Rodinný dům na klíč - Rokycany a okolí

Když už stojíte před možností postavit si vlastní dům, tak si můžete uvědomit, že nevíte co všechno zajistit, abyste měli z nového obydlí radost a abyste nic nepodcenili. Zvolte dům na klíč. Poradíme vám jak na to.

Veškeré** stavební práce**, které poskytují příslušné firmy jsou dnes velmi bohatě rozvinuty, proto laik občas neví, co by si měl zvolit a co už je třeba zbytečné. Než tedy oslovíte danou firmu, tak si ujasněte, co byste alespoň v základu chtěli a pak se od toho mohou odvíjet vaše požadavky. Samozřejmě, že laik nemůže vědět, že třeba v určité zóně, kde je měkčí podloží, je zapotřebí navíc užít i jiné materiály, aby se zajistila pevnost a bytelnost povrchu. S těmito pracemi už vám pomůže odborník, ale měli byste mu alespoň nastínit, co chcete. Jinak se nemusíte o nic starat. Stačí, když si s firmou sednete nad návrhem, domluvíte si podmínky, a pak jen můžete čekat, až vám vše zrealizuje. Tomu se říká stavba rodinného domu na klíč.

Rodinný dům na klíč

Už jsme nadnesli, co se skrývá pod pojmem rodinný dům na klíč. I když je tento výraz všeobecně znám, tak spousta lidí neví, co si pod ním má představit. V podstatě se jedná o zajištění veškerých úkonů kolem stavby, kdy se klient nemusí o nic starat, jen se na počátku dohodnou podmínky. Pro lepší představu si ale stavbu trošku více rozfázujeme.

Projekt

Jako první aktivita je nejpříhodnější zhotovení návrhu neboli projektu. Tento dokument je shrnutím dohody mezi projektantem a klientem. Budoucí stavba se přiblíží pomocí místopisného umístění, zapíše se zde, jak bude probíhat realizace, z jakých materiálů se objekt zhotoví, kudy všude povedou důležité rozvody, zajistí se zabezpečení domu, a také je v projektu bohatá obrazová dokumentace, jež vizuálně přiblíží budoucí dům. Projekt je pak důležitý nejen jako podklad pro stavebníky, ale také podle nich projektant může kontrolovat postup prací, pokud má autorský dozor na stavbě. Stejně tak ale projekt potřebujete k vydání různých povolení, protože na návrhu úřady vidí, o jakou stavbu se bude jednat a zda nebude nějak nevhodná. Návrh je též vhodné uschovat do budoucna, aby měl každý majitel stavby povědomí o tom, jak je stavba koncipována.

Povolení a dokumenty

Již jsme zmínili, že projekt slouží k vydání různých povolení. Těch může být řada, záleží dle typu stavby a také lokality, kde se bude nacházet. Základem je stavební povolení, jež vám poskytne stavební úřad. Jestli se nacházíte v památkové zóně, tak si pečlivě zjistěte, v jakém pásmu se nacházíte a co vše je zapotřebí. Jakmile byste něco opomenuli, tak pokuty jsou dost vysoké. Musíte tak mít nejen povolení, ale splňovat i požadovaná kritéria jako je například zachování rázu podoby staveb, mít symetricky stejná okna ve všech patrech, musí se zajistit jen určitý typ materiálů a podobně.

Pokud se bavíme o dokumentačních procesech, tak projekty slouží i k vystavení dotací. Jestli plánujete nízkoenergetickou stavbu, tak si můžete zažádat o příspěvek, protože stát podporuje úsporné objekty. Musíte ale umět dané formuláře umět vyplnit, je to asi jako s daňovým přiznáním. I zde je zapotřebí fundovanosti, proto si přizvěte odborníka, který tomu rozumí.

Stavba

V oblasti stavění jsou pak dané realizace víceméně na odbornících. Jednotlivé činnosti si přiblížíme níže, ovšem ještě vám připomeneme autorský dozor na stavbě. Už jsme nadnesli, že projektant může dozorovat na stavbě, aby dohlédl na správnost a postup prací na oblastech, kde jste se domluvili. Tím vám tak odpadá starost s tím, že byste sami museli kontrolovat, co se zde děje.

Stavební práce - Rokycany a okolí

Mezi stavební činnosti patří spousta dílčích aktivit, které vám firma může poskytnout. Tyto práce se pak týkají jak nových realizací, tak i opravných činností. Poukážeme si na některé z nich.

Zednické práce

Profese** zedníka** vám zajistí základní prvky domu. Jedná se totiž o zhotovení konstrukcí, opěrných bodů, nosných zdí, položení cihel, práce s maltou, betonem nebo štukem a podobně. Zedníci vám v podstatě zhotoví největší plochu stavby. Dále ale většina řemeslníků nabízí i jiné doprovodné činnosti, které ovládají, proto se optejte, jaké.

Rozvody a elektroinstalace

Zajištění základních služeb jako je přívod vody, vedení elektrické sítě, instalace topení a podobně patří rovněž mezi základy civilizačního bydlení a to dokonce tak, že si lidé tyto prvky nechávají aplikovat i do chat a chalup.

Položení podlah

Kompletně vyhotovený dům je většinou bez nábytku, pouze kuchyně a koupelny jsou vybaveny dle dispozic. Musí se ale rovněž zajistit i výběr podlah, protože po betonovém základu se nechodí. Co se týká výběru, tak můžete mít plovoucí, dřevěné, korkové, bambusové, linolea, marmolea, PVC podlahy, vydlážděné plochy nebo si můžete nechat položit koberec. Záleží na účelu. Pokud chcete něco měkčího, volte korek nebo linoleum. Pro bytelnější plochu je vhodné zvolit dřevěnou podlahu. Chcete-li izolační prvek, tak si vyberte plovoucí podlahu, která je vícevrstvá a na povrch si můžete nechat dát libovolný dezén.

Pokrývačské práce

Abychom nezůstali jen v interiéru, tak si přibližme i venkovní oblast. Podstatnou součástí každé stavby je střecha. Na tu totiž nejvíce dopadají okolní vlivy, které pak ovlivňují vlastnosti domu. Pokud třeba do střechy zatéká, tak se rychle bortí stěny a stropy. Je tedy nutné ji mít izolačně zajištěnou. Tím se nabízí potažení** izolačními prvky, oplechování nebo položení střešních krytin**.

Využijte komfortních služeb stavebních firem a nechte je zhotovit dané práce dle potřeby. Vy si pak budete moci užívat pohodlí a pocitu, že jste vybudovali vlastní domov. Protože sem jedná o investici, kterou většina lidí provádí jednou za život, tak zbytečně nešetřete. Následné úpravy a opravy by vás poté mohly stejně vyjít mnohonásobně více, než když se požadované aplikace zabudují přímo do základů. Investice do vlastního domov je jedním z nejlepších řešení, jak vynaložit našetřené peníze, proto, pokud na to máte, tak nešetřete.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14585 (rodina-finance.cz#23142)


Přidat komentář