Vliesové tapety

Rádi byste si zkrášlili domov tapetami, ale máte obavy, abyste nedopadli podobně, jako kutilové Pat a Mat? S vliesovými tapetami se Vám to rozhodně nemůže stát, tapetování totiž nebylo nikdy snadnější.

Největší nabídka tapet - www.s-tap.cz

Sháníte moderní tapety do svého bytu, domu či kanceláře a nevíte, na koho se při výběru těch nejvhodnějších tapet obrátit? S tím Vám pomůžeme - podívejte se na stránky www.s-tap.cz, kde si jistě ze široké škály nejrůznějších tapet vyberete.

S-tap.cz nabízí široký sortiment:

 • tapety na zeď, fototapety
 • samolepící fólie
 • dětské a samolepící dekorace
 • garnýže, podlahové čtverce, stropní desky
 • ostatní sortiment

Přesvědčte se o kvalitě tohoto e-shopu sami a navštivte stránky www.s-tap.cz.

Věříme, že se sortimentem a spolupráci s tímto internetovým obchodem budete velice spokojeni a že S-tap.cz doporučíte i svým známým.

Výhoda vliesových tapet

Výhodou vliesové tapety z vláknité buničiny je její dokonalá prodyšnost. Vliesové tapety na zeď jsou vyrobeny z buničitých a syntetických vláken, s vrchní tvarovanou strukturou, bez použití skelného vlákna (70 % viskóza, 30 % celulóza).

Pro jaký povrch jsou vhodné vliesové tapety

Vliesové tapety jsou vhodné pro veškeré podklady, stěny, zdi, stropy atd., opatřené všemi druhy vnitřních omítek, sádrokartonem, na betonové panely, podkladové tapety, dřevotřískové desky atd. Vliesové tapety jsou zvláště vhodné na stěny s trhlinami v podkladu, stabilizují tlak na citlivé podklady, například desky z měkkých vláken.

Rozdělení vliesových tapet

Vliesové tapety se dělí na:

 • hotové s vrchní vinylovou omyvatelnou vrstvou
 • přetíratelné - povrch tapety je možné přetírat disperzními, akrylovými i latexovými barvami.

Tapety vliesové přetíratelné

Tyto tapety jsou vyrobeny ze speciální buničiny a polyesterových vláken s přídavkem polymerového pojiva s plastickou strukturou povrchu. Struktura propůjčuje tapetě pružnost a pevnost. Vliesové tapety bývají dražší než tapety papírové. Vliesové tapety jsou omyvatelné, stálobarevné a lépe zpracovatelné než tapety papírové. U tohoto typu tapet lze lepidlo nanášet jak na stěnu, tak i na tapetu. Na rozdíl od papírových tapet není třeba čas na provlhčení. Vliesové tapety jsou použitelné i ve vlhkém prostředí.

Spotřeba rolí tapet na vytapetování interiéru

Počet rolí tapet je především závislý od prostřihu vliesové tapety, který je uvedený na etiketě.

Připravení podkladu pro nanesení vliesových tapet

Stěny příslušné místnosti pečlivě očistěte, upravte případné nerovnosti, a to například vyrovnávací hmotou. Pokud na daném místě máte staré tapety, musíte je odstranit. Je-li podklad pevný a suchý, můžete přistoupit k samotnému lepení. Čerstvou omítku, stěrku, sádrokartony a veškeré savé podklady, je lepší raději ošetřit penetrací. Penetraci podkladu můžete provést lepidlem na lepení tapet, a to podle přiloženého návodu. Vlhké podklady nejsou vhodné. Jak provést kontrolu vlhkosti: na stěnu připevněte lepicí páskou igelitovou fólii na dobu 24 hod. - nesmí se orosit. Rovněž pokud je podklad výrazně barevně odlišný nebo vzorovaný, je lépe jej natřít penetrací v odstínu tapety. Pokud budete tapetu přetírat, podklad může být barevně odlišný.

Nanášení vliesových tapet

Lepení vliesové bytové tapety na stěnu již nevyžaduje nanášení lepidla na tapetu, ani následné proložení tapet a provlhčení. Lepidlo nanášíte rovnou na stěnu, poté nalepíte tapetu, a pokud někde zůstanou bubliny, zlehka je pouze vytlačíte válečkem nebo měkkým hadříkem od středu k okrajům stromečkovými pohyby.

Rada, jak pracovat s vliesovými tapetami

Tapetujte vždy tapetami jedné výrobní série. Vzor vliesové tapety musí navazovat nejen na výšku, ale i na šířku.

Odstraňování vliesových tapet

Vliesové tapety se odstraňují ze zdi jednoduchým způsobem bez použití odstraňovače.

