Vodovodní baterie - výběr, druhy

Při nákupu vodovodních baterií máte na výběr širokou škálu, a to v nejrůznějších designech, provedeních, barvách. Můžete volit mezi jednoduchými, elegantními liniemi, nebo naopak retro stylem.

Vodovodní baterie představují jeden ze stěžejních artiklů koupelny, sprchy a kuchyně. Mají vliv nejen na dotvoření vzhledu příslušné místnosti, ale také při každodenním používání rozhodují, jak se  daném prostorou cítíme.

Levně a pohodlně - www.vodovodni-baterie-eshop.cz

Poohlížíte se po nových vodovodních bateriích a nevíte, na koho si při výběru těch nejvhodnějších obrátit? S tím Vám poradíme - spolehněte se na společnost Vodovodní-baterie-eshop.cz s.r.o., která se zabývá nejen prodejem vodovodních baterií, ale také celkového vybavení koupelen.

Internetový obchod Vodovodní-baterie-eshop.cz má pro vás vše, co si jen můžete do koupelny přát. Nabídka tohoto e-shopu je natolik široká, že si z ní jistě vybere i** sebenáročnější zákazník**.

Vybrat si můžete z velkého sortimentu:

 • vodovodní baterie
 • filtrace a úprava vody, flexi prvky - WC, odpady
 • keramické hlavy, vršky, měřící technika
 • mosazné tvarovky, posuvné tyče, průmyslové armatury
 • ramínka, sprchové hadice, hlavy a trysky
 • topení, výpustě a sifony
 • zahradní program

Přesvědčte se o kvalitě sortimentu a služeb tohoto e-shopu sami a navštivte stránky www.vodovodni-baterie-eshop.cz, kde si jistě z velké nabídky vyberete tu nejvhodnější vodovodní baterii pro Vaši koupelnu nebo kuchyň.

Věříme, že se službami a spolupráci s tímto internetovým obchodem budete spokojeni a doporučíte ho i svým známým.

Rozdělení vodovodních baterií

Vodovodní baterie patří mezi základní vybavení každé koupelny a kuchyně. Při výběru vodovodní baterie se rozhodujte podle jejího využití. To znamená, zda potřebujete, vanovou, umyvadlovou, sprchovou, dřezovou, či bidetovou baterii. Baterie se dělí na několik druhů podle místa a způsobu umístění.

Vodovodní baterie podle místa umístění

 • Dřezové baterie – stojánkové; nástěnné (instalované na stěnu); s výsuvnou sprchou; pouze pro studenou vodu
 • Umyvadlové baterie – stojánkové; nástěnné; podomítkové (jejich využití nabízí značnou úsporu místa a komfortní ovládání); s výsuvnou sprchou; s bidetovou sprchou; pouze pro studenou vodu
 • Vanové baterie – nástěnné; podomítkové; na okraj van
 • Sprchové baterie – nástěnné; podomítkové
 • Bidetové baterie

Kuchyňské a koupelnové baterie fungují na stejném principu. Jejich rozdíl spočívá v tvaru a pohyblivosti. Například u kuchyňských baterií je otočné rameno delší a vyšší.

Vodovodní baterie podle způsobu umístění

 • Nástěnné baterie – jsou upevněny na zeď, vně omítky
 • Stojánkové baterie – instalují se přímo na umyvadlo, nebo vanu
 • Podmítkové baterie – jsou uschované pod obkladem, kdy nad obkladem je vidět pouze regulační ventil teploty, a podle typu ventil na teplou a studenou vodu, či směšovací páka. U tohoto typu baterie jde v prvé řadě o funkčnost, následně až o vnější vzhled.

Typy vodovodních baterií

Pákové baterie

Umožní mnohem lepší citlivost a nastavení vody. Pákové baterie jsou praktičtější, než kohoutkové, můžete s nimi manipulovat pouhou jednou rukou. Pákové baterie také patří k nejvyhledávanějším typům vodovodních baterií. Pákou se nastavuje jak tlak, tak i teplota vody. Kvalita pákové baterie je závislá zejména na kartuši, kterou tvoří dvě keramické destičky s otvory umístěnými proti sobě. Pomocí páky se jimi posouvá, otvory protéká voda a podle toho, jak pákou otáčíme a zdvíháme ji, regulujeme průtok vody.

Některé pákové baterie jsou vybavené vodní brzdou, kdy princip této mechanické zábrany spočívá v tom, že při nadzvednutí se páka automaticky dostane do polohy, ve které voda teče slabším proudem. Takovouto funkci také zastává tzv. ekopojistka, která současně zabraňuje proti případnému opaření velmi horkou vodou.

Směšovací pákové baterie vynikají díky své funkčnosti a jednoduchosti ovládání. Systém směšování zajišťuje kartuše, jejímž pohybem se mění teplota a zároveň množství protékající vody. Kvalita kartuší určuje do značné míry životnost a funkčnost baterie.

Kohoutkové baterie

K posunu vpřed dochází v kvalitě zpracování i v systému vnitřního ventilu vybaveného keramickým sedlem, který je zárukou těsnosti kohoutků a zajišťuje, že kohoutek nekape. Má oproti pákové baterii spotřebu vody vyšší až o 40%. Kohoutkové baterie jsou vhodné nad vanu, kdy při jejím napouštění nemusíte nastavovat optimální poměr teplé a studené vody. Jednoduše otočíte kohoutkem a napustíte horkou vodu. Jsou určené pro uživatele, kteří preferují klasické ovládání baterie samostatnými kohoutky.

Bezdotykové baterie

Ovládají se přetrhnutím paprsku, s přednastavenou teplotou a tlakem vody.

