Rodinný dům na klíč - Prostějov a okolí

Mladí dospívající lidé povětšinou opouští rodinné hnízdo při osamostatnění. A vzhledem k tomu, že se výstavba domů soustřeďuje na byty 1+0 a 2+0 či 1+kk a 2+kk, je celkem logické, že tato velikost bytu nebude dlouhodobě dostačující.

Výstavba rodinného domu není rozhodně korunovou záležitostí, na tom se jistě shodne každý z nás. Kromě toho, kolikrát za život měníte Váš „domov“? Kupříkladu sňatek a následný příchod nového člena rodiny, je dalším faktorem vedoucí k pořízení většího bydlení.

Rodinný dům na klíč a panelový byt

Je sice pravda, že když si pořídíte panelový byt, tak se Vás nebudou týkat starosti spojené s opravou střechy, komínu, nátěrem fasády apod. Je však třeba říci, že díky novým technologiím, disponují současné materiály vysokou kvalitou. Díky tomu nebudete muset doslova sáhnout na opravy a úpravy dlouhá léta. Ovšem kromě materiálů, je důležité dodržení technologických postupů. Jistotu budete mít s profesionální stavební firmou, která disponuje bohatými zkušenostmi s výstavbou domů.

Pomineme-li tedy tento parametr, který odrazuje případné zájemce o výstavbu rodinného domku, je více než jasné, že rodinný dům disponuje celou řadou výhod, oproti bydlení v panelovém, či činžovním bytě. Jednu nemalou výhodu můžeme zmínit, a tou je rozměrové i dispoziční řešení jednotlivých místností. V panelovém bytě jen těžko změníte velikost, či uspořádání místností, jak byste si přáli. A i když se může zdát, že nabídka bytů je na realitním trhu bohatá, rozhodně tomu tak není. Měli byste opravdu štěstí, kdyby se Vám podařilo natrefit na byt, který by byl přesně dle Vašich představ.

Jedna firma a více firem zajišťující práci

Rozhodujete se, zda dát přednost jedné firmě, která se postará o vše, nebo zvolit více firem, kdy každá z nich se specializuje na určitou činnost? Dáte-li přednost jedné jediné firmě, nebudete se muset potýkat s případnými problémy při navazování a předávání činností. U specializované stavební firmy se Vám také nestane, že by neodvedla kvalitní práci. V případě, že by přesto došlo k nějakému nedopatření, bude za svoji práci ručit a vadu opraví na svoje náklady. U jednotlivých firem by se Vám mohlo lehce stát, že kvalita nemusí být stoprocentní. A zjistíte-li určité nedostatky, pak může jedna firma přehazovat odpovědnost na tu druhou.

S jednou výhradní firmou si můžete být jisti zárukou kvalitně odvedené práce.

Profesionální a zkušená stavební firma

Pro profesionální stavební firmu není problémem postavit Váš vysněný dům doslova za pár měsíců, a to díky bohatým a dlouholetým zkušenostem. S profesionální firmou máte jistotu, že dodrží veškeré nezbytné stavební a technologické postupy, bezpečnostní předpisy a normy. Taková firma také použije kvalitní materiály. A tím je kompletní trojka ucelená.

Profesionalita + zkušenost + kvalitní materiály, to vše Vám zaručí, že se Vám bude v novém domově bydlet více než dobře. A případné opravy? Ty nebudete muset řešit po dlouhou a dlouhou dobu.

Vybíráme rodinný dům

V katalozích a na internetu můžete dohledat celou plejádu rodinných domků. Není výjimkou, že klienti přijdou za** stavební firmou** s tím, že by chtěli z jednoho domu určitou část a z druhého jinou. Co se týká vnitřku domu, tj. dispoziční řešení jednotlivých místností, to nejspíš v katalozích nenajdete. Je to však zcela logické, protože každý má jinou představu, jak by měla být velká příslušná místnost, jakého tvaru apod.

Velikost domu

Váháte, jak velký dům si nechat postavit? Pomůckou mohou být potřeby jednotlivých členů domácnosti. Je dobré se tedy řídit nejen počtem členů domácnosti, ale také jejich zájmy a potřebou. Pracujete-li například z domu, jistě pro Vás bude důležité, abyste měli vlastní místnost – kancelář, kde byste mohli vyřizovat veškeré pracovní záležitosti. Také každé dítko by mělo mít svoje vlastní útočiště a soukromí. Rozhodně to není rozmařilost. A tímto stylem můžete pokračovat dál.

Funkčnost domu

Při vybírání domu berte také v potaz to, že v domu můžete strávit x desítek let. Pokud tedy zrovna nezamýšlíte se za pár let stěhovat, což většina klientů při pořizování rodinného domku nepředpokládá, a to již z finančních důvodů.

Z toho důvodu pamatujte na to, že například překonávat rozličné překážky, x schodů pro Vás může být sice v současnosti bez problémů, ovšem ve starším věku mohou takové** schody** navíc představovat značnou zátěž a omezení. Dům by tedy měl vyhovovat všem členům domácnosti. Jen tak se Vám v něm bude pohodlně a příjemně žít.

Průběh výstavby rodinného domu na klíč

Vybrali jste si typizovaný rodinný domek, který by se líbil i Vám? Nebo byste raději zcela individuální domek, postavený přímo Vám na míru?

Než vůbec započnou stavební práce, je zapotřebí mít stavební pozemek, vypracovanou projektovou dokumentaci a následné vyřízení stavebního povolení. Stavební povolení byste neobdrželi bez projektové dokumentace.

Vyberete-li si stavební firmu, která se zabývá výstavbou rodinných domů na klíč od A do Z, pak si u ní můžete nechat vypracovat jak projektovou dokumentaci, tak vyřídit stavební povolení. Samozřejmostí je pak samotná** realizace stavby**.

Zateplování domu

Zateplení domu je sice finanční položkou navíc, ovšem návratnost investice se Vám velmi brzy vrátí. Částky vydané za vytápění nejsou nijak zanedbatelné snad v žádné domácnosti. A vezmeme-li v potaz to, že teplých dnů, kdy není potřeba si přitopit, spíše ubývá, než naopak. Dokonce i v letním období je řada dnů, kdy ti, co mají možnost si sami topit, si velmi rádi zahřejí zkřehlé prsty u nohou.

Díky zateplení se budete moci těšit nejen z udržení tepla v interiéru, a to bez větších výkyvů. Jistě pro Vás bude příjemným překvapením, když následné vyúčtování za vytápění, se bude tkvít výrazně nižší částka, než na jakou jste běžně zvyklí.

Jaké jsou možnosti v zateplování domů? Stavební firmy volí například sádrokarton, nebo také ovčí rounu. Sádrokarton se používá z vnější strany zdí, ovčí rouno zase z vnitřní strany.

Rodinný dům na klíč šetří Váš čas i peníze. Nebudete se muset prakticky o nic starat, jen se v určených intervalech účastnit konzultačních schůzek se zástupci stavební firmy. Projektová dokumentace – stavební povolení – výběr a propočet potřebného materiálu – to vše za Vás vyřídí Vámi vybraná firma. A pak? Budete moci pozorovat, jak Váš nový domov roste doslova přímo před očima.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14586 (rodina-finance.cz#23148)


Přidat komentář