Vůně do bytu - příjemný domov

Bytové vůně již nepředstavují pouhé osvěžovače vzduchu ve spreji, které pohlcují či tlumí pachy, a jejich nevýhodou je většinou zdravotní závadnost. Dopřejte sobě i Vašemu domovu moderní a naopak zdraví prospívající vůně v podobě oblázků, difuzérů aj.

Není nic příjemnějšího, než se vracet z práce domů, ve kterém se line příjemná svěží nebo smyslná vůně, která dokáže vykouzlit tu správnou pohodovou atmosféru. Proměňte i Vy domov v oázu plnou relaxace a klidu. Kromě toho správně zvolená vůně, má pozitivní vliv na celkovou psychiku naší duše.

Bytové parfémy

Jedná se o parfémy, které jsou přímo určené jako pokojové vůně. Jsou zcela nezávadné, mají pozitivní vliv na uvolnění celého těla, dokážou jednoduše pohltit nežádoucí pachy, které se mohou vyskytnout v kuchyni během vaření, nebo máte-li doma čtyřnohého mazlíčka apod. Vůně mají také pozitivní vliv na soustředění, dokážou Vás více koncentrovat, čímž podáte vyšší výkon, nebo naopak příjemně relaxovat. ** **


Difusér s bambusovými tyčinkami

Bytový parfém v podobě vonné esence s bambusovými tyčinkami – vůně se postupně uvolňuje do vzduchu. Čím ponoříte více bambusových tyčinek do vonné esence, tím docílíte větší intenzity vůně. Vonná esence Vám vydrží pomalu celý rok. Jakmile je vonná esence vypotřebovaná, můžete i nadále využít vůně z bambusových tyčinek, a to například v šatních skříních, šuplíkách apod. Aroma difuzory Vám tak zajistí provonění Vašeho bytu krásnou vůní, kterou si vyberete. Nemusíte chodit po bytě a stříkat žádné spreje, protože aroma difuzor pracuje za Vás a voní stále.

Vonné bylinkové sáčky

Vonné sáčky naplněné nejrůznějšími bylinkami můžete použít prakticky v kterémkoliv koutu domova. Sáčky, nejenže příjemně voní, ale také dotvoří design Vašeho bytu. Malý bavlněný pytlík plněný sušenými květy je tradičním způsobem, jak provonět šuplíky, skřínky a toalety. Vůně z aroma sáčků rychleji vyprchá a není tak intenzivní. Proto je možné sáček uložit kamkoliv a nebudete přesyceni intenzitou vůně.

Parfémované kameny

Jedná se o nevšední podobu vůně do bytu. Dekorativní kameny můžete naaranžovat do terakotové, proutěné, bambusové mísy a umístit do předsíně, obývacího pokoje nebo ložnice. Vonné kameny budou kolem sebe šířit jemnou a příjemnou vůni.

Katalytické aroma lampy

Tyto aroma lampy představují moderní podobu osvěžovačů vzduchu. Samotná nádobka je jedinečným desingovým kouskem. Katalytická reakce začíná krátkým zapálením lampy a následným uhašením, pak již pokračuje sama bez hoření, a tedy bez vypouštění případných škodlivin. Reakci je možno kdykoliv přerušit nasazením krytu na nádobku, který zabrání přístupu vzduchu. Katalytické difuzory výborně zbaví jakékoliv prostředí nežádoucích pachů, jsou velmi vhodné i do kuřáckých prostor. Jak zacházet s katalytickou lampou: do nádobky nalijte příslušnou vonnou esenci, cca do 2/3. Následně vložíte do lampy bavlněný knot s katalytickým hořákem a necháte stát. Po deseti minutách bude knot nasáknutý, následně zapálíte hořák a po dvou minutách plamínek sfouknete a lampu zakryjete vrškem. Pokud budete chtít lampu zhasnout, postačí pouze na hořák nasadit klobouček, který dokonale zamezí přístupu vzduchu a lampa se tak zadusí.

Vonné relaxační svíčky

Svíčky patří bezesporu mezi nejoblíbenější voňavý doplněk našich interiérů. Kromě toho, že kolem sebe šíří námi vybranou vůni, ať už se jedná o citrusovou, sladkou, čerstvou, tak dokážou navodit tu správnou romantickou náladu a útulnou atmosféru.

