněžkou. Je možnost vyjít na Sněžku po schodech, které vedou až nahoru. Pro ty, co se jim nechce moc chodit, je možnost vyjet na sněžku lanovkou. Cestou na sněžku vedou krásné pěší trasy přírodou Krkonoš a poblíž sněžky jsou cesty udělány pomocí dřevěných lávek. Na vrcholu sněžky se nachází budova jménem Polská bouda a Poštovna a kaple Sv. Vavřince. Ze sněžky se nabízí pohled na Polsko a Obří důl.

Ubytování v okolí Sněžky stojí v průměru 370 Kč/noc.

České Švýcarsko

České Švýcarsko vyniká především překrásnou přírodou. Je tvořeno tvary skal, jeskyní, soutěskami, skalními městy, roklemi, pestrostí barev. Je to jedinečná podívaná, která se nám jinde nepoštěstí vidět. Také se zde nachází mnoho druhů různých živočichů, ale především spousta chráněných druhů, jako je například sokol stěhovavý, dále zde můžeme vidět jelena evropského, prase divoké, potápky, orla mořského, ale také se zde vyskytuje rys ostrovid. Poté je zde možnost návštěvy zámků: Česká Kamenice, Děčín, Jílové, ale také hradů: Česká Kamenice, Kyjovský, Vlčí hrádek, Chřibský hrádek.

Jsou zde možné různé programy a vypůjčení sortimentu na zpestření výletu:

 • horolezecký program
 • rafting na Labi
 • golf
 • kongresová turistika
 • projížďka lodí
 • vypůjčení kol, koloběžek
 • návštěva muzea
 • výlet tramvají do skal

České Švýcarsko je jedním ze čtyř Národních parků v České republice. Průměrná cena ubytování v okolí Národního parku České Švýcarsko je 470 Kč/noc.

Jednou z možností, jak si cestování a turistiku zpříjemnit, je sbíraní věcí. První je sbírání Turistických známek. Jsou to dřevěná kolečka o průměru cca 5cm, na kterých je vždy vypálená památka nebo zajímavost, kterou jsme navštívili a zároveň jsou známky krásné na výstavu. Každá známka má své číslo na papírku a po nasbírání určitého počtu, se dostávají známky výroční, které jinde neseženeme.

Další je** Geocaching**. Je potřebná navigace GPS, do které je možné zadat různé souřadnice. Souřadnice je možné nalézt na internetu a poté nás navigace odvede na určité místo, kde najdeme krabičku s předmětem, který si můžeme vzít. Ale místo tohoto předmětu musíme do krabičky vložit jiný. Nesmíme nic ničit, vše musí zůstat přesně tak, jak to bylo, než jsme na místo dorazili my. Krabičky jsou rozmístěny různě po celé České republice, u hradů, zámků a ve volné přírodě. Je to další věc jak si své cestování zpříjemnit a užít si u toho více zábavy a dobrodružství.

V České republice se nachází spousta staveb, přírodních úkazů, zvířat, které jinde ve světě neuvidíme, proto nesmíme na naši malou republiku zapomínat, o hodně bychom přišli.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14701 (rodina-finance.cz#23324)


Přidat komentář