Vánoční textilie - výběr

Blíží se vánoční období a my přemýšlíme jak vyzdobit náš domov do nádherné atmosféry těchto dnů. Toho se dá docílit i jednoduchými textiliemi, s různě vánočně laděnými motivy. Prakticky se jimi dá vyzdobit celý interiér.

Můžete si jimi vyzdobit svůj domov od koupelny až po ložnici. V dnešní době je na trhu spoustu možností a barev. Nejznámějšími jsou barvy červená a zelená. Proto proč si některé z nich nepřipomenout? Tak třeba takové:

Vánoční ubrusy

Vánoční ubrusy neodmyslitelně patří k vánoční atmosféře. Snad nikdo z nás si neumí představit vánoční tabuli bez ubrusu. Nejkrásnější jsou ve vyšívané formě s použitím zlatých nití. Ale i v tištěné, jsou také velmi pěkné. Můžeme si je dát na stůl, ale i malé stolečky. Jsou různých velikostí a druhů. Jako jsou čtverce, obdélníky, kulaté a oválné. Na trhu jsou také ubrusy z polyesteru.


Vánoční prostírání

Prostírání s vánočními motivy se dá na našem trhu koupit snad úplně ve všech variantách. Jsou krásně vyšívané i obšívané. Je to smyslná dekorace na váš stůl a také velmi praktická při utírání. Prostírání neodmyslitelně také patří na vánoční tabuli.

Vánoční záclony

V dřívějších dobách se vánoční záclony dávaly do oken pouze v obchodech. Ale dnešní trend dospěl k tomu, že si je lidé začali dávat do oken také. Jsou na nich většinou malé hvězdičky vyšité v stříbrné, bílé, ale také zlaté barvě. Když si večer rozsvítíte nebo dáte na zem za záclonu zlaté svítící větvičky tak dosáhnete nádherného efektu. Pokud si je koupíte s bílými hvězdičkami, tak je můžete mít pověšené celé zimní období.

Vánoční polštářky

Jedna z neopomenutelných součástí domova. Mohou být na sedačce, posteli či křesle. Proč je tedy nemít s vánočními motivy? Většinou bývají dekorované různými ilustracemi. Ty mohou vypadat jako svícny, vánoční stromečky, věnce, sněhuláci či komety a hvězdy. Neboli vším co k vánocům patří. Pro vaše větší pohodlí se většinou prodávají ze dvou materiálů a to saténu a damašku. Základní barvy většinou bývají tmavě červená, tmavě zelená a bílá.

Vánoční závěsy

Také závěsy byly dříve doménou všech výloh v obchodech. Na naše okna se dostávaly až postupem času. U nás se prodávají většinou ve všech možných barvách. Jako motivy na nich bývají větvičky, hvězdičky, ale také mnoho dalších motivů vánoc. Jsou to jemné malinké motivy, které jsou vyšívané.

Vánoční povlečení

Chcete vidět rozzářené dětská očka, které se budou těšit do postýlky? Kupte jim povlečení s krásnými motivy vánoc a pohádkovými postavičkami. Třeba takový krteček jak nese stromeček, dáreček nebo krteček se svou kamarádkou, myškou jak táhnou dárky na saních a spoustu dalších motivů. Děti vám potom budou za takovéto povlečení jistě hodně vděční.

Vánoční přehozy

Také přehozy přes postele s  vánoční tématikou, jsou milým doplňkem vánoc. Většinou jsou sešívané z různých kousků. Nejen, že jsou pěkné jako přehoz přes postel, ale také je můžete využít při sledování televize. Krásně vás zahřejí.

Vánoční zástěry

Proč si nenavodit vánoční atmosféru i v kuchyni, když připravujete vánoční večeři? Pro tento případ se také vyrábějí zástěry s vánočními motivy. Mohou být vhodné jak pro muže, ženy tak děti, které chtějí pomáhat v kuchyni. Zástěry mohou mít nespočet vánočních motivů. Od jednoduchých sněhových vloček po umělecká díla. Většinou se vyrábějí z materiálů, které jdou lehce vyprat či vyčistit.