Bytové spreje

Jedná se o klasické představitele bytové vůně, které pohlcují nebo tlumí nejrůznější pachy. Spreje, které jsou běžně k dostání v řetězcích drogerie, se však vyznačují i tím, že jsou zdravotně závadné a do vzduchu uvolňují toxické látky, jako je benzen, ftaláty, toulen aj. Nemusíte však sahat po těchto sprejích. Mezi klasickými bytovými spreji jsou i takové, které jsou postavené na přírodní bázi.

Druhy bytové vůně

 • Dřevitá
 • Květinová
 • Kořeněná
 • Ovocná
 • Sladká
 • Čerstvá

Vůně vhodné do bytu

 • Ambra – tato vůně je součástí luxusních a vzácných parfémů. Je zemitá, dřevitá s tóny pižma. Ambru ocení všichni milovníci sladkých dřevitých vůní.
 • Bergamot – vůni využijete při nervovém napětí, úzkosti jako antidepresivum, také jako antiseptikum a antispazmatikum. Bergamot pohlcuje veškeré nepříjemné pachy a příznivě působí proti depresím a úzkostem.
 • Bílý mech – vůně ve Vás vyvolá představu třpytící se ranní rosy, opředené stříbřitými pavučinkami.
 • Cedr – jedná se o dřevitou, zemitou vůni, která Vás přenese do dalekého orientu.
 • Grep – citrusová, svěží vůně, díky které do Vašeho domova pronikne jarní hřejivé sicilské slunce. Grep stimuluje dýchání a prokrvení mozku.
 • Heřmánek – vůně heřmánku Vás nabudí a vzpruží k aktivitě.
 • Květ bavlníku – jemná vůně provzdušní každou místnost, zajistí Vám pocit nekončící euforie při každém Vašem nádechu.
 • Levandule – jakmile ucítíte vůni levandule, vybaví se Vám slunce, jiskřivé moře, svěží letní vánek, Provence, Chorvatsko aj. Levandule plně odlehčí Vaše smysly, vyvolá absolutní svobodu. Levandule je známá pro své uklidňující účinky a pomáhá zmírnit každodenní stres.
 • Mandle – hořká a přesto sladká mandle Vás okouzlí smyslnou, něžnou a křehkou vůní.
 • Mateřídouška – vůně mateřídoušky Vás příjemně uklidní a přivede k rozjímání.
 • Med – s vůní medu se přenesete na prosluněný palouk plný luční trávy a sladkých květů, kdy na okraji lesa spatříte bzučící včelí úl s pilnými včelkami.
 • Meduňka – vůně svěží meduňky se postará o bolest Vaší hlavy a příjemně zklidní Vaší mysl.
 • Pomeranč – vůně, která jemně působí na nervový systém, odbourává únavu, nespavost a další potíže nervového původu. Je účinným prostředkem proti úzkosti, nervozitě a popudlivosti. Zahřívá, zjemňuje a vyvažuje emoce.
 • Růže – jedná se o zcela nadčasovou bytovou vůni, která přinese do Vašeho domova romantickou náladu.
 • Santalové dřevo – vůně zlepšuje dýchání, podporuje meditaci a kreativitu. Má antidepresivní účinky, povznáší náladu, a také zlepšuje kvalitu spánku. Santalové dřevo se také používá do řady parfémů.
 • Skořice – vůně zapaluje tělesnou vášeň. Již od pradávna je skořice využívána jako afrodiziakum. Vůně dodává chuť k pohybu, tvořivosti, práci, aktivuje krevní oběh, stimuluje nervový systém.
 • Vanilka – vůně ve Vás ihned evokuje lahodnou smetanovou vanilkovou zmrzlinovou pochoutku, která se Vám rozplývá na jazyku. Vůně je omamná, oblíbená jak u žen, tak mužů. Vůně navozuje klidnou a meditační atmosféru. Ve středověku byla vanilka používána jako afrodiziakum, nebo léčebný prostředek proti horečce.
 • Verbena – s touto vůní si užijete jiskřivou citrónovou vůni po celý rok. Verbena je mimořádně ceněná pro svoji sílu a čistotu.

Jak na to, aby Váš domov skutečně voněl

I když si zakoupíte jakýkoliv druh bytové vůně, nestačí ji jen dát do místnosti, aniž byste předtím neučili určité kroky.

Rozhodně není řešením, abyste překryly bytovou vůní stávající pachy novou vonnou esencí. Ovzduší Vašeho domova musí být předně čisté, bez prachu, nežádoucích aerosolů, následně zbavené nejrůznějších pachů, které do budoucna co nejvíce budete eliminovat.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14360 (rodina-finance.cz#20866)


Přidat komentář