Spánek v saténu, povlečení, pyžama, župany

Spánek v saténu, to je ten pravý požitek plný luxusu, pohodlí a relaxace. A není to pouze saténové ložní povlečení, ale je zde možnost i saténového pyžama, županu či košilky.

Spát chodíme všichni. Někdo spí nahý, někomu stačí bavlněné pyžamo a někteří z nás si potrpí na spánek v pyžamu saténovém a navíc na saténovém povlečení.

Co je to satén?

Satén je látka, která je tkaná v atlasové vazbě. Na lícní straně má vysoký lesk a převažují zde osnovní nitě. Vyrábí se převážně s přízí z nekonečných vláken, která jsou vytvořena z přírodního hedvábí, viskózy, polyesteru a polyamidu.

Saténové povlečení

Saténové povlečení je velmi oblíbené, a to zejména proto, že v létě chladí a zimě hřeje. Oblíbenější je tzv. bavlněný satén **. Ten není tak** lesklý , neklouže ** a oproti saténu z polyesteru se tolik** nezadrhává **. Polyesterový satén také** silně elektrizuje **, což není moc příjemné.**

Povlečení z bavlněného saténu je velmi vhodné na celoroční používání. Tento druh povlečení je velmi heboučký a jemný na omak. A má tu vzácnou výhodu, že v létě chladí a zimě hřeje. Oproti tomu satén polyesterový pouze chladí.

Mezi povlečení můžeme započítat také prostěradla z bavlněného saténu. Tento druh prostěradel je sice trochu dražší, ale na druhou stranu to za pocit pohodlného spánku stojí.

Saténové povlečení je velmi krásné a luxusní a díky těmto přednostem je jeho zapínání vyřešeno umělohmotnými zipy, ale výjimkou nejsou ani kvalitnější knoflíky, které jsou většinou perleťové. Rozměry klasického saténového povlečení: povlečení přikrývky 140x200 cm a povlečení polštáře 70x90 cm. Máte-li doma dvoj deku rozměru 240x200 cm, můžete si koupit také povlečení na tento rozměr ze saténu.

Saténové povlečení pro děti

Děti milují krásné povlečení. Úplně nejvíce se jim zavděčíte povlečením, které bude ušito s bavlněného saténu a bude na něm vyobrazen jejich oblíbený pohádkový hrdina či hrdinka. Pro děti bychom měli chtít to nejlepší, a proto bychom jim měli pořizovat povlečení kvalitní. Tím je kromě bavlny a flanelu především povlečení z kvalitního bavlněného saténu.

Saténové povlečení můžete pořídit také svým miminkům do postýlky a to se potom jedná o rozměry povlečení přikrývky 90×140 cm a povlečení polštáře 40×55 cm.

Saténové pyžamo

Saténová pyžama jsou velmi luxusní záležitostí. Ženy dávají přednost saténovým košilkám, které vypadají velmi elegantně a mají nádech erotiky. Ze saténu se však nešijí pouze košilky, ale také dvoudílná pyžama, a to jak pro ženy, tak děti. Muži saténová pyžama nenosí, ti dávají přednost pyžamům z čisté bavlny.

Luxusní saténové košilky jsou velmi pohodlné a svůdné a to také proto, že mohou být doplněny luxusní krajkou. Součástí těchto saténových košilek jsou většinou také saténové župánky, které nám dávají pocit pravého luxusu a vypadají velmi dráždivě. Saténová pyžámka mohou mít mnoho podob.

Satén jako dekorace?

Ano, mnoho z nás si pořizuje saténové přehozy na postel a polštáře, abychom si tímto zkrášlili naši postel. Vypadá krásně, když máte postel ustlanou a na ní pouze saténový přehoz s polštářem. Je to elegantní a má to jakýsi nádech svůdnosti.

Proč používat právě satén?

