Stěhovací firmy, profesionálně a rychle Olomouc

Čeká Vás stěhování a s tím spojený stres a námaha? Poradíme Vám, jak se stresu i námaze vyhnout a zvládnout tuto nepopulární záležitost s přehledem a bez zbytečného nervování. Sestavte si plán - stěhovací plán!

Stěhování po celé ČR i do zahraničí - maxitaxi-latal.cz

MAXI TAXI LÁTAL
Nebaví Vás stěhování a nemáte proto ani vhodný dopravní prostředek firma maxitaxi-latal.cz  Vám nabízí kompletní servis v oblasti stěhování po celé České republice. Pro bližší informace o stěhování v Olomouci zde  www.maxitax-latal.cz
Stěhovací firma Olomouc
Společnost MAXI TAXI LÁTAL působí na českém a slovenském trhu již od roku 2000.  Vznikla jako regionální společnost zabývající se autodopravou a stěhováním a postupně se z ní stala moderní dynamická společnost, která se úspěšně etabluje na evropském trhu. Komplexností, kvalitou a profesionalitou svých služeb si společnost MAXI TAXI LÁTAL získala přízeň a důvěru mnoha nadnárodních komerčních institucí. Rovněž se může pyšnit nejedním vyhraným výběrovým řízením právě na služby týkající se logistiky, stěhování a přepravy.
MAXI TAXI LÁTAL nabízí přepravu – stěhování v nejvyšší kvalitě, rychlosti a bezpečnosti. Pomáhá svým klientům s přemisťováním široké škály věcí – od cenných obrazů či miniaturních historických předmětů přes objemná těžká břemena, trezory či lékařské přístroje mnohamilionové hodnoty.
Adresa : Novosadský dvůr 8, Olomouc
Tel: 604 77 24 53
## Stěhovací firmy

Čeká Vás stěhování? Podle toho kdo a kam se stěhuje, se dají využít stěhovací služby. Stěhuje-li se dcera od rodičů, pravděpodobně nebude mít ještě tolik věcí, aby tento úkol nezvládla svépomocí. Stěhuje-li se však rodina, která již nějaký ten rok obývala jiný byt, pak je to úkol nezávidění hodný a lepší je si na to objednat profesionály.

Každá stěhovací firma má své praktiky, ale v zásadě Vám všechny poradí stejné kroky k tomu, aby se stěhovací proces zvládl rychle a bez zbytečných ztrát a nervů. Pojďme si sepsat plán akce.

Jak vnímají stěhování děti?

Znám jeden příběh ze života, kdy děvčátko asi 10 leté nebylo svými rodiči dostatečně připraveno na stěhování. Pouze jeden den před tím mu jeho rodiče sdělili, že druhý den odjíždějí do naprosto jiného města, kraje a tím se mu zhroutil celý svět. Tohle děvče vyřešilo situaci po svém. V nastalém zmatku prostě utelko z domova a rodičům tak zkomplikovalo několik nadcházejících hodin.

Ale ruku na srdce – kdo nesl hlavní vinu na tomto incidentu? Děti jsou odkázány na podporu dospělých a vytržení ze známého prostředí, ztrátu kamarádů, školy a všeho co důvěrně znají chápou jako velký a neoprávněný zásah do svého života.

Citlivý a systematický přístup při stěhování

Děti však jsou také jak známo přístupné novým věcem a jejich zvídavost mohou rodiče využít k postupnému seznamování s novým náhledem společného „nového“ života.

 • Zapojte své děti do plánů a příprav
 • Vezměte je na cestu do nového bydliště
 • Vysvětlit jim důvody stěhování
 • Odpovídat na jejich otázky, přihlížejte k jejich návrhům
 • Ukažte jim jejich nový dětský pokoj
 • Společně prozkoumejte okolí – kde jsou hřiště, bazén, mateřská školka nebo škola
 • Pro velké nebo malé děti, ale třeba i pro dospělé uspořádejte velkou party na rozloučenou, aby na ni nikdo tak rychle nezapomněl!
 • Povídejte si s dětmi o charitě a zda by nechtěli některé ze svých hraček darovat dětem, které nemají tolik štěstí, zároveň společně můžete vytřídit i malé oblečení nebo věci do školy, které již Vaše děti nebudou potřebovat a odvést je do nejbližší dobročinné organizace.
 • Pro stěhování dětí školou povinných je nejvhodnější období prázdnin, kdy nemusí být na začátku školy jediní, kdo přijde nový a na začátku se jim bude také lépe zapojovat do kolektivu, než-li do zaběhnutého režimu.
 • V novém bydlišti dovolte dětem návštěvy vrstevníků – čímž se nejrychleji seznámíte s novými přáteli svých potomků.
 • Zapojte dítě do nějakého nového kroužku, který ve starém bydlišti nemělo možnost navštěvovat – tím získá nové obzory.

Teenageři jsou zejména v pubertě velmi fixováni na okruh svých přátel a nesnadněji se zapojují do party nových kamarádů. K tomu mohou přistoupit i potíže ve škole a v důsledku toho vznikat nejrůznější problémy. Buďte tolerantní a pokud situaci sami nezvládáte obraťte se na psychologa, který Vám podá neocenitelné rady jak postupovat dále.

