Vestavěné spotřebiče - správný výběr

Vestavěné spotřebiče představují nespornou výhodu v domácnosti, na rozdíl od volně stojících spotřebičů. Docílíte celistvého konceptu, jsou energeticky méně náročné, šetří prostorem a v neposlední řadě jsou mnohem bezpečnější pro rodiny s malými dětmi.

Výhody vestavných spotřebičů

 • Vestavěné spotřebiče vypadají celistvěji i designově lépe.
 • Vestavěné spotřebiče jsou energeticky málo náročné.
 • Vestavěné spotřebiče jsou projektovány tak, aby jejich fungování bylo maximálně bezpečné.
 • Vestavěné spotřebiče Vám ušetří v kuchyni místo.
 • Vliv vestavěných spotřebičů v kuchyňské lince významně potlačuje šíření hluku do místnosti.
 • Vestavěné spotřebiče představují mnohem větší bezpečí před malými dětmi, než volně stojící spotřebiče. Ovládací prvky vestavěných spotřebičů jsou totiž většinou mimo dosah dětí.

Vestavné spotřebiče - levně u firmy K-store(www.k-store.cz)

Pokud uvažujete o koupi některého vestavného spotřebiče, velmi velký výběr těchto spotřebičů nabízí za příjemné ceny například internetový obchod www.k-store.cz. Tento sortiment je v nabídce v několika značkách např. Boss a Siemens, Zanussi, AEG, Electrolux. Internetový obchod nabízí některé své zboží v akci se slevou, kde můžete ušetřit až několik tisíc!

Přehled vestavných spotřebičů

 • Vestavné trouby
 • Vestavné varné desky
 • Vestavné odsavače par
 • Vestavné myčky
 • Vestavné lednice
 • Vestavné mrazničky
 • Vestavné chladící skříňky na víno a jiné nápoje
 • Vestavné mikrovlnné trouby
 • Vestavné grily
 • Vestavné fritézy
 • Vestavné kávovary
 • Vestavné pračky
 • Vestavné sušičky
 • Vestavné spotřebiče sety

Vestavné trouby – můžete volit: teplovzdušná trouba k varné desce; multifunkční trouba k varné desce; samostatná teplovzdušná trouba; samostatná multifunkční trouba; set: trouba + varná deska.

Vestavné varné desky – můžete volit mezi druhy: samostatná varná deska s litinovými plotny; samostatná varná deska plynová; samostatná varná deska sklokeramika; varná deska ke sporáku s litinovými plotny; varná deska ke sporáku plynová; varná deska ke sporáku sklokeramika; varná deska ke sporáku s ovládacími panely, varná deska indukční.

Vestavné odsavače par – mohou být: pod kuchyňskou skříňku; vestavné do skříňky; komínové na stěnu; ostrůvkové. Dekorativním vzhledem dodají odsavače par Vaší kuchyni profesionální vzhled.

Vestavné myčky – můžete volit: myčky na nádobí o šířce 45 cm s panelem; myčky na nádobí o šířce 45 cm plně integrované; myčky na nádobí o šířce 60 cm s panelem; myčky na nádobí o šířce 60 cm plně integrované.

Vestavné lednice – můžete volit mezi druhy: vestavná lednice bez mrazáku; vestavná lednice s mrazákem; lednice jednodvéřové; lednice dvoudvéřové s mrazákem nahoře; lednice jednodvéřové s mrazákem; lednice podstavné; lednice podstavné s mrazákem

Vestavné mrazničky – mrazák může být samostatně řešený, nebo v kombinaci s lednicí. Můžete volit: mrazák se šuplíky; mrazák bez šuplíků jen s poličkami

Vestavné mikrovlnné trouby – nenarušují design kuchyně; představují nižší spotřebu energie, méně tuku při vaření aj. Můžete vybírat: mikrovlnné trouby (monofunkční); mikrovlnné trouby s grilem (dvojkombinace); mikrovlnné trouby s grilem a horkým vzduchem (vícekombinace).

Vestavné kávovary – šetří prostorem; nabízí tišší chod; nenarušují design kuchyně.

Vestavné pračky – díky vestavěné pračce budete Vaše domácnost vypadat mnohem útulněji.

Vestavné spotřebiče sety – mohou být ve složení: vestavná trouba + vestavná varná deska + vestavná myčka na nádobí + vestavný odsavač par; vestavná trouba + vestavná varná deska; vestavná trouba + vestavná varná deska + vestavný odsavač par; vestavná pračka + vestavná sušička.