Satén, ať jej používáme jako pyžamo, prostěradlo či povlečení, nebo pouze jako dekoraci pro naši postel, je velmi pohodlný. Satén je také materiál, který se zcela přizpůsobí teplotě Vašeho těla a tím na něj následně reaguje. Je schopný reagovat tak, že Vás v létě ochladí a v zimě zahřeje.

Satén Vám usnadní práci a starosti, neboť polyesterové saténové povlečení nemusíte žehlit. Pokud máte povlečení z bavlněného saténu, žehlí se pouze zlehka.

Barvy saténového povlečení

Saténové povlečení a také jiné výrobky z tohoto materiálu jsou velmi pestré, neboť satén lze velmi dobře barvit. Saténové povlečení vyniká pestrými barvami a kvalitními vzory. Proto si v nabídce barevných vzorů může svůj oblíbený najít každý. Díky tomu, že lze pořídit satén v jakékoli barvě, hodí se do jakéhokoli interiéru.

Jaké jsou další výrobky ze saténu?

  • Trenýrky
  • Halenky
  • Šaty
  • Kravaty

Satén a jeho údržba - praní, žehlení

Starost o satén mít nemusíte. Pereme jej nejlépe na 40°C a pokud možno příliš neždímáme. Když máme vypráno a usušeno, tak jen zbývá vyžehlit. Satén žehlíme pouze bavlněný a to ne na příliš horký stupeň. Co se týče polyesterového saténu, tak bychom jej neměli žehlit vůbec. Abychom si ulehčili úpravu saténového povlečení, můžeme si pořídit prací prášek, který má v sobě látky, díky nimž se nám povlečení lépe žehlí.

Pokud se Vám stane, že si na saténu uděláte jakoukoliv skvrnu, je potřeba jej ihned vyčistit. Nejlépe to uděláte tak, že jej v ruce jemně vyperete pracím práškem a poté vyperete na 30°C v pračce. Do praní můžete přidat také tekutý čistič na skvrny.

Cena saténového povlečení

Satén je díky své pořizovací ceně dostupný všem. Cena saténového povlečení je zhruba shodná s jakýmkoli jiným druhem povlečení. Cena dvoudílného saténového povlečení může být od 950,-Kč. Můžete si však koupit saténové povlečení levnější i dražší. Vše záleží na tom, kde povlečení kupujete a nenarazíte-li například na akční nabídku.

Kde pořídit saténové povlečení a oblečení?

Věci ze saténu můžete pořídit v každém kamenném obchodě. Levněji jej však pořídíte na internetu. A to zejména proto, že internet je místo s velkou konkurencí. Proto se zde prodejci snaží své zákazníky nalákat na co nejnižší ceny, popřípadě na akce. Většinou jsou to slevy a akce typu 1+1, kdy máte druhé povlečení zdarma. A kdo z nás by si v tomto případě nevybral? Výhodou je také to, že když si kupujete zboží přes internet, dovezou Vám jej domů a vy si vybíráte z tepla svého gauče a v klidu.

Jaký je spánek v saténovém povlečení a pyžamu?

Satén je něco, co má každý z nás spojeno s luxusem a přepychem. Přitom je to docela obyčejná látka, kterou si díky malé pořizovací ceně může dovolit každý. Satén je velmi příjemný materiál a to hlavně, když si jej pořídíte jako ložní povlečení. Spánek v saténu a to hlavně tom bavlněném je úžasný zážitek. Satén je navíc velmi vhodný pro alergiky.

Spánek v saténu čítá jak povlečení, tak prostěradlo, pyžama či župany. Můžete namítnout, že župan není na spaní. Je však nedílnou součástí pyžama, pokud je vám chladno.

Pokud ještě saténové ložní povlečení doma nemáte, nahlédněte do obchodů s tímto zbožím. Následně si vychutnejte ten okamžik hebkosti, krásy luxusu a pohodlí, neboť o tom saténové povlečení je.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14515 (rodina-finance.cz#22629)


Přidat komentář