Termostatické vodovodní baterie

Umožňují nastavení stálé teploty vody. Použitím těchto baterií nemusíte mít obavu z náhlé změny teploty vody při sprchování. Další plus pro termostatické baterie je bezpečnost těchto baterií, hlavně pro rodiny s dětmi. Termostatické baterie mají bezpečnostní dětskou pojistku proti opaření. Na úchytu je naznačená teplotní škála a červeným tlačítkem se nastavuje požadovaná teplota. Tyto vodovodní baterie jsou po mnoho let testovány a drží si stále vysokou kvalitu. Perlátor míchá vodu se vzduchem, díky tomu je proud vody měkký, perlivý a též zamezuje nekontrolovanému kapání vody z kohoutku. Baterie je vyrobená z mosazného korpusu, který je broušený, následně leštěný, pokrytý vrstvou niklu a na konec dostatečnou vrstvou chromu. Termostatické vodovodní baterie Standard: představují standartní řada termostatických baterií s moderním designem a vysokou užitkovou hodnotou. Termostatické vodovodní baterie Classic: představují baterie zajímavého designu s vysokou užitkovou hodnotou. Termostatické vodovodní baterie Exclusive: představují výjimečnou řadu termostatických baterií s vysokou užitkovou hodnotou a nadčasovým designem.

Kuchyňské baterie

Při výběru kuchyňské baterie je potřeba brát v úvahu různá hlediska, např. přívod vody, typ dřezu a design kuchyně. I když v dnešní době většinu nádobí umyje myčka, bez dřezu a kuchyňské baterie se žádná kuchyň neobejde.

Podle jakých parametrů vybírat kvalitní vodovodní baterii

Vodovodní baterie se významnou měrou podílí na celkovém vzhledu Vašeho interiéru, proto se většinou kupují jako komplet: umyvadlová, sprchová, bidetová a další. Výrobci nabízejí vodovodní baterie v nejrůznějších tvarech i materiálových kombinacích. Starší kohoutové vodovodní baterie postupně ustupují praktičtějším a úspornějších pákovým vodovodním bateriím. Původně univerzální vodovodní baterie se stále zřetelněji specializují a jejich funkce se často doplňují.

 • Při výběru vodovodní baterie klaďte důraz na kvalitu materiálu, správné rozměry, vzhled i úsporné funkce.
 • Směšovač vody – měl by být keramický a s průměrem 35 mm. Větší keramické kartuše, sloužící ke směšování studené a teplé vody, totiž vydrží mnohem déle a nezanášejí se zbytečně vodním kamenem.
 • Záruční doba na vodovodní baterii – někteří výrobci nabízejí záruční dobu na pět až sedm let. Samozřejmostí je záruční a pozáruční servis.
 • Cena versus značka – na trhu je k dostání nejen celá řady typů vodovodních baterií, ale také značek. Kolikráte tedy neplatíte za potřebnou kvalitu vodovodní baterie, ale za danou značku. Cenové rozdíly jednotlivých značek jsou obrovské, mohou činit i nad deset tisíc korun, a to již stojí za trochu srovnání vodovodních baterií od jednotlivých výrobců. Ostatně rozdílnost cen u značkových výrobků jsou nejen u baterií, ale také elektronice, oblečení aj.

Jak nakupovat vodovodní baterie

Při nákupu vodovodní baterie v kamenném obchodu je dobré, abyste si nechali předvést Vámi vybranou baterii, a to i s příslušenstvím.

Co musí obsahovat vodovodní baterie

Veškeré typy vodovodních baterií musí obsahovat krytky a redukce, určené pro připojení baterie k rozvodu vody.

Vodovodní baterie vhodné k umyvadlu

 • Pákové stojanové baterie
 • Tříotvorové kohoutkové baterie
 • Baterie s páčkami

Vodovodní baterie vhodní k vaně

 • Kohoutkové baterie – instalace na omítku
 • Pákové baterie – instalace na omítku
 • Termostatické baterie – instalace na omítku
 • Stojánkové baterie se třemi, či čtyřmi okraji – instalace do prostoru
 • Vodovodní baterie zabudované k okraji vany
 • Podomítkové pákové baterie

Design vodovodních baterií

Kromě mnoha typů vodovodních baterií, je k dostání i velké množství designu baterií. Můžete se setkat s tvary hranatými, které v současnosti vévodí. Moderní vodovodní baterie se vyznačují především jednoduchými, dynamickými, jasnými, čistými a zároveň jemnými tvary, kdy svoji roli hrají i jasné geometrické tvary, jako kruh, půlkruh, pravý úhel, čtverec, kříž, trojúhelník.

Materiál vodovodních baterií

 • Broušený chrom
 • Leštěný nikl
 • Mosaz – odolává vlhku, vydrží nadměrnou zátěž.

Jak u broušeného chromu, tak leštěného niklu je jejich hlavních předností perfektní vzhled i po mnoha letech, praktičnost.

Povrchové provedení baterie

Lesk, Mat, Šedý mat, Bílá - chrom, Bílá - zlato, Černá - chrom, satin - chrom

Údržba vodovodních baterií

Většinou Vám postačí mýdlová voda a hadříkem vytřít do sucha, propláchnot prerlátory.

Příslušenství k vodovodním bateriím

 • Sprchové hadice
 • Výtokové hubice
 • Napouštění přepadem
 • Páčky k bateriím
 • Držáky sprchy
 • Rohové ventily
 • Sifony
 • Odpady

Slovníček vodovodních baterií

Kartuš – jedná se o klíčový prvek pro pákové vodovodní baterie. Má na starosti směšování teplé a studené vody, kterou nasměrujete do výtokového raménka. Kartuše se většinou vyrábí z plastu nebo keramiky. Keramické provedení je přitom výrazně kvalitnější i odolnější.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14435 (rodina-finance.cz#21666)


Přidat komentář