Vybíráme vestavnou lednici

Vycházejte z příslušného prostoru, kam umístíte vestavnou lednici, a také z potřeby užitného objemu s přihlédnutím na počet členů v domácnosti. Mělo by být využito kolem 70% prostoru lednice. Někteří preferují pravidelné nákupy před možností uskladňovat větší množství zásob v lednici. Druhý typ lidí bude mít dozajista nároky na užitný objem lednice nižší. S ohledem na téměř nepřetržitý provoz je důležitým rozlišovacím prvkem také energetická třída. Jejím výběrem můžete dosáhnout značně velké úspory energií. Ta je však ovlivněna také vlivem okolní teploty, jejíž vysoká hodnota se může projevit jako zátěž na spotřebič.

Vybírejte také lednici podle počtu dvířek a také straně, na kterou se mají dvířka otevírat. Většina výrobců již vyrábí lednice s panty na obou stranách, abyste mohli dodatečně zvolit, na kterou stranu se bude lednice otevírat.

Vybírejte lednici také s ohledem na počet kompresorů. Lednice s jedním kompresorem je cenově výhodnější, má také nižší spotřebu. Dva kompresory nabízí praktickou možnost nastavení teploty v mrazící a chladící části zvlášť.

V rámci celé linky musí být lednice vsazena tak, aby spolu dvířka lícovala a současně nic nebránilo jejich plnému otevírání.

Co se týče designu, je dobré volit vhodnou povrchovou úpravu lednice, která bude korespondovat s ostatním vybavením v kuchyni.

Vybíráme vestavnou troubu

Při výběru trouby sledujete její funkce, spotřebu energie, možnosti čištění (samočištění) aj. Trouba by měla mít kvalitní zasklení dvířek i speciální chlazení, aby nedocházelo k poškozování skříňky, ve které bude umístěna.

Kvalitní trouby, které současný trh nabízí, mohou být umístěny hned vedle lednice, kdy její chod neovlivní.

Nejnovější trouby nemají klasické otevírání dvířek, ale do stran, což Vám umožní jednodušší manipulaci při pečení, dušení pokrmů.

Vestavnou troubu neumisťujte příliš vysoko, abyste pohodlně dosáhli na hrnce, ve kterých budete vařit. Do trouby je důležité mít dobrý přístup i výhled.

Vybíráme vestavnou mikrovlnnou troubu

V prvé řadě si řekněte, k jakému účelu bude celá Vaše rodina využívat, zda jen k občasnému ohřevu potravin, nebo častějšímu používání, včetně plnohodnotného vaření, grilování, pečení aj. Vnitřní objem mikrovlnných trub se pohybuje od cca 13 do cca 40 l. Na objemu trouby závisí také velikost průměru talíře. Vnitřek mikrovlnných trub může být nerezový, smaltovaný, lakovaný.

Na závěr, co rozhodně nedávejte do žádné mikrovlnné trouby: alobal, kov, nádoby s kovovým zdobením, vzduchotěsně uzavřené nádoby, jídlo v uzavřených obalech.

Vybíráme vestavnou myčku na nádobí

U myček je důležité zvolit správnou šířku, a to s ohledem na to, kolik budeme požadovat, aby myčka umyla na jeden mycí cyklus sad nádobí. U úzkých myček, které mají šířku do 45 cm, je možné během jednoho mycího cyklu umýt zhruba 8 sad nádobí. U myček, které mají šířku 60 cm, je možné během jednoho mycího cyklu umýt až 14 sad nádobí. A myčky, které mají šířku 90 cm, mohou na jeden mycí cyklus umýt až 16 sad nádobí.

Myčky se také odlišují způsobem sušení. Vedle klasického zde existuje tzv. turbotermické sušení, které díky velké odstředivé síle zajišťuje, že na nádobí nezůstanou fleky či zaschlé stopy kapek.

Některé myčky disponují také funkcí odloženého startu, díky němuž můžete myčku naprogramovat tak, aby se spustila až za 1 až 24 hodin, což oceníte v době čerpání levnějšího nočního proudu.

Proč se vůbec rozhodnout ke koupi myčky na nádobí? Při mytí nádobí pod tekoucí vodou se totiž spotřebuje zhruba až o 60% více vody, než v myčce, a také spotřeba elektrické energie je vyšší od 35 až 60%.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14362 (rodina-finance.cz#20871)


Přidat komentář