Nezbytné pomůcky pro lepení tapet

 • Měkký tapetářský kartáč nebo váleček z mechové gumy pro vyhlazení nerovností nanesených tapet Vodováha nebo** olovnice** pro udržení rovnosti pásů tapet
 • Vlhká houba nebo vlhký hadr pro osušení lepidla, v případě, že vyteče ze švů, při vyhlazování tapet
 • Zařezávací lišta pro zakončení tapety u podlahy a stropu
 • Štafle
 • Skládací dřevěný metr
 • Tužka
 • Tapetovací nůž
 • Tapetovací nůžky
 • Tapetovací přítlačný váleček
 • Tapetovací spojový váleček konický pro optimální rozložení tlaku na spojích
 • Tapetovací spojový váleček soudkovitý pro optimální rozložení tlaku na spojích
 • Tapetovací váleček - ježek s dřevěným držadlem - optimální pro tapetování stropů
 • Štětka na lepidlo
 • Kbelík a tyčka na promíchání lepidla
 • Tapetovací stůl

Lepidlo pro nanesení tapet

 • Metylan Normal - lepidlo je vhodné pro lepení lehkých tapet, normálních tapet, těžkých tapet, korkových tapet, předklížení stěny. Lepidlo je pro použití připraveno do 20 minut. I přes svoji vysokou přilnavost umožňuje korekce. Postup použití lepidla Metylan Normal: lepidlo se smíchá se studenou vodou. Lepidlo je čiré, pH neutrální, bez hrudek. Pro předklížení stěny - poměr míchání 1:80, 10 litrů vody na jedno balení lepidla, vydatnost balení lepidla na 100 m2 stěny. Pro lepení lehké tapety - poměr míchání 1:70, 8 ¾ litrů vody na jedno balení lepidla, vydatnost balení lepidla na 50 m2 stěny nebo 10 rolí tapet. Pro lepení normální tapety - poměr míchání 1:60, 7 ½ litrů vody na jedno balení lepidla, vydatnost balení lepidla na 40 m2 stěny nebo 8 rolí tapet. Pro lepení těžké tapety - poměr míchání 1:50, 6 ¼ litrů vody na jedno balení lepidla, vydatnost balení lepidla na 30 m2 stěny nebo 6 rolí tapet.

Hmoty pro vyplňování prasklin, děr u stěn, zdí

 • Metylan Easy Crack Filler - jedná se o ihned použitelnou výjimečnou pružnou hmotu, která slouží k vyplňování prasklin a děr. Hmota je vhodná pro vyhlazování a zarovnávání povrchů stěn, modelování, sádrování, ukotvování hmoždinek. Pružná hmota zabezpečí dokonale bezchybné a hladké povrchy bez prasklin. Tuto hmotu můžete nanášet i v silnější vrstvě. Je vhodná, jak pro interiér, tak pro exteriér.
 • Metylan Crack Filler - jedná se o speciální pružnou hmotu, která účinně vyplňuje prasklinky a díry. Hmota je vhodná pro zarovnávání i vyhlazování povrchů stěn, modelování, sádrování, ukotvování hmoždinek. Hmota Vám zabezpečí bezchybné i hladké povrchy, bez případných prasklin. Počet potřebných odměrek pro odstranění lehké tapety, klihové barvy: 4 na 10 l vody. Počet potřebných odměrek pro odstranění těžké tapety: 8 na 10 l vody.

Hmoty pro vyhlazování stěn, zdí

 • Metylan Surface Filler - jedná se o vysoce pružnou stěrkovou hmotu, která se používá pro interiér. Hmota je vhodná pro celoplošné vyhlazování. Stěrková hmota se vyznačuje velmi dobrou přilnavostí, je přetíratelná barvou, nesmršťuje se, vhodná i pod tapety.
 • Metylan Easy Surface Filler - jedná se ihned použitelnou, vysoce pružnou stěrkovou hmotu, která se používá pro interiér. Stěrková hmota je vhodná pro celoplošné vyhlazování. Navíc je déle zpracovatelná, a to až do 3 hodin. Hmota se vyznačuje velmi dobrou přilnavostí, je dokonce přetíratelná barvou, vhodná pod tapety, nesmršťuje se.

Odstraňovače tapet

 • Metylan odstraňovač tapet - díky tomuto odstraňovači tapet, bude odstranění tapet skutečnou hračkou. Odstraňovač je dodáván ve formě koncentrátu, kdy ho zředíte vodou. Uzávěr Vám prakticky poslouží jako odměrka. Použití odstraňovače tapet - naneste zředěný odstraňovač tapet ve vydatné vrstvě pomocí štětce či rozprašovače. Odstraňovač účinkuje zhruba po pěti až patnácti minutách, a to v závislosti na druhu odstraňovaných tapet. Počet potřebných odměrek pro odstranění lehkých tapet, klihových barev: 4 na 10 l vody. Počet potřebných odměrek pro odstranění těžkých tapet: 8 odměrek na 10 l vody.

Penetrace pro úpravu podkladu

 • Penetrace akrylátová - jedná se o koncentrovaný hloubkový penetrační nátěr pro úpravu podkladu. Penetrace zpevňuje podklad, sjednocuje jeho savost, zvětšuje přilnavost následného nátěru. Způsob nanášení penetrace: pomocí válečku, stříkáním nebo pomocí štětky. Penetrace se může pochlubit vysokou přilnavostí, zlepšení přídržnosti následných nátěrů, snížení spotřeby dalších nátěrů. S penetrací je jednoduchá aplikace a její použití je univerzální.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14345 (rodina-finance.cz#20651)


Přidat komentář