Rodinný dům na klíč - Praha 9

Chystáte si své zázemí? Pak se obraťte na odborníky, kteří vám zajistí výstavbu a úpravy obydlí od A až do Z, kdy se nebudete muset o nic starat, jen budete vybírat. Z čeho tedy?

Pokud si zařizujete dům, tak je to většinou investice, na kterou lidé šetří celý život (míněny i hypotéky). V rozhodování o tom, co se nabízí vám pak pomohou speciální firmy, které se danými stavbami zabývají. Protože většina lidí je laiků a nepotřebují speciální zvláštnosti, tak jsou rádi za to, pokud jim je firma schopna nabídnout projekt, který by vyhovoval jejich představám. Stačí jen sdělit, jaký materiál chcete, kolik místností potřebujete a další základní požadavky, což může být i cenové rozpětí. Následně vám dá firma k dispozici dané projekty které by mohly vašim přáním vyhovovat. Až se dohodnete, tak se může začít stavět.

Rodinný dům na klíč - obecně

V oblasti rodinných domů máte na výběr z velkého množství. Můžete mít různé typy, které lze volit dle zpracování i výše ceny. Samozřejmě, pokud máte omezenější množství finančních prostředků, tak nelze pořizovat přepychové vily. Díky daným cenovým hranicím máte ale možnost korigovat výběr tak, abyste i tak měli pohodlné bydlení. Kde můžete ubrat, tam uberete a jinde si zase dopřejete to, co je pro vás nutné.

Jak vybírat dům

Až oslovíte danou firmu, tak se podívejte na to, co nabízí. V oblasti rodinných domů na klíč existuje řada projektů, které jsou rozděleny do více skupin, takže si můžete vybírat dle kritérií. Může to být materiál a zpracování, kdy lze zvolit cihlový, zděný, montovaný, dřevěný, nízkoenergetický a jiný typ stavby, který vám bude vyhovovat svým charakterem. Pak se můžete rozhodovat i dle ceny. Firmy i toto zohledňují, proto mají nabídky seřazené i podle cenové dostupnosti. Až si budete vybírat váš budoucí domov, tak myslete na to, jak velký máte pozemek. Mějte na paměti, že i prostor kolem domu je zapotřebí, tudíž volte takové rozměry, abyste měli i volnou zahrádku.

Také neslevujte ze svých základních požadavků. Až v budoucnu zjistíte, že jste měli zvolit i to, nad čím jste při realizaci uvažovali, tak bude následná rekonstrukce zbytečně nákladnější. Proto, pokud na danou stavbu máte prostředky, tak raději vydejte peníze ihned a odepřete si třeba nákladnější dovolenou v daném období.

Jak probíhá stavba

Až si vyberete dům, na který vám bude vypracován projekt, tak musíte sehnat potřebná povolení. Ta se vydávají na příslušných úřadech a mohou být různého charakteru. Základem je stavební povolení, které musíte nejen mít, ale protože se vydává na základě projektové dokumentace, tak se musí dodržet i postup uvedených prací. Absencí povolení nebo nedodržení plánu se vystavujete vysoké pokutě. Jako další se nabízí dokument o ohlášení stavby, kde je rovněž zachyceno, o jaký typ staveb jde. Co se týká zasahování úřadů do vašich plánů, tak je to individuální. Někde lze získat povolení bez problémů, jinde se může stát, že plánujete například vysokou stavbu, kdy byste bránili ve výhledu sousedům a byl by problém. Větší omezení jsou ale třeba ve specifických oblastech jako jsou památkové zóny. Zde musíte počítat s tím, že se musí dodržet určité charaktery, aby se nenarušil ráz dané oblasti, což většinou vyjde dráž než v běžné zóně.

Až se začne stavět, tak vy v podstatě nemusíte na nic dohlížet. Firma má sama stavební dozor a lze zajistit i autorský dozor, což je hlídání daných prací projektantem, aby kontroloval, zda je všechno v pořádku. Vám pak jen stačí, když při konečné fázi převezmete klíče a obhlédnete dům, zda je vše, jak má. Pak už jen zbývá kolaudace a můžete zařizovat.

