Vestavěné skříně - správný výběr

Vestavěné skříně jsou nadmíru praktické, moderního vzhledu a umožňují nepřebernou variabilitu provedení, kdy si je můžete přizpůsobit zcela Vašim potřebám a vkusu. Můžete se stát sami návrhářem Vaší vlastní vestavěné skříně a realizaci poté zadat výrobci.

Vestavěné skříně Vám poskytují možnosti pro uchovávání nejen oblečení či obuvi. Mohou se stát i místem pro uskladnění žehlicího prkna, vysavače, lyží.

Navrhnutí vestavěné skříně

Máte hned několik možností, klasickou čtvrtku, pravítko a tužku, což však představuje nevýhodu při překreslování. Můžete však využít i speciálního programu, máte-li ho v počítači nainstalovaný nebo tzv. online návrhu, který si jednoduše uděláte na internetu a je volně dostupný. Můžete libovolně měnit rozměry, upravovat barvy, vybírat doplňky. Vyberete si také typ vnitřku, materiál vnitřku, materiál dveří.

Stačí jen Váš čas a trocha kreditivy a můžete začít navrhovat Vaši vlastní vestavěnou skříň. S návrhem pak již zajdete za Vámi vybraným výrobcem vestavěných skříní a nezbývá poté, než se těšit na hotovou vestavěnou skříň.

dřevěná vestavěná skříň

Zaměření prostoru pro vestavěnou skříň

Pokud budete chtít více spoléhat na odbornou radu a pomoc při vestavěných skříní, do začátku do konce, oslovte firmu, která zajišťuje také přesné zaměření prostoru, kam následně přijde vestavěná skříň. Dozvíte se informace o možnostech stavby, materiálech, doplňků i ceně.

Komponenty vestavěné skříně

Vnitřní uspořádání skříně záleží zcela na Vás, Vašem vkusu. S jakými nejčastějšími komponenty se můžete setkat ve vestavěných skříní: pevná šatní tyč, sklopná šatní tyč, zásuvka, koš, police, stropní police, lišta na kolej, stojka, bok.

  • Pevná šatní tyč – slouží k věšení oblečení. Ramínko má kolem 50 cm, čemuž musí odpovídat také vnitřní hloubka vestavěné skříně. Je-li hloubka vestavěné skříně menší, je nutné použít tzv. šatní výsuv, na který se jednotlivá ramínka věší kolmo za sebe.
  • Sklopná šatná tyč – slouží pro uložení věcí do prostoru, kam obyčejně nedosáhnete.
  • Zásuvka – jedná se o úložný prostor pro všelijaké věci. Velikost zásuvky není prakticky omezena. K vysouvání zásuvek můžete volit mezi rolničkovými polovýsuvy, nebo plnovýsuvy s plynulým dojezdem.
  • Drátěný koš – slouží, stejně jako zásuvka, k uložení nejrůznějších věcí, většinou drobných.  Jejich nevýhodou je však standardizovaná šířka 40 nebo 50 cm, které musíte přizpůsobit šířku segmentu vestavěné skříně. Výška drátěných košů je 8 nebo 18 cm.
  • Police – představují nejběžnější uložení věcí. Police mohou být jakkoliv hluboké, délka však může být maximálně do 100 cm. Budete-li potřebovat delší police, počítejte také s podpěrou. Police můžete upevnit na pevno, nebo volně na podpěry. Většinou se střídá jedna police pevná a dvě volné, aby byla zajištěna dostatečná tuhost korpusu vestavěné skříně.

merbau interier

Doplňky vestavěných skříní

Doplňků pro vestavěné skříně existuje celá řada. Doplňky Vám pomohou vytvořit přesně takovou vestavěnou skříň, jakou potřebujete. Chce to trochu přemýšlení, jaké a kolik doplňků efektivně využijete.

  • Držák kravat
  • Držák na hadici od vysavače
  • Držák košťat
  • Kalhotovník aj.

Vybíráme materiál na vestavěné skříně

Lamino

Lamino neboli LTD (laminovaná dřevotřísková deska) představuje základní materiál vestavěných skříní. Jsou oblíbené díky dlouhé životnosti a široké nabídce barev a dekorů. Dalšími používanými materiály jsou dýhované desky a lakované desky. Věřte, že budete mít problém si vybrat z nepřeberného množství dekorů i barev lamina.