Vánoční chňapky a utěrky

Při pečení vánočního cukroví je většinou velká šance na spálení rukou, když nepoužijeme něco na jejich ochranu. A tím něco, byly myšleny příjemné vánoční chňapky. Silně vycpané nebo ze silné vrstvy látky, aby byly vaše ručky v bezpečí v jakékoliv situaci.  Ale také utěrky s vánočními motivy patří do naší kuchyně.

Vánoční ponožky

Tento vánoční zvyk byl přejat z Ameriky, kde si dávali děti nad krb ponožky a doufali, že jim do nich Santa Claus přinese nějaký menší dárek či sladkost. U nás je tento zvyk také docela rozšířen a s ním i výběr ponožek. Můžete si vybrat krásnou červenou ponožku s bílým vrškem, připomínající přesně ty, jaké nosí Santa. Pokud ovšem chcete zůstat u českých vánoc a tento zvyk se vám i přes to líbí, můžete si pořídit ponožky s různými dekoracemi všeho, co k tradičním vánocům patří.

Vánoční pytle

Další zvyk odkazující na Santa Clause, který se velmi ujal v České Republice. Důvody mohou být ale různé. Například velké množství dárků se lépe přenáší a děti už předem vědí, co je čeká: „ dárky“. Už pouhý pytel v nich dokáže vyvolat radost. Často se vyrábějí z bavlny. Nejběžnější barva, ve které jdou tyto pytle možné sehnat, bývá červená. Mohou být i s různými vyšívanými vzory, jako například vánoční stromek, dárky či Santa Claus.

Vánoční tašky

Často si lámeme chlapu, jak krásně zabalit naše dárky. Jedním z řešení jsou také tašky, které si můžete buď koupit, nebo samy ušít. Dáreček uložený v tašce, která dodává vánoční atmosféru, je k nezaplacení. Neroztrhá se tak jako papírové taštičky a vydrží vám i spoustu let. Je to velmi praktická pomůcka.

Vánoční ručníky

Ručník je věc, kterou má doma každý. A když už jsme u té dekorace ve vánočním stylu, proč nekoupit pár ručníků. Tyto froté ručníky bývají většinou úplně stejné jako normální, ale ozdoby dávají jistou příjemnou atmosféru. Na ručníkách bývá opravdu hodně motivů. Často to můžou být jenom vločky po okrajích, či svíčky. Někdy to ovšem může být třeba již tolikrát zmiňovaný Santa Claus. Díky dnešní technice je možné na ručníky umístit téměř vše na co si jen vzpomeneme.

Potahy na WC

Ano i tady si můžete zpříjemnit vánoční atmosféru různými potahy. Takový potah na desku, nebo podložku s vánočními motivy, jsou úžasnou, dalo by se říci textilní dekorací. Mohou být vyrobeny z froté nebo bavlny. Ovšem materiálů je mnohem více.

Vánoční dekorace z textilu

Vánočních dekorací je spoustu počínající od dřevěných, umělých a mnoho dalších až po textilní. Třeba taková hvězda je velmi praktická jako prostírání, dečku nebo jen jako dekoraci. Také andělíčci nebo stromečky z látky jsou nádherné ozdoby na stromeček.

Vánoce jsou svátky, které nám připomínají tradice a teplo domova společně s rodinou pohodou. U štědrovečerní večeře se většinou schází celá rodina a povídá si o všem dobrém i špatném co se událo za celý rok. Nejlepší vánoční atmosféru dokážou naladit nejlépe různé dekorace z textilu. Jen si představte, jak máte celý dům krásně sladěný do jedné barvy a motivů. Takovouto nádhernou atmosféru si můžete dopřát pouze jednou do roka. Tak proč toho tedy nevyužít.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14468 (rodina-finance.cz#22024)


Diskuze a zkušenosti

verunka | 08.11.2016 17:35
moc hezké

verunka | 08.11.2016 17:36
moc hezké


Přidat komentář