Zateplování

Zateplování je velmi podstatné nejen proto, že se zajistí, abyste měli bydlení, které bude zajištěno teplem. Pokud je dům či byt zateplen, tak nedochází k větším výkyvům, co se týká výměn teplot. To pak platí i v souvislosti s létem, kdy někdy nemůžete v interiéru vydržet, protože je tam horko a dusno. Pokud se drží v daném prostoru konstantní teplota, tak nejen, že je vám v místě příjemně, ale také ušetříte za energie, které byste mohli využít v případě topení nebo naopak klimatizace.

Zateplování samotné se provádí několika způsoby. Jedná se o formu podpory stěn, které se podpoří určitým materiálem, jež zajistí daný efekt. Může to být třeba ovčí rouno, kterým se vypodloží vnitřek stěn a nebo také sádrokarton, který se aplikuje z vnějšku zdí.

Vytápění

V oblasti vytápění jsme zmínili dva pojmy - podlahová vytápění a tepelná čerpadla. V obojím případě se jedná o šetrné systémy, kdy jejich užíváním ušetříte spousty peněz, protože každý produkt má své specifické vlastnosti, které nepotřebují tolik drahé energie. I když počáteční cena může být vyšší, tak se následně daná investice vrátí, protože oproti běžným systémům můžete ušetřit více jak polovinu.

Podlahové topení

Zde se jedná o aplikaci systému, který se položí pod podlahu. Jeho výhoda pak spočívá v několika faktorech. Jednak se teplo rozloží po celé místnosti, a tudíž se lépe prohřeje daný prostor. Pak je také ta situace, že teplo vnímáte nohama. Jistě víte, že nemusí být v okolí přílišná zima, ale pokud vás zebou nohy, tak cítíte nutkání přidávat topení. Tady ale stačí i menší přívod a máte větší pocit tepla, tudíž se tolik energie nespotřebuje.

Tepelná čerpadla

I zde se jedná o systém, kterým se podloží povrch. Jedna část čerpadel se instaluje venku pod povrchem země a zde si bere energie z okolí. Ty následně přetavuje teplo, kterým lze ohřívat vodu, jež je pak užitková a nebo také slouží k topení. I zde se opět jedná o šetrný systém a to jak k vaší peněžence, tak i přírodě.

V oblastí stavebních prací a zařizování vlastního domova by se nemělo na ničem moc šetřit. Samozřejmě, pokud nemáte potřebné finance, tak nikdo po vás nechce, abyste se výrazně zadlužili, ale zvažujete-li zda si ještě něco dopřát nebo už nikoli, tak dejte přednost komfortu, protože kam jinam byste měli investovat než do svého pohodlí? Uvidíte, že se vám to vyplatí, protože časem pak stejně budete pořizovat další věci a zařízení, které vám dům ještě více upraví ke spokojenosti a zázemí, které je cílem daných obydlí.

Právní prohlášení: Obsah internetového magazínu i jednotlivé jejich prvky jsou právně chráněny. Jakékoli užití spočívající v kopírování a/nebo napodobování obsahu a/nebo prvku tohoto internetového magazínu bez výslovného souhlasu provozovatele internetového magazínu je protiprávní, porušující práva společnosti k autorskému dílu a databázi a zakládající nekalosoutěžní jednání. Neoprávněným užitím obsahu a/nebo prvku interntového magazínu může dojít též k naplnění skutkové podstaty trestného činu porušení předpisů o pravidlech hospodářské soutěže dle § 248 trestního zákoníku a/nebo trestného činu porušení autorského práva, práv souvisejících s právem autorským a práv k databázi dle § 270 trestního zákoníku, za jejichž spáchání může být uložen trest zákazu činnosti, propadnutí věci nebo jiné majetkové hodnoty nebo trest odnětí svobody. Pokud máte o užití obsahu a/nebo prvku internetového magazínu zájem, kontaktujte redakci internetového magazínu. id14574 (rodina-finance.cz#23083)


Přidat komentář