Lamino se nabízí ve třech cenových kategoriích: A, B, C. Kategorie A představuje základní dřevodekory. Kategorie B představuje méně používané druhy dřevin. Kategorie C zastupuje nejdražší lamina, povětšinou z exotických dřevin a pastelových barev. Lamino se používá na boky, stojky, police i lišty. Lamino zajišťuje dostatečnou pevnost i dlouhou životnost celé vestavěné skříně. ** **

Dýha

Dýhované desky představují další materiál vestavěných skříní. Jsou určeny pro vnitřní vybavení, pro použití v suchém prostředí. Můžete volit mezi deskami: Exclusive, Comfort, Economic. Exclusive se používají na přední pohledové plochy nábytku, korpusy, všude tam, kde jsou vysoké nároky na kvalitu i vzhled zpracování. Comfort jsou univerzální. Používají se ve větších, ale i menších sérií, na korpusy a přední plochy. Economic se používají na korpusy, police, přední plochy. Jejich hlavní předností je atraktivní cena, univerzální vzhled a vysoká možná zátěž.

Děrované desky

Děrované desky slouží k odvětrávání dveří vestavěných skříní. Především jsou vhodné pro botníky. Vybírat můžete z několika typů děrovaných desek.** **

Zrcadla

Zrcadlové výplně jsou vhodné pro vestavěné skříně, které jsou umístěné v menších pokojích, užších předsíní, a to z důvodu, že opticky zvětšují prostor. Zrcadla dodají každé vestavěné skříni originalitu, jedinečnost. Zadní strana zrcadel skříní je povětšinou z důvodu bezpečnosti podlepována fólií, která zamezí zranění v případě rozbití skla. Zvažte zrcadlovou výplň v dětském pokoji, které obývá skutečně malé dítě. Mohlo by totiž dojít snadno k nepříjemnému zranění.

Vybírat můžete například zrcadlo v provedení stříbra, bronzu, grafitu.

interier ložnice

Barevná skla Lacobely

Jedná se o lakovaná neprůhledná a efektní barevná skla, opatřená bezpečnostní fólií, stejně jako u zrcadlových výplní. Tato barevná skla skutečně obzvláštní a dodá moderní vzhled Vaší skříně a celkovému designu pokoje nebo předsíně.

Můžete vybírat z několika barevných provedení.** **

Skleněná výplň Metalac

Jedná se o matnou skleněnou výplň skříňových dveří, které se hodí právě pro dveře vestavěných skříní. Metalac představuje estetické barevné sklo jemného saténového vzhledu s matným povrchem. Metalac je sklo, jehož jedna strana je saténově matovaná a druhá lakovaná.

Rámy dveří

Rámy posuvných skříňových dveří spolu s kolejničkami a kolečky zajišťují správný chod veškerých posuvných dveří. Můžete vybírat z materiálu ocel, hliník, s nejrůznějším barevným designem.** **

Dveřní systémy

Posuvné dveře – minimalizují nároky na potřebný prostor před skříní. Posuvné dveře zaručují velmi tichý chod dveří z vodící kolejnice. Tento dveřní systém je vhodný i pro velké šířky skříní.

Skládací dveře – jsou preferované pro velmi úzké skříně. Umožňují přístup do celého prostoru skříně najednou. Jedná se o ideální řešení rohových prostorů do tvaru L a pro kombinace s podsuvnými či otočnými dveřmi.

Otočné dveře – jsou vhodné do úzkých prostorů skříní, a to v kombinaci s posuvnými či skládacími dveřmi. Tento dveřní systém umožňuje klasické uspořádání dveří při použití stejných typů rámů, a to jako u posuvných dveří.

dřevěné dveře

Výplně dveří

Materiál pro výplň dveří můžete volit od klasických až po velmi luxusní. Vše záleží na Vašem vkusu. Například výplně z exotických dřevin, jako jsou ratan, bambus působí vzdušně i luxusně zároveň.

Výplň dveří Thermopal - jedná se o velmi luxusní deskový materiál s výrazným vysokým leskem. Thermopal se používá jako výplň dveří, a to především na pohledové plochy, vzhledem k tomu, že jde o cenově vyšší záležitost.

Výplň dveří z přírodních materiálů - ratan a bambus jako přírodní materiály se používají jako výplň dveří. Vybírat můžete z několika barevných provedení, tak aby vše celkově ladilo.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14363 (rodina-finance.cz#20873)


Přidat komentář