Rodinný dům na klíč - Zlín a okolí

Kdo z Vás by se nechtěl nastěhovat do nového rodinného domu bez starostí, které plynou s výstavbou klasickým způsobem, se sháněním řemeslníků, a který je navíc postaven dle Vašich představ? Všechno tohle splňuje rodinný dům postavený tzv. na klíč.

Pro některé lidi je práce na staveništi přímo koníčkem, navíc, pokud jde o stavbu jejich vlastního domu. Pro další část lidí, kterých je podstatně víc než těch, které práce na stavbě baví, je práce na domku namáhavá, mají s ní starosti, neví co dřív, kde shánět řemeslníky, na koho se obrátit o pomoc při různých problémech, kde sehnat kvalitní, ale nepředražený materiál a kde vzít čas na stavbu, když musí chodit každý den do práce. A právě pro ně je tu skvělá možnost a to: nechat si postavit krásný rodinný dům na klíč. Takže pokud ještě váháte, jestli si dům postavit sám nebo do stavení pustit firmu, která Vám Váš vysněný dům postaví přesně dle Vašich představ a požadavků, nabízíme Vám pár informací, které Vám jistě pomůžou se lépe rozhodnout.

Výhody výstavby rodinného domu na klíč

První a velmi podstatnou výhodou stavby rodinného domu na klíč je to, že zcela jistě ušetříte čas. To je k nezaplacení. Představte si, že od pondělí do pátku chodíte do zaměstnání a o víkendech, kdy byste nejraději odpočívali doma, nebo jezdili s rodinou na výlety, budete postupně stavět Váš vysněný rodinný dům. Jak dlouho může potom taková stavba trvat a jak dlouho, kolik měsíců, nebo spíše let, Vás to bude bavit? Navíc byste se jistě už rádi viděli užívat si pohody a klidu ve Vašem novém domě. Tak proč to takto oddalovat? Další výhodou je, že Vám odpadnou veškeré možné starosti, které stavba rodinného domu přináší. Těmi jsou např. zajišťování všech možných povolení spojených se stavbou, jako jsou výměra pozemku, přivedení sítí na pozemek, projekt stavby, posudky, schválení, a v neposlední řadě organizace stavebních prací.

Tyto všechny ne moc příjemné věci za Vás zajistí firma, aby všechno klapalo a odsýpalo, jak má. Vy byste se jen chodili dívat, zda stavba pokračuje dle plánu, zda pracovníci pracují, jak mají a jestli už se stavba blíží ke zdárnému konci. No není to příjemná představa? Další výhodou stavby rodinného domu na klíč je ta, že veškeré stavební práce organizuje jeden dodavatel. Proto pro něj není problém do poslední koruny propočítat, kolik materiálu spotřebuje, jak přesně dlouho práce potrvá a na kolik Vás výstavba rodinného domu přijde, než když se na staveništi pohybuje celá řada řemeslnických firem a Vy nakonec ani nemáte přehled o tom, která firma co právě dělá. Tím, že má stavbu na starosti pouze jedna stavební společnost, která si přesně a důkladně propočítá, kolik jakého materiálu spotřebuje, nedochází tím k zbytečnému znehodnocení materiálu např. tím, že je dlouho skladován, protože ho není zrovna potřeba nebo nedojde k tomu, že by nebyl zpracován všechen materiál.

Také díky tomu, že pod vedením jediného šéfa na sebe práce plynule navazují, zkrátí se celková doba výstavby Vašeho rodinného domu. A co je snad nejdůležitější? Za kvalitu postaveného domu bude ručit pouze jedna jediná firma!! Je proto pouze a jen v jejím zájmu, aby byl dům postaven co nejkvalitněji, neboť zde není možnost svalovat vinu na někoho jiného.

Co je dobré vědět o stavbě na klíč

Pokud jste se přece jen rozhodli pro stavbu domu na klíč s profesionální firmou, měli byste vědět, že Vát taková výstavba vyjde obvykle o něco dráž, než když si stavbu budete stavit sami svépomocí. Se stavbou domu na klíč Vám však odpadnou všechny starosti, které jsou se stavbou rodinného domu spojené, a že jich není málo.

Než smlouvu se stavební firmou podepíšete, je nutné vědět, jaká je předběžná kalkulace celkové výstavby rodinného domu, jak dlouho bude stavba trvat, respektive jaké je datum dokončení stavby a jaké práce přesně se budou na Vaší stavbě provádět. Je nutné se také firmy pozeptat, jak se budou řešit případné časové prodlevy a také případné škody, které budou stavením způsobeny, pokud tedy nějaké budou. Rovněž byste měli zjistit, jaká je záruční doba na provedené práce.

Měli byste se také zajímat o to, jaký materiál firma používá, kde jej nakupuje, za jaké finanční částky jej nakupuje, ať máte ve svém domě takovou kvalitu, jakou požadujete. Jestli má firma k dispozici katalog dodavatelů, chtějte ho vidět.

Výkopové práce

Pokud se chystáte u Vašeho domu kopat přípojky, výkopy pro kabely, vodu, kanalizace, plynové potrubí, základy plotů, jímky, bazény, nebo srovnat pozemek, vykopat základy staveb, rozvody inženýrských sítí, obraťte se na firmu, která provádí výkopové práce. Samozřejmě si můžete výše vyjmenované práce vykopat sami, ručně, nebo za pomocí kamarádů, ale proč se trápit několik dnů nebo týdnů, když firma zabývající se touto činností má uvedené práce za krátkou dobu a kvalitně. Výkopové práce dále zahrnují např. izolace základů rodinných domů, výkopové práce pro jezírka a čističky odpadních vod, terénní úpravy, a vůbec jakékoliv výkopové a zemní práce podle Vašeho požadavku.

Kdo může využít výkopové práce

Výkopové práce využívají jak jednotlivci, kterými jsou převážně majitelé rodinných domů, tak obce k provedení různých prací, jako např. kanalizace, stavební firmy a jiné společnosti.

Kontejnerová doprava

Kontejnerová doprava nabízí zpravidla odvoz jakéhokoliv stavebního materiálu, odvoz sutě, odvoz a dopravu zeminy. Rovněž doprava písku a štěrku nebývá u většiny kontejnerových doprav sebemenší problém. Odvoz a dovoz probíhá díky stavebním kontejnerům, které jsou k tomuto určeny. Existují kontejnery různých typů. Některé jsou vhodně zejména pro odvoz stavebních sutí a zeminy a své uplatnění nalézají především při demolicích a zemních pracích, jiné zase díky svému obsahu a nosnosti slouží pro odvoz nejrůznějších druhů odpadů, jako jsou komunální a živnostenské.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14572 (rodina-finance.cz#23075)


Přidat komentář