Stěhovací plán při stěhování

 1. Jako první si stanovíme datum stěhování a objednáme stěhovací službu
 2. Zařídíme si dovolenou a najmeme pomocníky, pozveme rodinné příslušníky nebo kamarády
 3. Vypovíme starou nájemní smlouvu, odhlásíme elektřinu, vodu, plyn, telefonní přípojku, kabelovou televizi apod.
 4. Dále v místě bydliště odhlásíme děti ze školy nebo ze školy a školního stravování
 5. Sepíšeme si seznam věcí, které budeme stěhovat a kterých se chceme jednou pro vždy zbavit (je to jedinečná příležitost k oproštění se od harampádí lety nastřádaného).
 6. Dále si změříme v novém bydlišti všechny dveře, výtah, vchod přední a pokud je tak i zadní
 7. (aby jsme měli jistotu, že přepravované věci projdou těmito prostory – klavír, velká skříň...).
 8. Nezapomeneme ani na půdní prostory, sklep a zahradu, chatku nebo garáž.
 9. Dalším důležitým bodem je zkontrolovat stávající pojistné smlouvy jako je pojistka na byt nebo dům, parkovací místa před domem, pronajatá garáž...
 10. Připravit si věci potřebné ke stěhování - bublinkové fólie, krabice, hedvábný papír na nádobí nebo noviny. najmout nákladní automobil, znovu si nechat potvrdit dohodnuté termíny, dát dohromady bednu s nářadím, zkontrolovat oprávnění k nastěhování/ trvalé příkazy atd., zkontrolovat domácí lékárničku, popřípadě ji doplnit, zajistit pro děti paní na hlídání, místo pro domácí zvířata, sbalit nepotřebné věci (zbytečné zlikvidovat), spotřebovat zásoby potravin
 11. Předem rozmrazit ledničku, mrazničku, vyšroubovat antény
 12. Pro děti a domácí mazlíčky – sehnat hlídání
 13. V novém bytě předem připravit schéma kam mají zaměstnanci stěhovací firmy umisťovat který nábytek nebo krabice, aby jste jim i sami sobě ušetřili co nejvíce práce.
 14. V novém bytě by jste také měli instalovat světlo. S tím je samozřejmě opět spojeno absolvování kolečka přihlašování – voda, elektřina a plyn – sepsání nových smluv.
 15. V den D – mít připraveny peníze v hotovosti, nějaké potraviny, důležitá telefonní čísla, aktovku s cennostmi a doklady, léky a klíče od nového bydliště!!!

V některých firmách je standardní postup, že zástupce stěhovací firmy navštíví Váš byt předem projdete společně detaily.

Příprava nábytku a věcí do krabic při stěhování

Odborníci z řad profesionálních stěhovacích firem tvrdí, že speciální kartony mají čtyři přednosti

 1. Kartony mají jednotnou velikost
 2. Dají se skládat na sebe, to je výhodné pro nákladní auta.
 3. Dají se zatěžovat, což je rovněž dobré, nemůže se tak nic zničit.
 4. Správné nošení nábytku
 5. Po stěhování se mohou opět odvést nebo prodat

Kromě kartonů je vždy ještě zapotřebí určité množství balicího papíru pro zabalení - pro tento účel nejsou naprosto vhodné noviny, tiskařská čerň všechno zabarví. Vhodnější je použít při stěhování hedvábný papír a bublinkovou fólii. Vypočítat potřebné množství kartónů = základní pravidlo se doporučuje naplánovat na čtvereční metr obytné plochy jeden karton, při stěhování raději počítejte velkoryseji a mějte o pár kartonů v rezervě navíc.

Jaký je postup balení při stěhování?

Opačný než-li většina lidí předpokládá. Nejdříve balte věci, které nebudete hned potřebovat. Tak můžete začít balit v předstihu a v krabicích mít již věci z půdy, garáže, v létě – zimní ošacení a výbavu a v zimě naopak. Ložní prádlo, dekorační látky, záclony... Pak se pustíte do nádobí a porcelánu, skla a všeho ostatního. Naposledy zabalte věci, které potřebujete těsně před stěhováním a v den stěhování.

Maximální váha jednotlivých kartónů nesmí přesáhnout 30 kg. Kartony sice nesmí být těžké, ale pokud chceme do jednoho kartonu dát jen lampu – musíme ji zabezpečit proti posuvu uvnitř aby v krabici necestovala a tím se nerozbila.

Další neméně důležitá nutnost je kartony popsat! Musí na nich stát co je uvnitř a kde mají být jednotlivé kartony v novém bytě uloženy. Křehké věci balíme do bublinkových fólií, obrazy do dek,

Rady na závěr při stěhování – rady pro zdraví

Profesionálové se řídí několika základními pravidly, které mohou pomoci uchránit zdraví i Vám!

 • Při stěhování nezvedejte z podlahy těžké kusy nábytku s rovnýma nohama a ohnutými zády; nohy přisuňte co nejblíže k zátěži a při zvedání zátěže po dřepněte. Nadzvedávání provádějte z kolen. Také při spouštění zátěže po dřepněte
 • Zátěž zvedejte plynule, nikoli trhavě.
 • Při zvedání a přenášení neprotáčejte páteř a nehrbte se
 • Zátěž přenášejte vždy těsně u těla a tělo neodklánějte na opačnou stranu
 • Vyhýbejte se jednostranným zátěžím a váhu rozložte pokud možno na obě paže.
 • Těžké náklady podle možností rozdělte nebo zvedejte pouze s další osobou.
 • Neskladné předměty přenášejte raději ve dvou a podle možnosti použijte pomocné prostředky k přenášení jako jsou popruhy, nosné svorky, ruční magnety, přísavná přenosná madla atd.
 • Zátěž ukládejte plynule s rovnými zády - se skrčenýma nohama, zabraňte trhavým pohybům těsně před uložením.
 • Při větších vzdálenostech používejte pomocné přepravní prostředky jako ruční káry nebo rudly.

**Přečtěte si nový článek v Českém magazínu o stěhovací firmě v Olomouci, zde.
**

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14482 (rodina-finance.cz#22224)


Přidat komentář